PDA

Pogledaj cijelu verziju : Xfire >Anti Cheat !



The-Borg
19-02-2008, 19:38
Ideja je ta da se u Xfire ugradi anti cheat/hack program !!.. Kao punkbuster ,ACETON etc ..

Xfire vec monitora vase upaljene procese tako da nije pretesko ubacit anti hack !..

Evo Supportajte i votajte ako mislite da je dobra ideja !!.. ako Ne pisite zasto!

http://www.xfire.com/xf/modules.php?nam ... c&t=169789 (http://www.xfire.com/xf/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=169789)

ZorgTheBorg
19-02-2008, 20:18
Ne znam. Punkbuster je više puta kickao nevinoga nego cheatera. Jedino ako to zbilja dobro izvedu onda je super.

MTF*
19-02-2008, 22:35
apsolutno za, previse se cheatera mnozi...
no najzalosnije je sto oni ne kuze da zapravo varaju, njima je to funny... :|

Stryder
19-02-2008, 23:09
Ne znam. Punkbuster je više puta kickao nevinoga nego cheatera. Jedino ako to zbilja dobro izvedu onda je super.

The-Borg
20-02-2008, 00:27
eto moj mali pokusaj putem prijedloga da xfire jednog dana ukljuci i anti cheat !..

Raoul Duke
20-02-2008, 08:28
Apsolutno Da.Nebi bilo onih gamadara xD.Ne stvarno...nije meni gust igrat kad ih ima :S

streetrace777
20-02-2008, 08:29
Apsolutno Da.Nebi bilo onih gamadara xD.Ne stvarno...nije meni gust igrat kad ih ima :S

Da jer onda on nije jedini :P

Raoul Duke
20-02-2008, 08:29
Kako veli moj u klanu...Mozda je istina a mozda ne -.-'

W1k1n6
20-02-2008, 09:30
U principu sam protiv zbog toga jer će se 99,99% desiti da Xfire radi update PB-a u trenucima kada to nitko ne želi, a neću da mi išta u pozadini rošta po disku dok se igram. Oni su integrirali i program za glasovnu komunikaciju, no danas ga nitko normalan ne koristi, jer utječe na povećanje pinga. Pored toga i chat im je totalna banana, diže ping i smanjuje fps, doduše nešto manje od MSN-a ali ipak, a da ne govorimo kako mi živce kida kad mi iskoči popup chat prozor za vrijeme igre. Naravno, može se u opcijama srediti da se to ne dešava, a preporučljivo je i da se zbog preopterećenja bandwitha, memorije i procesora nakon spajanja na server isključuje XFire, no ukoliko integriraju PB u njega, to se više neće moći. Ova ideja im je isključivo zbog toga da izbace svu konkurenciju i postanu jedini browser game servera, što nema nikakve veze s brigom oko zaštite od cheatanja, jer ne vidim nikakvo logično objašnjenje po kojemu bi PB preko XFire-a funkcionirao bolje nego do sada.
Dakle NE!

Raoul Duke
20-02-2008, 09:46
U principu sam protiv zbog toga jer će se 99,99% desiti da Xfire radi update PB-a u trenucima kada to nitko ne želi, a neću da mi išta u pozadini rošta po disku dok se igram. Oni su integrirali i program za glasovnu komunikaciju, no danas ga nitko normalan ne koristi, jer utječe na povećanje pinga. Pored toga i chat im je totalna banana, diže ping i smanjuje fps, doduše nešto manje od MSN-a ali ipak, a da ne govorimo kako mi živce kida kad mi iskoči popup chat prozor za vrijeme igre. Naravno, može se u opcijama srediti da se to ne dešava, a preporučljivo je i da se zbog preopterećenja bandwitha, memorije i procesora nakon spajanja na server isključuje XFire, no ukoliko integriraju PB u njega, to se više neće moći. Ova ideja im je isključivo zbog toga da izbace svu konkurenciju i postanu jedini browser game servera, što nema nikakve veze s brigom oko zaštite od cheatanja, jer ne vidim nikakvo logično objašnjenje po kojemu bi PB preko XFire-a funkcionirao bolje nego do sada.
Dakle NE!Hmmm.Kad bolje razmislim i ja i kad san procitao ovo.Slazen se s wikingom pingovi bi bili u kurcu i sve sto je gore navedeno..Mijenjam glas na NE

streetrace777
20-02-2008, 09:57
Ma briga me pa necu ga instali8rat, ako imas original imas server browswer i to je to

Korpse
20-02-2008, 10:57
jok, nisam cheater i šta će mi.

