PDA

Pogledaj cijelu verziju : Oblivion VS Morowind



Stranica : [1] 2 3

toncha
04-04-2006, 22:19
Evo ja sam nabavio Oblivion i pokrenuo ali na zalost moja graf. iz 16.st nije ga mogla pokrenuti :twisted: :twisted: !
Daj mi sada recite jel je Morowind upola dobar ko Oblivion da ga nabavim, jel Oblivion je legenda!

Imothep
04-04-2006, 22:25
IMHO Morrowind>Oblivion

što ne znači da oblivion nije odlična igra :wink:

toncha
04-04-2006, 22:38
IMHO Morrowind>Oblivion

što ne znači da oblivion nije odlična igra :wink:
Kaj znaci da ti je Morowind bolji?

pidjama
04-04-2006, 23:05
oblivion je odlična igra!

morrowind ako nisi igrao, a oblivion ne možeš još, svakako preporučujem!

evo, prešao sam oblivion sa orcom (main quest), grandmaster sam fighter guilda, u areni sam također grandchampion... završio sam oko 80 questova i mogu reći da
sam upoznat sa igrom dobro... mada nisam vidio sve, naravno...

e sad... možda je to do nekakve sentimentalnosti... kad sam igrao morrowind sam bio mlađi, sada malo drugačije gledam na igre općenito... ali fali mi ono "we watching you.... scum"
:D

"u mention u are born under the certain sign... what would that be"

ne znam, morrowind mi je nekako bio dublja igra... posebna. "veća"...

pa možda bi ček mogao reći i malo bolja

morrowind sam igrao gotovo 2 godine... i skoro svaki dan

oblivion ne vjerujem da ću igrati duže od 2 mjeseca.

zaključak: i jedna i druga su odlične igre. ali moj izbor bi bio morrowind

p.s. nemojte me držat za riječ ovih citata iz morrowinda, nisam ga jako dugo igrao i ne sječam se svega. a i engleski mi je u banani.

toncha
04-04-2006, 23:14
Al sam cuo da je grafika u banani!
BTW hvala na ovom detaljnom opisu pidjama! :fof:

Imothep
05-04-2006, 00:24
Da, morrowind mi je bolji i draži i slažem se sa svim što tvrdi pidjama

Ps1ho
05-04-2006, 10:42
Morrowind mi je 1. RPG koji sam igro i uvijek će mi biti na 1. mjestu.
Oblivion ima bolju grafiku i sve, ali Morrowind je Morrowind.

05-04-2006, 11:22
vidi zileta sto sere

Neven <R>
05-04-2006, 11:38
Al sam cuo da je grafika u banani!

:rotfl:

Morrowind je u svoje vrijeme imao zbilja lijepu grafika, a ni za današnje pojmove nije loša (pgotovo sam dizajn svijeta), ova izjava je zbilja smiješna...

T.N.T.
05-04-2006, 12:49
morrowind je bolji jer nudi više sati igre + expanzije...

ali nadam se da će i oblivion dobiti barem 2 expanzije... :D

Rocchiro
05-04-2006, 13:21
oblivion je odlična igra!

morrowind ako nisi igrao, a oblivion ne možeš još, svakako preporučujem!

evo, prešao sam oblivion sa orcom (main quest), grandmaster sam fighter guilda, u areni sam također grandchampion... završio sam oko 80 questova i mogu reći da
sam upoznat sa igrom dobro... mada nisam vidio sve, naravno...

e sad... možda je to do nekakve sentimentalnosti... kad sam igrao morrowind sam bio mlađi, sada malo drugačije gledam na igre općenito... ali fali mi ono "we watching you.... scum"
:D

"u mention u are born under the certain sign... what would that be"

ne znam, morrowind mi je nekako bio dublja igra... posebna. "veća"...

pa možda bi ček mogao reći i malo bolja

morrowind sam igrao gotovo 2 godine... i skoro svaki dan

oblivion ne vjerujem da ću igrati duže od 2 mjeseca.

zaključak: i jedna i druga su odlične igre. ali moj izbor bi bio morrowind

p.s. nemojte me držat za riječ ovih citata iz morrowinda, nisam ga jako dugo igrao i ne sječam se svega. a i engleski mi je u banani.

e,to sam bas ja htio reci,morrowind je dublja igra...vise te uvlaci u svoj svijet

Wizard
05-04-2006, 14:15
Oblivion, davno je bio Morrowind, i nisam ga bas cesto igrao, nabavio sam ga kad i WoW, pa sam jednostavno igra WoW, a kad sam formativa disk izgubia sam Morrowind i sad mi je za ali sta se moze

05-04-2006, 14:34
morrrowind je dublji,ali mi karakteri likova to malo ubiju...


morrowind expanzije su bile dodavanje vode u more,ali sad vidim da bi oblivionu dobro došla koja :/


valjda računaju na dodatnu zaradu od expanzija

T.N.T.
05-04-2006, 16:16
billo bi prejebeno da u expanziji otključaju neki od svijetova na mapi...

npr. morrowind... :D

Akul
05-04-2006, 18:09
Teško je sada ocijeniti koji je bolji jer je Oblivion tek izašao a i tko zna koliko će ekspanzija imati.

Inače, Oblivion i Morrowind su, po tradiciji serijala, potpuno drugačije igre koje veže najviše njihovi korijeni jet Bethsoft očito ne volji raditi slične igre (uz činjenicu da svaka igra stvarno je drugačija, čak su to i rekli.)

Usto, po glasovima u mojoj anketi na ovoj stranici, čini se da više njih vole Oblivion. Ali mišljenja variraju (zato me vjerojatno u recenzijama zanima samo to što igra ima a ne pisčevo mišljenje :) ).

Prince-Artas
05-04-2006, 20:06
morrowind mi je bolji jer

1.ima zanimljiviji main quest
2.masivniji je
3.izbornici su pregledniji
4.znatno duži main quest i općenito je duži od obliviona
5.ima nešto što me je tjeralo da ga pređem 3-4 puta. nevjerujem da ću oblivion proć više od 2 puta (pogotovo je dosadno kad zatvaraš oblivion vrata u svim gradovima)

Rocchiro
05-04-2006, 20:32
morrowind mi je bolji jer

1.ima zanimljiviji main quest
2.masivniji je
3.izbornici su pregledniji
4.znatno duži main quest i općenito je duži od obliviona
5.ima nešto što me je tjeralo da ga pređem 3-4 puta. nevjerujem da ću oblivion proć više od 2 puta (pogotovo je dosadno kad zatvaraš oblivion vrata u svim gradovima)

moram se složiti s ovim zatvaranjem oblivion vrata... :(

Prince-Artas
05-04-2006, 20:34
morrowind mi je bolji jer

1.ima zanimljiviji main quest
2.masivniji je
3.izbornici su pregledniji
4.znatno duži main quest i općenito je duži od obliviona
5.ima nešto što me je tjeralo da ga pređem 3-4 puta. nevjerujem da ću oblivion proć više od 2 puta (pogotovo je dosadno kad zatvaraš oblivion vrata u svim gradovima)

moram se složiti s ovim zatvaranjem oblivion vrata... :(

najdosadniji quest u povjesti bilo kojeg rpg-a

T.N.T.
05-04-2006, 20:38
[quote="Prince-Artas":2iv6qf5o]morrowind mi je bolji jer

1.ima zanimljiviji main quest
2.masivniji je
3.izbornici su pregledniji
4.znatno duži main quest i općenito je duži od obliviona
5.ima nešto što me je tjeralo da ga pređem 3-4 puta. nevjerujem da ću oblivion proć više od 2 puta (pogotovo je dosadno kad zatvaraš oblivion vrata u svim gradovima)

moram se složiti s ovim zatvaranjem oblivion vrata... :(

najdosadniji quest u povjesti bilo kojeg rpg-a[/quote:2iv6qf5o]
/signed

Nightyx
06-04-2006, 18:47
Sutra nabavljam oblivion i jedva čekam da ga isprobam jer po viđenim screenshotovima igra izgleda odlično iako ne vjerujem da ću ga moći pokrenuti na većim postavkama od low.
Jer postoji ovdje netko tko može igrati oblivion na max bez imalo trzanja? :naughty:

Prince-Artas
06-04-2006, 18:56
Sutra nabavljam oblivion i jedva čekam da ga isprobam jer po viđenim screenshotovima igra izgleda odlično iako ne vjerujem da ću ga moći pokrenuti na većim postavkama od low.
Jer postoji ovdje netko tko može igrati oblivion na max bez imalo trzanja? :naughty:


čini mi se da najjači komp na forumu ima Thoroughbred B

CTDP_Marko
06-04-2006, 19:14
Meni je Oblivion bolji od morrowinda 3. Ovaj sustav borbe mi je draži od prijašnjeg.

Glass
06-04-2006, 20:51
Main quest je stvarno dosadan ali zato sporedni rulaju.

06-04-2006, 21:27
Inače, Oblivion i Morrowind su, po tradiciji serijala, potpuno drugačije igre koje veže najviše njihovi korijeni jet Bethsoft očito ne volji raditi slične igre (uz činjenicu da svaka igra stvarno je drugačija, čak su to i rekli.).

Bethsoft je rekao da su počeli od samog početka kad su počeli raditi oblivion
a zašto se onda u folderu oblivion\data nalazi "oblivion.esm" kojem u imenu još piše "Morrowind master data file" ?

07-04-2006, 18:59
morrowind je rulo..

Stiffy
07-04-2006, 20:56
e čujte ljudi kad igrate Oblivion na high end...mišljenje vam se promijeni(kod prijatelja igrao :cry: ).... u morowindu nije dorađen stil borbe..kao u oblivionu

Prince-Artas
07-04-2006, 21:07
e čujte ljudi kad igrate Oblivion na high end...mišljenje vam se promijeni(kod prijatelja igrao :cry: ).... u morowindu nije dorađen stil borbe..kao u oblivionu

ali morrowind je zanimljiviji i masovniji

Big_Mad_Cro
07-04-2006, 21:20
Već sam negdje napisao.. Morowind ima glavni quest koji se može riješiti za 7.5 minuta (cijela igra). Ako smo kod toga onda je najbolji Dagerfall... Tamo se to nije moglo napravit..

:D :D :D

Prince-Artas
07-04-2006, 21:23
Već sam negdje napisao.. Morowind ima glavni quest koji se može riješiti za 7.5 minuta (cijela igra). Ako smo kod toga onda je najbolji Dagerfall... Tamo se to nije moglo napravit..

:D :D :D

može ali sveukupno ima vše questova, gradova, i puno zanimljiviji main quest dok oblivion ima dosadan main quest. šta se tiće borbe oblivion rula ali meni najveća boljka user interface :twisted:

Rocchiro
08-04-2006, 12:40
[quote="Big_Mad_Cro":1dwb5ukt]Već sam negdje napisao.. Morowind ima glavni quest koji se može riješiti za 7.5 minuta (cijela igra). Ako smo kod toga onda je najbolji Dagerfall... Tamo se to nije moglo napravit..

:D :D :D

može ali sveukupno ima vše questova, gradova, i puno zanimljiviji main quest dok oblivion ima dosadan main quest. šta se tiće borbe oblivion rula ali meni najveća boljka user interface :twisted:[/quote:1dwb5ukt]

i fast travel

Prince-Artas
10-04-2006, 18:37
trebao je autor ovog topica stavit anketu da vidimo tko bi dobio. ja bih glasovao za morrowind

Akul
10-04-2006, 20:53
Više volim Oblivion jer:

- ima bolje questove (MW ih je imao više, ali samo jedan ili dva on njih bili su zabavni)

- dungeoni su zabavniji (U MW-u nije ni vrijedilo ići u njih jer su bili maleni i bez ikakvog izazova na većem levelu)

- fast-travel (neki ljudi imaju život i nemaju vremena da šeću vamo namo)

- bolja balansa među klasama (napokon mogu igrati s ČISTIM čarobnjakom)

- persusation je bolji i nema više lakog bribanja

- magic interface - fućka mi se za ostale interfaceove, ipak je Magic interface bolji nego u MW-u

- RAI

- nema Cliff Racera (nisam mogao izdržati :D )

- level scaling mi omogućava da imam izazova i kad imam veliki level. U MW-u nije više bilo izazova nakon 20-og levela.

- svaki NPC ima vlastite dijaloge


Za MQ ne znam jer ga uvijek igram na kraju.
Little OF-topic: Morrowindova priča je bila super... dok nije izašao Tribunal i sve upropastio.

Rocchiro
10-04-2006, 21:16
ma morate priznati da fast travel malo ubija taj TES gušt...hebiga

Glass
10-04-2006, 21:38
trebao je autor ovog topica stavit anketu da vidimo tko bi dobio. ja bih glasovao za morrowind

Mi je možemo pokrenuti(moderatori) ali ja neću raditi ništa ukoliko ne odobri autor teme.

