PDA

Pogledaj cijelu verziju : CIVILIZATION



Vukas15
11-02-2008, 22:48
Jednostavno i jasno. Po meni najbolji serijal igara, najbolja mi je trojka, no pošto je ovaj podforum za stare igre govorite o 1.,2. i 3.(iako baš nije stara).

1. i 2. nisam igro, no igro sam sve nastavke od 3. i 4.

Iron Storm
11-02-2008, 23:28
Igrao sam trojku, dosta je dobra, no ne mogu skontati kako jedan Spearmen može ubiti 10 Warriora u jednom krugu (drugim rječima ne razumijem taj sistem borbe). Možete uzeti i druge primjere. Igram sa Njemačkom (jeda od rijetkih igara), dosta se dobro razvijem, no još moram učiti jer previše ulažem u sreću građana a premalo u razvoj pa do sada još nisam stigao postići Space Victory.

SkunK
11-02-2008, 23:30
Trojka je zakon imho.
Inace Iron, spearmen moze ubit tenka cak, ali jako rijetko...ipak je to igra i to strateska jbg.

Arbiter of Change
11-02-2008, 23:36
Meni je 1. dio na PS1 bio otkrivenje kakvo sam do tada bio malo puta doživio tako da mi se zauvijek urezalo u pamćenje (ono uređivanje kraljevske dvorane razvaljuje :D).

Iron Storm
12-02-2008, 15:11
Trojka je zakon imho.
Inace Iron, spearmen moze ubit tenka cak, ali jako rijetko...ipak je to igra i to strateska jbg.

Znam da može, ali me ipak to čudi, što su loš kod za to ili...
Mislim, idem ja sa elite hoplitom na regular warriora, mislim si "sad će ovaj zaklat warriora", ali ne ide, hoplit skine warrioru HP sa 3 na 1 i onda warrion ubije hoplita koji je u bitku ušao sa 5 HP. Pa mislim stvarno...

Neven <R>
12-02-2008, 16:19
Meni je 1. dio na PS1 bio otkrivenje kakvo sam do tada bio malo puta doživio tako da mi se zauvijek urezalo u pamćenje (ono uređivanje kraljevske dvorane razvaljuje :D).
Misliš dvojku, jedinica nije izašla za PS1.

Meni je osobno dvojka najdraža nju sam najviše igrao i najbolje ju poznajem.

SkunK
12-02-2008, 20:19
Trojka je zakon imho.
Inace Iron, spearmen moze ubit tenka cak, ali jako rijetko...ipak je to igra i to strateska jbg.

Znam da može, ali me ipak to čudi, što su loš kod za to ili...
Mislim, idem ja sa elite hoplitom na regular warriora, mislim si "sad će ovaj zaklat warriora", ali ne ide, hoplit skine warrioru HP sa 3 na 1 i onda warrion ubije hoplita koji je u bitku ušao sa 5 HP. Pa mislim stvarno...

Ma ne los kod sta ti je :) Znaju oni kako programirat i kvalitetno napravit igru ali igra je napravljena tako da se uzme u obzir luck/skill/pozicija unita/jacina unita/defense i experience pa se nekad poslozi i doda se malo srece i dogode se takve nebulozne stvari.

Al moze spearman recimo bacit koplje tenku u gusjenicu i onesposobit ga :)

Arbiter of Change
12-02-2008, 22:26
[quote="Arbiter of Change":3hsiil3l]Meni je 1. dio na PS1 bio otkrivenje kakvo sam do tada bio malo puta doživio tako da mi se zauvijek urezalo u pamćenje (ono uređivanje kraljevske dvorane razvaljuje :D).
Misliš dvojku, jedinica nije izašla za PS1.

Meni je osobno dvojka najdraža nju sam najviše igrao i najbolje ju poznajem.[/quote:3hsiil3l]
Da, moj bed (pomiješalo mi se u glavi). :(

Gothmog
13-02-2008, 12:05
Igrao sve...od prvog do zadnjeg...
ocjena...odličan (5)

Od prvih facijalnih animacija Ghandija,do 3D svijeta...

RIPtheREAPER
13-02-2008, 15:35
igra je, barem meni, cisti krep

Maja
13-02-2008, 15:38
meni je civ 4 naj naj... ajde napokon netko da i to igra...
najbolja je četvorka zato što sam 4. prvu igrala, a ostalo više nije bilo "to"... najbolje sam igrala sa bismarckom i catherine :D

Vukas15
13-02-2008, 19:30
ono ja dam frendu igru i kazem mu legendarna, a on kaj koje je to smeće(kad je probo) bezveze, a ja ono si ti idiot, morone, to je svetinja, a smeće mu sam zato što mu se je neda naučit igrat , ne to nego mu je bezveze ono na prvi pogled a da malo bolje pogleda i vidi kak je igra legendarna

SkunK
13-02-2008, 19:31
meni je civ 4 naj naj... ajde napokon netko da i to igra...
najbolja je četvorka zato što sam 4. prvu igrala, a ostalo više nije bilo "to"... najbolje sam igrala sa bismarckom i catherine :D

Moras i ostale probat da bi znala o cemu pricas...
nemozes reci da ti je 4 najbolja ako ne probas trojku recimo.

Iron Storm
26-02-2008, 16:22
Hmm, sad sam se sjetio da imam nešto za reći...

