PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hamachi općenito i troubleshoot



ZorgTheBorg
19-02-2008, 18:51
Evo mali guide:

S hamachijem je moguće igrati skoro sve što ima lan multiplayer. To je ethernet adaper koji simulira lokalnu mrežu. Treba imati network na hamachiju, i ljude s igrom. Pazite na verziju igre, firewall, itd.

Samo treba u igri ući u LAN games, i hostati. Hamachi će raditi ako ga upalite usred igre, ili usred hosta. Ipak, dosta toga ovisi o igri samoj. Jednostavno, ponašajte se kao na lan partyu :=)

Chat je užasno izveden. Po defaultu, pojavi se bubble ikonica umjesto zelenog svjetla na hamachiju kod usera. To je gotovo nemoguće detektirat osim ako ne gledate na prozor hamachija 0-24. Preporučam automatsko otvaranje windowa u optionsima. Ali, čak i tamo, ne pojavljuje ne nikakav warning ako ste usred igre. Jedino blinka na taskbaru.

Troubleshooting:
Ako nešto ne radi, trza, lagga....
Isključite firewall. Provjerite verziju igre. Provjerite internet vezu. Pingajte na hamachiju (right click > ping). Neka netko drugi hosta (slučajevi su da netko može hostat, netko ne). Pokušajte resetirati hamachi usred igre.

Lagani lag/štopanje u igrama možemo zahvaliti lošem igrinom kodu i lošem hamachi kodu. Tu nema lijeka (osim ako je problem u konekciji).

Ne očekujte ultrapouzdanost

Revert na staru verziju, začudo, jaaako pomaže. Evo link za 1.0.1.5 (http://filehippo.com/download_hamachi/2114/).
Ako ni to ne pomaže, revert na još stariju verziju (ok, ne baš beta). Verzija hamachija se slobodno može razlikovati između ljudi. Igrač na 1.0.1.5 i 1.0.2.0 će moći sve igrati. Reinstalacija je jednostavna - uninstall ne briše networke ni ništa. Kod slučajeva formata kompa, mijenjanja IP-a, itd. koristite master password kako bi vratili stari hamachi.

The-Borg
19-02-2008, 20:03
e Zorg pozdrav ! ,..

cool guide !:. mada se to sve vec mora znat :) ..

Samael
20-02-2008, 11:06
zorže, jel mogu pitati tko te na neki način ponukao da otvoriš ovu temu?

:) :wink:

ZorgTheBorg
20-02-2008, 17:14
Hm.... XD

Ok, dosta spamma, pitajte šta treba/ne treba.

D4MB4
16-03-2008, 22:47
e baš mi treba neko objasnit ovo malo ja nikad nisam probo igrat preko hamachija ono pravi njubara sam u vezi toga i 1 put se susrećem s tim ja sam ošo na stranicu planethamachi.com skinio hamachi reg. i šta sad? ja vidim tamo ljudi i igre koje možeš joinati ali kada joinam kod nekog šta onda?sam an hamachiju imama da su onlin i to je to nekontam kak igrat s nekim dal ga trebam pitat na chat nešt da se pridruži ili da se ja pridružim?nek mi neko objasni u kratkoj verziji ak zna hvala

Tsumetai Ryujin
16-03-2008, 22:56
Samo treba u igri ući u LAN games

sve ti ljepo pise... samo bi nepismena osoba procitala tekst i ond pitala pitanje... ciji je odgovor u tom istom tekstu :roll:

Morpheus
02-04-2008, 22:08
Neznam jel vas i'ko na ovo uputio ali eto
vidio sam da mnogi koji su prije koristili hamachi imaju probleme u ponovnom korištenju, jer ima novog vlasnika
znaci skinete ga na sluzbenoj stranici https://secure.logmein.com/products/hamachi/list.asp
Ugasite hamachi > odete u Start > pa u Run... > upisite %APPDATA% > Vidjet cete Hamachi folder jednostavno ga preimenujte u Hamachi-Backup samo folder.

Dodate malo vegete i to je to. U cemu je bila caka bas u tome sto je i sam Zorg_The_Borg rekao "Reinstalacija je jednostavna - uninstall ne briše networke ni ništa." naime on stvori jedan Log file koji sprema sve bitne podatke o Hamachiu i ako se nesjecate starog accounta ili neki slicni problem necete nikad imati hamachi opet, no preimenovanjem Foldera on stvara novi Log i pocinjete s novim Hamachie'm

Uzivajte nadam se da ce nekom pomoci McPingVuinu vec je

Ubizec Corporation
24-05-2008, 13:48
zorg smrade dodi da halamo dotu na server user:†Gangsta Crew† pasw:cro

seahawk37
26-06-2008, 12:39
do sad sam igro madden NFL online ligu prek hamachija al previse je to riskantno i vec sam pokupio neka sranja, tak da sam sredio router i sad igram bez hamachija