Rocchiro
11-04-2006, 20:39
morrowind mi ima i cak malo bolji soundtrack...ili mozda jos ne igram dovoljno dugo Oblivion da bi se naviknul.par puta sam se znal uhvatiti kak pjevušim Morrowind main melodiju koja je bila fenomen :pray:

T.N.T.
11-04-2006, 20:40
meni je glupo što u oblivionu ne možemo imati 2 različite rukavice, kao u morrowindu...

Big_Mad_Cro
11-04-2006, 21:14
meni je glupo što u oblivionu ne možemo imati 2 različite rukavice, kao u morrowindu...
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

T.N.T.
11-04-2006, 21:16
[quote="T.N.T.":21r4ctc8]meni je glupo što u oblivionu ne možemo imati 2 različite rukavice, kao u morrowindu...
:rotfl: :rotfl: :rotfl:[/quote:21r4ctc8]pa da, meni je bilo jebeno kad sam mogao nositi 2 razl. rukavice... :D

toncha
11-04-2006, 23:11
E jel mozda ko zna jel postoji kakav mod koji poboljsa teksture???
I jos jedno pitanje, kakve su borbe jel u Oblivionu mi se cine OK?!

11-04-2006, 23:31
meni su ok,u morrowindu mi je islo na zivce kad stojim ispred lika i fulam ga sjekirom :?

Glass
11-04-2006, 23:41
Mene je u Morrowinda užasno živcirao "krut" svijet, dok je u Oblivionu puno fluidniji, imaš osjećaj da se nešto stvarno zbiva oko tebe likovi se kreću pričaju rade nešto dok su u Morrowinda imali pet osnovnih radnji i to je to, i fizika unatoč tome što nije baš nešto puno pridonosi tom osjećaju jer napokon se predmeti miču imaš interakciju s njima dok su u Morrowindu imali imali dva stanja ili su u tebe ili nisu i to je to.
Mislim ipak je cura od 20 bolja od babe od 70(osim ako je holivudska glumica jer se s botoxom nikad ne stari :D ), taman da je ta baba napisala "kama sutru".

12-04-2006, 07:11
...taman da je ta baba napisala "kama sutru".
:rotfl: :rotfl: :rotfl:



ček,pa to je dobro.
stara iskusnjara jel ^^

Tocilo
25-04-2006, 13:16
Morrowind je bio pravi RPG,Oblivion to nije.Vise mi se cini kao neka slikovnica,koju mi je dopizdilo gledat nakon nekoliko sati.
Fast travel?Pokazivac gdje treba ic za quest?Ma dajte molim vas Oblivion moze igrat svako dijete jer je prearkadan.
Ja sam s lvl4 zavrsio glavni quest .Ma kakav je to rpg gdje se glavna prica moze zavrsit s tako niskom levelom?Njegova jedina prednost nad morrowindom je tehnicke naravi,al to je i normalno ipak je par godina razlike izmedu njih.
Kazu oblivion je realniji.Ma u cemu molim vas lijepo?U tome sto mu se njisu grane na drvecu?O tome da postoje likovi koje nemos ubit nego samo onesvjestit ne treba ni govorit kako je to realno.Da budem precizniji Oblivion je realniji sto se tice fizike i Al-a,ali sto se tice pravih RPg elemenata nije Morrowindu ni do koljena,dapace blizi je Diablu.

Morrowind je raden iskljucivo da bude odlican RPG.

Oblivion je raden iskljucivo da se proda u sto vise primjeraka,a time da bude dostupan sirokim masama,a stim mora onda doci bitnog pojednostavljenja igre.

Oblivion nije losa igra,ali samo ako je se ne gleda kao pravi RPG nego vise kao neki tzv. arkadni RPG sa super grafikom.

Pozdrav

Barathrum
25-04-2006, 14:52
Evo ja sam nabavio Oblivion i pokrenuo ali na zalost moja graf. iz 16.st nije ga mogla pokrenuti :twisted: :twisted: !
Daj mi sada recite jel je Morowind upola dobar ko Oblivion da ga nabavim, jel Oblivion je legenda!

morrowind bzvz, oblivion tak tak.

morrowind ide minus za nezanimljiva prostranstva, neprijatelje i stvarno su pretrpali sa vodom.

oblivion plus na napokon "normalnijim" neprijateljima koji bar postoje kroz bajke i fantasy price.

morrowind veliki minus ako krenes putem negativca, totalno nedoradjen put, oblivion za sad plus za put negativca, vidjet cemo kak ce ispast.
za sad mi ide dobro.

ali morrowindu jos veci minus zbog masovnih loadinga kojih ima vise nego u oblivionu, totalno iritirajuce i iritirajuce i iritirajuce,

oblivionu minus jer pocne trzat kad god se priblizavam glavnom gradu.
nadam se da ce patch to ispravit.

morrowindu minus i kad nabavis patch igra se zna srusit.

morrowind sam 6-7 puta se prisiljavao zavrsit i zavrsih ga, u oblivionu vise manje uzivam, al jos ne uzivam kao u balduru al nadam se da hocu:D

Akul
26-04-2006, 09:25
Morrowind je bio pravi RPG,Oblivion to nije.Vise mi se cini kao neka slikovnica,koju mi je dopizdilo gledat nakon nekoliko sati.
Fast travel?Pokazivac gdje treba ic za quest?Ma dajte molim vas Oblivion moze igrat svako dijete jer je prearkadan.
Ja sam s lvl4 zavrsio glavni quest .Ma kakav je to rpg gdje se glavna prica moze zavrsit s tako niskom levelom?Njegova jedina prednost nad morrowindom je tehnicke naravi,al to je i normalno ipak je par godina razlike izmedu njih.
Kazu oblivion je realniji.Ma u cemu molim vas lijepo?U tome sto mu se njisu grane na drvecu?O tome da postoje likovi koje nemos ubit nego samo onesvjestit ne treba ni govorit kako je to realno.Da budem precizniji Oblivion je realniji sto se tice fizike i Al-a,ali sto se tice pravih RPg elemenata nije Morrowindu ni do koljena,dapace blizi je Diablu.

Morrowind je raden iskljucivo da bude odlican RPG.

Oblivion je raden iskljucivo da se proda u sto vise primjeraka,a time da bude dostupan sirokim masama,a stim mora onda doci bitnog pojednostavljenja igre.

Oblivion nije losa igra,ali samo ako je se ne gleda kao pravi RPG nego vise kao neki tzv. arkadni RPG sa super grafikom.

Pozdrav

Što igru radi RPG-om:
1. NIKAKO NE SMIJE BITI HEADSHOTA!!!! - OB ga nema
2. Skillovi/statistike - koliko ja vidim, OB ih ima
3. Questovi - za razliku od prethodnika, bolji su mada i dalje malo kaskaju za drugim RPG-ovima.
4. Dungeonovi - (ovo nije obavezno ako nije moguće implentirati, ali ako je igra FRP, onda je obavezno)

A sada o levelima: Igru na malim levelima obično prolaze thiefovi koji su strašno slabi na velikim levelima. Inače, preporučio bih prvo igrati side questove, onda MQ. Tako je bilo u MW-u, tako je i u OB-u samo što ti ne kažu da brišeš van iz kuće i radiš nekog vraga.

Fast Travel ne moraš koristiti, ali ako nemaš baš puno vremena (škola i posao) ili te šetanja pomalo živciraju (Gnisis - Ald-Velothi, posebno ako radiš questove tam. Brrrrr.) onda voliš ovo. Ja igram već dovoljno dugo i još nisam ušao u Mages Guild jer samo odlučio ići pješice iz grada u grad. A radi kvalitetnih dungeonova i bandita na putu, sve se isplati. Inače ne bih sada bio lv. 20 i našao štap vrijedan 7k i nešto. I to moćan štap.

Kompas je lako isključiti. Samo odaberi neki drugi quest (MQ ili Namira) i sad je sve po tebi. Nemaš detaljne upute gdje se nešto nalazi pa se snađi. To ja obično radim.

P. S. Možeš preći MW MQ na prvom levelu za čak 14 minuta (manje). Znači, po tvome ni MW nije RPG.

P. S. S. Ako misliš da sam inspiriran grafikom, onda znaj da mi se fućka za grafiku. Ali neki ljudi radi bolje grafike dobiju osjećaj da je gameplay lošiji, što je u ovom slučaju nemoguće jer OB ima čak i više programera koje nego MW. I nemoj reći da su svi radili na fizici jer su samo 2-3 programera radili na tome a drugi nisu mogli (iliti smjeli) pomoći jer to usporava radnju a većinu posla obavio je Havok.

Barathrum
26-04-2006, 13:13
Morrowind je bio pravi RPG,Oblivion to nije.Vise mi se cini kao neka slikovnica,koju mi je dopizdilo gledat nakon nekoliko sati.
Fast travel?Pokazivac gdje treba ic za quest?Ma dajte molim vas Oblivion moze igrat svako dijete jer je prearkadan.
Ja sam s lvl4 zavrsio glavni quest .Ma kakav je to rpg gdje se glavna prica moze zavrsit s tako niskom levelom?Njegova jedina prednost nad morrowindom je tehnicke naravi,al to je i normalno ipak je par godina razlike izmedu njih.
Kazu oblivion je realniji.Ma u cemu molim vas lijepo?U tome sto mu se njisu grane na drvecu?O tome da postoje likovi koje nemos ubit nego samo onesvjestit ne treba ni govorit kako je to realno.Da budem precizniji Oblivion je realniji sto se tice fizike i Al-a,ali sto se tice pravih RPg elemenata nije Morrowindu ni do koljena,dapace blizi je Diablu.

Morrowind je raden iskljucivo da bude odlican RPG.

Oblivion je raden iskljucivo da se proda u sto vise primjeraka,a time da bude dostupan sirokim masama,a stim mora onda doci bitnog pojednostavljenja igre.

Oblivion nije losa igra,ali samo ako je se ne gleda kao pravi RPG nego vise kao neki tzv. arkadni RPG sa super grafikom.

Pozdrav

drugi put igraj na hard ili predzadnjoj jakosti igre. a ne na easy i slicnim glupostima. pretpostavljam da si smanjio tezinu na najmanje. i ja mogu bit faca i hvalisat se, ali od 300 tinjak igara koje sam prosao samo sam 8 ili9 igara igrao na laksim tezinama.

ajd furaj gluposti drugdje. morrowind je bugovit i sa svim mogucim pachevima i ruša se. a neprijatelji su nezanimljivi i ispada kao da su poligoni nabubani bzvz.

Wongraven
27-04-2006, 16:18
Morrowind :pray: :pray:
Oblivion :killyou: :twisted:

Barathrum
27-04-2006, 17:07
Morrowind :pray: :pray:
Oblivion :killyou: :twisted:

ma daaaj...u morrowindu uopce nije podrzana zla strana. cim postanes evil ili nesto slicno komotno mozes uninstalirat igru. prisiljen si bit good guy. koliko god svi govorili recimo da je morrowind nelinearan linearniji je nego sto mozete zamislit.
ste kad pokusali ubit nekog iz main questa u morrowindu?! niste..pokusajte pa se sami uvjerite koliki je shit. komotno 90% npc-a vam nece nista htjet ni rec, mozete se smao bavit avanturistickim ziviotom koji je zivo smetje u morrowindu.
totalna nezanimljivost. u oblivionu je sve ostalo po starom kao u morrowindu uz dodatak novih stvari. jedino je najgluplje kad se skucas u nevidljivi zid i kaze ti da se vratis. ne kuzim hvaljenje igre u kojoj si prisiljen bit samo goody gooody lik koji ima smao izbore da bira izmedju dobrih pravaca. to nije nelinearnost.
nelinearnost je kad svaki tvoj dio ima utjecaja na sve i promjene stvari. ti u morrorwindu kad si zao jedino sto s emjenja je to da si prisiljen igru pocet iz pocetka jer ti je ujedno to tada i kraj igre.

zato ne filozofirajte.

a ovaj sto kuka sto je sa 4 lvl zavrsio igru nek se ne buni. prvo svi traze nelinearnost i da na svoj nacin se moze zavrsit igra, onda kad se dobije takva igra svi kukaju. tip je prejadan. jedno je uzivanje u igri drugo je smao igranje radi bzvz prelazenja sto je i on sam radio.
nije istrazio ni 5 % sto igra nudi. bitno da se tu nasao filozofirat.

svasta. izadje igra koja nudi stvarno masu opcija i onda se svi ljute jer zavrse igru sa malim lvl. mislim ja sma lvl 17 i uzivam nisam jos ni na pol main questa, a sumnjam da cu uskoro ga i nastavit rjesavat jer ima toliko zanimljivijih stvari od main questa tak da to ostavljam za kraj!

