PDA

Pogledaj cijelu verziju : WMA to MP3 & WMV / AVI to AMV



Iron Storm
12-02-2008, 21:47
Ovako, mislim da je ovdje najbolje da postavim molbu...

Treba mi konventer (ako uopće postoji) koji bi konvertirao:

glazbu iz WMA formata u MP3 format i obrnuto
filmiće u AMV ili MP4 format (potrebno za moj MP4 player)

Ako nema, znate li kako bi se moglo konvertirati (neki) formati iz jednog u drugi? Bilo bi mi vrlo drago i vrlo korisno ako bi mi mogli to naći, još po mogućnosti s dokumentacijom ili jednostavnim sučeljem. Linija mi ne podržava MP3 format pa ako želim slušati mjuzu u MP3 formatu moram spajati moj MP4 player na liniju...
A što se tiče filmića, koji god filmiće prebacim na MP4 player, on ih ne prepoznaje kao filmiće nego kao glazbu (isprobano na StarCraft 2 trailerima, čuli bi se zvukovi i komentari ali bi trzakalo, jako).

Unaprijed hvala.

Burek_fr0m_SPACE
12-02-2008, 23:41
Trenutno nisam u volji da pišem nešto opširno, ali ću ti napomenuti ovo, jer izgleda da si propustio jednu caku, koja možda i nije tako očigledna :

"MP4" u "MP4 Player" nema nikakve veze sa MP4 (MPEG4 audio/video formatima).

Što će reći da tvoj "MP4 Player" ne može puštati MP4 zapise, kako bi se to možda dalo po nazivu pretpostaviti. Ti playeri se zovu MP4 čisto tako da bi se razlikovali od MP3 playera. Tako da ne očekuj da ćeš ugledati MP4 video na svom playeru (možda eventualno MP4 zvuk, ali sumnjam). Sumnjam da bi ti neki lijevi proizvođači trošili lovu na licence, a i hardware je jednostavno preslab za takvo nešto. AMV (ili MTV, kako gdje) format koji ti playeri koriste je zapravo "paket" statičnih JPEG slika koje formiraju video. Upravo zbog toga format ima prlično katastrofalan odnos kvaliteta i veličine filea. Međutim - takav pristup je nužan da bi ugledao pokretne slike na svom slabašnom MP4 playeru. Dakle, definitivno ti treba AMV konverter (MP4 otpiši). Ako si kupio nov uređaj, trebalo bi da si uz njega dobio CD sa potrebnim softwareom, u kojem se nalazi i AMV konverter. Jesi li?

flander
12-02-2008, 23:43
Easy CD-DA Extractor najbolji konvertor za muziku

Iron Storm
13-02-2008, 13:02
Trenutno nisam u volji da pišem nešto opširno, ali ću ti napomenuti ovo, jer izgleda da si propustio jednu caku, koja možda i nije tako očigledna :

"MP4" u "MP4 Player" nema nikakve veze sa MP4 (MPEG4 audio/video formatima).

Što će reći da tvoj "MP4 Player" ne može puštati MP4 zapise, kako bi se to možda dalo po nazivu pretpostaviti. Ti playeri se zovu MP4 čisto tako da bi se razlikovali od MP3 playera. Tako da ne očekuj da ćeš ugledati MP4 video na svom playeru (možda eventualno MP4 zvuk, ali sumnjam). Sumnjam da bi ti neki lijevi proizvođači trošili lovu na licence, a i hardware je jednostavno preslab za takvo nešto. AMV (ili MTV, kako gdje) format koji ti playeri koriste je zapravo "paket" statičnih JPEG slika koje formiraju video. Upravo zbog toga format ima prlično katastrofalan odnos kvaliteta i veličine filea. Međutim - takav pristup je nužan da bi ugledao pokretne slike na svom slabašnom MP4 playeru. Dakle, definitivno ti treba AMV konverter (MP4 otpiši). Ako si kupio nov uređaj, trebalo bi da si uz njega dobio CD sa potrebnim softwareom, u kojem se nalazi i AMV konverter. Jesi li?

Dobio sam CD sa konventerima koji prije nisam gledao (bila mi je važna mjuza) i trenutačno sam instalirao WinAVIVideoConventer i nekakav AMV Convert Tool. Mislim da je to tô, u User Manualu (na engleskom, a ne hrvatski prijevod koji je napisala Chipoteka jer sam tamo nabavio) pišu upute za taj konverter. Hvala ti na pojašnjenju, i mislim da može puštati MP4 zvuk (piša da podržava MP4 format model MPX4). Može samo pojašnjenje što je to MPX4?

Burek_fr0m_SPACE
13-02-2008, 18:30
AMV Convert Tool
Nije da su vrhunska dostignuća tehnike, ali ti alati koje si dobio uz player će zadovoljavajuće obaviti posao. Nema previše smisla da tražiš išta drugo (osim ako si na Linuxu, npr.). Za MPX4 nikad čuo... quick Google i dobio sam hrpu Motorolinih telefona. Ja i dalje ne bih rekao da će on puštati MP4 zvuk. Probaj jednostavno staviti .MP4 ili .M4A file na njega i vidi.