PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prža ne želi čitat / pržit obične cd-e



Outmind
17-02-2008, 13:09
Ne znam koji joj je vrag, već sam 4 cda sje*** pokušavajući ih spržiti. Naime kaj se dešava? Stavim cd u pržu (pioneer dvd -rw dwr-212D) i dođe mi do nekih 14-15 % no međutim tada mi ejecta cd i veli da je nekakav error sa pržilicom. Neće ih ni čitati, tj neke hoće nakon nekog vremena. Čudno je to što rad sa dvd-ima teče normalno, dakle normalno ih čita i prži, bez problema. Probao sam i nekooliko različitih programa za prženje, no nije pomoglo. Mogu li išta učiniti sam, tj bez da 2 mjeseca staru pržilicu šaljem na servis?

Iron Storm
17-02-2008, 13:17
Ja mislim da ne, jer je meni bio veoma sličan problem sa mojom pržom (nije mi htio čitati CDe, samo DVDe). Poslao sam na servis, ispostavilo se da je otišao laser koji čita CDe pa sam morao mijenjati pržu. Ako ti je pržilica stara 2 mjeseca, možda još imaš garanciju, pa ti savjetujem da pošalješ na servis da nebi uništio još CDa.

flander
17-02-2008, 13:22
SAko ti je pržilica stara 2 mjeseca, možda još imaš garanciju...

pa fala Bogu da ima garanciju, nema te komonente koja ima manje od godinu dana garanciju


šalji to na servis

Blacky_123
17-02-2008, 19:50
Meni se to isto dešavalo, ali pošto je meni garancija istekla ja sam ga cijelog rastavio i svaki dio s vatom ocistio, naravno s malo alkohola ali ne na jeziku nego na vati.
Sad radi ko zmaj i cita sve 8)