PDA

Pogledaj cijelu verziju : Excel pomoc



WoW Fan
13-02-2008, 00:10
Eh dakle ovako stoje stvari:
Dobio sam zadatak iz Excela a posto nisam bas dobar u nesto slozenijim operacijama sa ovim programom molim za pomoc. Naime treba mi kod izracunavanja prosjeka (Avarage) vise brojeva da mi se to odradi na jednu decimalu dakle da ne bude 4.75 nego samo 4.7. Zanima me kako napraviti to. I jos imam pitanje vezano za funkcije a to je kako napraviti funkciju sa vise opcija konkretno kod recimo prosjeka ocjena: ako je prosjek manji od 1.5 da ispise nedovoljan, ako je prosjek vec od 1.5 da napise dovoljan (ovo mi je lagano preko if funkcije ali je problem ici dalje) ponovo u istu celiju ako je prosjek veci od 2.5 da pise dobar od 3.5 da pise vrlo dobar i tako dalje ako ste me razumjeli.
Unaprijed zahvalan!

M1M3
13-02-2008, 12:19
šta se tiče decimala mislim da mogu pomoći :P ali ono drugo sam zaboravio. za decimale imaš odma u alatnoj traci dvije ikone (increase decimal i decrease decimal) ili klikni polje gdje ti je broj i ajde lagano u format => format cells => number => i klikni na number ili curency (ako se radi o valuti) i vidjet češ polje gdje piše decimal places.

Iron Storm
13-02-2008, 13:11
A što se tiče ocjena, ide ti prvo logički test, pa kod ako je istinito, pa kod ako je lažno. Znači tebi bi trebalo ovo:

=IF(B5<1,5;"Nedovoljan"; IF(B5<2,5;"Dovoljan";IF(B5<3,5;"Dobar"; IF(B5<4,5; "vrlo dobar";"Odličan"))))

WoW Fan
13-02-2008, 13:36
hvala puno svima radi :D moze