PDA

Pogledaj cijelu verziju : Abnormalne cijene patetičnih programa/igara



Burek_fr0m_SPACE
13-02-2008, 00:19
I do sada sam viđao precijenjene programe i igre koje jednostavno nisu vrijedile para koje proizvođači traže za njih, ali ovo što sam sada vidio je vrhunska perverzija...

Clock Screen Saver 1.61

Screensaver koji predstavlja, ni manje, ni više, već sat, koji može izgledati ovako :

http://www.clock-screen-saver.com/images/screenshots/screen1_prev.gif

, ovako...

http://www.clock-screen-saver.com/images/screenshots/screen3_prev.gif

ili ovako...

http://www.clock-screen-saver.com/images/screenshots/screen4_prev.gif

Naravno, tu su i napredni featuresi kao što je mijenjanje boje i fonta. To zadovoljstvo će vas koštati...

$15

Ko normalan bi dao 15 fakin' dolara za jedan screen-saver čije je tema nešto toliko neimpresivno kao što je sat?!! Tu je, naravno, i trial verzija za one kojima je skupo... Međutim onda nećete dobiti :


* Analog, seven-segment digital, text digital clock faces
* Glow and afterglow effects
* Display seconds option
* 12-hour/24-hour format
* Display AM/PM option
* Display date option
* Screen saver size configuration
* Periodically change clock position option
* Hours, minutes, seconds and other clock elements color change option
* Sounds playing ability

Wow... ne vrijede li svi ti prekrasni i impresivni featuresi $15 krvavo zarađenog novca? Pa ovakav bulšit može napraviti neko ko nikada nije programirao u roku od sat vremena uz par početničkih tutoriala... Pokušavam zamisliti osobu koja bi za ovo izdvojila $15, ali mi ne ide... ako znate nekoga, javite mi kućnu adresu. Naravno, sada mi možete reći da me niko ne tjera da to kupim; naravno da ne tjera - ali to ne smanjuje moje frustracije od same spoznaje da se neko usuđuje tražiti tolike pare za takav bulšit. Dijeli li iko moje mišljenje da takve ljude (i autore i mušterije) treba sodomizovati smotkom bodljikave žice? Imate li vi kakav primjer?

Kako li su samo dogurali do verzije 1.61, da mi je znati...

Arbiter of Change
13-02-2008, 00:28
Na žalost, ako ima ovakvih "proizvoda" znači da ima i tržišta za njih, što je još tužnije od ovoga.

Marcellius09
13-02-2008, 01:32
15 dolara :pray: nebi da 1 kunu za to

Nemesis
13-02-2008, 01:37
ma de ne bi ga ni đabe instaliro...

Samael
13-02-2008, 09:15
gledao sam i tužne prizore igara po 100 kn, a rade se o simulaciji pecanja... :yuck:

Arbiter of Change
13-02-2008, 09:18
gledao sam i tužne prizore igara po 100 kn, a rade se o simulaciji pecanja... :yuck:
Pa što je tu čudno? Postoje igre ala. Fisherman's Bait koje razvaljuju, ali im je cijena opravdana zato jer je u njih uložen stvarni i ne-baš-jednostavan rad (modeliranje, animiranje, itd).

Samael
13-02-2008, 10:45
gledao sam i tužne prizore igara po 100 kn, a rade se o simulaciji pecanja... :yuck:
Pa što je tu čudno? Postoje igre ala. Fisherman's Bait koje razvaljuju, ali im je cijena opravdana zato jer je u njih uložen stvarni i ne-baš-jednostavan rad (modeliranje, animiranje, itd).

simulacija pecanja???

daj čovječe, što ti je teško otići na more, obližnje jezero ili rijeku i baciti udicu?

jest da je uložen rad, ali zašto?

pecanje je hobi i sport, eventualno se na njega odlazi tijekom vikenda ili slično. ja baš ne vjerujem da ima ljudi koji su toliko uživljeni da moraju svaki dan pecati, pa i kad nisu vani, nego u sobi.