Prince-Artas
27-04-2006, 17:21
te nevidljive barijere možeš isključit u oblivion.ini fileu :)

Wongraven
27-04-2006, 17:28
Ma daj, presao sam igru kao werewolf (jedino je problem sto po noci nesmijes biti u gradu)
Oblivion ima samo grafiku i npc-eve koji su pametniji nego oni u morrowindu i jos neke sitnice.
Ali igrivost mu nije bolja od Morrowinda.
I da di je onaj osjecaj kad otkrijete neki novi grad ili nesto slicno.....
-// :twisted: //-

Prince-Artas
27-04-2006, 17:38
Ma daj, presao sam igru kao werewolf (jedino je problem sto po noci nesmijes biti u gradu)
Oblivion ima samo grafiku i npc-eve koji su pametniji nego oni u morrowindu i jos neke sitnice.
Ali igrivost mu nije bolja od Morrowinda.
I da di je onaj osjecaj kad otkrijete neki novi grad ili nesto slicno.....
-// :twisted: //-

točno to, ja sam u MW istinski uživao prelazeći ga nekoliko puta, oblivion nemam volje ponovo igrati

Barathrum
27-04-2006, 18:47
Ma daj, presao sam igru kao werewolf (jedino je problem sto po noci nesmijes biti u gradu)
Oblivion ima samo grafiku i npc-eve koji su pametniji nego oni u morrowindu i jos neke sitnice.
Ali igrivost mu nije bolja od Morrowinda.
I da di je onaj osjecaj kad otkrijete neki novi grad ili nesto slicno.....
-// :twisted: //-

ne vidim smisao otkrivanja gradova, ako si zatvorenik, i imas vise od 25 godina..znaci octo poznajes te dijelove. mislim ono.
u morrowindu je idiotski sto lik nezna za grad koji je dalje od balmore svega recimo nekih 20 km. ak ja znam za cijelu hrvatsku ocito je da i on zna za svoju zemlju, ne?!
nije beba i slicno ili neki retardus.
jos jednom ti pokusavam nesto rec a to je da u morrowindu nemos biti zao, igra prestaje kad postanes zao i pocnes ubijat nevine. nazovimo ih tako.
morrowind je prelinearan naspram obliviona i to je morrowindu minus. da ne spominjem nezanimljive neprijatelje, mogli su jos dodat neke musice od 2 metra.
likove su trebali puno mastovitije napravit. u oblivionu imas izbora i izbora. bilo sa negativne strane ili pozitivne. u morrowindu tog nemas.
i da sam jos spomenem da evo naspram mage guilda u morrowindu i oblivionu, u morrowindu su questovi za mage guild bili sranje. bez uvrede!

Akul
27-04-2006, 19:10
Ma daj, presao sam igru kao werewolf (jedino je problem sto po noci nesmijes biti u gradu)
Oblivion ima samo grafiku i npc-eve koji su pametniji nego oni u morrowindu i jos neke sitnice.
Ali igrivost mu nije bolja od Morrowinda.
I da di je onaj osjecaj kad otkrijete neki novi grad ili nesto slicno.....
-// :twisted: //-

Zašto je OB bolji od MW-a:
-neprijatelji su jedinstveni (Will-O-Wisp postaje nevidljiv kad se kreće i apsorbira energiju; Spider Saedra priziva male pauke...) a u MW-u svi neprijatelji udaraju i ponekad bace koju Super-Weak čaroliju.

-questovi u OB-u su bolji, dulji i imaju svoju priču i ponekad više završetaka. MW ih ima više ali jedni u kojima sam ja uživao bili su MQ-i.

-ulaziti u dungeonove u MW-u bilo je zabavno samo prvi put kad ne znaš što je u njima. Drugi put već dosadi a treći put ih izbjegavaš. Da i ne kažem to da su skoro svi isti (posebno daedric) osim par quest-important. I prelake su. U OB-u je to drugačije. Tamo su jedini slični dungeonovi spilje ali njih nije lako napraviti jedinstvene, ali svi ostali su drugačiji. I neprijatelji su vrijedni moje pažnje.

-persusation u OB-u je bolji. MW ima kompleksniji sistem koji je usput strašno nebalansiran. OB-ov nije kompleksan, ali je zabavniji a podmićivanje je poskupilo

-u MW-u moraš biti ili ratnik ili battlemage i to možda glavni razlog zašto MW sucka. Ja čarobnjak pa da moram koristiti oklop i oružje da preživim? Čista sramota. A OB-u sam čisti čarobnjak i moguće je igrati kao čisti čarobnjak, ali i kao lopov i assasin što tpet u MW-u nije bilo moguće.

- Mogu nabrajati do sutra, ali mislim da će ovo za sada biti dovoljno.

Jedina dobra stvar u MW-u je možda MQ, ali nisam igrao Oblivionov, pa ne mogu suditi. Ali ono što sam čuo u razgovorima među NPC-evima me toliko šokiralo da sam se upitao koji se to vrag događa u Tamrielu a posebno u MW-u. A to je važno koliko i MQ.

O osjećajima o otkrićima novih gradova i naselja:
Kakav je osjećaj? Izvrstan! U MW-u sam odmah mogao ići transportom u svaki grad ali i u svako selo. U OB-u moraš naći selo da bi išao u njega. Ne mogu ni objasniti kakav je to osjećaj kada naiđem na neko selo prilikom putovanja. Posebno Hackdirt. Prije sam mislio da je to obično selo, ali kasnije sam saznao da u njemu žive seljaci s mračnom tajnom. Posebno kad noć padne (moj like je usput ukrao njihovu bibliju kioju je njihov lovac tako teško čuvao :D ). Eeee. Nije isti osjećaj putovati Silt-striderom ili brodom u selo u MW-u kao došetati u selo u OB-u i saznati da je to selo posebno.

Ps1ho
27-04-2006, 20:06
Sve pravi argumenti, ali vi toliko pljujete po igri koja je izašla prije 4 godine i uspoređujete je sa današnjim rpg-ovima da to nije za vjerovat. Kada je Morrowind izašao bio je nešto kao Oblivion sada i mislim da ih se ne da uspoređivatt. To vam je kao da uspoređujete F.E.A.R. i Doom 1(malo sam pretjerao :) )

Prince-Artas
27-04-2006, 23:13
ma nisi. btw mw je igra :)

Barathrum
28-04-2006, 13:17
Sve pravi argumenti, ali vi toliko pljujete po igrici koja je izašla prije 4 godine i uspoređujete je sa današnjim rpg-ovima da to nije za vjerovat. Kada je Morrowind izašao bio je nešto kao Oblivion sada i mislim da ih se ne da uspoređivatt. To vam je kao da uspoređujete F.E.A.R. i Doom 1(malo sam pretjerao :) )

ma n ije to. vec programerski tim uope nije zasrao sa oblivionom, kao sto ispada od nekih koji to tvrde, jer kao morrorwind je bolji. to je nemoguce jer sve je ostalo kao iz morrowinda samo su dodane jos mase stvari, izbora, questova, nekih fora i slicno.

morrowind je bio prekretnica..tojest nije..baldur je prekretnica odavno, morrowind je smao to predocio iz prvog i treceg lica i napravio svoju pricu.

al sto se tice obliviona to je definitivno "mega" preokret.
napravili su odlican posao iako OPET nije bas napravljena nest posebno stvar kad ides putem "odmetnika". bolje je neg u morrowindu al opet nije to TO!
vec su trebali baldur osit sa tim svi stvarima na peterokut, al eto..ili su programeri lijeni ili su izgubili zivce dok su radili oblivion pa uvijek zaboravi tu crnu stranu dotjerat i dta joj nekog smisla.

Ps1ho
28-04-2006, 13:21
btw mw je igra :)
ups :o, ovo mi se još nikad nije dogodilo da sam Morrowind nazvo ''igricom'' :)

Herr Schnitzel
30-04-2006, 08:26
Za Tocilo: 1. Ako opet budeš igrao Oblivion, nemoj ga igrati na najlakšoj
težini
2. Kada ti igra javi da ti se povećao level, moraš spavati (rest)
da bi mogao podijeliti "bodove", pa nećeš igru završit na lvl4
3. Tko te tjera da koristiš Fast Travel
4. Ne moraš rješavati samo Main Quest
5. Premjesti si kompas na neki banalni quest, pa ti neće pomoć
6.Ako ti je Oblivion arkada, slobodno se ubij
7. Kao što kaže kolega Barathum, glavno da si se ti našao
filozofirati

Cassious Vexx
01-05-2006, 22:21
...ne,ne,ne... :-x oblivion je za POČETNIKE, prelagano...
pa kakva je to"igra" kad sam guildmaster u fighters,mages,thieves guildu i dark brotherhoodu, g.champion u areni itd., itd. za samo cca.tjedan dana. U MW mi je za f. guild trebao tjedan...smiješna je i činjenica da nema puno razlike u damageu ako nosim light armor a specijaliziran sam za heavy.Fale i great houses, crossbowi itd.
btw barathrum, pomicanjem diff. bara samo će neprijatelje bit teže krknut , to nece otežat questove
++++let us pray for oblivion+++++

Ps1ho
01-05-2006, 23:29
Ok, faco ajde da te vidim kad si povećaš težinu na maksimum pa onda uletiš u Oblivion Gate. Svi monsteri te dokrajče u svega nekoliko udaraca. a da i ne govorim kad te napadne njih 5-6 istodobno... Btw. ako hoćeš izazov pogledaj moj post pod temom ''Modovi''.

Cassious Vexx
02-05-2006, 08:38
ma znam da sam faca 8) , hoću reći da je svejedno jel moram udarit monstera 20 ili 200 puta, al fali mi onaj dio kad te uputi "da nađeš trgovca", pa ti onda sam pretrči 90% viveca da bi našao čovjeka koji zna čovjeka koji zna čovjeka koji....da bi konačno našao the trgovca.Ovo sa strelicom je totalno blentavo,a u nekim questovima te ne upute dovoljno da bi to našao bez strelice

Ps1ho
02-05-2006, 10:53
E tu se slažem s tobom, valjda će skužit da fanovima treba nastavak koji bi objedinio kvalitetu priče i dubinu questova iz Morrowinda i grafiku, ai sistem te borbu iz Obliviona...Ja se nadam da će takav biti The Elder Scrolls V: Oblivion n' Morrowind United :D

Jerry
02-05-2006, 11:19
u morrowindu mrzim kada moraš lupati čonču 100 puta da bi crko :-x :-x :-x

MoragTongGuildmaster
01-07-2006, 20:13
Evo , znam da sam malo zakasnio s ovom temom , no kada sam pročitao sve, jednostavno sam morao mešto napisati ... Tek sam sada nabavio Oblivion te sam došao do 11lv te zbog toga možda i nisam prava osoba koja bi mogla odgovarati na tu temu s obzirom i da sam zbilja veliki poklonik Morrowinda prošavši main quest par puta i našavši doslovno sve vrijedno u igri što se moglo naći.

Kada sam dobio Morrowind sučelje mi se činilo nemoguće , grafika je bila lijepa tada no ipak lagano odbojna svojim čudnim bojama i tonovima, a pogotovo kada bi se otišlo iza Ghostgate igru gotovo da i nisam htio igrati jer mi zbilja nije bila privlačna. No svakim danom zbilja sam postajao sve zaraženiji , jednostavno toliko bogatsvo , dubina igre , bezbroj mogućnosti, sloboda kretanja samo su bile osnovne stvari koje su me držale da ga igram dalje i i dalje. Tek kada čovjek otkrije tajne alkemije , zatim počne raditi zbilja močne potione , zatim kad radi svoje vlastite spellove , enchanta vlastite iteme može uistinu uči u igru.
Zatim taj nedostatak kompasa i otkrivanje mape koje svi toliko proklinjete u Morrowindu su isprva bili uistinu iritantni no ja sam , kao i svi drugi obožavatelji Morrowinda , sjedio i više sati za kompom samo da bih našao jednu spilju potrebnu za neki Fighers/mages ili koji god quest. Koliko sam se god iživcirao tražeći to mjesto toliko sam više ulazio upravo u taj fascinantno napravljen svijet Morrowinda.
I možda mi je trebalo dugo za neki banalni quest , no upravo sam tada i mogao pronaći sve one iznimne iteme koje igra pruža, najjednostavnije je samo otići na net i pročitat gdje se šta nalazi , no kada vi sami uđete u spilju i nađete neki artifact kao Chrysamere ili naiđete na orka sa Umbrom pa nema sretnijeg čovjeka od vas ... i što je najbitnije , ako se želite vratiti na tu lokaciju morate je ponovno tražti jet vam neće bit nacrtana kocka koja će vam pružati mogućnost teleport već ćete se morati osloniti na svoje sjećanje koje vam govori kako se spilja nalazi na tom i tom otoku SZ od Sadrith more npr ...

