PDA

Pogledaj cijelu verziju : Visual C++ - Windows aplikacije



djelim s nulom
13-02-2008, 19:47
Nekoga bih zamolio ako ikako može da ovdje objasni neke osnove programiranja Windows aplikacija u C++-u i kako se to radi u Visual C++ jer mislim da je on najbolji alat za to. Bilo bi super ako bi netko moghao dati neki osnovni, uvodni tutorial u programiranje Windows aplikacija u Visual C++-u. Dosta sam googlao ali nigdje nisam našao jasan uvod u to i dobro objašnjenje, iako sam C++ znam dosta dobro. Jednostavno neznam odakle bi počeo jer nailazim na 100 načina za izradu osnovne forme. Molim pomozite, mislim da ima dosta zainteresirani u ovo.

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
13-02-2008, 20:13
Nekoga bih zamolio ako ikako može da ovdje objasni neke osnove programiranja Windows aplikacija u C++-u i kako se to radi u Visual C++ jer mislim da je on najbolji alat za to. Bilo bi super ako bi netko moghao dati neki osnovni, uvodni tutorial u programiranje Windows aplikacija u Visual C++-u. Dosta sam googlao ali nigdje nisam našao jasan uvod u to i dobro objašnjenje, iako sam C++ znam dosta dobro. Jednostavno neznam odakle bi počeo jer nailazim na 100 načina za izradu osnovne forme. Molim pomozite, mislim da ima dosta zainteresirani u ovo.
jednog si nasao :D ali sumnjam da ce netko odvojiti vrijeme na pisanje tuta zbog necijeg zahtjeva...

djelim s nulom
13-02-2008, 21:01
A eto, neću ništa izgubit ako zamolim. Vidio sam da ima amo dosta ljudi koji oće pomoć i koji se razumiju, pa vridi pokušat.

DragonSoul
13-02-2008, 21:58
Heh, taj isti problem sam imao u Visual C# Expressu :rotfl: Isto sam Googleao, ali nisam našao.

Riješenje je vrlo jednostavno(barem kod mene u C#u bilo). Imaš na start pageu "Getting Started" a ako nemaš pritisni F1 pa pogledaj. Ali morao bi biti negjde Getting Started.

djelim s nulom
13-02-2008, 22:21
naša sam ja to getting started, ali opet to nije baš dobro objašnjeno.

Tracer
14-02-2008, 15:22
Nekoga bih zamolio ako ikako može da ovdje objasni neke osnove programiranja Windows aplikacija u C++-u i kako se to radi u Visual C++ jer mislim da je on najbolji alat za to. Bilo bi super ako bi netko moghao dati neki osnovni, uvodni tutorial u programiranje Windows aplikacija u Visual C++-u. Dosta sam googlao ali nigdje nisam našao jasan uvod u to i dobro objašnjenje, iako sam C++ znam dosta dobro. Jednostavno neznam odakle bi počeo jer nailazim na 100 načina za izradu osnovne forme. Molim pomozite, mislim da ima dosta zainteresirani u ovo.
Nikako se ne bi složio da je u VC++ najbolji za to. Naprotiv, čak bi rekao da je možda i najkompliciraniji jer je tehnologija užasno stara. Probaj Borland Turbo C++ 2006. Besplatan je, a i izrada windows aplikacija je i više nego smješno jednostavna, a pogotovo ako ćeš danas-sutra programirati u DirectX-u ili OpenGl-u.

http://www.turboexplorer.com

djelim s nulom
14-02-2008, 19:48
zanima me jeli radnja u njemu toliko laka da kao da radim visual basic, ja stavljam labele, a on piše kod za to u C++-u?

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
14-02-2008, 21:56
nope :nonono:

Tracer
15-02-2008, 02:48
zanima me jeli radnja u njemu toliko laka da kao da radim visual basic, ja stavljam labele, a on piše kod za to u C++-u?Tako je. Gotovo isto kao da radiš u VB-u, samo što koristiš C++ code.

djelim s nulom
15-02-2008, 11:59
Pa to je onda genijalno, evo sad skiadam net. framework neki to mi triba da bi radilo. Šta je to točno? Često se susrećem s pojmom .net? I znaš li neku dobru knjigu za ovaj Turbo c++?

SkunK
15-02-2008, 12:02
Mislim da uz njega dolazi manual i help file.

Tracer
15-02-2008, 12:34
Pa to je onda genijalno, evo sad skiadam net. framework neki to mi triba da bi radilo. Šta je to točno? Često se susrećem s pojmom .net? I znaš li neku dobru knjigu za ovaj Turbo c++?Osim .Net frameworka trebat ćeš još i neke druge stvari, a sve to se nalazi u prerequested.zip kojeg isto možeš tamo skinuti.

.Net je skup biblioteka potreban da bi C++ IDE radio, ali nije potreban za tvoje aplikacije. Štoviše, možeš čak napraviti da aplikacije izrađene u Turbo C++u ne traže nikakav runtime ili sl..

Što se tiče knjige... Izlazi uskoro ;)

a do tada možeš pogledati i ovdje: http://www.functionx.com/bcb/index.htm
Ima hrpa raznih tutorijala.

