PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vaše mišljenje o mac-u?



D4MB4
16-02-2008, 15:04
E ovak inaće ja sam prešao prije par mjeseci s kompa na iMac,zanima me vaše mišljenje o tom stroju,i one koji ga imaju šta misle meni je iskreno ok,fora je što s boot campom možeš i windowse imati bez kojih ja nebi mogo radi igranja,što se tiče surfanja na netu,skidanja itd defintivno mac os sistem nemoš virus niti ništa primit tak da super brži je puno od windowsa.i najbolje sve u se nalazi u jednom monitoru od 11kg :pray: .Loša strana definitivno cijena,a i konfiguracije nisu gejmerske baš,imam 1GB,Intel Core duo 2,16ghz,ATI HD 2600 256mb,320gb HD,mislim ga nadogradit malo kad skupim para.eto to bi bilo moje mišljenje,vaše molim 8)

viperpitbull
16-02-2008, 15:08
E ovak inaće ja sam prešao prije par mjeseci s kompa na iMac,zanima me vaše mišljenje o tom stroju,i one koji ga imaju šta misle meni je iskreno ok,fora je što s boot campom možeš i windowse imati bez kojih ja nebi mogo radi igranja,što se tiče surfanja na netu,skidanja itd defintivno mac os sistem nemoš virus niti ništa primit tak da super brži je puno od windowsa.i najbolje sve u se nalazi u jednom monitoru od 11kg :pray: .Loša strana definitivno cijena,a i konfiguracije nisu gejmerske baš,imam 1GB,Intel Core duo 2,16ghz,ATI HD 2600 256mb,320gb HD,mislim ga nadogradit malo kad skupim para.eto to bi bilo moje mišljenje,vaše molim 8)


O MAC-u samo najbolje kaj se svega tice. kaj se tice Virusa to Stoji posto nema bas Puno virusa za MAC tako da kaj se toga tice je sigurnije. a sada radi Graficke i ostalis stvari to je sve Pitanje KORISNIKA.
posto MAC nikada ni nije isao na to da se na njihovim Racunalima igra nego su napravljeni prvenstveno za korisnike koji se bave GRAFIKOM tako da i dan danas 98% svih CASOPISA i Novina rade na MAC racunalima posto su brzi bolji i kvalitetniji za obradu GRAFIKE

callista
16-02-2008, 16:51
"joj da sam mod samo jedan dan.." :)
koje koristi od komentiranja onoga što si već kupio? jeli se hvališ ili?

Lord Jambrek
16-02-2008, 16:56
mac je bog i batina, njegov OS je nešto pre brutalno, nema nikakvog registryja, ničeg, cijeli komp se ponaša kao jedna particija, ne mora ništa bit adresirano, pre dobar os. Eh kad bi samo u windowsima maknuli registry bilo bi savršeno.

Zvjeri od kompova, ali zato i koštaju. Dizajn maca je nešto pre pre brutalno.

D4MB4
16-02-2008, 18:10
Naravno da se nehvalim s takvim stvarima niti ništ neg jednostavno me zanima šta ljudi misle o tome jel nisam dovoljno upoznat s tim,i ja to nisam kupio btw neg dobio od burajza na poklon jel sam faks riješio,zanimalo me sam ak neko ima kak im ide jesu imali nekakve kvarove ikad i slično,da se foliram onda bi stavio da imam mrcinu od PC :))

viperpitbull
16-02-2008, 18:15
mislim ga nadogradit malo kad skupim para.eto to bi bilo moje mišljenje,vaše molim 8)



a kak ga mislis nadograditi??? nekuzim sa cime??

D4MB4
16-02-2008, 18:22
rame možda al sve s svojim vremenom grafičku jednog dana

viperpitbull
16-02-2008, 18:40
rame možda al sve s svojim vremenom grafičku jednog dana

graficka?? neznam bas barem mi do sada nije poznato da se na iMac moze mjenjati grafulja.
kao kaj rekoh mozda se varam ali koliko znam do sada nece ic

NiX4
17-02-2008, 13:17
Ako ti je sve u monitoru onda je mislim da se ponaša kao laptop i da jedino MOŽDA rame možeš dodati.

spidEY
17-02-2008, 13:22
Ako ti je sve u monitoru onda je mislim da se ponaša kao laptop i da jedino MOŽDA rame možeš dodati.

