PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s monitorom [RIJEŠENO]



Duh
18-02-2008, 19:02
Imam Philipsov 220ws monitor i imam problem s njim(sto valjda vec znate posto je u ovom podforumu jelda :D ).Probat cu sta bolje objasnit.Nakon sta instaliram drivere za grafu vise mi ne radi tipka AUTO na monitoru.Kad sam monitor jos imao na VGA sve je radilo.Al sad vise ni tako ne radi.Tako dugo dok ne instaliram drivere sve je ok.Grafa je Sapphire x1600 pro

Duh
19-02-2008, 10:44
Kaj nitko nezna bar nesto? :cry:

ghostman
20-02-2008, 17:26
hmmmmmmmmmmmm
probaj priključit na HDMI ak imaš...
ili si probj skinut najnovije drivere
jer one koje dobiješ s grafom su ti inače zastarijeli...

Bartuc
20-02-2008, 17:36
Imam Philipsov 220ws monitor i imam problem s njim(sto valjda vec znate posto je u ovom podforumu jelda :D ).Probat cu sta bolje objasnit.Nakon sta instaliram drivere za grafu vise mi ne radi tipka AUTO na monitoru.Kad sam monitor jos imao na VGA sve je radilo.Al sad vise ni tako ne radi.Tako dugo dok ne instaliram drivere sve je ok.Grafa je Sapphire x1600 pro

Oj, nisam prije vidio ovu temu... Uglavnom, kada spojiš monitor na DVI ulaz na grafičkoj kartici, onda nemaš opciju Auto naštimavanja zaslona niti imaš opciju namještanja frekvencije koja je zaključana na 60Hz! Ako želiš te dvije opcije koristiti, onda moraš monitor uštekati na VGA ulaz i tada imaš potpunu kontrolu nad monitorom!

Razlika između DVI i VGA nije drastična, ali DVI ima nešto vjerniji i kvalitetniji prikaz slike zato kaj nema nikakvih pretvorbi signala... dolazi i prima se digitalni signal, dok na VGA ulazu se prvo mora analogni signal konvertirati u digitalni i tu ti nastaju neki minorni gubici...

Znači ako si na DVI-u, ne brini, sve je normalno!

Duh
21-02-2008, 09:31
Thx nisam to znao.tj sumnjao sam na tek nest al sam zaboravio pogledat na netu.Stavite onaj tag Rješeno