RayDX
15-02-2008, 19:42
Ako te zanima čisto razvoj windows aplikacija onda ti preporučam da skokneš na neki .NET jezik jer je s njim puno lakše raditi punokrvne i kvalitetnije windows aplikacije. Čak i editori za game enginee sve često su građeni kao wrapper u nekom .NET jeziku koji leži na samom nativnom kôdu.

djelim s nulom
16-02-2008, 12:53
Instalira sam Turbo C++m ali mi traži serial number i authorization key, a to ne mogu nać... Ako bi mi itko moga na pp bio bi jako zahvalan...

Tracer
16-02-2008, 20:04
Instalira sam Turbo C++m ali mi traži serial number i authorization key, a to ne mogu nać... Ako bi mi itko moga na pp bio bi jako zahvalan...
http://cc.codegear.com/Free.aspx?id=24724

Odi na ovu stranicu, ispuni formular i oni ti pošalju aktivacijsku datoteku (besplatno). Tu datoteku otvori i pročitaj jer ti unutra piše gdje ju moraš spremiti (C:\documents and settings"TVOJ_USERNAME") i to je to.

djelim s nulom
17-02-2008, 13:27
Evo napokon sam ga pokrenuo, i kad idem file -> new dobijem samo opcije Other i Customize, i kad uđem u other imam samo ponuđene web projekte code template, project group i text! Molim pomozite.

Tracer
17-02-2008, 19:57
Evo napokon sam ga pokrenuo, i kad idem file -> new dobijem samo opcije Other i Customize, i kad uđem u other imam samo ponuđene web projekte code template, project group i text! Molim pomozite.
File / new / other... / C++ builder projectsS/ VCL forms application

http://img412.imageshack.us/img412/4355/48111811lf4.jpg

ili kada se otvori Turbo C++ sa desne strane odabereš isto:

http://img167.imageshack.us/img167/8348/45242721nk8.jpg

djelim s nulom
17-02-2008, 21:33
Evo mog problema:

http://img249.imageshack.us/my.php?image=problemzd9.png

Tracer
17-02-2008, 22:42
Evo mog problema:

http://img249.imageshack.us/my.php?image=problemzd9.pngS
hehehe :D

Mora da nisi dobro instalirao... Nema što drugo biti. Probaj ponovo.

djelim s nulom
18-02-2008, 17:38
Kad sam pokreta prvi put stalno mi se javlja error "acess violation...read of agress 000nesto" i pita me oće li to opet pokušat učitat, ja isključim i pokrene ga ali mi nema ponuđenih projekata koje tražim, reinstaliram i oper ista stvar"

Tracer
18-02-2008, 23:27
Kad sam pokreta prvi put stalno mi se javlja error "acess violation...read of agress 000nesto" i pita me oće li to opet pokušat učitat, ja isključim i pokrene ga ali mi nema ponuđenih projekata koje tražim, reinstaliram i oper ista stvar"Čim ti javlja greške odmah na startu to znači da nije instalirano kako treba. Vjerovatno su ti windowsi u banani

matowin59
27-02-2008, 23:36
Kad sam pokreta prvi put stalno mi se javlja error "acess violation...read of agress 000nesto" i pita me oće li to opet pokušat učitat, ja isključim i pokrene ga ali mi nema ponuđenih projekata koje tražim, reinstaliram i oper ista stvar"

...sory...obrisao jer vidim...nepoželjno.

SkunK
27-02-2008, 23:52
:rotfl:

Luka
28-02-2008, 19:56
Kad sam pokreta prvi put stalno mi se javlja error "acess violation...read of agress 000nesto" i pita me oće li to opet pokušat učitat, ja isključim i pokrene ga ali mi nema ponuđenih projekata koje tražim, reinstaliram i oper ista stvar"

...sory...obrisao jer vidim...nepoželjno.

:o :? :o :rotfl:

matowin59
28-02-2008, 20:52
Kad sam pokreta prvi put stalno mi se javlja error "acess violation...read of agress 000nesto" i pita me oće li to opet pokušat učitat, ja isključim i pokrene ga ali mi nema ponuđenih projekata koje tražim, reinstaliram i oper ista stvar"

...sory...obrisao jer vidim...nepoželjno.

:o :? :o :rotfl:
...htio sam samo pomoći kolegi koji želi nešto napraviti visual studiu i o njemu,neka potraži moje postove i tamo na web adrese neka nađe visual c++ i kad dođe na te stranice može vidjeti video tut kako i gdje instalirati visual c++ express edition-besplatno ,sve video prezentacija pa reagiram na bilo kakav smijeh jer ne želim radiit reklame i slično da se ne zamjeram svima koji su osjetljivi,eto samo to sam htio.
http://vscpp.blogspot.com
...osnove C++/CLI...i tek sam krenuo...a windows Forme također će biti obrađene...hvala moderatoru.Inače također su osnove u pitanju bez kompliciranja i suvišnog filozofiranja ,to kad prođete osnove ,takve knjige nađite.Stranica je na temelju prikaza programa CLR.

Luka
28-02-2008, 22:20
aha .. ja sam krivo shvatio tvoj post, nemam ništa protiv tvog weba .. ako želiš slobodno vrati link ;)