I upravo samim igranjem , prošavši prvi put main quest , shvatio sam koliko toga još igra pruža , a da ja nisam pronašao ili vidio. I upravo me taj svijet , toliko različit tjerao dalje jer sam znao da sigurno ima još neki tomb u kojemu nisam bio te se možda upravo tamo krije još neki item koji nemam pa bio to i najobičniji scroll...

Istina možda su neprijatelji u Morrowindu bili ružni , možda smo se do bola iživcirali sa Cliff racerima, ili nismo htjeli uć u vodu zbog onih riba... možda nam se Ghostgate područje činilo odvratnim , a kamoli ona sva bića unutar ... no Morrowind je i dalje imao nešto posebno što Oblivion nema.

Krenimo sada na ono očito što je Morrowind mogao pružiti , a sada Oblivion ne može ...
Iskreno , Morrowind je puno veći , možda prostorno nije no questova koliko god su bili dosadni možda ( iako meni nisu) , pružali su uvid u cijeli taj svijet i upravo ostavljali na nama da se bavimo istraživanjem jer je to i cilj takve igre . Ako želite samo završiti igru Elder scrolls nije za vas ...
Ogromna količina itema je nestala iz igre , te se upravo to može vidjeti na opremanju lika , u Oblivionu stavim Robe na sebe i više ne mogu ništa ... U Morrowindu sam mogao stavit cijeli armor , hlače , majicu , suknju i taj robe na sebe ako sam htjeo , a iskreno to i je realno ... Gdje je nestao levitate ??? Može li itko zamisliti kako bi samo jedan Tel Vos izgledao s Oblivion grafikom ???
Divine & Almsivi Intervention ???
Mark & Recall ???
a tek Propylon sobe u onim Dunmer tvrđavama ??
Sve je to upravo služilo za putovanje , o brodovima i Silt strideru nisam još ni riječ rekao ... I kako onda netko može reči da je putovanje bilo naporno u Morrowindu ?? samo se čovjek trebao potruditi i mogao je doći gdje god je htio za stotinjak golda...

Ne bih više htio duljiti jer je i ovo več previše , kao što sam več rekao , tek sam počeo igrati Oblivion tako da me još može iznenaditi sa tisuću stvari , što se nadam i da hoće , no onaj izvorni Morrowind užitak mi neće moči pružiti i to več sada mogu reči. Koliko god da mu je grafika ljepša , borbe možda jednostavnije, bolji questovi , ja sam se nada o da će to biti samo Morrowind sa boljom grafikom i novim prostranstvima spremnim za moje istraživanje , no Oblivion je ipak druga igra . Elder scroll je i ja ću ga sa velkom srećom odigrati jer sam ga zaista dugo čekao ...

Stoga smatram da kome je Oblivion bolji , nikada nije prohodao pola kontinenta kako bi našao određeni tomb te u njemu našao neki jadan item koji ti treba za quest nakon kojega i NE dobiš promaknuće.... Zvući jadno znam , no Morrowind je sve to učinio takvim da smo nakon toga sa ogromnom željom uzimali novi , možda još dosadniji quest po vama te ponovno se bacili u potragu kako bi ipak dobili ono što želimo .... Morrowind je imao kompaktnost , imao je priču , imao duh , Oblivion je samo želja kako bi se prethodnik učinio još više slavnijim ....

te nakraju , i dalje više volim Cliff raidere od nekih jadnih goblina ili impova....

[_[_[Sk8man]_]_]
01-07-2006, 20:29
E ovo se zovu cinjenice.SVAKA CAST CARE vidi se da znas nesto o igrama.
Eto kao i tebi i meni je naj veca mana Obliviona postojanje KOMPASA , I FAST TRAVELA.Ja sam u morrowind uzivao dok sam satima trazio neku spilju ili tamnicu za quest.Bas zato se Oblivion brze predje zbog tog Jebenog kompasa i fast travela.
Jer na primer kad ti neko zada quest ti fast travelom mozes odma otici tu, dok si u morrowindu znao putovati i po pola sata do neke vukojebine i jos stajes kod svakog dungeona da pogledas sta je unutra bas zbog znatizelje.
Bas zato se Oblivion brze predje.
I ne kazem ja da je oblivion losa igra, dapace naj bolja igra koju sam igrao u zivotu ALI ODMA POSLJE MORROWINDA. :kill:

[_[_[Sk8man]_]_]
01-07-2006, 20:32
Ijos nesto ovaj tvoj tekst bi trebalo prevest na engleski i posllat u Bethesada Software da vide ljudi gdje su napravili propusteu OBLIVIONU.

Domy
01-07-2006, 21:17
Par dobrih i istinitih činjenica jest rečeno,al imam ja jednu koja me beskrajno nervirala u morrowindu. Čim imaš suputnika,igra je u totalnoj komi. Zakaj ja,kad već moram furat neku žensku preko pola mape nemrem koristit magiju za teleportaciju ili konvencionalne oblike putovanja? Po kojoj to logici ako odem na brod ta glupača koja me prati,a vodim ju npr da se uda za onog plemenskog vođu,nemre sa mnom istim tim brodom putovat nego čeka na mjestu s kojeg sam otišao?
Ili ako se teleportiram,zašto ne bih bacio istu magiju na nju?
Hvala bogu,oblivion je to promijenio. Fast travel je način brzog putovanja koji eliminira sve oblike iz MW jer su oni bili previše rascjepkani. Redovne linije su bile previše šture,samo u par gradova,tako da treba često ić preko par drugih mjesta da bih stigao na destinaciju.
Ako se nekom ne sviđa kompas,o tome ionako ima hrpa polemike na službenom forumu i svi pametni kažu isto-nitko te ne tjera da koristiš. Ako ti smeta fast travel,ne koristi ga. Ako ti smeta kompas,ne gledaj ga. On je tu za one koji ga žele. Ja sam ionako mrzio satima tražiti neku glupost usred ničega samo zato kaj me je neko to tražio.
Tako gledano,MW zbilja izgleda veće,ali objektivno gledano,nije. oblivion samo ima lakši način putovanja za ljude koji nemaju vremena na bacanje. I mnogo ljudi pozdravlja to,inače ne bi bilo uvršteno u igru.

[_[_[Sk8man]_]_]
01-07-2006, 22:01
Pa da si malo trazio po netu nasao bi mod koji ce omoguciti da se likovi sa tobom zajedno teleportiraju i idu brodom.Gle ljudi imao je i morrowind nekih stvari koje su me zivcirale ali za sve je postojala neka scripta ili mod koji je to rjesavao. Ja trenutno u morrowind imam 72 ubacena moda.Nijedan mod mi ne olaksava igranje(vecina ih otezava jer ih dosta stavlja jake monstere)
pa se to ne moze nazvati varanjem.

Cak i ja sam napravio 3 moda za morrowind

Domy
01-07-2006, 22:10
Tražio sam ja po netu satima i satima razne stvari,ja govorim o igrama bez ikakvih modova,patcheva,baš onakvima kakve dođu u kutiji kad ih kupiš.
Naravno da se hrpa toga može popraviti modovima,al onda se isto tako pola onoga kaj je u onom dugom postu napisano može ispraviti.
Svaka igra ima svoje prednosti i mane,oblivion je napravljen po željama mnogih ljudi koje je bethesda tražila za mišljenje,naravno da svakome neće pasati.

[_[_[Sk8man]_]_]
01-07-2006, 22:27
Pa vremenom ce izaci i modovi za oblivion koji ce ispraviti pomenute nedostatke.
Jedini nedostatak koji nece moci ispraviti je taj feeling koji imas kad igras morrowind.Jednostavno neopisivo.Oblivion to nikad nece imat.
Al ipak ja ostajem pri tome da je oblivion druga po redu naj bolja igra na svijetu, odma poslje morrowinda.

coki
21-07-2006, 18:53
Bolja grafika,veča mapa-konji....
Puno je bolji!

Prince-Artas
21-07-2006, 18:57
Bolja grafika,veča mapa-konji....
Puno je bolji!

bogami mapa je manja

Nightyx
28-07-2006, 10:54
Oblivion 5:2 Morrowind

Bastard
05-08-2006, 00:07
Normalno da Oblivion neće imat istu atmosferu kao Morrowind jer je svaka provincija Tamriela drugačija po stilu gradnje i kulturi. A što se tiče fast travela, u Morrowindu imate silt stridere i brodove a ako u Oblivionu niste otkrili neku lokaciju ne možete do nje fast travelom pa je to otprilike izjednačeno. Izbacili su levitate zato što je svaki grad zaseban level a što se tiče divine interventiona stvarno ne kužim zašto su ga izbacili, ali je razumljivo zašto su izbacili almsivi jer se ipak odnosi na religiju u morrowindu. Jeste primjetili da nema niti jednog jedinog letećeg neprijatelja u cijelom oblivionu? Cliff raceri su blili dosadni posebno na sjevernim otocima i u blizini Red Mountaina. Najviše me živciralo kad bi me napali dok sam koristio levitate pa sam ih morao sve pobit a dotad bi već prestao efekt levitiranja pa bih ja pao i umro. Još su dosadniji bili kad bih se već razvio do 15+ levela. Tad mi nisu mogli ništa posebno napravit ali sam ih opet morao ubit jer se kamera tresla pa nisam mogao ništa normalno napravit. I štakori su bili dosadni jer su stvarno bili prejaki. AI je bio grozan. Kad bi me koji lik pratio redovito bi zapeo negdje među stablima ili bi trčao na mjestu zabijajući glavu u neki kamen. A opet je Morrowind bio tako zarazan. Kad bi neki NPC koji me je trebao pratit negdje nestao ili negdje zapeo ja bih se jednostavno prebacio na neki drugi quest.
U Morrowindu nije bilo active questa kao u Oblivionu i nije bilo markera koji pokazuju gdje treba ići, ali je zato journal bio puno opsežniji. Kad bi kliknuli na neku temu pokazalo bi vam se doslovno sve što vam je netko rekao o tome.
Oblivion je puno arkadniji od Morrowinda:
Oblivion ima 7 major skillova, Morrowind 5
U Morrowindu postoje medium, light i heavy armor a u oblivionu samo heavy i light
U morrowindu postoje i long i short blade skillovi dok u oblivionu postoji samo blade skill
Kad bi vam u Morrowindu umro lik važan za priču vi bi samo nastavili igrat kao da ništa nije bilo, a kad u Oblivionu umre Martin u questu battle for bruma bude game over!
U oblivionu se težina automatski namješta prema levelu, što znači da mogu bez problema igru proći na lv 2. A kako je bilo odlično kad sam u Morrowindu uletio u neki daedra hram (dok sam bio lv1) pa me sasjekao neki ork u jednom potezu.
U morrowindu nema vrata koja se mogu otvoriti samo ključem. SVAKA se vrata mogu otvoriti lockpickom.

Dakle Morrowind je bolji. A je li itko ikad igrao daggerfall(tes2)? Igra je ogromna. Veličina morrowinda je 0.0001 veličine daggerfalla. U daggerfallu ima 750 000 NPC-a i veličine je dvije Velike Britanije( 160 000 x 160 000 km, 15 000 gradova, sela i dungeona) dok Morrowind i Oblivion imaju zajedno oko 1000 NPC-a i 26x26 km

Prince-Artas
05-08-2006, 18:41
:pray: :pray:

O-Okac
05-08-2006, 18:45
reci cu ponovo i ponovo usperdivat morrowind i oblivion je bezvez
to su prakticki dvje razlicite igre po sucelju

ko da napravite temu Gothic vs Dungeon siege

zato prekinite se svadat koja je bolja nego uzivajte u obadvje igre jer su stvarno super i tacka.

DJ Ass Kicker
22-08-2006, 08:54
Odlucio sam progovoriti o temi za koju sam primjetio da je sve prisutnija, a tice se usporedjivanja Morrowinda i Obliviona...
Zbog toga jer sam Morrowind odigrao toliko puta da ga vise nikad ne planiram ponovno igrati i jer mi je ta igra fenomenalna, a Oblivion trenutno igram i veoma sam zadovoljan...
Odlucio sam da progovorim o razlikama izmedju te dvije igre pa da bi oni zbunjeni mogli jasnije shvatiti da rasprave koja je od njih dvije bolja jednostavno nisu u redu i stoga su potpuno besmislene...

Prvo cu progovoriti o slicnostima izmedju ove dvije igre i pozivam svakoga tko osjeti da sam nesto izostavio da slobodno to napise jer eto nitko nije savrsen...
Dakle, Morrowind i Oblivion osim slicnog pristupa igranju, rasa, birthsignova i mnogih drugih stvari slicnim cini i to da su i jedan i drugi unijeli velike revolucionarne promjene vezane za graficki prikaz u svijet RPG igara i samim tim zasluzuju divljenje. Naravno Morrowind je to napravio 2002, a Oblivion 2006 godine i stoga su razlike vise nego ocite ali je cilj isti; uciniti svijet RPG-a ljepsim i zanimljivijim...