Stryder
20-02-2008, 11:25
pa da ne igraš sa čiterima

The-Borg
20-02-2008, 17:09
U principu sam protiv zbog toga jer će se 99,99% desiti da Xfire radi update PB-a u trenucima kada to nitko ne želi, a neću da mi išta u pozadini rošta po disku dok se igram. Oni su integrirali i program za glasovnu komunikaciju, no danas ga nitko normalan ne koristi, jer utječe na povećanje pinga. Pored toga i chat im je totalna banana, diže ping i smanjuje fps, doduše nešto manje od MSN-a ali ipak, a da ne govorimo kako mi živce kida kad mi iskoči popup chat prozor za vrijeme igre. Naravno, može se u opcijama srediti da se to ne dešava, a preporučljivo je i da se zbog preopterećenja bandwitha, memorije i procesora nakon spajanja na server isključuje XFire, no ukoliko integriraju PB u njega, to se više neće moći. Ova ideja im je isključivo zbog toga da izbace svu konkurenciju i postanu jedini browser game servera, što nema nikakve veze s brigom oko zaštite od cheatanja, jer ne vidim nikakvo logično objašnjenje po kojemu bi PB preko XFire-a funkcionirao bolje nego do sada.
Dakle NE!

OK viking ja koristim xfire vec jako dugo !!.. i btw ovo za anti cheat je moja ideja ..

U principu sam protiv zbog toga jer će se 99,99% desiti da Xfire radi update PB-a u trenucima kada to nitko ne želi .. Zar se ista dogada kad mi to zelimo !!!?? ..dali se punkbuster updatea kad mi zelimo !? .. cmon wtf

Xfire meni uopce ne dodaje ping niti prilikom razgovora ili pak chata a jako rijetko na jedan sec smanji fps !!!.. Teamspeak i Xfire voice su isti po potrosnji bandwitha i resoursa !!. mozda cak je xfire malo bolje optimiziran !..
Bolje mi je kad nekom mogu odgovorit usred igre nego da moram alt tab u desktop i odgovorat !.

preporučljivo je i da se zbog preopterećenja bandwitha, memorije i procesora nakon spajanja na server isključuje XFire !?!?!? wtf Viking zar vi igrate na 486 ticama !?!?!? .

koji lol sa rofl > Igram vec jedno 4 godine ja i frendovi sa xfire i uvjek je isti k sa fpsom i pingom bio xfire on ili off ! i nemamo svi uber masine !!

ne mora xfire radit ko pb !!!.. to sam naveo samo kao primjer PB ,aceton itd.

Gle xfire allready monitora tvoje procese itd pa mu moze bit lako vidjet cheatove a i slat screenshotove ako ko cheata a i lako je svo to ubacit u xfire !!!..

Ne mora Xfire zamjenit pb nego eto dodatna zastita barem na pocetku za laddere ili pak neke turnire !!.. da su malo pametniji u xfire vec bi poceli sa svojim ladderima i vise sa turnirima jer imaju ako se ne varam 8 mil korisnika !!

I evo zasto smatram xfire najboljim gaming programom ever !!

* See when your friends are online, what game they're playing, and what server they're on
* Join in on their games with one click
* See what the friends of your friends are playing
* One click join game
* Xfire's server browser is built right into the client so you don't need yet another app running while gaming. You can easily filter by game type, map name, ping, etc. Xfire also keeps track of your recent servers, your favorites, and your friends' favorites.
* IM and Voice chat while u play ingame !
* Superior voice quality and custom bandwidth settings ensure your gaming will still go on lag-free.
* Fast File and patch download
* Profile with automatic stats
Xfire shows off your gaming stats, such as the games you play and how many hours you've played them. They're on your profile and Miniprofile, which can be embedded anywhere on the web.
* Upload screenshota i sad ce snimat video uskoro kao i fraps !!..

Neznam zlatno vrijeme pc play/a (Zec ,Secen,Valic Trio) je valjda proslo neznam ostarili ste ili sto vec ali prije nekoliko godina da ste vidjeli program koji sve ovo nudi bili bi odusevljeni !!

The-Borg
20-02-2008, 17:23
Natrkeljali ste dosta gluposti !!..

Ako cemo zapravo gledat koji su "REAL" problemi kod ove izvedbe !!

1. Serveri od xfire bi se morali mozda upgradeti da nebi bili preoptereceni !.

2. Rijedak slucaj je da se igre ruse sa xfireom npr kad se join itd ( a mozda su i njubovi )

3. Najveci valjda problem od svih je kad su 2 kompa na istom routeru imaju isti ip a i tako nesto se da lako izmuljat !!.Pa se vec tako lako zaobide xfire zastita !.