:thumbs1:

The Boz
13-02-2008, 10:50
Jadost, ali... People are stupid.

Korpse
13-02-2008, 11:34
ma lol, za onaj crap dati 15$ dolara, radije ću na monitoru flomićem napisati koliko je sati!

Arbiter of Change
13-02-2008, 11:50
simulacija pecanja???

daj čovječe, što ti je teško otići na more, obližnje jezero ili rijeku i baciti udicu?

jest da je uložen rad, ali zašto?

pecanje je hobi i sport, eventualno se na njega odlazi tijekom vikenda ili slično. ja baš ne vjerujem da ima ljudi koji su toliko uživljeni da moraju svaki dan pecati, pa i kad nisu vani, nego u sobi.

:thumbs1:
A gledaj, netko se može pitati zašto je trud uložen u fantasy naslove tipa Witcher i TES igre ako on sav taj "glupi fantasy" vidi kao nerealan i time nezanimljiv.

Ono što pokušavam reći je da pošteni trud treba opravdati poštenom cijenom, a ne zarađivati na glupima uz minimalan "posao" (znam da pričam idealno, ali eto).

Burek_fr0m_SPACE
13-02-2008, 12:02
Skoro svaka igra je složenija od ovoga. Iks-oks / križić-kružić vjerovatno nije, osim ako ne navalite koristiti 3D grafiku i shadere. Tetris već nadilazi složenost ovog screensavera. I onda pored ovoga pogledam ovaj svoj Ubuntu Linux sa svim besplatnim softwareom koji dolazi uz njega... Mislim, nemam ja ništa protiv da ljudi traže pare za svoje programe - tako i ja planiram nekada za hljeb zaraditi, ali daj bar napravi nešto što je vrijedno tih para... Jbt, pa svi moji radovi koje sam objavio u Programiranju ovdje, po slobodnoj procjeni, vrijede mnogostruko više od ovog hebenog sata.

Neven <R>
13-02-2008, 12:06
simulacija pecanja???

daj čovječe, što ti je teško otići na more, obližnje jezero ili rijeku i baciti udicu?

jest da je uložen rad, ali zašto?

pecanje je hobi i sport, eventualno se na njega odlazi tijekom vikenda ili slično. ja baš ne vjerujem da ima ljudi koji su toliko uživljeni da moraju svaki dan pecati, pa i kad nisu vani, nego u sobi.

:thumbs1:
I? Postoje igre tipa guitar hero, pes, fifa, razni nba-evi i to su hobiji i sportovi kojima se možeš vani rekreirati.

Samael
13-02-2008, 12:22
za to treba vježba i trening, pripremanje itd...

jeste ikad pecali?

ja jesam, na sve načine i ne mogu shvatiti kako netko može raditi simulaciju pecanja...pa pecati možeš s običnim štapom na koji je privezan konop i mamac...dajte molim vas...

meni je debilana i meni je to end ov stori, ja se više neću upuštati u nikakve rasprave.

:roll:

Neven <R>
13-02-2008, 12:28
Pa i nogomet možeš igrati bez veze s frendovima bez ikakvih priprema tako da ne razumijem o čemu ti govoriš.

Samael
13-02-2008, 12:51
aarrghh...nemam vremena objašnjavati.

no zapravo...ma nema veze.

evo gledam sad na BUG-ovom cd-u neke screensavere s određenom tematikom koji su također shareware :rotfl:

Iron Storm
13-02-2008, 13:19
Nema šanse da ja za to izdvojim ijednu lipu, kad lijepo pomoću Visual Studia mogu isprogramirati vlastiti Screen Saver (ima Screen Saver starter kit) te ga staviti na comp. Nema NIKAKVE potrebe za kupovanjem takvih screensavera, kad puno bolje programe možeš naći kao freeware na netu.

