PDA

Pogledaj cijelu verziju : G3 vs. MX518



FioPro
16-02-2008, 16:12
Kratko pitanje... Namjeravam naskoro kupiti novog štaora... Na raspolaganju imam oko 350kn. Što mislite, je li bolje uzeti MX518 ili G3 ? Razlika u cijeni je minorna, ali MX518 mi se nekako više dopada... Što kažete ?

Ili da idem na nekog Razera ? Ali neznam gdje ih ima za kupiti... Možda u Linksu ?

callista
16-02-2008, 16:28
odluči po ukusu! ja bih išao na mx518.
vidi ako možeš koji ti bolje leži, traži da probaš kod nekog ili u dućanu. :)

FioPro
16-02-2008, 16:29
Za G3 znam ima frend i ta simetričnost mi baš i ne paše (pogotovo ona tipka koju moram s malim prstom - neuporabljivo). A MX sam probao u dućano onako preko plastike puno bolje leži jer je malo nakoso...

I da... A da možda uzmem kojeg Razera ?

Lord Jambrek
16-02-2008, 16:41
ne znam kak se razerove cijene kreću baš u dućanima, ali po iskustvu znam da je to pre cijenjena firma tak da imam osjećaj da štakora baš i nebuš našal za 350kn

G3 ni meni baš ne leži, više vuče na BT56, uzmi MX 518, meni je taj miš jako dobro legao, ali me žica odbila, žica je najgora stvar ikada na mišu, wireless ftw. Svi koji jednom isprobaju wireless i priviknu se na njega ne mogu se vratit nazad, ja sam prije par dana bio osuđen raditi ponovo sa žičanim mišem dok mi se Revolution punio, nisam mogao spavat poslije tog od muka.

FioPro
16-02-2008, 16:43
Ja sam trenutno na Logitech S 510. To je sve i tipkovnica i miš wireless. Nisam uočio nikakvu znatnu razliku u odnosu na žične miševe... Sigurno da mi Wireless neće falit... Jedino što bi mi moglo falit je tipkovnica, miš sigurno ne...

Gwin
16-02-2008, 16:46
ja sam prije par dana bio osuđen raditi ponovo sa žičanim mišem dok mi se Revolution punio, nisam mogao spavat poslije tog od muka.yup..
DOK SE PUNIO..
žičani miš se ne puni.. i obično nemaju delay..
miševi na baterije obično gase laser ili optiku da štede struju.. pa kad naglo pomakneš miša onda ima delay

a što se tiče osobnih preferenci, imam copperheada i ne mijenjam ga ni za šta..

but hey.. what do i know...

callista
16-02-2008, 16:47
@jambrek
baš šteta što najbolji miševi imaju žice.
imao sam bežični miš na baterije, ne na punjenje. potrošio sam oko 200 kn na baterije za godinu dana korištenja. naravno, oni s punjačima su bolji, ali ipak najbolji miševi imaju žice. ne slažem se sa tvojim "wireless ftw". :wink:

Lord Jambrek
16-02-2008, 16:50
ja sam prije par dana bio osuđen raditi ponovo sa žičanim mišem dok mi se Revolution punio, nisam mogao spavat poslije tog od muka.yup..
DOK SE PUNIO..
žičani miš se ne puni.. i obično nemaju delay..
miševi na baterije obično gase laser ili optiku da štede struju.. pa kad naglo pomakneš miša onda ima delay

a što se tiče osobnih preferenci, imam copperheada i ne mijenjam ga ni za šta..

but hey.. what do i know...

