PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hitno[RIJESENO]



Jopax
08-02-2008, 20:27
Ok trebam pomoć hitno, ne znam koliko ima prije neg se restarta gad, trebam neki formating alat, da zbrišem hard i sve na njemu

streetrace777
08-02-2008, 20:35
Prvo, nauci sastavljat pitanja, jer se ne kuzi bas sta hoces

2. Skini si Hirens Boot, snimi na Cd i bootaj na komp, unutra imas programe za formatiranje ali i puno njih za testiranje :)

Jopax
08-02-2008, 20:36
Nemam pržilicu, treba mi neki program koji će formatirati hard iz windowsa

bigbara
09-02-2008, 12:09
imam jedan problem i ne znam kako ga se riješiti. ja sam imao mapu punu muzike na desktopu i njoj je bilo oko 10 gb muzike. i ja sam sada kliknio da bude hidden i ona je nestala. i gdje je sad ta mapa plizzzz hitno je. :D

streetrace777
09-02-2008, 12:42
@Jopax - ak particija na hardu nije sistemska znaci na njoj nisu Windowsi, desni klik i format. Ako je sistemska onda jedino ovo sto sam ti rekao ili da ubacis windowse i instaliras ispocetka on ce ti sam formatirat. Ak bas nemas sta izgubit mozes i fizicki probat brisat, tako sto ces proce magnetom diska, ali to ti ne preporucam.

@Bigbara - Odi u my computer recimo, odes na Tools, pa onda imas options ili properties neznam jer nemam Windowse, i tu bi ti trebala biti opcija "Show hiden files", tako da ce ti nakon toga postat vidljiva :)

Iron Storm
09-02-2008, 12:43
imam jedan problem i ne znam kako ga se riješiti. ja sam imao mapu punu muzike na desktopu i njoj je bilo oko 10 gb muzike. i ja sam sada kliknio da bude hidden i ona je nestala. i gdje je sad ta mapa plizzzz hitno je. :D

Idi na My Computer, klikni na Tools => Folder Options, tab View, i odaberi "Show hidden files and folders". Ovo je preporučljivo.

ili

u Searchu omogući pretraživanje skrivenih datoteka i foldera i pretraži tako desktop. Moraš znati kako se folder zove.

bigbara
09-02-2008, 13:06
thx every body

Korpse
09-02-2008, 13:31
thx every body
lol, svako tijelo, valjda si mislio everybody.

Jopax
09-02-2008, 18:27
Evo uzeo sam od rođaka cd od winsa, i sve fino reinstalirao, sad moram skupljat sve što sam imao ponovo, srećom tu je laptop sa svime potrebnim :D
slobodno lok

hkirin1
15-02-2008, 17:19
imam jedan problem i ne znam kako ga se riješiti. ja sam imao mapu punu muzike na desktopu i njoj je bilo oko 10 gb muzike. i ja sam sada kliknio da bude hidden i ona je nestala. i gdje je sad ta mapa plizzzz hitno je. :D

hehe.. dobro si to napravio :)

inače evo za informaciju. ja sam bio skoro sjebo cijelu particiju na kojoj sam imao 60 gb mjuze. naime, kada sam išao povečavat tu particiju sa partition magicom, cijeli windowsi su se smrzli i počeo sam psovat sve po spisku. :)
particija je jednostavno nestala, pa sam bio prisiljen malo pročačkat po net-u i naišao sam na Partition Table Doctor. program je u roku sekunde rješio taj problem, restarto sam windowse i sve je bilo u redu. evo samo da znate ak se nekom slično desi, ovo rješava problem.

ovo bi trebalo stavit pod sticky probleme. ;)

spidEY
15-02-2008, 17:21
imam jedan problem i ne znam kako ga se riješiti. ja sam imao mapu punu muzike na desktopu i njoj je bilo oko 10 gb muzike. i ja sam sada kliknio da bude hidden i ona je nestala. i gdje je sad ta mapa plizzzz hitno je. :D

hehe.. dobro si to napravio :)

inače evo za informaciju. ja sam bio skoro sjebo cijelu particiju na kojoj sam imao 60 gb mjuze. naime, kada sam išao povečavat tu particiju sa partition magicom, cijeli windowsi su se smrzli i počeo sam psovat sve po spisku. :)
particija je jednostavno nestala, pa sam bio prisiljen malo pročačkat po net-u i naišao sam na Partition Table Doctor. program je u roku sekunde rješio taj problem, restarto sam windowse i sve je bilo u redu. evo samo da znate ak se nekom slično desi, ovo rješava problem.

ovo bi trebalo stavit pod sticky. ;)

Sljedeči put koristi Disk Managment od Windowsa, meni je odlično radio kada sam stavljao Ubuntu, kasnije sam izbrisao partriciju i povečao saru bez po frke.

streetrace777
15-02-2008, 17:25
Ili kako sma i gore napomenuo skinut Hirens boot, pa pokrenut jedan od alata za particioniranje (Fdisk,Acronis, Partition manager(