Ja koliko je poznato na monitoru su dodatni slotovi za RAM-e tako da ih samo upikneš i to je to.

d0mba
17-02-2008, 13:24
ajde molim te nabaci slika nekoliko tog ljepotana....jedini razlog zašto nisam uzeo imac je nadogradnja...ali izgled...brzina..njegov os....kao što su i prije mene rekli..prebrutalno!

D4MB4
17-02-2008, 19:00
je da imaš pravo nemože se grafička rami mogu,nisam znao prije iskreno nisam se susreo s takvim računalom još hvala btw:)

Svinjoguz
17-02-2008, 19:05
mac je zvjer i pol, jednostavnost, nikad se ne rusi, fleksibilan i brz sistem, bez greske, da imam para uzeo bih ga, mana su mu jedino ogranicena nadogradivost(mogu se samo rami nadogradjivat i UZASNO su skupi) i nema bas puno igara koje se mogu igrati na MACU-mozete igrati sve blizzardove igre i jos 15-20 ostalih blockbuster pc naslova...
da mi je imati jednog imaca od 20" i ipod od 32 gige...mljac :D :D

d0mba
17-02-2008, 20:38
ali mislim da..sorry na izrazu...moraš biti debil kupiti MAC i onda na njega staviti windows....

viperpitbull
17-02-2008, 20:41
ali mislim da..sorry na izrazu...moraš biti debil kupiti MAC i onda na njega staviti windows....

a zasto molim te?? pojasni mi to tvoje misljenje??

d0mba
17-02-2008, 20:57
zato što je on kupio računalo za igre a ne za grafičku obradu i rad...a za te novce koliko je platio mac mogao je kupiti takvu pilu od računala za xp i za igre da boli glava.Još jedna stvar je da mac jedino radi bolje od drugih računala na MAC OS..dok kad je na xp je ništa drugo nego srednje jako računalo u ljepom lcd kućištu.

viperpitbull
17-02-2008, 21:06
zato što je on kupio računalo za igre a ne za grafičku obradu i rad...a za te novce koliko je platio mac mogao je kupiti takvu pilu od računala za xp i za igre da boli glava.Još jedna stvar je da mac jedino radi bolje od drugih računala na MAC OS..dok kad je na xp je ništa drugo nego srednje jako računalo u ljepom lcd kućištu.


to stoji. ali ima dosta ljudi koji imaju MAC koje znam jer radi Grafikzu na njemu i neke pizdarije za koje je MAC 100000x bolji od PC i imaju i WIN na njemu za igre koje povremeno igraju tako da je tvoj komentar

" moraš biti debil kupiti MAC i onda na njega staviti windows " suvisan i ne stoji.

isto tako sve ovisi koj MAC iMAc nemozes nadograditi sa Grafickom i to svi manje vise znamo ali npr. MAC PRO
mozes nadograditi koliko te volja sa cak 4 ATI Grafulje
ili cak2x Quad Core XEON Procom pa cak i 8x 4GB RAM

tako da nije bas na mjestu tvoj komentar

Sickmanno1
17-02-2008, 21:10
vjerovali ili ne ali cak i WIN XP rade bolje na macu...

viperpitbull
17-02-2008, 21:12
vjerovali ili ne ali cak i WIN XP rade bolje na macu...

je istina i to PUNO bolje a i brze to sam zaboravio napisata hvala SICKMANN

d0mba
17-02-2008, 21:41
velika prednost mac računala je ta da sve komponente su slagane tako da se 100 posto podudaraju sa drugim komponentama i da svaka komponenta ima 100 posto iskoristivosti...zato sve i radi bolje na njima......za mene mac ima najljepši dizajn zbog konfe u lcd[to mi presavršeno!]Sminus mi što moš zaboraviti nadogradnju i isto kao kod laptopa nakon 2 godine ti totalno zastari...

što se tiče jačine mac naravno da može imati q6600 i 4 grafe..ali to košta za poluditi.

evo koliko bi mac koštao sa ovom mojom konfom iz siga?