Sudeći po tvom postu vidim da nisi baš koristio previše dobre WS miševe. Taj takozvani "delay" se ne osjeti, minimalan je, neosjetljiv, možda 1ms, nikad mi se nešto slično nije desilo, a u standby dolazi nakon 5 ili 10min, a jedino u čem bi taj delay smetao je FPS igra, a mislim da u MP FSP-u ne budeš baš bio AFK na 5-10min

jedina mana WS miševa je ta baterija, za par godina kada dođe bežičan prijenos struje mislim da će se žičani miševi bacit iz proizvodnje

callista
16-02-2008, 16:53
to si dobro napisao.
još jedna mana je to što bežični miševi mogu završiti u komadima na podu.. kao moj bivši. :)

Lord Jambrek
16-02-2008, 16:57
to si dobro napisao.
još jedna mana je to što bežični miševi mogu završiti u komadima na podu.. kao moj bivši. :)

Meni je MXR pa sa stola, iz ruku dok sam mijenjao pjesme na playlisti iz kuhinje i ništa mu nije, mrcina i pol od miša.

sa žicom si totalno ograničen, da bi se npr sjeo u 2m fotelju iza mene dok gledaš film da pojačavaš i stišavaš kad ti je npr nešto pre glasno u filmu trebaš kupit još barem 1 produžni USB kabal, pa se zna desit da se i to iskopča i slično. Ovak te nije briga, mogu komotno miš držat na koljenu i surfat netom

callista
16-02-2008, 16:59
moj je išao o zid, nije pao sam... :) zat okažem mana. :D

Lord Jambrek
16-02-2008, 17:01
da imaš MXR ne bi to baš bacao u zid :D

MTF*
16-02-2008, 20:11
spomenuo si i razera...
ja imam copperheada i nebi ga mijenjao za 100MX 518 i neznam kojih logitechovih...
frend mi u utorak kupio razer deathadder i takodjer je prezadovoljan, tako da ako imas 350kn uzmi deathaddera...
mislim da je 349 ili 359kn u feniksu...

btw jambrek ne bi se slozio da je razer precijenjen, bar ne sto se tice miseva... ;)

d0mba
16-02-2008, 20:55
Meni Mx518 od kad sam ga probao nebi promijenio niti za jedan miš koji postoji!Držao sam i druge miševe u ruci ali niti jedan mi nije tako dobar kao Mx518...

FioPro
16-02-2008, 22:46
Dobro, G3 smo isključili. Sada ste me doveli u dilemu... Logitech ili Razer... Vidim ima vas Logitechaša i Razeraša... Odlučit ću se rađe za Logitecha jer već imam puno stvari od Logitecha i ne rade probleme...

ezav
16-02-2008, 23:44
Dobro, G3 smo isključili. Sada ste me doveli u dilemu... Logitech ili Razer... Vidim ima vas Logitechaša i Razeraša... Odlučit ću se rađe za Logitecha jer već imam puno stvari od Logitecha i ne rade probleme...

Ovakvih dilema je u zadnje vrijeme bila tona ...

Ali da opet kazem ..

Ako imas vecu saku onda Razer ako imas manju onda Logi ...

Skoro svi frendovi imaju MX 518 i zadovoljni su, meni ne pase pa sam si uzel
Razer DeathAdder i nebi ga menjal za nis ...

@Lord Jambrek :

Imam uz lap VX Nano (ista tehnologija kao MXR) i mogu rec da ima dilej koji se osjeti... nakon kaj se baci u stednju se kuzi, jednostavno se mis ne mice .. barem da ima opcija da se ta stednja iskljuci.. ovak kada nekaj radim u Paint .NET zna jako jako zivicirati, pogotovo kada rezem piksele...

FioPro
16-02-2008, 23:46
Sad kad malo gledam Deathadder izgleda prokleto atraktivno, ali je osjetno skuplji... U Linksu skoro 500kn...

Kostolomac
17-02-2008, 00:29
hm, ja danas kupio u chipoteci wintech z2 gaming laser mouse i mogu reć da nije loš, možda da malo pogledaš i njega. platio ga 200kn i dobio veliku podlogu s njim. definitivni best-buy :)
btw ima on the fly podešavanje sensitivityja (800-1600-2200), tipku za dvostruki/trostruki/četverostruki hitac, plastika je dosta kvalitetna... meni dosta

RIPtheREAPER
17-02-2008, 01:23
kad ste vec kod miseva pa da ne otvaram novu temu :P

Koji je bolji

OVAJ (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=17161)Sili OVAJ (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=16513)

Vidim da su im specifikacije gotovo iste a razlika u cijeni je 50 kn pa me bas zanima :P

MTF*
17-02-2008, 10:16
Sad kad malo gledam Deathadder izgleda prokleto atraktivno, ali je osjetno skuplji... U Linksu skoro 500kn...

poskupio je u linksu 32%, frend mi je htio kupit al je otisao u feniks...
imas feniks u vlaskoj i u ravnicama, tam je 359...