Nakon slicnosti ne bi bilo fer da ne spomenem i razlike koje su ili dobre ili lose, ovisi o tome kako se na njih gleda i kako ih se dozivljava...
Pravila i svijet, inventar te mapa dozivjeli su sitne promjene, ali su mnogima od nas naviknutima na Morrowind zadali glavobolje npr. spellovi se vise ne mogu obrisati, a tu je i cijeli novi pristup stvarima u inventaru itd...
Igra je u odnosu na Morrowind totalno pojednostavljena jer je Morrowind puno publike izgubio upravo zbog svoje kompliciranosti i potrebe da se prije pocetka uzivanja u igri dosta vremena posveti ucenju i privikavanju potrebnom da bi se naucilo snalaziti u svijetu Morrowinda. Upravo zbog toga Morrowind je postao i ostao cijenjen kod svih malo ozbiljnijih gamera, ali je dosta ljudi diglo ruke od igre jer im se pocetak ucinio dosadnim i nisu imali volje za igranjem te su tako propustili odlicnu igru koja ce uvijek imati posebno mjesto u mom srcu...
Morrowind je jednostavno svojevremeno, imao ono nesto sto nas je tjeralo da lutamo beskrajnim prostranstvima i uzivamo u iznenadjenjima koja su nas cekala na putu, Oblivion je iako ne tako tajanstven opet napravio revoluciju u prikazu borbe i pri podjeli skillova na 5 kategorija pri cemu sa svakom novom kategorijom dobijamo neki bonus koji napredovanje i izgradnju lika cini jos zanimljivijom...
Grafika je kod Obliviona neusporedivo bolja, ali Morrowind ni danas ne izgleda lose. Neki nedostatci Morrowinda su ispravljeni npr. u Oblivionu skoro svaki trgovac ima random inventar tj. neke dijelove inventara, pa je s time izbjegnuta predvidljivost Morrowinda gdje ste pri ponovnom prelasku igre tocno znali koji trgovac ima koje stvari u inventaru... Creaturima i characterima rastu leveli kao i vama te tako borba uvijek (skoro uvijek) ostaje dinamicna i izazovna te nema onih dosadnih ptica koje su u Morrowindu mnogima toliko isle na zivce da su ljudi radili npr. custom class birdhunter itd...
Oblivion je kompletno usminkan i dotjeran i tu nemam nikakve zamjerke, ipak u danasnje vrijeme proizvodjacima igara jedini i glavni cilj je sto veci broj kupaca i za svakog se bore svim dostupnim sredstvima, makar to znacilo i totalno pojednostavljivanje RPG-a kao zanra i to mi je pomalo tuzno jer probajte zamisliti kako bi bilo kada bi poceli raditi avanture sa tako jednostavnim zagonetkama da ih moze rijesiti dijete predskolskog uzrasta...

Ako se jos sjetim cega napisat cu to a do tad pozdrav svima i radujem se vasim komentarima te vas molim da se suzdrzite od onih tipa Morrowind je bolji od Obliviona ili obratno jer te dvije igre to ne zasluzuju tj. to bi bilo isto kao da usporedjujete novu i staru Wolkswagen Bubu...

Draga moja Bethesda Softworks ekipa GRANICE MORAJU POSTOJATI stoga dosta je bilo komercijalizacije... RPG je RPG a ne FPS zato se okanite corava posla...

DJ Ass Kicker
23-08-2006, 08:18
igrice
phew dugačko bješe i sve sam pročitao i sa većinom se slažem ali mi je ono gore upalo u oko kao čavao

Evo ispricavam se na svojem propustu, sad sam to upravo ispravio... Ja se obozavam igrati na kompjuteru i stvarno ne razumijem zasto neke ljude toliko smeta to igrice umjesto igre kad je to takva beznacajna sitnica (barem meni) da boli glava... Ali eto ima nas razlicitih i to postujem pa se polako navikavam da ne govorim i ne pisem igrice umjesto igre iz razloga da izbjegnem propovijedi od mnogih prijatelja i poznanika...

Ps. Kad netko umjesto picke kaze pickice nitko se ne buni, jer se zna na sta doticni misli...

Hvala sto si me ispravio...

23-08-2006, 09:09
jel tebi svejedno jel voziš auto ili autić?
svi znaju na što se misli,ali zvuči ponižavajuće...


kad neko kaže igrice sjetim se snakea sa nokije
kad neko kaže igre sjetim se wolfe,obliviona,hl-a itd

kad neko kaže autić sjetim se svojih 80 burago autića
kad neko kaže auto sjetim se corrole,clia,rx8 itd



it does make a diferenca afterall :wink:

streetrace777
23-08-2006, 09:28
Ej ljudi jučer sam počeo morrowind pa me zanima di se može vidit di treba radit quest.

Glass
23-08-2006, 12:23
A da čitaš questove?

streetrace777
23-08-2006, 12:27
Da sad sam skužio a di da nađem onog lika u balmori to mi je prvi quest ono kad me pošalje onaj svećenik

DJ Ass Kicker
25-08-2006, 06:58
Ej ljudi jučer sam počeo morrowind pa me zanima di se može vidit di treba radit quest.

Ovo je totalno bez veze pitanje i nije mu mjesto na forumu. Nemam ti reci nista drugo nego SRAMI SE!!! Moja sestra (10 godina) igra Morrowind bez problema (mislim ima malo problema u razumijevanju engleskog, ali trudi se) pa stoga slijedi primjer africkih nojeva i zabij glavu u pijesak od srama...

Stvarno svakog puste na forum... :?

Ps1ho
25-08-2006, 11:39
Ej ljudi jučer sam počeo morrowind pa me zanima di se može vidit di treba radit quest.

Ovo je totalno bez veze pitanje i nije mu mjesto na forumu. Nemam ti reci nista drugo nego SRAMI SE!!! Moja sestra (10 godina) igra Morrowind bez problema (mislim ima malo problema u razumijevanju engleskog, ali trudi se) pa stoga slijedi primjer africkih nojeva i zabij glavu u pijesak od srama...

Stvarno svakog puste na forum... :?

pa stvarno, čoek nezna ti ga odmah napadaš... :?
ovak imaš Journal (po defaultu stisneš j) i tam ti piše na kojem si questu i koje questove obavljaš...

a questova imaš SVUGDJE imaš Guilde (Fighters, Mages, Imperial Legion, Thieves Guild...), a i mnogo ljudi koji su raštrkani po otoku ti davaju questove i tu je naravno glavni quest...

streetrace777
25-08-2006, 14:34
Da znam sve malo sam morao naučit a šta je tebi sestra odma znala stvarno neka pametna zato šuti debilu

Soory za OT

Kiklop
25-08-2006, 22:23
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

Ps1ho
25-08-2006, 23:36
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

OK, dobro, jes ti pao na glavu kad si se rodio ili?
Pa jesi ti normalan, aj da čujem šta je tak loše u Morrowindu?!

KingTomy
26-08-2006, 07:43
Kiklop-tipičan čovjek bez ijednog jedinog argumenta. :)

streetrace777
26-08-2006, 08:34
Ma meni je morrowind ovo malo šta sam prošao stvarno dobar.Ono ima se slobode u igri.Ima dosta questova..Ono ok je

DJ Ass Kicker
26-08-2006, 09:42
zato šuti debilu

Care jel ti to meni?! :-x

Ako da mozemo to rijesiti ko ljudi, a ne da mi tu kenjas po glavi preko foruma... Stvarno si neodgojen... Malo se sam potrudi i istrazuj u igrici, nemoj tako banalna pitanja postavljat jer je to malo jadno... :fof:

streetrace777
26-08-2006, 10:10
Ma ok slušaj ajmo sve ovo lagano zaboravit ok.

g@mer4life
26-08-2006, 10:43
meni je bolji oblivion....jer morrwind nisam ni igrao :shock:

Kiklop
26-08-2006, 11:52
ma meno morrowind jednostavno nije lego bolji mi je fallout
morrowind mi je pre ogroman pa se izgubim a i lik mi je pre spor

[_[_[Sk8man]_]_]
26-08-2006, 12:01
Pre ogroman.E care ovaj odgovor je jedan od orginalnijih.Izgubis se. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: looool
Pa ja sam morr igro samo zato sto jest ogroman.Nadam se da ti nisi neki od one djecurlije koji nemaju blage kako se snalazit u takvim igrama.
Sto vece to bolje.Takav je TES serijal.

Kiklop
26-08-2006, 12:08
sve je to super al ja jednostavno nemam volje igrat igru...ma bas me briga :?

Doggy
26-08-2006, 16:20
meni je i oblivion prevelik, al je lakse kad imas kompas i kursore koji te vode...

na morrowind-u sam dosel do ulaza u one planine i dalje nisam igral jer sam jako malo questova zavrsil a puno ih nakupil, jednostavno mi je svega bilo previse pa sam odustal...

oblivion igram prek 100 sati (nisam tocno siguran kolko sam morrowind igral) i jos mi nije tak dosadil ko morrowind...

Kiklop
26-08-2006, 19:08
to i ja kazem morrowind dosadi

[_[_[Sk8man]_]_]
26-08-2006, 20:08
Ja sam morr igrao 1 god i nikad mi nije dosadio.Jednostavno se toliko udubis u igru.

Kiklop
26-08-2006, 21:56
druga je stvar kad si ga igro prije 3 god
a druga kad ga ko ja igras danas na 600*400 rez sa wiew distancom na najmanje jel ti je komp smece
mozda mi je to pokvarilo cijelokupan dozivljaj :cry:

Ps1ho
26-08-2006, 23:26
druga je stvar kad si ga igro prije 3 god
a druga kad ga ko ja igras danas na 600*400 rez sa wiew distancom na najmanje jel ti je komp smece
mozda mi je to pokvarilo cijelokupan dozivljaj :cry:

uuuu sorry za sarkazam otprije...ja sam prešo Morrowind u sličnoj situaciji i uživo sam u svakoj sekundi (mogo sam ga bar kolko tolko normalno irgat)...i da kvari doživljaj, moj savjet, PRESTANI! ga igrat, kad dobiješ novi komp onda ga pređi, kad sam ga prelazio po drugi put sve na max detaljima bio sam u transu...a završna scena...još se uvijek naježim :cry: ...

DJ Ass Kicker
27-08-2006, 08:59
Ma ok slušaj ajmo sve ovo lagano zaboravit ok.

OK ali samo ovaj put...

Prince-Artas
30-08-2006, 13:17
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

idiote

NITROS
30-08-2006, 15:42
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

idiote

LOL :rotfl:

Fencing_LORD
30-08-2006, 15:44
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

idiote

LOL :rotfl:

isuse bože. što reče?? svetogrđe

DJ Ass Kicker
31-08-2006, 07:00
Ne MORROWIND vrijedjat molim lijepo... Igrica je ipak bila G.O.T.Y. 2002...

31-08-2006, 22:59
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

idiote
kolega,moram se sa tobom slozit 1. put u zivotu :)

Prince-Artas
01-09-2006, 19:09
oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

idiote
kolega,moram se sa tobom slozit 1. put u zivotu :)

nek se i to dogodilo :D

01-09-2006, 21:29
[quote=kiklop]oblivion mora bit bolji jer mi je morrowind razocaranje stoljeca :?

idiote
kolega,moram se sa tobom slozit 1. put u zivotu :)

nek se i to dogodilo :D[/quote:15oglqun]
:friends:

Kiklop
02-09-2006, 14:37
idiot je onaj ko te napravio

02-09-2006, 14:48
idiot je onaj ko te napravio
ok,smiri strasti...


reci ti nama,molim te,po čemu je mw smeće?

Kiklop
02-09-2006, 15:26
nisam reko da je smece nego se meni ne svida jer mi je komp u banani pa mi loseizgleda

El Mariachi
02-09-2006, 16:15
Onda nemoj pljuvat igru koji nikad nisi vidion u punom sjaju, jer je Morrowind svetinja!

I u biti ak se mene pita najbolje bi bilo da naprave nešt između MW i Obliviona..

Kiklop
02-09-2006, 18:52
aj zaboravite da sam bilo sta reko :(

07-09-2006, 15:07
Lol niste igrali morrowind,ne zaslužujete bit na forumu :rotfl:

El Mariachi
07-09-2006, 15:45
lmao, u biti imaš pravo :P

07-09-2006, 19:35
Lol niste igrali morrowind,ne zaslužujete bit na forumu :rotfl:
ja sma malo igrao,jel se to računa :)



došo sam do onog kvesta kad trebam ić po selima i uvjeravat ih da sam isu....nevernin,pa mi se nije dalo :(



mislim da ću prek zimskih praznika prasit mw malo ;D

08-09-2006, 18:46
isu....nevernin

Isus?
da,ali da se neko nebi uvrjedio :)

Helios Prime
08-09-2006, 20:57
Meni je Oblivion puno drazi

peras
12-09-2006, 16:41
Bolji je Morrowind 1000X,zarazniji,igriviji,VECI...da ne pricam o Daggerfall-u ili Areni...