D4MB4
18-02-2008, 08:10
domba problem je što ja nisam dao niti 1kn za mac poklon od burajza htjeo em iznenadit radi faksa,nemogu mu reći sad radi tog da ide znaš već gdje :(

spidEY
18-02-2008, 08:32
domba problem je što ja nisam dao niti 1kn za mac poklon od burajza htjeo em iznenadit radi faksa,nemogu mu reći sad radi tog da ide znaš već gdje :(

Onda budi sretan i uživaj jer Mac je prava zvijer! :thumbs2:

d0mba
18-02-2008, 08:37
domba problem je što ja nisam dao niti 1kn za mac poklon od burajza htjeo em iznenadit radi faksa,nemogu mu reći sad radi tog da ide znaš već gdje :(

Onda budi sretan i uživaj jer Mac je prava zvijer! :thumbs2:

upravo tako :rotfl: :pray:

NITROS
18-02-2008, 10:04
Evo samo da se pohvalim, neki to vec znaju, al jebiga :)
Ovako bio sam u Londonu u Apple centru :) I radio sam na najjacem mogucem MacPro :))) Samo cu reci ovo. BOLEST!!!!!!

Znaci confa je bila sljedeca. 8-jezgreni komp, dva xeona. 32GB RAMa, grafa nije bila bogzna kakva, ali radila je uredu, na 30 incnom ekranu :)))

Kada sam usao unutra i zaletio se na taj komp koji se bas te sekunde oslobodio doslovno sam zavristao, ljudi su me gledali ono.

Ovako bilo je u pozadini otvoreno sljedece.

Svi programi od Adobe, od premiera pa do photoshopa pa nadalje. Macromedia suite isto sve otvoreno, neki bolestan program za obradu zvuka i safari sa 20 tabova. Najbolja je stvar sto sam isao malo testirati koliko to cudo stvarno dobro radi. I naglo sam saltao izmedu programa, nema tu zastajkivanja :) Na takvom monitoru sam mogao imati otvoren photoshop + safari + msn i icq i jos nisam popunio monitor :) A da ne pricam da na tom monitoru mogu imati fotografiju u orginalnoj rezoluciji otvorenu.
Da osnovna konfiguracija koja je ono ok mac pro kosta 17k kuna (preracunato iz funta) s malo boljim monitorom 27k a penje se do kojih 60k kuna.


Samo da kazem jos jednu stvar, u ducanu je bilo oko 50 kompova sa pristupom na internet, vecina wireless. Spajanje na msn, jedna sekunda, otvaranja gmaila jedna sekunda, otvaranje hotmaila dvije sekunde, gamer.hr otvorio za manje od sekunde. Nemoram valjda reci da su svi nesto kopali po netu od ljudi, a neki su se cak i zajebavali sa video konferencijom, pa si vi mislite kakav je to link :)))

Blacky_123
18-02-2008, 10:59
Ja mislim da je malo pretjesno u tom malom monitoru od 11kg...
A i cijena je ooogromna da je jeftinija uzbo bi zicher...

d0mba
18-02-2008, 11:02
da cijena je prevelika.-.ali koliko para toliko muzike :)

Blacky_123
18-02-2008, 11:04
Za te parem dobim na windowsa mnoooogo muzike :D
Mac je vise za poslovne svrhe...sumljam da na macu idu bolje neke igre nego na xp-u

viperpitbull
18-02-2008, 11:17
Za te parem dobim na windowsa mnoooogo muzike :D
Mac je vise za poslovne svrhe...sumljam da na macu idu bolje neke igre nego na xp-u

na MAC-u nemozes igrati ustvari mozes ali ne sve igre posto ih nema za OS od MAC-a.
a na svaki MAC mozes staviti WINDOWSE i to bez problema i jos ktome laufaju bolje.

Xeno Zero
25-02-2008, 14:07
Evo moje mišljenje o Mac-u je da je sve 5 , samo kaj su im cjene malo ipak too much. :yuck:

NiX4
25-02-2008, 14:12
E baš si sada razmišljam , ako ću ikada imati para uzet ću si ovaj Mac koji je Nitros naveo :pray: