PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomagajte komp mi steka



God Of War(gaming)
19-02-2008, 12:01
postao sam ovo vec u pomagaj brate oprostite zbog duplog posta zurio sam se :) oprostite zbog duplog posta
ovako prije dva dana upalim ja komp i radi on normalno 2min i samo odjednom one musice po ekranu ko na telki i onda normala 2-2.50min i onda opet wuaaaa.napravih ja sys restore i sve ok samo sta sad nemogu gledat filmove na dvdu ubacim film i ono pocetak reklame.......i bas da dodje na menu komp se sledi..........i nis nemrem coece trebam restart i tako stalno.pretpostavljam da ima vece s procom al kad razmislim,one musice nisu od proca nego od grafe....valjda...
helpajte treba mi komp

d0mba
19-02-2008, 12:02
daj reci koju konfu imaš....možda ti grafa otišla-.

God Of War(gaming)
19-02-2008, 12:05
7600gs 256mb
p4 2.8 ghz
1750mb ram

d0mba
19-02-2008, 12:07
odvrti mem test i cpu test pa se uvjeri da oni nisu riknuli...a ako nemoš onda uzmi grafičku i spoji je na neki drugi komp pa vidi jel radi ili neradi.

God Of War(gaming)
19-02-2008, 12:10
trenutno nemogu nis od toga :(

p.s.bio sam ga otvarao neki dan i primijetio da je grafa topla.e sada neznam da je to razlog
p.p.s. evo iz pc wizarda voltaza dali je to normalno

Monitoring Chip : ITE IT8705F
Voltage CPU : 1.50 V
DIMM : 2.61 V
+3.3V Voltage : 3.22 V
+5V Voltage : 3.52 V
+12V Voltage : 12.20 V
Processor Fan : 2636 rpm
Power/Aux Fan : 8653 rpm
Processor Temperature : 25 °C
Mainboard Temperature : 20 °C
Power/Aux Temperature : 4 °C
:
Monitoring Chip GPU : nVidia Driver + Thermal Diode
GPU Temperature : 56 °C
GPU Diode : 65.6 °C
GPU Fan : 100%
:
Hard Disk Temperature HDS728080PLAT20 : 32 °C

zoky
19-02-2008, 12:18
Kolko topla?
Pa provijeri sve što sam ti naveo u "Pomagaj Brate".
Ako nije ništa od toga može biti da ti je grafa na izdahu!

God Of War(gaming)
19-02-2008, 12:27
helpajte ljudi

zoky
19-02-2008, 12:35
Neznam baš što je,al mi je sumnjiva temp grafe! jel to idle ili load?

God Of War(gaming)
19-02-2008, 12:43
da to je idle :(

d0mba
19-02-2008, 12:47
grafa ošla kupuj novu...

19-02-2008, 13:22
grafa ošla kupuj novu...

lol koji savjet....


1.Provjeri si vent na grafi...još bolje stavi novu pastu...pa onda opet stavi očošćeni hladnjak za grafu nanovo gore.I odmah provjeri dal se hladnjak vrti uopče.Ako ne zamjeni ga.
2.Nakon toga porvjeri dal se događaju iste stvari...ako da...skini attitool i preko njega smanji frekvenciju memorije na grafi.Jer postoji vjerovatnost da grafa umire.

Ivan_87
19-02-2008, 14:30
to se zna dešavat da memorija smeta drugoj memoriji,znači pločica smeta drugoj pločici ili više pločica,pa ako ovo nepali što su ti preporučili izvadi van jednu ili dvije pločice rama i pusti samo jednu unutra pa vidi kako se ponaša :roll:

19-02-2008, 14:47
to se zna dešavat da memorija smeta drugoj memoriji,znači pločica smeta drugoj pločici ili više pločica,pa ako ovo nepali što su ti preporučili izvadi van jednu ili dvije pločice rama i pusti samo jednu unutra pa vidi kako se ponaša :roll:

artefakti nemaju veze s pločicama. :wink:

God Of War(gaming)
19-02-2008, 19:29
imam hladnjak ne vent to se zove pasivno hladjenje valjda
sta se moze u riva tuneru smanjit frekv. a i to je prob jer mi pise da mi ne podrzava driver od grafe koji trenutno imam.mozda se grafa clockala pa je ostala tako jer sam prckao nes po riva tuneru onda sam sys restore.al nisam dizo frekv,nije mi jasno sad :toilet:
grafa je topla nevjerujem da su RAMi jer kad udjem u pc wizard i bude neki loading i pise da loadira podatke od proca rama...itd....i dodje na grafu i zastane 5sec i normalno nastavi
bi bilo pametno da probam u biosu spustit frekv.?

19-02-2008, 20:02
imam hladnjak ne vent to se zove pasivno hladjenje valjda


Napiši pasivno/pasivnost na google pa pogle kaj to znači.Opča kultura je znat to.Kad si pasivan,si trom dakle nema aktivnost.A kad si aktivan onda si u pokretu.Dakle ako imaš hladnjak s ventom onda se to zove aktivno hlađenje.Jer je vent aktivator/pokretać.



sta se moze u riva tuneru smanjit frekv. a i to je prob jer mi pise da mi ne podrzava driver od grafe koji trenutno imam.mozda se grafa clockala pa je ostala tako jer sam prckao nes po riva tuneru onda sam sys restore.al nisam dizo frekv,nije mi jasno sad :toilet:


Ako tebi nije jasno kako da je nama jasno?Ako nemaš najnovije drivere zašto ih ne skineš i ne instaliraš?



grafa je topla nevjerujem da su RAMi jer kad udjem u pc wizard i bude neki loading i pise da loadira podatke od proca rama...itd....i dodje na grafu i zastane 5sec i normalno nastavi
bi bilo pametno da probam u biosu spustit frekv.?

