PDA

Pogledaj cijelu verziju : apple podržava windowse xp!!!



Prince-Artas
06-04-2006, 19:16
Apple je objavio i službenu podršku za instaliranje Windowsa XP na Intel Macove. Nakon što su korisnici to sami pokušavali, a neki i uspjeli, no na vrlo kompliciran način i često bez pravih drivera, Apple je popustio. Izdali su Boot Camp Beta program koji omogućuje instalaciju Windowsa XP. Velik je 85MB i moguće ga je direktno skinuti sa Appleovih stranica, a u Leopardu (buduća nadogradnja OS X-a) će biti u potpunosti integriran.

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=1636

sa pcekspertove stranice

CTDP_Marko
06-04-2006, 19:28
Baš sam prije pola sata vidio tu vijest. I oni su popustili.

silenus
06-04-2006, 19:51
Nemogu vjerovat.. Oni su bili full zadrti sa svojim Mac OS, a to je bio i jako dobar operating system.. Stvarno se cudim kako to da su popustili..

goGAMERo
06-04-2006, 20:14
lol, škorian sam, i kažu da sam boot camp uzima 10 GB na Hardu!

dex
07-04-2006, 09:29
da... to je bilo prije pol mjeseca na txt-u.... neki par "hackera" iz mislim kalifornije ili odakle... bio kao neki natjecaj ko ce uspjet stavit windowse... i nagrada jo doshla mism do oko 14 tisuca dolara... i ovi uspjeli stavit i pokupili nagradu....

HRT txt str 545 (+)...

Blitz
07-04-2006, 12:00
Ne kužim zbog čega se svi čudite... Microsoft odavno drži većinu vlasništva nad Appleom...

Danny
07-04-2006, 13:10
Po meni je ovo sjajno. Sad mozes uzet Mac, radit sve sto ti treba u OS X-u a kad se hoces igrat prebacit na WinXP. :)

Samo da jos Apple Hrvatska nisu takve pizde koje naplacuju sve duplo nego sto je vani uzeo bi MacBook Pro ovdje. Kako sad stvari stoje jos malo skupljam pa cu onda prodat svoj komp i iBook i kupit ga negdje vani.

Prince-Artas
07-04-2006, 18:30
da... to je bilo prije pol mjeseca na txt-u.... neki par "hackera" iz mislim kalifornije ili odakle... bio kao neki natjecaj ko ce uspjet stavit windowse... i nagrada jo doshla mism do oko 14 tisuca dolara... i ovi uspjeli stavit i pokupili nagradu....

HRT txt str 545 (+)...

to je bilo vrlo komplicirano, a sada je to daleko jednostavnije

Sporbie
07-04-2006, 18:42
haha, Microsoft rulez (iako Bill Gates sux)

Macovi su pushiona tak i tak, ne podržavaju pola interneta i nisu za gejmanje uopće.......

Prince-Artas
07-04-2006, 18:43
haha, Microsoft rulez (iako Bill Gates sux)

Macovi su pushiona tak i tak, ne podržavaju pola interneta i nisu za gejmanje uopće.......

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Blitz
07-04-2006, 19:59
ne podržavaju pola interneta
LOL

dex
08-04-2006, 00:22
uuuu..... ti ocito nemash pojma shta je to mac i apple... to je daleko bolje od ovih sepeta shto mi tu imamo...

NortonCommander
08-04-2006, 16:23
Mac je nekoć bio bolji za videoediting i slicno ali danas je losiji u svemu od klasicnog kompa.
Njega jos kupuju samo Amerikanci koji se ne razumiju u racunala a zele imat tu lijepu bijelu kutijicu (ili monitorčić) da je mogu pokazivat susjedima.

Sporbie
09-04-2006, 12:56
Tip se hvali s macom i kaže da on uopče nema biosa...... i kaj bi to trebalo bit dobro?

Ma to su kompjutori za seljake.....

Prince-Artas
09-04-2006, 16:07
Tip se hvali s macom i kaže da on uopče nema biosa...... i kaj bi to trebalo bit dobro?