Tegla Ajvara
17-02-2008, 10:49
neznam kakvi su to misevi, al ja brijem na tezinu i preciznost
nevolim one velikekutijetine koje vjetar odnese. imam trenutno jedan od smartbox-a, imitacija stakla. jako je dobar posto nije velik a za svoju velicinu daje i dovoljnu tezinu. kosta oko 60-70kn. i strasno me iritiraju kad su na usb

lov-alien
17-02-2008, 10:57
uzmi mx518 , dosta ljudi se zali na razera jer im je nakon nekih 1-2god poceo "stekati" vjerovatno zbog nekvalitetnog lasera

Sickmanno1
17-02-2008, 11:28
uzmi mx518 , dosta ljudi se zali na razera jer im je nakon nekih 1-2god poceo "stekati" vjerovatno zbog nekvalitetnog lasera

lol?

FioPro
17-02-2008, 11:34
Ako uspijem naći, onda uzimam Deathadder, a ako n eonda MX518... Samo mi je nezgodno jer ne živim u Zagrebu, pa treba doći do prokletog dućana... A ako naručim pretpostavljam da je u Feniksu poštarina jedno 50kn... Pljačka...

MTF*
17-02-2008, 11:40
uzmi mx518 , dosta ljudi se zali na razera jer im je nakon nekih 1-2god poceo "stekati" vjerovatno zbog nekvalitetnog lasera

jesi ti dobro?
nekvalitetan laser kod razera?
ajde pricaj to nekom drugom, ja vec imam copperheada skoro 2 god i nikad nije zakazao...
imam jos par frendova sa deathadderom i copperom, isto su prezadovoljni...
neznam dal pricamo o istom razeru... :roll:

d0mba
17-02-2008, 12:09
a jesu ti razeri ružni majko sveta!Kad ih vidim zgadi mi se....mx518 ako ništa barem je preljep :D

callista
17-02-2008, 12:12
a jesu ti razeri ružni majko sveta!Kad ih vidim zgadi mi se....mx518 ako ništa barem je preljep :D
reci da se šališ. :cry:

Čux
17-02-2008, 12:29
ja imam MX518 i jako sam zadovoljan njime, imo sam prilike mahat s razerima al mi se ne dopadaju previše, najbolje isprobat sve koje možeš pa onda odlučit

MTF*
17-02-2008, 12:39
ovo je previse stvar osobnog ukusa...
meni mx518 u RL nije lijep, nit mi pase, dok mi s druge strane razeri ko radjeni za mene...
fiopro, ako imas 2 frenda, jedan logi drugi razer pa kod njih probaj miseve, jer ovak je tesko...

d0mba
17-02-2008, 14:26
a jesu ti razeri ružni majko sveta!Kad ih vidim zgadi mi se....mx518 ako ništa barem je preljep :D
reci da se šališ. :cry:

nešalim se

http://links.hr/photo/101.503.133.jpg

http://links.hr/photo/101.503.101.jpg

razer mi odvratan!

callista
17-02-2008, 14:49
ako je jednostavan ne mora značit da je ružan. mx518 jest lijep, ali je isto i nađiđan. razer ima finu liniju. isto tako može se reć i za aute- oni sa ispresijecanom linijom uopće nemaju ukusa, dok jedan aston martin sa finom jednostavnom linijom kicka ass. ali stvar ukusa. :wink:
mx 518 mi se jako sviđa btw.

FioPro
17-02-2008, 15:17
Meni je Razer puno ljepši... A nemam prilike isprobati niti MX niti Deathadder... Tak da ću pucat u prazno i probat uzet prvo Razera, a ako mi baš neće jako pasat ću probat prodati i uzeti MX... Makar sumnjam, jer izgleda jako udoban za ruku...