ZorgTheBorg
20-02-2008, 17:28
Meni xfire sasvim u redu radi na tgnomovom start paketu ADSL-a dok sam na jednom od servera i chatam. Voice chat je u redu. DL je u redu. Promjene FPS-a do sad nisam vidio. Options drkanje FTW. Pupanje prozorčića je sasvim normalna pojava i ne smeta nikome koga do sad znam. Stiskanje scrl + x i pisanje slova o, d, j, e, b, i i zauzima 10% moždane aktivnosti i 3% procesorske aktivnosti i 4 sekunde vremena.

Samo što neke igre nemaju XF support... to tek živcira.

DJ Not Nice
20-02-2008, 18:00
Sviđa mi se ideja, thumbs up!

W1k1n6
20-02-2008, 18:13
Borg, ti radiš za XFire? :)
Fakat ne znam tko još koristi XFire za voice chat u igri, nema šanse da troši isti bandwith kao TS, to je odavno provjereno od svih igrača koje znam, ali nije to najbitnije. Baš ono što navodiš kao dobru stvar - monitoriranje igranja je ujedno i ono što je najproblematičnije, jer troši "resurse" od svuda po malo. Padne li mi fps za 3 frejma ili ping naraste za 10, već je to dovoljan problem da mi se posvadi s custom configom, zašteka onaj djelić sekunde koji me dijeli između preživljavanja i smrti naspram 12hp-a koji ostanu Čuxu :) Da ne govorim kako antilag sofver u igrama reagira prema svima bez obzira tko imao oscilacije na serveru. A što se cheatanja tiče, ne postoji bolja zaštita od PB-a, ne vidim kako bi se i zašto nešto takvoga integriralo u XF, osim u svrhu stjecanja monopola među server browserima, a to niti jedan veći izdavač igara neće dozvoliti.
Ukratko, nemam ništa protiv XF-a, ja ga isto koristim kao i svi vi, ali sam protiv integracije dodatnih featuresa koji bi ga pretvorili u nešto čemu nije namijenjen.
Osim toga, ako itko u svoj browser servera integrira takva rješenja, to može jedino Steam, jer će s njima svi sklopiti ugovore bez obzira što integrirali u svoj pretraživač, sve dok im prodaju igre :)

The-Borg
20-02-2008, 19:01
lolz ne radim za xfire :P !..
Dobro bash ne koristim voice u igri ali kad sam ga testirao 10 tak puta radilo je bez greske !!..

za tvoje custom confige neznam ali ja ne umrem kad mi pfs padne za 3 frejma ili digne ping za 10 to je standardno i bez xfirea..

Punkbuster je jakoo los i vise je kickao nevinih nego pravih cheatera !.. 80& cheat programa zaobilazi pb !! ..

Ja sam za svaki dodatak protiv cheatova ma makar ga kras i gavrilovic napravili :P ...

Cheatera ima pun kufer >> starcraft ,warcraft map hack etc ,, cnc3 ,, da ne govorim aimbotovi i wallhackovi cod 4 ,america army !!..

A stranica na netu koje prodaju cheatove koje punkbuster nevidi sve vise i vise !..

ZorgTheBorg
20-02-2008, 22:48
Slažem se, PB je dvosjekli mač. Jedan moj frend nije ni na jedan cod4 server uspio doći zbog PB-a. Sve smo pokušali... ali PB se zamjerio njegovom kompu... :( suckative. A cheatera osobno u životu nisam nigdje vidio, pa prema tome PB lijepo radi zanemarimo li banove koje vrši na svaki 10. join na server.

A -2 frejma i +10 ping.... ah sad, perfekcionizam. To je bitno jedino ako radite kao snajperist koji sječe uha ljudima u jurećim kamionima. U ostalim slućajeva to će dovesti do 10 centimetara fulavanja... dakle skill je onaj koji prevladava. I festuresi za koje smo žrtvovali taj bandwith/resursi su vrijedni toga.

Bishop_45_(2)
21-02-2008, 15:43
Osim toga, ako itko u svoj browser servera integrira takva rješenja, to može jedino Steam, jer će s njima svi sklopiti ugovore bez obzira što integrirali u svoj pretraživač, sve dok im prodaju igre :)

Valve ima VAC, tako da im PB ocito ne dolazi u obzir...

Uostalom, PB je prelosh, jednostavno je preparanoidan. Uostalom cheatovi nisu toliki problem, exploiti su ono sto ljude jebe (ljudi to dvoje cesto mijesaju), a to ne moze kontrolirati nikakav program.