Ma to su kompjutori za seljake.....

oni imaju nešto naprednije od biosa mislim

archer
09-04-2006, 16:17
da :fof:

Sporbie
09-04-2006, 17:03
Ma kaj god da imaju, macovi su što se mene tiče zaqurac, sad kad Windows Vista izađe macovi i apple skup snjima su gotovi!!!
:killyou: :killyou:

Prince-Artas
09-04-2006, 18:38
Ma kaj god da imaju, macovi su što se mene tiče zaqurac, sad kad Windows Vista izađe macovi i apple skup snjima su gotovi!!!
:killyou: :killyou:

da je mac malo bolje podržan od industrije igara ja bih odma odjebo pc 8)

gogs
09-04-2006, 20:04
Potpisujem

NortonCommander
09-04-2006, 21:19
Po cemu je Mac konkretno bolji od cjenovno ekvivalentnog pc-a? (Igre i dizajn sučelja zanemarimo)

Sporbie
09-04-2006, 21:20
pa neznam navodno je stabilniji, al ja ne vjerujem, svaki komp se kad tad skrši...

NortonCommander
09-04-2006, 21:44
Općenito gledano, je, stabilniji je. Zasto? Zato sto je svaki Mac slozen od istih komponenti koje su testirane tisuću puta. Mi svoje kompoe sami slazemo i ako ne znas izabrat komponente normalno da ces dobit nestabilno racunalo. Ali kad usporedis npr. Dellovo racunalo koje je pazljivo slozeno od 100% kompatibilnih komponenti sa Mac-om, vidjet ćeš da je PC i stabilniji i brzi od Maca u 90% aplikacija. Prema mom misljenju (koje znam da ne vrijedi puno ali...) da Apple nije izbacija na trziste Ipod ne bi vise bilo ni Mac-a. :evil:

silenus
09-04-2006, 23:37
Ma kaj god da imaju, macovi su što se mene tiče zaqurac, sad kad Windows Vista izađe macovi i apple skup snjima su gotovi!!!
:killyou: :killyou:

da je mac malo bolje podržan od industrije igara ja bih odma odjebo pc 8)

slažem se

Sporbie
10-04-2006, 09:30
Općenito gledano, je, stabilniji je. Zasto? Zato sto je svaki Mac slozen od istih komponenti koje su testirane tisuću puta. Mi svoje kompoe sami slazemo i ako ne znas izabrat komponente normalno da ces dobit nestabilno racunalo. Ali kad usporedis npr. Dellovo racunalo koje je pazljivo slozeno od 100% kompatibilnih komponenti sa Mac-om, vidjet ćeš da je PC i stabilniji i brzi od Maca u 90% aplikacija. Prema mom misljenju (koje znam da ne vrijedi puno ali...) da Apple nije izbacija na trziste Ipod ne bi vise bilo ni Mac-a. :evil:

Potpuno se slažem s tobom.... :pray: :pray:

Luka
13-04-2006, 13:02
Apple je objavio i službenu podršku za instaliranje Windowsa XP na Intel Macove. Nakon što su korisnici to sami pokušavali, a neki i uspjeli, no na vrlo kompliciran način i često bez pravih drivera, Apple je popustio. Izdali su Boot Camp Beta program koji omogućuje instalaciju Windowsa XP. Velik je 85MB i moguće ga je direktno skinuti sa Appleovih stranica, a u Leopardu (buduća nadogradnja OS X-a) će biti u potpunosti integriran.

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=1636

sa pcekspertove stranice

nedavno su rekli da nema tehničke podrške što znači da ste sami odgovorni ukoliko ga upotrijebite ;)

Prince-Artas
13-04-2006, 13:10
čuo sam da ima nekakvih problema s ovim boot campom

dFixxx3r
13-04-2006, 13:15
Tip se hvali s macom i kaže da on uopče nema biosa...... i kaj bi to trebalo bit dobro?

Ma to su kompjutori za seljake.....


...ma ti si seljačina još k tome i neobrazovana


Macovi su pushiona tak i tak, ne podržavaju pola interneta i nisu za gejmanje uopće.......