PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s zvukom



SkunK
15-02-2008, 19:36
Uglavnom imam Logitechov headset.
Sad je problem u tome kad ukljucim taj headseat direktno u zvucnik onda je zvuk ok, i nema problema na svakoj slusalici se jedanko cuje zvuk.

Ali kad ukljucim headset dole na kuciste, tj. di su mi na prednjoj 2 usb utora i utor za mikrofon i za slusalice, onda se na ljevoj slusalici zvuk cuje jace nego na ljevoj.

Help anyone?? thx

RIDER32
15-02-2008, 20:47
Mozda ti je zica negdi sjabija ili nije dobro ustekaana u maticnu plocu.

SkunK
15-02-2008, 21:19
Mislis? Hm... a jel imaju mozda kakvi driveri za taj dio posebno?

Isto tako zasto ljudi stavljaju NVmixer na kompove? Ja sam ga dobio isto s kompom samo ne vidim njegovu svrhu, posto mogu brljavit po postavkama sta se zvuka tice u control panelu.

Burek_fr0m_SPACE
15-02-2008, 23:16
Mislis? Hm... a jel imaju mozda kakvi driveri za taj dio posebno?

Isto tako zasto ljudi stavljaju NVmixer na kompove? Ja sam ga dobio isto s kompom samo ne vidim njegovu svrhu, posto mogu brljavit po postavkama sta se zvuka tice u control panelu.
NVMixer ima equalizer - to je uglavnom razlog zašto ga ja koristim. Ne, nema drivera za taj dio, sve je to isto. Trebao bi pogledati kablove koji vode od tih priključaka do matične ploče. Ne bi bilo loše ni da konsultuješ manual matične, pogledaš šeme i provjeriš je li sve dobro spojeno.

SkunK
16-02-2008, 00:02
Ali NvMixer mogu slobodno izbrisat ako ga ne koristim?
Ne koristim eq i te stvarcice,ako bas moram onda imam u winampu?

edit :

Sad sam skuzio da kad tu naprijed na kucistu samo do pola gurnem onda radi kako spada (znaci jednako se cuje na obadvije slusalice)

wtf???

Burek_fr0m_SPACE
16-02-2008, 00:12
Sad sam skuzio da kad tu naprijed na kucistu samo do pola gurnem onda radi kako spada (znaci jednako se cuje na obadvije slusalice)

wtf???
Time si dobio mono zvuk - zato i jeste jednako. Probaj razaznati lijevi i desni kanal.

SkunK
16-02-2008, 11:42
Da ali gle, ja kad gurnem slusalice u utor dole u kucistu do pola onda je sve ok na obadvije strane se cuje istom jacinom zvuka, a kad gurnem do kraja (sta bi trebalo biti normalno) onda se cuje na ljevoj strani jace a na desnoj slabije.

Sad neznam kakve veze ima mono i stereo s time ali rekao mi tip da je "Jack" u kurcu...

isto tako zar nije mono kanaliziranje zvuka u jedan zvucnik a stereo djeljenje na vise?

Burek_fr0m_SPACE
16-02-2008, 12:27
isto tako zar nije mono kanaliziranje zvuka u jedan zvucnik a stereo djeljenje na vise?
Broj kanala i broj zvučnika nisu nužno povezani. Stereo zvučnici (uključujući i slušalice) će, ako dobijaju samo jedan kanal (mono zvuk), taj isti kanal puštati na oba zvučnika. Mono u zvuku jednostavno znači jedan kanal, a stereo dva. Ti, kada si gurnuo do pola, "uhvatio" si samo jedan kanal (lijevi ili desni, ne znam sad tačno koji bi trebao biti) i taj isti kanal ti svira i na lijevom i na desnom zvučniku. Kao što rekoh, pusti neku pjesmu sa osjetnom razlikom u lijevom i desnom kanalu ili neku igru sa 3D zvukom, pa ćeš primijetiti da tako više nećeš osjećati prostornost zvuka jer slušaš isti kanal i lijevo i desno. Inače, ti priključci na kućištu nisu naročito kvalitetni - i moj je poprilično sheban.

SkunK
16-02-2008, 12:59
Dobro ali to opet ne rijesava moju situaciju...zasto ne radi kad gurnem do kraja? Jel bi mozda trebalo mjenjat taj utor ili pak stvarno odserafit kuciste i vidjet kako stoje stvari??

RIDER32
16-02-2008, 15:39
Onda je najvjerojatnije da ti nevalja utor.
Isto mi je tako sa MP3-em.

SkunK
16-02-2008, 15:49
Jel mogu to negdije kupit kao zasebno ili moram mjenjat kuciste?

RIDER32
16-02-2008, 16:03
Nemam pojma. Pitaj u trgovini. Pazi da ti ne podvale novo kuciste.

SkunK
16-02-2008, 16:49
haha :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
17-02-2008, 13:32
A sad... zavisi koliko si spreman zaprljati ruke. Sumnjam da ćeš naći namjenski utor baš za tvoje kućište. Ali uvijek možeš improvizovati - uzmi ženski 3,5 mm jack iz nekog drugog uređaja ili kupi sebi neki od konvertora u koji se mogu uštekati slušalite, pogledaj kako su žice spojene, spoji ih ponovo na novi utor, zalijepi/zalemi na kućište i to je to. Naravno, ne bi škodilo da prvo provjeriš šta je s ovim. Moguće je da ti neka od žica "visi o koncu", pa je probaj ponovo zalemiti.