ZorgTheBorg
21-02-2008, 17:36
Iskreno, ni exploita nema tolko da se nnšto narušava gameplay ili išta. Sve ovisi o traljavosti i netraljavosti deveolpera, a ako je igra išta vrijedna igranja, onda neće imati exploita i dobivat redovite patcheve.

croat1gamer
21-02-2008, 17:41
Osim toga, ako itko u svoj browser servera integrira takva rješenja, to može jedino Steam, jer će s njima svi sklopiti ugovore bez obzira što integrirali u svoj pretraživač, sve dok im prodaju igre :)

Valve ima VAC, tako da im PB ocito ne dolazi u obzir...

Uostalom, PB je prelosh, jednostavno je preparanoidan. Uostalom cheatovi nisu toliki problem, exploiti su ono sto ljude jebe (ljudi to dvoje cesto mijesaju), a to ne moze kontrolirati nikakav program.
ako zele ubacit pb oda ga micem s kompa
najveci problem kod pb-a je sto te izbaci ako mu se cini nesto sumnjivo na tvom kompu bez da napravi nesto tipa "prestani cheatati ili ces biti izbacen"
meni zbog pb-a odu zivci u k***c na bf2142, uglavnom nadem server na koji mi se spoji (brzina pristupa mi saka pa me vecinom izbaci zbod neaktivnosit ili tako nekako) a kad nadem ok server igram 1 rundu da bi u drugoj pb prestao raditi i izbaci me sa servera i kaze da sam benan zbog cheatanja
a servera koji ce me prihvatit a ne koriste pb je da ih se moze nabrojat na jednoj ruci

po meni bi se trebao napravit program koji ce prijavit sumjive radnje adminu servera da on to prouci a ako tip zbilja cheata- ban a ako ne- nek nastavi igrat

W1k1n6
21-02-2008, 17:42
Istina, cheateri se uvijek otkriju i gotovo ih je nemoguće ne detektirati ako malo ozbiljnije poznaješ neku igru, ali exploitovi su često veći problem, jer su to zapravo greške prozvođačača igara, pa se u public mečevima možete slikati ako naletite na budale koje ih koriste, no i za to postoji lijek - vote kick .
Iskreno, meni više idu na živce oni koji prozivaju ljude da su cheateri nego pravi cheateri :)
Igra mjesec dana igru koju ja igram par godina i napadne čovjeka da je cheater zato jer ga je 5 puta za redom ubio ko kokoš. Takve budale često znaju još dodatno kuriti i laganjem tipa "evo specto sam ga i ima aimbota", pa ponekad budete kicknuti ni krivi ni dužni ako se nađe ekipe koja mu povjeruje.

ZorgTheBorg
21-02-2008, 17:49
meni zbog pb-a odu zivci u k***c na bf2142, uglavnom nadem server na koji mi se spoji (brzina pristupa mi saka pa me vecinom izbaci zbod neaktivnosit ili tako nekako) a kad nadem ok server igram 1 rundu da bi u drugoj pb prestao raditi i izbaci me sa servera i kaze da sam benan zbog cheatanja
a servera koji ce me prihvatit a ne koriste pb je da ih se moze nabrojat na jednoj ruci

po meni bi se trebao napravit program koji ce prijavit sumjive radnje adminu servera da on to prouci a ako tip zbilja cheata- ban a ako ne- nek nastavi igrat
Zbog toga sam uludo spiskao 350 slavuja. Trebao bih se negdje žalit da ne mogu igrat, ali eto, tko bi me šljivio? Dao sam lovu i proces je završen.

The-Borg
21-02-2008, 18:22
Istina, cheateri se uvijek otkriju i gotovo ih je nemoguće ne detektirati ako malo ozbiljnije poznaješ neku igru, ali exploitovi su često veći problem, jer su to zapravo greške prozvođačača igara, pa se u public mečevima možete slikati ako naletite na budale koje ih koriste, no i za to postoji lijek - vote kick .
Iskreno, meni više idu na živce oni koji prozivaju ljude da su cheateri nego pravi cheateri :)
Igra mjesec dana igru koju ja igram par godina i napadne čovjeka da je cheater zato jer ga je 5 puta za redom ubio ko kokoš. Takve budale često znaju još dodatno kuriti i laganjem tipa "evo specto sam ga i ima aimbota", pa ponekad budete kicknuti ni krivi ni dužni ako se nađe ekipe koja mu povjeruje.

Wiking mozda znas za pucacine bolje kad netko cheata ali na internetu ima programa koji uspjesno zaobilaze pb i prodaju se na dosta internet stranica !!..

Veci problem su Strategije koje imaju razne hackove koji olaksavaju igru tipa resourse hack , map hack , build hack itd itd.. ako se recimo koristi map hack pametno onda se tesko tesko moze skuzit da neko vara !..

A tih njubovskih napadaja na ljude da su cheateri nije nista novo > cak su i mene kickala sa jednog bosanskog cod4 servera :OP. ..

streetrace777
21-02-2008, 18:27
Scak su i mene kickala sa jednog bosanskon cod4 servera :OP. ..

Da pogodim..... BihNet ? :P

The-Borg
21-02-2008, 18:43
Scak su i mene kickala sa jednog bosanskog cod4 servera :OP. ..

Da pogodim..... BihNet ? :P

rofl da :O :killyou: :boohoo: :kill: :kill:

Čux
21-02-2008, 22:34
ovo s 3fps-a je skroz istina, dovoljno je da se scima u krivom trenutku i postoji velika vjerojatnost da se zbudiš mrtav, taman naciljaš za headshot i naravno zbrejka na par milisekundi, al opet dovoljno da te uredno zguze.

I meni se znalo više puta dogodit (Soldat) da nakon što smaknem frajera lik odma počne pizdit i optužuje za varanje i odma slijedi premanentni ban od strane admina kojem se dotični čoban već dobrim djelom uvuko u pak.

Al mi nikak ne ide u glavu kak moš bit tolko glup i jadan da uopće posegneš za cheatovima, igra gubi smisao i opće više nije gušt igrat, nek otvore posebne servere di se smije varat pa nek rade kaj oće na njima, al nek nas ostave na miru.

i da na BihNet-u nisam nikad izdržo više od 1 minute, uvijek je pb imo neš protiv...

croat1gamer
23-02-2008, 21:33
ovo s 3fps-a je skroz istina, dovoljno je da se scima u krivom trenutku i postoji velika vjerojatnost da se zbudiš mrtav, taman naciljaš za headshot i naravno zbrejka na par milisekundi, al opet dovoljno da te uredno zguze.

I meni se znalo više puta dogodit (Soldat) da nakon što smaknem frajera lik odma počne pizdit i optužuje za varanje i odma slijedi premanentni ban od strane admina kojem se dotični čoban već dobrim djelom uvuko u pak.

Al mi nikak ne ide u glavu kak moš bit tolko glup i jadan da uopće posegneš za cheatovima, igra gubi smisao i opće više nije gušt igrat, nek otvore posebne servere di se smije varat pa nek rade kaj oće na njima, al nek nas ostave na miru.

i da na BihNet-u nisam nikad izdržo više od 1 minute, uvijek je pb imo neš protiv...
oke za soldat da ti tip pocne pizdit da cheatas to je low
kad tip prozove kick ako te ostali kickaju zapamti ime od tog idiota i cim dode na server gdje si ti odi s servera, ne spustaj se na njegov nivo
(p.s. idi na (wm) [ec]S!elite i [do]Sservere, dobra ekipa, rijetko da dode cheater a ako dode uglavnim ga kikaju (osim ako nisu na serveru neadnertalci))

btw. postoji li tema u pljuvacnici kick bez razloga, dobro bi dosla

btw2. mogu li dobit bf2142 servere bez pb-a ako netko zna (na pp)

-=CPU=-Stinger
24-02-2008, 11:50
Evo da vam kazem nesto u svezi PB .

Svi one skripte koje su nude na forumima i sitovima se tretiraju kao ne standardne postavke igre i PB smatra ih kao gamehack,cheat itd.
Makar isprobali cheat offline i cim ste online PBstreaming ce ga pronaci i dobit ce ban,te serveri koji su pod PBstreamingom svaki dan vrse update PBban listom.Istina da jos ima sitova koji nude cheatove i koji su trenutno
nepoznati PB ali u roku par dana su poznati
Borba protiv cheata se vodi svaki dan i na svakojake nacine tako da PB nije
bas shit. :)

Evo vam jedan link pa pogledajte neke cheatove za recimo BF2,ali tu su i za BF2142 i CS.
http://www.bfhacks.net/
Tako da vam kazem da su poznate i ostale stranice i da se borba protiv takvih s...... vodi svaki dan.
I stoga da bi se smanjilo tih s.... ,klanovi pokusajte na svojim serverima Pbstreaming!

Borba se i dalje nastavlja!

zamolio bih te da ubuduce koristis opciju edit... fala