PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blue screen of death



azuregos
18-02-2008, 19:13
(posta sam temu i na softveru mozda netko zna odgovor)


Pozdrav


iman jedan problem, kad je crkla graficka nvidia geforce 6600gt, kupia sam novu ati radeon hd 2400pro 256mb (agp).


pojavljuje se problem u WoWu, samo u njemu, mogu igrat igre poput crysisa na slabijim detaljima, cod4 itd ali u wowu se pojavi plavi ekran.

dakle jel problem kod drivera jer su malo stariji ili? prominia san 2 napajanja al svejedno iman taj problem.


i ako moram nove drivere instalirat, stare maknen samo u device manageru ili sve od catalysta u add/remove programs?


fala na pomoci.


edit: skinia sam nove drivere sa neta ali prilikom instalacije dobijem poruku da nije pronaden niti jedan driver kompatibilan sa softverom ili hardverom.

iako sam skinia odgovarajuce za tu graficku i windowse xp

18-02-2008, 19:17
Još bi bilo najbolje riješenje reinstalacija os-a.

Da nije problem u grafi,govori činjenica da ostale igre rade kako spada.

Dakle postoji mogučnost da stariji driveri od protekle grafe nisu izbirasni kako spada pa rade probleme s novim driverima druge grafe.Isto tako noviji driveri postoje s razlogom.

azuregos
18-02-2008, 19:18
pokusa sam sa reinstalacijom windowsa

18-02-2008, 19:23
pokusa sam sa reinstalacijom windowsa

gle ak ti staviš friški os sa service packom 2...i staviš nove drivere za grafu nema te igre koja bi ti trebala radit probleme s tehničke strane.Pogotovo ne wow.

Filip_k
18-02-2008, 19:24
Ako je to ono kaj ja mislim da je, tada sam već to nehdi u pomagaj brate napisao(npr. igraš neku igru pa ti se restarta komp, a prije toga ti je pojavi plavi ekran). Dakle mojem bratiću se dogodilo isto to, pa je on nasnimio vistu, mislim da je rekao neku Home edition, i sada sve ponovno radi kako treba. Razlog koji misli da je bio je bio taj da su neke komponente koje on ima bile napravljene samo za vistu(makar ja ne mislim da je to bio razlog,već driveri). Neko je negdje naveo još jedno rješenje i bilo je nešta u vezi zvučne kartice, ali se ne sječam točno kaj, pa ako imaš vremena malo potraži i naći ćeš...

azuregos
18-02-2008, 19:38
pokusa sam sa reinstalacijom windowsa

gle ak ti staviš friški os sa service packom 2...i staviš nove drivere za grafu nema te igre koja bi ti trebala radit probleme s tehničke strane.Pogotovo ne wow.

zato me i muci to jer samo wow zeza sa cartoon grafikom.

al eto pokusat cu reinstall pa vam javim rezultate

18-02-2008, 19:40
pokusa sam sa reinstalacijom windowsa

gle ak ti staviš friški os sa service packom 2...i staviš nove drivere za grafu nema te igre koja bi ti trebala radit probleme s tehničke strane.Pogotovo ne wow.

zato me i muci to jer samo wow zeza sa cartoon grafikom.

al eto pokusat cu reinstall pa vam javim rezultate

pa stavi prvo najnovije drivere za grafu.

azuregos
18-02-2008, 19:53
pogledaj sta sam edita, pokusam instalirat ali mi javi gresku kao da ne pronalazi kompatibilan os i hardver :| a skinia sam za pravu graficku i za windowse xp

azuregos
18-02-2008, 23:36
inace dok sam u wowu plavi se ekran pojavi na odredenim mjestima.

nakon sta se opet pojavia u biosu san promina u nekim video postavkama nekakvu memoriju sa 64 na 256 mb


sad izgleda da mi se vise ne pojavljuje :O

Wasteful
20-02-2008, 10:43
reinstaliraj wow i directx :/

azuregos
21-02-2008, 18:10
izgleda da sam rijesia problem promjenom nekih postavki u biosu, uglavnom poveca u video opcijama video memoriju sa 64 na 256 mb :o

džidži buffon
21-02-2008, 20:39
izgleda da sam rijesia problem promjenom nekih postavki u biosu, uglavnom poveca u video opcijama video memoriju sa 64 na 256 mb :o

apperture size? U biosu namjestiš memoriju sukladnu onoj koju ima grafička.