Toxic
26-06-2008, 13:54
Hamachi mi je prilicno pomogao...npr...kada sam htio igrati cnc3 (i jos neke igre dok u nekima nema problema) u LAN-u sa jednim likom (povezani smo direktno preko kabla), jednostavno nije mogao detektovati jednoga od nas...nemam pojma zbog cega je to (ako ko zna plz PM me). Kreirao sam mrezu na hamachi-u i preko njega smo igrali...kewl mi je to sto je npr. detektovao da smo u LAN-u pa nam je ping bio minimalan.
Svaka cast Zorg ;)

Tegla Ajvara
14-07-2008, 20:20
e, ja se pokusao povezat s frendom i bezuspjesno, u company of heroes.
i sad ima neki đava ping i kad to pokrenem pise ping (onda ip adresa) with 32 bytes of data
i onda dolje do beskonacnosti polako se popunjava Request timed out.
i sta sad ja tu sta?

mronki
22-07-2008, 21:08
Probajte isključit firewall

_ZlayA_
13-09-2008, 21:19
Probajte isključit firewall
to je u principu rjesenje 90% hamachi problema :D

croat1gamer
14-09-2008, 09:30
ra2 hamachi?
kako se radi to imam vec prijatelja spojenog na network, sto dalje?

croat1gamer
14-09-2008, 10:37
pa to i pitam, posto kada idem na multy u ra2 me trazi acc, a ja ga nemam, idem ga napraviti, ali oni (westwood), posto su bankrotirali, su morali ugasiti servere, pa sada neznam kako jer ti treba acc, koji se radi kao za battle.net, samo sto u ovom slucaju nema servera na koji bi se regao

ZorgTheBorg
14-09-2008, 19:44
Probaj sve sredit kako što je opisano, zatim hostajte LAN igru. Na net play možeš zaboraviti...

petkovicroby
02-03-2009, 12:24
Imam pitanje u vezi company of heroes opposing fronts,Naime ja i frend smo prvo probali preko hamachia 1.0.3.0 verzije i naravno kada netko kreira od nas igru nevidimo server.Tada sam naisao na temu o tome da treba imati stariju 1.0.1.5. verziju za tu igru pokreniti,naravno sada vidimo kada netko napravi HOST lan server ali kad se krene spajati nakon pola minute izbaci could not connect to all players.. i tako skroz.Naravno ugaseni su i firewal i dr.
Stoga bi zamolio doticne ako mogu kako pomoci,naravno ako znaju. :wink:

Tegla Ajvara
11-06-2009, 21:45
hamaci nevalja, to je najveca podvala ovog stoljeca
nepoznam nijednog covjeka u rl da mu je to sljakalo
200x sam pokuso i 200x nisam uspio u razlicitim igrama
tolko od toga

croat1gamer
11-06-2009, 23:38
I 200x nisi pitao za pomoc.

I provjeri ako na njihovom wikiju (http://logmeinwiki.com/)Simaju uputstva za neke posebne postavke koje se trebaju napraviti..

TheBorg
11-07-2009, 23:28
Ja uspijevam u L4D i Company: Tales of Valor... Sturmovik. To bi bilo to... I to obavezno samo na 1.0.1.5. verziji

Tegla Ajvara
02-08-2009, 17:12
sad cu opet probat i nece opet valjat ko ni dosad :thumbs1:

TheBorg
08-08-2009, 19:15
Imam problem... Meni i frendu u posljednjih 3 dana je stalno pokazana plava strelica dole... Znam što znači a neznamo kako to stavit na zelenku... Tj, što napravit da dođe... Dok se mi mučimo... Je li to i kod vas možda prisutno ovih dana?

croat1gamer
08-08-2009, 21:37
To znaci da mu je protok podataka zbog necega ogranicen, vjerovatno firewall ili portovi.
Neka stavi hamaci i igru koju ce igrati pod exceptionse u firewall ili neka ga kompletno ugasi, te neka napravi port forwarding.

TheBorg
09-08-2009, 23:20
sve učinjeno davnih dana... Evo, pred 5 min proradilo... Ali, kad igramo isključi skype... Malo je teško sturma igrat sa tipkanjem... :)

TheBorg
11-08-2009, 13:21
Dok sam malo probavao nać problem za moj prijašnji post našao sam neki članak da rade na Hamachi 2... Navodno da će imati svoj vlastiti voip

TheBorg
17-08-2009, 22:10
Zna li tko kako igrat Stronghold 2 preko hamachija?

Megacyber
02-09-2009, 19:11
Kad se pokušavam Connectat na Hamachi prikaže mi se sljedeća poruka....

"Mediation server has rejected your login request"

Zašto se to pojavljuje i kako to riješiti ?