Samael
27-10-2006, 16:17
Morrowind nam je svetinja

:pray: :pray: :pray:

Tsumetai Ryujin
29-10-2006, 15:36
nisam nikad igral morrowind al me sam zanima dal morrowind moze ovo:

http://img217.imageshack.us/img217/8372/untitled3wv8.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=untitled3wv8.jpg)


http://img217.imageshack.us/img217/995/untitled2uf4.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=untitled2uf4.jpg)


http://img186.imageshack.us/img186/9406/untitledly6.th.jpg (http://img186.imageshack.us/my.php?image=untitledly6.jpg)


EDIT: u igri je naravno pun kurac ljepse...

Arbiter of Change
29-10-2006, 15:48
nisam nikad igral morrowind al me sam zanima dal morrowind moze ovo:

http://img217.imageshack.us/img217/8372/untitled3wv8.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=untitled3wv8.jpg)


http://img217.imageshack.us/img217/995/untitled2uf4.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=untitled2uf4.jpg)


http://img186.imageshack.us/img186/9406/untitledly6.th.jpg (http://img186.imageshack.us/my.php?image=untitledly6.jpg)


EDIT: u igri je naravno pun ***** ljepse...

Ako misliš na vidljivost, može MW i bolje sa jednim modom. :wink:

Asai
29-10-2006, 15:52
Brijem da je mislio na grafiku...

Tsumetai Ryujin
29-10-2006, 15:52
ma ne vidljivost... ljepota...

i bez modova... ... isto ti je dal igras sa modovima ili siframa... :\ a ja od jedno svoje 10. godine niti jednu igru ne igram sa siframa...

Asai
29-10-2006, 15:54
Ja volim da igra ostane u originalu bez modova,ti modovi samo sjebu stvar..bar po meni...

Ryujin pogledaj si privatne poruke...

Arbiter of Change
29-10-2006, 16:01
E pa novije ES igre su stvorene za modiranje, bar ako si na PC.

Cheatanje za n00b-se. :D

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2006, 10:40
NEMOJSigrati Morrowind, a ni Oblivion sa cheatovima, jer ćeš onda počet činiti svetogrđe pišući kako je igra s*anje... Ako i u jednoj igri cheatovanje ubija doživljaj - to je Morrowind (a i ostatak TES serijala). To naravno ne podrazumijeva većinu modova koji ne narušavaju balans igre, iako nu neki dizajnirani da znatno olakšaju (ili otežaju) igru. Ali Morrowind je bolji. Tačka. Mogu ga ne volit samo razmažena djeca koja su navikla na pixel-shadere i strelice na kompasu koje će im pokazati kuda da idu...

Lord Jambrek
30-10-2006, 14:15
NEMOJSigrati Morrowind, a ni Oblivion sa cheatovima, jer ćeš onda počet činiti svetogrđe pišući kako je igra s*anje... Ako i u jednoj igri cheatovanje ubija doživljaj - to je Morrowind (a i ostatak TES serijala). To naravno ne podrazumijeva većinu modova koji ne narušavaju balans igre, iako nu neki dizajnirani da znatno olakšaju (ili otežaju) igru. Ali Morrowind je bolji. Tačka. Mogu ga ne volit samo razmažena djeca koja su navikla na pixel-shadere i strelice na kompasu koje će im pokazati kuda da idu...

TOOOOOOOOOOO CARE, ima ovjde fakat pametnih ljudi.

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2006, 15:45
TOOOOOOOOOOO CARE, ima ovjde fakat pametnih ljudi.
Trudimo se... :D

Lord Jambrek
30-10-2006, 16:14
Oblivion je izgubio onaj avanturistički duh(di su ti rekli:odi do XY grada i odi smjer sjeverozapadno od tog XY grada do određenog križanja cesta...)
nego su uveli one quest markere i on ti pokaže kud trebaš ić.

Oblivion je dobra igra ali je pre simple.

I živcira me što su questovi i još što šta leveld.

Tsumetai Ryujin
30-10-2006, 18:07
I živcira me što su questovi i još što šta leveld.

WTF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na rvacki molim...

Asai
30-10-2006, 18:27
NEMOJSigrati Morrowind, a ni Oblivion sa cheatovima, jer ćeš onda počet činiti svetogrđe pišući kako je igra s*anje... Ako i u jednoj igri cheatovanje ubija doživljaj - to je Morrowind (a i ostatak TES serijala). To naravno ne podrazumijeva većinu modova koji ne narušavaju balans igre, iako nu neki dizajnirani da znatno olakšaju (ili otežaju) igru. Ali Morrowind je bolji. Tačka. Mogu ga ne volit samo razmažena djeca koja su navikla na pixel-shadere i strelice na kompasu koje će im pokazati kuda da idu...

Potpis

Lord Jambrek
30-10-2006, 19:18
I živcira me što su questovi i još što šta leveld.

WTF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na rvacki molim...

sve su leveled stvari. Znači da moraš biti određeni level da bi mogo igrat naprimjer neki quest(nocturnal shrine moraš biti barem lever 10) i ak nisi primjetio da su i creature-i i armor, oružja... leveled isto, do 20 levela niko nema glass armor, a nakon 20. ga nekim čudom svi imaju. Isto vrijedi i za neke creature, do određenog levela ih nebuš uopće vidio, a poslje ih se nemreš riješit.



I U OBLIVIONU NEMA CLIFF RACERA. :twisted: :-x

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2006, 19:22
I U OBLIVIONU NEMA CLIFF RACERA. :twisted: :-x
Pa pojeo bi DVD Obliviona da u njemu ima Cliff Racera... :? A što se questova tiče, to je ok što se zahtjeva po pitanju levela tiče, ali je zato jako ne-ok što se svi protivnici skaliraju prema igračevom levelu. Ubija osjećaj rizika i avanture, da ne spominjem nerealnost...

Arbiter of Change
30-10-2006, 19:23
[quote="Lord Jambrek":1k5576n2]I živcira me što su questovi i još što šta leveld.

WTF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na rvacki molim...

sve su leveled stvari. Znači da moraš biti određeni level da bi mogo igrat naprimjer neki quest(nocturnal shrine moraš biti barem lever 10) i ak nisi primjetio da su i creature-i i armor, oružja... leveled isto, do 20 levela niko nema glass armor, a nakon 20. ga nekim čudom svi imaju. Isto vrijedi i za neke creature, do određenog levela ih nebuš uopće vidio, a poslje ih se nemreš riješit.



I U OBLIVIONU NEMA CLIFF RACERA. :twisted: :-x[/quote:1k5576n2]

Pa to sa level-quest vezom ti ima smisla, bar kod većine questova. Pogotovo je važno i smisleno kod Daedric shrine questova; pa mislim neće valjda dati svoje najjače oružje/item nekog slabiću lvl 2? :roll:

Ps1ho
30-10-2006, 20:30
[quote=Ryujin][quote="Lord Jambrek":2qfb8vut]I živcira me što su questovi i još što šta leveld.

WTF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na rvacki molim...

sve su leveled stvari. Znači da moraš biti određeni level da bi mogo igrat naprimjer neki quest(nocturnal shrine moraš biti barem lever 10) i ak nisi primjetio da su i creature-i i armor, oružja... leveled isto, do 20 levela niko nema glass armor, a nakon 20. ga nekim čudom svi imaju. Isto vrijedi i za neke creature, do određenog levela ih nebuš uopće vidio, a poslje ih se nemreš riješit.



I U OBLIVIONU NEMA CLIFF RACERA. :twisted: :-x[/quote:2qfb8vut]



Pa to sa level-quest vezom ti ima smisla, bar kod većine questova. Pogotovo je važno i smisleno kod Daedric shrine questova; pa mislim neće valjda dati svoje najjače oružje/item nekog slabiću lvl 2? :roll:[/quote:2qfb8vut]Se tu bi samo ukazo na tu mogučnost u Morrowindu, ja sam sa lvl.2 imo Goldbranda, jedan od jačih maćeva u igri
8)

Arbiter of Change
30-10-2006, 20:49
Istina, da ne spominjemo

[SPOILER=]


















Onaj odličan mač u jednome toweru u Balmori. :D

Burek_fr0m_SPACE
31-10-2006, 00:18
Onaj odličan mač u jednome toweru u Balmori. :D
Koji to ima tako odličan mač u toweru u Balmori? Ne znam, ja sam najveći dio Morrowinda, Tribunala i Bloodmoona prešao kombinujući Umbru i Keening.

Arbiter of Change
31-10-2006, 14:04
[quote="Arbiter of Change":30k638pt]Onaj odličan mač u jednome toweru u Balmori. :D
Koji to ima tako odličan mač u toweru u Balmori? Ne znam, ja sam najveći dio Morrowinda, Tribunala i Bloodmoona prešao kombinujući Umbru i Keening.[/quote:30k638pt]

Mislim da je ebony longsword. Možda nije nešto poslije, ali možeš ga naći na 1. levelu pa sada...

Helios Prime
31-10-2006, 19:23
[quote="Burek_fr0m_SPACE":37yihikx][quote="Arbiter of Change":37yihikx]Onaj odličan mač u jednome toweru u Balmori. :D
Koji to ima tako odličan mač u toweru u Balmori? Ne znam, ja sam najveći dio Morrowinda, Tribunala i Bloodmoona prešao kombinujući Umbru i Keening.[/quote:37yihikx]

Mislim da je ebony longsword. Možda nije nešto poslije, ali možeš ga naći na 1. levelu pa sada...[/quote:37yihikx]
Za dve ruke Umbars sword 100%

Burek_fr0m_SPACE
31-10-2006, 19:51
Umbars sword
Zapravo se mač zove samo "Umbra", kao i orc koji ga nosi. Eh, još se sjećam kako sam jadnog orca zatukao sa 80% chameleona... jadnik nije znao šta ga je spopalo :rotfl: Iako, imho, chameleon je dosta imba u Morrowindu.

Ps1ho
31-10-2006, 20:20
ovaj, taj mač u Balmori je posebna vrsta Ebony longsworda, znam da se zove nesto sa White...ali Goldbrand ga pwna 100x i relativno ga je lako nabavit...

Samael
07-11-2006, 18:05
ovaj, taj mač u Balmori je posebna vrsta Ebony longsworda, znam da se zove nesto sa White...ali Goldbrand ga pwna 100x i relativno ga je lako nabavit...

Da nije možda Sword of white woe?
DDK je moj favorit od ne-enchantiranog oružja

Nightyx
07-11-2006, 19:31
ma ja sam sebi enchantao blue sapphire sword da radi cijelo čudo štete, owna i eltonbrand i goldbrand i umbru 200x, a i izgleda kulj

Ja sam nabrijao deadric sword imao je damage nekih 25-27 i još sam mu stavio shock stone iz oblivion gatea dero ko lud...LUDNICA!! :twisted:

Burek_fr0m_SPACE
08-11-2006, 00:05
Ja sam nabrijao deadric sword imao je damage nekih 25-27 i još sam mu stavio shock stone iz oblivion gateaSdero ko lud...LUDNICA!! :twisted:
Once again... o kojoj igri pričamo? :?

net_domy
29-11-2006, 15:10
imam morrowind armor :102 od čuvara u vive poklao ga ja :kill: a mać iz tamnice damage:80,60 a throust:45 cool moj msn:domy_eye@hotmail.co.uk a pasword:****************************************** ********************************** težak je najduza rijec koju znam ima tolko slova

Ps1ho
29-11-2006, 21:27
dečec iam Armor sa armor ratingom 333 tak da :fof: nego baš sam počeo ponovo igrat Morrowind i tek sad vidim kolki je Oblivion bullshit, eo promjer obavljam questove za House Hlaalu i već 4 dana igram i još nisam obavoi do kraja, nisam posto Master a to je samo jedna od 10etak guildi, dok u Oblivionu Main quest obaviš za 3 dana...U Morrowindu cete main quest obavljat jedno tjedan da na i da samo to igrate...i sad se pitam pa koji je ku*ac bio ovima u Bethesdi da naprave takav poluproizvod, mislim u Oblivionu jedino što valja je grafika i AI sistem...jebote... :?

Letva
08-12-2006, 16:10
Morowind definitivno,grafika toliko nije bitna.

coki
08-12-2006, 17:35
koji da si kupim
The Elder Scrolls III Morrowind: Bloodmoon
ili
The Elder Scrolls III: Morrowind ?

revenion
08-12-2006, 18:19
de ima kupit goty izdanje?

revenion
08-12-2006, 18:26
coece...necu narucivat nesto za 70 kn...ja mislim da nece oni to ni dostavljat za 70kn...stize ti pp

mravojed19
08-12-2006, 20:03
ja sam kupio,dostavili u rijeku,plus 25 kn pošta.