Dakle, za sve ljubitelje Civilizacije, u Algoritmu ima za nabaviti (nisam siguran kako se točno zove) Civilization Collection. Sadržaj:

- Sid Meier's Civilization I
- Sid Meier's Civilization II
- Civilization II: Fantastic Worlds
- Civilization II: Conflicts in Civilization
- Civilization II: Test of Time
- Sid Meier's Civilization III
- Sid Meier's Civilization III: Play the World
- Sid Meier's Civilization III: Conquests
- Sid Meier's Civilization IV
- Civilization - Igra s kartama
- Kronologija civilizacije - knjiga na 96 stranica o povijesti civilizacije
- DVD koji prezentira izradu igre Civilization IV.....

Cijena: 450 kuna (!!!!)

Solidan paket za malo novaca. U Crovortexu je rasprodan, a u Algoritmu kod Jelačićevog trga je ostala jedna kutija. Nabavljam kad-tad.

shai_hulud
27-02-2008, 08:56
coece i s paketima u zadnje vrijeme....:shock:

imam rupu izmedju jedinice i cetvorke, uz cinjenicu da sam zapravo najvise igral COLONIzation.

Maja
01-03-2008, 15:18
meni je civ 4 naj naj... ajde napokon netko da i to igra...
najbolja je četvorka zato što sam 4. prvu igrala, a ostalo više nije bilo "to"... najbolje sam igrala sa bismarckom i catherine :D

Moras i ostale probat da bi znala o cemu pricas...
nemozes reci da ti je 4 najbolja ako ne probas trojku recimo.

pa probala sam igrat i te prije četvorke, al kad sam navikla igrat četvorku, onda mi je ostalo bilo bzvz... :?

Vukas15
01-03-2008, 21:50
men uopće nije bezveze, jest da sam ja prvo igro trojku(koja su to vremen bila), no npr. u trojci mi je bolja vojska, ono imaš točno šta je za napad, obrana...tj.civilopedija mi je bolja i to ppuuuuuuuuuuuuuunooooooooo.... :)

Guber
02-03-2008, 09:28
Meni je bolji Civ3 jer sam nekako naviko na 2d.

Jopax
02-03-2008, 19:05
Svi su dobri, igrao sam prvo civ3 i bio mi je super iako malo pretežak jer ako nisi modernizirao vojsku svako malo svi bi te zgazili, 4 mi je jako dobar ali je malo zahtjevan pa mrzim kad mi se loada 5 minuta ili toliko čekam da prođe turn, posebno mi je kul kako ti ne treba baš vojska, uđeš u savez sa nekim jakim i niko te ne dira, iako mi je bilo situacija kad me neki nadobudni poglavica u kamenom dobu počme zajebavat i prijetit kako će me skršit a ja onda pošaljem nekoliko mušketira ili ironcladova i on odmah pada na koljena :D

Vukas15
04-03-2008, 20:29
Meni je bolji Civ3 jer sam nekako naviko na 2d.
:pray:

Guber
06-03-2008, 19:58
da mi dajte link za onaj civ4 mod što ima hrvatsku kao narod

Vukas15
17-03-2008, 15:44
cuo da sad rade na civ5, no ajd ljudi el zna ko link za hrvatski narod i meni bi dobro došo!!!!!!!

DJ Not Nice
17-03-2008, 16:15
Igrao sam sve CIV i sve ekspanzije, osim ove zadnje za CIV IV, i jako mi se teško bilo dolučiti koja je najbolja, kad se sjetim CIV I sa PS1, kako je ta igra odskakala od drugih, jednostavno, neš posebno : D
A tek CIV II za PC, omg, sati i sati igranja u Hot Seat s frendom, a da ne govorim za Single.
A CIV III, ta ljepota grafike, igrivost...nešto jedinstveno, mogao bih reći da sam ovaj nastavk i najviše igrao.
CIV IV, ah, što reći, jest da sam očekivao više, al ok, puno novih stvari, donekle uglađena grafika. Svakako za pohvalu.

I tako, nema kod mene The Best, svi su posebni i ostat će u sjećanju : D

Guber
17-03-2008, 17:39
Evo našo sam ovaj mod:
http://files.filefront.com/Croatia/;519 ... einfo.html (http://files.filefront.com/Croatia/;5192666;/fileinfo.html)

Ali on ima samo Hrvatsku, a znam da je bio neki Slavenic, ili Europe ili tako nešt ja stvarno više neznam, ajd ako netko zna...

E nisam ovaj još stigo probat ali mislim da jo on za običnog Civ 4, po mogućnosti ak znate neki za Warlords ili BTS.

sinisha
28-03-2008, 02:00
da.da.. jedina igra koju sam kupio original je civ II. i nije mi zao tih novaca. u kutiji cijela mapa sa razvojem tehnologija i debeli manual sa svim opisima. a da ne pricamo koliko se moze nauciti i o povijesti iz te igre. meni je dvojka ostala u najljepsem sjecanju..

sto se tice nastavaka i onog civ megapaka.. a gdje je alpha centauri?? neki ce se sjetiti kako zavrsava civ 2..
a gdje je colonization koji je nastao prije civilizationa?!

eh sve me sjeta obuzme kad se sjetim tih bezbriznih dana i kako je nekad 16mb rama bilo puno..
:cry:

Crash0
28-03-2008, 23:23
igrao sam civ1 ko klinac i sjecam se da nisam nis kuzio jer nisam bas najbolje znao engleski. onda me najvise veselilo uredjivanje one palace il kaj vec. kasnije sam igral trojku i po meni je igra stvarno dobra. Sad kad sam se sjetio ponovo te igre, moram nabavit 4...