Normalno da nije do rama,već sam ti to rekao.Kakvu frekvenciju iz biosa???Jesam ti reko da je problem u grafi?I zašto onda krivudaš okolo??Ako vjeruješ sam sebi i tako si neodgovoran da se neželiš sam za sebe zalagati zašto da ti mi ostali pomažemo kad nas ne slušaš??

Dr. Kam
19-02-2008, 20:11
Vjerojatno ti je prašine ušlo u vent, izvadi je van, skini vent i očisti prašinu.

vservera
19-02-2008, 22:20
Vjerojatno ti je prašine ušlo u vent, izvadi je van, skini vent i očisti prašinu.

lol pa covijek govori da ima pasivno hlađenje nema sta ocistit vent kad ga nema LoL :o

Wasteful
20-02-2008, 10:49
posudi od nekog grafu i probaj na svojem kompu... ak radi sve kak spada onda znas da je grafa, ak ne onda je nes drugo :)
testiraj svaki hardware. pa nije valda da nemas susjeda koji ima komp slican tvojem :/
a dobro. jedino ak zivis u selu :) u Slavonije :D
btw: defragmentiraj hdd

20-02-2008, 10:50
posudi od nekog grafu i probaj na svojem kompu... ak radi sve kak spada onda znas da je grafa, ak ne onda je nes drugo :)
testiraj svaki hardware. pa nije valda da nemas susjeda koji ima komp slican tvojem :/
a dobro. jedino ak zivis u selu :) u Slavonije :D

Već sam mu reko da je do grafe..i kako da proba riješiti.

Wasteful
20-02-2008, 10:51
a sorry neam vremena sve citat. zuri mi se

God Of War(gaming)
20-02-2008, 16:17
ej cujte imam garanciju koja mi jos nije istekla sta bi mogo ja to vratit nekak.bi oni to primili?

zoky
20-02-2008, 16:34
Naravno...Pa ak imaš garanciju od tog hardvera odnesi i nek provijere što nije u redu! :twisted:
lol ... pa to si mogao i prije reći :-x

God Of War(gaming)
20-02-2008, 17:57
tek sam se danas sjetio da to postoji :)
dobro odnijet cu pa vam javim :)

God Of War(gaming)
21-02-2008, 14:57
ej ljudi cujte ovo.imam neku grafu fx 5500 i ustekam je ja,upalim komp i isto se desi.
a cujte ovo,kad udjem u pc wizard loading i normalno pise hardware detection in progress:memory,video,chipset i dodje do devices i sledi se komp na 5sec i poslije opet normalno,mozda je problem od neceg u devices al neznam sta bi moglo bit.
zna netko mozda sta je SM Bus controller jer mi je u divajs menadžeru upitnik na tome.thx.pomagajte bracho

Svinjoguz
21-02-2008, 15:00
trebas stavit odgovarajuce drivere za chipset, vjerojatno ti je na cdu od maticne...

God Of War(gaming)
21-02-2008, 15:06
ljudi jel moguce da je proc???

P.S. jel moguce da je cd/dvd citac?jer sam gledo neki original dvd i cim on onako pocne vrtit malo jace freezea se komp.instaliravao sam driver za chipset(post iznad)i ono sledi se komp na sec, pa opet sec ne, pa opet itd...... i kad se instaliralo sve opet normalno.
ali opet.... :( .... dok sam gledo nes na jubitu isto mi se sledio.....
:cry: poludit cu!

zoky
21-02-2008, 15:37
Daj ti lijepo napravi reinstal windowsa, stavi se najnovije drivere.....
i ak se onda nešto počne dešavati odnesi komp u servis pošto si rekao da imaš garanciju! :wink:

God Of War(gaming)
21-02-2008, 16:01
ej cujte lolčinu proc mi steko.stavio sam drugi i sve je ok.
sad bas jos nisam siguran dal ce to radit ko prije pa ak se opet ponovi bum vam javil :) . hvala na pomoci :pray:

21-02-2008, 19:59
ej cujte lolčinu proc mi steko.stavio sam drugi i sve je ok.
sad bas jos nisam siguran dal ce to radit ko prije pa ak se opet ponovi bum vam javil :) . hvala na pomoci :pray:

Al mi nije jasna jedna stvar...ti si imao artefakte...a to je radio proc?To baš i nije logično.

džidži buffon
21-02-2008, 20:32
ej cujte lolčinu proc mi steko.stavio sam drugi i sve je ok.
sad bas jos nisam siguran dal ce to radit ko prije pa ak se opet ponovi bum vam javil :) . hvala na pomoci :pray:

Šta si sve ti nadrobio :rotfl:

I koji si proc novi stavio?

Dr. Kam
21-02-2008, 21:21
Vjerojatno ti je prašine ušlo u vent, izvadi je van, skini vent i očisti prašinu.

lol pa covijek govori da ima pasivno hlađenje nema sta ocistit vent kad ga nema LoL :o

Ja obrnuto pročitao, greška.

God Of War(gaming)
22-02-2008, 15:02
cuj amd,artefakti mi nisu bili u igrama neg na desktopu onak musice ko na telki ali imas ti pravo nemre to proc radit vec preoverclockana grafa :) al ja sam sad zamijenio proc pa je sve ok.a mozda su bili proc i grafa nes se poceli klat pa grafa pobijedila a proc rikno 8) (ima logike ak si noob za pc-e al ak nisi onda nema)

kad se vec pita proc je bio p4 2.8ghz a sad sam metnuo celeron D 2.6 ghz