Prince-Artas
08-12-2006, 20:11
ja sam kupio,dostavili u rijeku,plus 25 kn pošta.

70kn+25kn poštarina je premala cijena za legendarnu igru

Asai
09-12-2006, 00:46
coece...necu narucivat nesto za 70 kn...ja mislim da nece oni to ni dostavljat za 70kn...stize ti pp

Dobro misliš,ja sam ga naručio pred bog zna koliko još nije stigao i nitko se ne javlja..krajnje neprofesionalno. :killyou:

Burek_fr0m_SPACE
09-12-2006, 01:33
koji da si kupim
The Elder Scrolls III Morrowind: Bloodmoon
ili
The Elder Scrolls III: Morrowind ?
Moraš imati osnovnu verziju (Morrowind) jer bez nje ti je Bloodmoon beskoristan. I ja ti preporučujem GOTY.

mravojed19
09-12-2006, 14:30
coece...necu narucivat nesto za 70 kn...ja mislim da nece oni to ni dostavljat za 70kn...stize ti pp

Dobro misliš,ja sam ga naručio pred bog zna koliko još nije stigao i nitko se ne javlja..krajnje neprofesionalno. :killyou:

ja u crovortexu preko neta stalno naručujem,za par dana mi uvijek dođe.ako nema igre uvjek mejl dobijem za dan dva.meni su ok. :D

BlackDCRO
10-12-2006, 16:20
Evo mene zanima nesto(posto nisam igrao morrowind)
Sta to ima u Oblivionu, a da u Morrowindu nema?
Il obrnuto, sto to ima u morrowindu, a u Oblivionu nema?
Grafika se ne racuna, jer mi nije tolko bitna...
Hvala unaprijed!

Lord Jambrek
10-12-2006, 18:26
Sve što oblivion ima više od Morrowinda je AI, grafika, interaktivnost.

Ps1ho
10-12-2006, 18:55
Vakoc, Morrowind ima: atmosferu, masivnost, pun qurac questova, kadsenaježiš trenutke, 2 ekspanzije, 500+ sati igranja, Fargotha...
Oblivion ima: grafiku, ai sistem i ...um...err....nista vise...

Ps1ho
10-12-2006, 19:03
ja kilnuo Fargotha :rotfl: gad nešto pričao o onom prstenu ja si mislim začepi, to je moje i tup Umbrom, takvih trenutaka nema u Oblivionu

ja sam ga sa sakama zatuko, crkavo sam, tauntam ga i onda smo se sa sakama kefali a ono cujes ljude, ''I find you most intriging (nepise se tak) right now'' :rotfl:

Ps1ho
10-12-2006, 19:11
aaaah skidam Sea of destiny mod, uber kewl je, a nakon njega Sea of destiny Frost Fall, jao kako volim Morrowind

kolko su modovi veliki?

Prince-Artas
10-12-2006, 19:22
aaaah skidam Sea of destiny mod, uber kewl je, a nakon njega Sea of destiny Frost Fall, jao kako volim Morrowind
šta daju ti modovi

BlackDCRO
10-12-2006, 19:26
Znaci moram nabavit Morrowind pod hitno :D
Oblivion je prejeben, ali nemam ja zivaca kad lagga ko ludo jebote, a i oni loadinzi, treba cekat 2 sata kad udjes u neku kucu da ti se ocita...
Porbat cu preci morrowind dok ne nabavm novu konfu 8)

Ps1ho
10-12-2006, 21:27
daj prijedlog da stave na dvd...

Lord Jambrek
11-12-2006, 22:36
Znaci moram nabavit Morrowind pod hitno :D
Oblivion je prejeben, ali nemam ja zivaca kad lagga ko ludo jebote, a i oni loadinzi, treba cekat 2 sata kad udjes u neku kucu da ti se ocita...
Porbat cu preci morrowind dok ne nabavm novu konfu 8)


:? erm??????, NEEEEEE


oblivion nema ona mala bića koja su nas strašno živcirala u Morrowindu, a zovu se Cliff Raceri, jao što mi fale, baš instaliro Morrowind ponovo prije 5 minuta.

Ps1ho
11-12-2006, 22:46
Oblivion nema NIŠTA dobrog što ima Morrowind...

Lord Coldwolf
11-12-2006, 22:52
Oblivion nema NIŠTA dobrog što ima Morrowind...

ajd ohladi malo i promisli prije takvih izjava.

Ps1ho
11-12-2006, 23:05
Ok, aj mi reci sta Oblivion ima osim grafike i ai sustava? *obozavam flejm*

BlackDCRO
11-12-2006, 23:07
Evo ja sam danas prvi puta pokrenuo morrowind i na prvi pogled mi se bas i ne svidja(nakon 50 sati odigranog Obliviona).

1. nesvidjaju mi se likovi(stoje na mjestu bezivotno i kad ih pitas nesto, samo ispise tekst).
2. Nesvidjaju mi se gradovi, kuce, odnosno cijela mapa.
3. Protivnici su neka mjesavina pauka/raka/vodenog konjica/muhe(WTF?)
4. Iventory izgleda uzasno, sve je nekako malo i nepregledno...
5. tucnjava,koljaza(neznas koliko protivnik ima energije, na 500 zamaha samo jednom lupi itd itd...)

Jedino sto mi se za sada vise svidja u morrowindu su skillovi i ne-lagganje, odnosno igra mi ide glatko i sjajno za razliku od obliviona...
Jebiga to je moje misljenje, mozda mi s vremenom Morrowind postane dobar, ipak sam ga igrao samo 2 sata otprilike...

Ps1ho
11-12-2006, 23:14
Evo ja sam danas prvi puta pokrenuo morrowind i na prvi pogled mi se bas i ne svidja(nakon 50 sati odigranog Obliviona).

1. nesvidjaju mi se likovi(stoje na mjestu bezivotno i kad ih pitas nesto, samo ispise tekst).

jebote pa nemos to usporedjivat :?
2. Nesvidjaju mi se gradovi, kuce, odnosno cijela mapa.

ok, tvoje misljenje...
3. Protivnici su neka mjesavina pauka/raka/vodenog konjica/muhe(WTF?)

po meni jako originalno zamisljeni...
4. Iventory izgleda uzasno, sve je nekako malo i nepregledno...

modovi su majka :wink:
5. tucnjava,koljaza(neznas koliko protivnik ima energije, na 500 zamaha samo jednom lupi itd itd...)

Instaliravanjem Tribunala rjesava se problem oko energije protivnika, jednostavno se pomiri s drugom mehanikom borbe i sve 5...
Jedino sto mi se za sada vise svidja u morrowindu su skillovi i ne-lagganje, odnosno igra mi ide glatko i sjajno za razliku od obliviona...
Jebiga to je moje misljenje, mozda mi s vremenom Morrowind postane dobar, ipak sam ga igrao samo 2 sata otprilike...S

Postat ce ti jaaako dobar :wink:

mravojed19
11-12-2006, 23:29
Evo ja sam danas prvi puta pokrenuo morrowind i na prvi pogled mi se bas i ne svidja(nakon 50 sati odigranog Obliviona).

1. nesvidjaju mi se likovi(stoje na mjestu bezivotno i kad ih pitas nesto, samo ispise tekst).
2. Nesvidjaju mi se gradovi, kuce, odnosno cijela mapa.
3. Protivnici su neka mjesavina pauka/raka/vodenog konjica/muhe(WTF?)
4. Iventory izgleda uzasno, sve je nekako malo i nepregledno...
5. tucnjava,koljaza(neznas koliko protivnik ima energije, na 500 zamaha samo jednom lupi itd itd...)

Jedino sto mi se za sada vise svidja u morrowindu su skillovi i ne-lagganje, odnosno igra mi ide glatko i sjajno za razliku od obliviona...
Jebiga to je moje misljenje, mozda mi s vremenom Morrowind postane dobar, ipak sam ga igrao samo 2 sata otprilike...

1.jebiga sta se tu moze,s vremenom ih zavoliš,pogotovo glasove od dark elfova.
2.arhitektura je čudna,to je bila i namjera,mnogi zamjeraju oblivionu tu "običnost",morrowind je pomalo egzotičan.ne znam jesi vidio dvorce od gljiva na sjeveru.
4.um..pa povećaj kako ti paše,sve mozeš mjenjat ko prozorčiće u windovsima.
5.ja imam GOTY Morrowind koji dolazi sa ekspanzijama,i u njemu iznad svog health bara imaš protivnikovu energiju pa vidiš za koliko će crknut.


3.mudcrabs,u oblivionu izgledaju ko rakovi obični.
što se borbe tiče,je,iritanto je gledat kako ti mač prolazi kroz protivnika a ne računa se da si pogodio.
to je zato jer igra računa uspješne udarce na temelju skillova,što veće to bolje,naravno,kasnije neces tako bezveze fulat kad ti skill pređe 60.

daj igri sansu,znam da je teško nakon oblivion grafike i borbe ali igra ima stvarno puno za pokazati.

gg

12-12-2006, 01:09
vjeruj mi,kad upoznaš dubinu morrowinda nećeš opet samo tako pokrenut oblivion...


"Morrowind je za igranje, a Oblivion za gledanje."
~McPingvin

Burek_fr0m_SPACE
12-12-2006, 02:22
"Morrowind je za igranje, a Oblivion za gledanje."
~McPingvin
Ajde da si i ti rekao koju pametnu... :rotfl: Morrowind je za uživanje, udubljivanje, poistovjećivanje... za role-playing. Vjerujem da vam je teško prijeći s Obliviona na Morrowind - srećom nisam sam takav prelaz iskusio. Morrowind je bolja igra, sigurno, bez obzira šta neki pričali.

12-12-2006, 08:10
burek :)

ja sam doživio,ali nije me odbila grafika,nego bugovitost(čitaj:otišli sejvovi)

za koju godinu...:)

Armachus
12-12-2006, 11:58
Morrowind, ono drugo nisam nikad igrao.

mravojed19
12-12-2006, 15:54
neki nemaju sreće,ja u 3-4 godine igranja Morrowinda nisam naletio na jedan jedini bug,ili ih nisam primjetio.a kamo još da mi sejvovi odu u kurac.

Gothmog
12-12-2006, 17:31
dFt5XCxGqNE

Kao sto sam i na youtubeu napisao,ovaj video me naveo da ponovo instaliram Morrowind,a izbrisem TES IV...
Morrowind :pray:

SkunK
12-12-2006, 18:08
Mhm...ovako, Oblivion mi uskoro stize (citaj sutra) pa sada necu imat neki konstruktivno obrazlozenje ali...
Kod Morrowinda me je uvjek smetalo to sta su se questovi ispreplicali, kao i ono kad ga pogodim macem a nisam ga "Pogodio". :twisted:

Iss onda sam znao popizdit, al igra je imala te neke svoje cari iako je bilo dosta "prolazenja kroz zidova" i inih bugova koji su me malo odbijali. Nazalost nisam imao nikad volje odigrat ju do kraja.

Arbiter of Change
12-12-2006, 18:10
dFt5XCxGqNE

Kao sto sam i na youtubeu napisao,ovaj video me naveo da ponovo instaliram Morrowind,a izbrisem TES IV...
Morrowind :pray:

Još uvijek ne mogu vjerovati kako je odličan taj soundtrack. :wink:

Gothmog
12-12-2006, 18:39
Jes....soundtrack te fino nabrije...sad recite da vas nije video potaknuo da opet malo zavrtite proviniciju Dunmera...