Korpse
13-02-2008, 13:20
jebote na šta su spali... :rotfl:

King tiger
13-02-2008, 13:24
za to treba vježba i trening, pripremanje itd...

jeste ikad pecali?

ja jesam, na sve načine i ne mogu shvatiti kako netko može raditi simulaciju pecanja...pa pecati možeš s običnim štapom na koji je privezan konop i mamac...dajte molim vas...

meni je debilana i meni je to end ov stori, ja se više neću upuštati u nikakve rasprave.

:roll:

hahaha

ustvari i mozes al ces ulovit punoglavce.

ti nikad nisi sa nekim pro likom iso pecat.

kolicina opreme i gadgeta je nevjerovatna.

DrunkyDuck
13-02-2008, 21:48
Da se vratimo na temu, svaki program koji odradjuje nesto sto vec postoji u windowsima ali kroz pojednostavljeno sucelje. Recimo, filtriranje programa koji se pokrecu kod startupa.

Nefron
13-02-2008, 22:49
@Firespirit: Pa to važi za sve sportove ili društvene igre.I šah možeš igrati kod kuce sa babom,ali to nije poenta ovog threada,a da si pročitao prvi post to bi,nadam se, i sam zaključio.

Maja
14-02-2008, 15:58
ne bi ja za obični screensaver (kao ovaj) dala 20 $, nema šanse...

http://i29.tinypic.com/qs5vfd.jpg

Svinjoguz
14-02-2008, 20:14
ja sam vidio na nekoj stranici di se prodaju ssovi za desktop...dostupno u najpopularnijim rezolucijama :rotfl: :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
14-02-2008, 22:12
ne bi ja za obični screensaver (kao ovaj) dala 20 $, nema šanse...
Dakako da je precijenjen, ali je opet precijenjen u znatno manjem omjeru od onog sata. Ovaj screensaver ima osjetnu količinu grafičkog materijala i animacije - čak i izgleda ugodno. A ono je bloody rudimentarni sat. Koji košta $15. Sheesh...

DrunkyDuck
14-02-2008, 22:39
Screensaveri su nepotrebni, osim ako netko jos radi na Hercules monitoru.

Sonic_Moronic
14-02-2008, 22:55
za to treba vježba i trening, pripremanje itd...

jeste ikad pecali?

ja jesam, na sve načine i ne mogu shvatiti kako netko može raditi simulaciju pecanja...pa pecati možeš s običnim štapom na koji je privezan konop i mamac...dajte molim vas...

meni je debilana i meni je to end ov stori, ja se više neću upuštati u nikakve rasprave.

:roll:

Jesi li se dosta israo? Gle, za pecanje itekako treba truda, strpljenja i znanja. Što ti misliš, samo baciti štap u vodu i za par sekundi očekivati ulov, ma daj!?

Meni isto nije jasno kako netko može praviti simulaciju nogometa... Pa treba ti samo lopta, a možeš je i sam napraviti... Pa je to nekim slučajem najpopularniji sport na planeti. Ah, štaćeš. :(

Neven <R>
15-02-2008, 00:22
Screensaveri su nepotrebni, osim ako netko jos radi na Hercules monitoru.
Ili možeš staviti neki crni, tako se štedi struja. Pročitao sam negdje da monitor troši xy% manje energije kad je crna boja. (istina može se namjestit i da se ugasi monitor automatski)

Burek_fr0m_SPACE
15-02-2008, 12:08
Screensaveri su nepotrebni, osim ako netko jos radi na Hercules monitoru.
Ili možeš staviti neki crni, tako se štedi struja. Pročitao sam negdje da monitor troši xy% manje energije kad je crna boja. (istina može se namjestit i da se ugasi monitor automatski)
Indeed. Ja uvijek i stavljam da se monitor gasi nakon 5-10 min nekorišćenja - logično je i da će manje energije trošiti i da će se fosfor bolje sačuvati ako je monitor ugašen. Screensaveri su ionako potekli iz vremena nepostojanja ustrojenog power managementa, kada su se i monitori i kućišta gasila ručno.

Maja
17-02-2008, 00:00
pa bolje je stavit da se ugasi monitor nego taj screensaver, pa to ti je kao da nemaš ništ, možda troši i više energije nego ovak, obični desktop