12-12-2006, 19:30
burek :)

ja sam doživio,ali nije me odbila grafika,nego bugovitost(čitaj:otišli sejvovi)

za koju godinu...:)
i to je tvoje obrazloženje zašto ne igraš Morrowind?
pa poslat ću ti svoje saveove, imam ih brdo u različitim stadijima igre, samo spusti konzolu i izmjeni ime, rasu i te gadarije i uživaj
otprilike.

gle,slucajno sam nasao cd-e(bili su mi na stolu)
ionako nemam previse vremena,provedem cca 5 sati uz igru,narastu mi 3 skilla i crasha se?

cekaj jos god dana :)

mravojed19
12-12-2006, 20:32
burek :)

ja sam doživio,ali nije me odbila grafika,nego bugovitost(čitaj:otišli sejvovi)

za koju godinu...:)
i to je tvoje obrazloženje zašto ne igraš Morrowind?
pa poslat ću ti svoje saveove, imam ih brdo u različitim stadijima igre, samo spusti konzolu i izmjeni ime, rasu i te gadarije i uživaj
otprilike.

gle,slucajno sam nasao cd-e(bili su mi na stolu)
ionako nemam previse vremena,provedem cca 5 sati uz igru,narastu mi 3 skilla i crasha se?

cekaj jos god dana :)
pa svakome se crasha,to je normalno oduvijek u morrowindu,sejvaj svakih 15 min, i to je to. ne znam nikog kome morrowind ne leti na desktop svakih par sati.nije dovoljno frekventno da bi me nazivciralo,

za godinu šta? :o

Prince-Artas
12-12-2006, 20:59
ajme famozni crash to desktop i save bugovi, imao sam ih pun quarc. patchiran morrowind je sa današnjeg pogleda igra prepuna bugova

12-12-2006, 21:00
mislim,crasha se pri izlasku iz igre,nakon čega su sejvovi neupotrebljivi :)

za cca godinu dana ću opet ić igrat :D

Ps1ho
12-12-2006, 22:19
dFt5XCxGqNE

Kao sto sam i na youtubeu napisao,ovaj video me naveo da ponovo instaliram Morrowind,a izbrisem TES IV...
Morrowind :pray:

ok, ovo mi je dosad bio najduži naježisetrenutak ikad :pray: :pray: :pray:

12-12-2006, 22:45
dFt5XCxGqNE

Kao sto sam i na youtubeu napisao,ovaj video me naveo da ponovo instaliram Morrowind,a izbrisem TES IV...
Morrowind :pray:

ok, ovo mi je dosad bio najduži naježisetrenutak ikad :pray: :pray: :pray:
x2 :pray:

Ps1ho
13-12-2006, 20:20
jao, pingu nemoj čekati godinu dana, ja ne mogu ni dana bez Morrowinda, jedina igra koja mi je konstantno na hardu i nema te igre koja će ju zamijeniti :pray:

Amen :pray:

Prince-Artas
13-12-2006, 20:25
jao, pingu nemoj čekati godinu dana, ja ne mogu ni dana bez Morrowinda, jedina igra koja mi je konstantno na hardu i nema te igre koja će ju zamijeniti :pray:

Amen :pray:

a znaš šta ja čekam: da dobijem adsl pa da onda neki 10ak dana tražim po netu hrpu korisnih modova, unofficial patcheva i fixeva, novih rasa, tekstura, područija (tipa onaj exiles i wizards island), zatim čitanje korisnih topica na tes forumima, diranje morrowind ini datoteka i raznoraznih drugih pizdarija

Ps1ho
13-12-2006, 20:32
jao, pingu nemoj čekati godinu dana, ja ne mogu ni dana bez Morrowinda, jedina igra koja mi je konstantno na hardu i nema te igre koja će ju zamijeniti :pray:

Amen :pray:

a znaš šta ja čekam: da dobijem adsl pa da onda neki 10ak dana tražim po netu hrpu korisnih modova, unofficial patcheva i fixeva, novih rasa, tekstura, područija (tipa onaj exiles i wizards island), zatim čitanje korisnih topica na tes forumima, diranje morrowind ini datoteka i raznoraznih drugih pizdarija

e jedva čekam praznike :cry:

13-12-2006, 21:22
planirao sam kolko tolko prijeć mw preko praznika(ako ništa drugo barem main quest),ali letim u argentinu pa se i to izjalovilo.

Ps1ho
13-12-2006, 22:23
a sta ces radit u Argentini ak se smije znat? :roll:

13-12-2006, 22:56
iem burazu u posjeti,tamo je na odvikavanju od droge

Ps1ho
13-12-2006, 23:10
joj da sad sam se sjetio, sry...

neg, ajde da se malo pohvalim, evo moj character u Morrowindu...
HEALTH 452
MAGICKA 81
FATIQUE 377
LVL. 43
RACE Imperial (trenutno sam vampir)
CLASS Horoathos (jeb'ga imo povjest, Tanaiske ploče :D )
NAME Lobelos (Lobel, jedan od 5 braće koji su vodili Hrvate, povijest, opet :D )

STRENGTH 100
INTELLIGENCE 81
WILLPOWER 57
AGILITY 80
SPEED 120
ENDURANCE 100
PERSONALITY 100
LUCK 45

MAJOR SKILLS: Long Blade 100
Heavy Armor 100
Athletics 105
Block 60
Armorer 45
MINOR SKILLS: Acrobatics 118
Speechcraft 63
Restoration 17 (to cu potrosit lovu na trenere :D )
Security 71
Short Blade 81

FACTION: Great House Hlaalu (Grandmaster)
Fighters Guild (Master)
Morag Tong (Brother)
Blades (Novice)
Imperial Legion (Knight of the Imperial Dragon)
SIGN: The Lady
Reputation 22

pa eto ga, screenovi uskoro slijede...
EDIT:evo ga screenovi...grrr....
http://img50.imageshack.us/img50/3411/grrr2im1.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=grrr2im1.jpg)
grr...
http://img19.imageshack.us/img19/8466/swordszm1.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=swordszm1.jpg)
zbirka maceva...
http://img489.imageshack.us/img489/4138/shieldszm8.th.jpg (http://img489.imageshack.us/my.php?image=shieldszm8.jpg)
stitovi i jos malo maceva...
http://img489.imageshack.us/img489/8117/otherartefactsah1.th.jpg (http://img489.imageshack.us/my.php?image=otherartefactsah1.jpg)
jos malo artefakata...
http://img72.imageshack.us/img72/3549/grrrem6.th.jpg (http://img72.imageshack.us/my.php?image=grrrem6.jpg)
nebi me voljeli vidit po noci dok se secete juznom obalom Vvardanfella
:)

Dux
13-12-2006, 23:43
a jes' lep, majke mi! :D

Ps1ho
13-12-2006, 23:44
Lep sam ko Dreugh :D
EDIT: e da, koristim slijedece modove: Better Heads, Better bodies i Rethan Manor expansion mod...

Ps1ho
14-12-2006, 20:19
kak si uspio doc do 140 lvl. jel neki mod u pitanju ili ?

Ps1ho
14-12-2006, 20:59
a bokte de kaki je to mod koji nabija tolki lvl, de kolki bi bio lvl bez modova?

Ps1ho
15-12-2006, 20:53
nice, respect :pray:

Kenyi
15-12-2006, 22:43
kod mene je sve na maxu atributi i to level je 81 il 83 Breton neka pomjesana klasa.

Ps1ho
17-12-2006, 21:54
Hellboy evo ti jedan mod (ako ga već nemaš :D ) pretpostavljam da će ti se jako svidit, moraš preč glavni quest jer ga mod razbija, mod u potpunosti prepravlja Red Mountain, one citadele su sad hoteli, imaš turista, puuuno novih dijaloga, moš i kuću dobit tamo, imaš kao ctf (capture the flag) igru sa lukovima i strijelama, onda imaš neš ko klađenje, i tak, ma predobro ima cca. 45 Mb, definitivno isprobaj...
__________________________________________________ ____________
http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=4766 (http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=4766)

Ps1ho
20-12-2006, 19:57
Hellboy, eo onaj sto sam te trazio, nema korica za mačeve al još uvjek izgleda über kewl :D
http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=4685 (http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=4685)

Lord Jambrek
20-12-2006, 21:47
a bokte de kaki je to mod koji nabija tolki lvl, de kolki bi bio lvl bez modova?

nema veze to s modovima, sve je moguće ak imaš gro para, sam odeš do master trainera i nek ti trenira jedan skill konstantno, ali nesmiješ prekidat to, znači nesmiješ zaklopit prozor za razgovor jer onda više neće htjet, sam nabijaj skill, neće ti rast više od 100, ali će ti rasti oni pointovi kojima dobivaš level up i tak naguraš do koliko god hoćeš

Ps1ho
20-12-2006, 22:46
a jebote to nije fora... :?

Kenyi
20-12-2006, 23:52
imao sam gro para i otisao sam do trenera i dizao polahko levele nisam koristio tu foru nego do nekog 83 levela mi je bio max bez ikakvih modova i addona.

gray_fox
22-12-2006, 10:47
bolji je oblivion

Ps1ho
22-12-2006, 13:59
bolji je oblivion
aha, ok, jel ti znas sta je The Elder Scrolls? Jel znas prijanje nastavke? da? ne? Kolko godina imas? 10?

Ps1ho
22-12-2006, 14:30
da cuo sam, ma trenutno sam prelazim Morrowind bez tih, kak da kazem, über modova, al kad predjem cu si nabavit, ali sad trenutno kad zavrsim Morrowind ide Tribunal pa Bloodmoon i zatim Wizard's Towers...Joj kako obozavam ovu igru :D

Ps1ho
22-12-2006, 14:36
EDIT: oprostite, zajeb :oops:

Ps1ho
22-12-2006, 14:41
e a da složimo popis a must have modova?
ev pa da krenem: SBetter Bodies i Better Clothing te Better heads
Ultimate Textures ili bilo koji koji mjenja texture (puuno bolji izgled)
Netchadamantium Armor (odlican medium armor)
BookJackets - knjige preeeeedobro izgledaju, vidite i naslove i sve
Better Rethan Manor (za one koji su zavrsili House Hlaalu misije)
Requiem Sword, mac preeedobro izgleda

eto ga to je zasad, neam puno modova

22-12-2006, 16:28
bolji je oblivion
istina, to i ja tvrdim a niko me neželi slušat.

gray_fox
22-12-2006, 17:54
bolji je oblivion
aha, ok, jel ti znas sta je The Elder Scrolls? Jel znas prijanje nastavke? da? ne? Kolko godina imas? 10?14 godina igro sam i morrowind,tribunal,blodmon
i arena

SkunK
22-12-2006, 18:21
Ajde Hellboy malo previse serkas... Oblivion i Morrowind imaju svoje mane i prednosti

SkunK
22-12-2006, 18:28
U najmanju ruku moze stati uz rame s Morrowindom jer ako nema igrivost ima neke druge kvalitete koje Morrowind nema. Iako je i meni Morriwind bio veci gust igrati...

22-12-2006, 18:40
gle, da su izdali morrowind sa ovakvom grafikom i nazvali ga oblivion išao bi na hodaćašće u bethesdu...

Ps1ho
22-12-2006, 20:49
gle, da su izdali morrowind sa ovakvom grafikom i nazvali ga oblivion išao bi na hodaćašće u bethesdu...
:rotfl: e care...jabi iso s tobom, al ja bi jos prodo dusu Bethesdi :pray:

Prince-Artas
22-12-2006, 21:02
gle, da su izdali morrowind sa ovakvom grafikom i nazvali ga oblivion išao bi na hodaćašće u bethesdu...
:rotfl: e care...ja bi iso s tobom, al ja bi jos prodo dusu Bethesdi :pray:

i ja bih s vama, javite mi kad polazite

SkunK
22-12-2006, 21:23
Idem i jaaaa ;)

22-12-2006, 22:06
gle, da su izdali morrowind sa ovakvom grafikom i nazvali ga oblivion išao bi na hodaćašće u bethesdu...
:rotfl: e care...ja bi iso s tobom, al ja bi jos prodo dusu Bethesdi :pray:

i ja bih s vama, javite mi kad polazite
čim naprave morrowind u oblivion grafici.

Ps1ho
23-12-2006, 15:09
E jel neko zna zast mi se acrobatics skill nastavlja povecavat nakon sto sam dostigo 100? Nisam koristio nikaki mod ili cheat, nista takvo, jel to neki bug il sta? Radi se o Morrowindu...

Ps1ho
23-12-2006, 22:32
pa sta nije granica 100?!
Nego, neznam dal ste vi koji ste igrali Morrowind, ja sam uspio nac odgovor kak su nestali Dwemer-i ili Dwarves-i...neznam to mi bas bilo zanimljivo...

Prince-Artas
24-12-2006, 13:14
pa sta nije granica 100?!
Nego, neznam dal ste vi koji ste igrali Morrowind, ja sam uspio nac odgovor kak su nestali Dwemer-i ili Dwarves-i...neznam to mi bas bilo zanimljivo...

taj quest ti da arch mage u vivecu jel

Lord Coldwolf
24-12-2006, 13:22
Oblivion sa obsuron modom je dosta drugaciji dozivljaj,.dobiva se na igrivosti.

Sto se mene tice I morrowind i obivion su obje fenomenalne igre,.i nebi za nijednu isao rec da je bolja.

Al eto,. stari diablo II lord of destruction mi nekak najdrazi zasad,.. jos dok ne izace Sacred 2,..bit ce to ludi hack&slash.

Ps1ho
24-12-2006, 14:03
Kasnije sam tek skuzio da ti Trebonius da taj quest...nego sam sam bio naletio na ''The Egg of Time'' i ''Divine Methaphysics'' a Hasphat Antabolis u Balmori me uputio na jedno iskopavanje, tam sam jos pronaso onu trecu knjigu i onda sam tijekom Main Questa pito Yagruma Bagarna za Dwemerse i tak sam sazno, bas sam se zakon osjeco :D

Ps1ho
24-12-2006, 14:37
eh ali kad kasnije u Black citadelu otkriješ još neke stvari :pray: (mod je u pitanju)

pretpostavke fanova ili temeljene na ''stvarnim'' cinjenicama...

vex
16-03-2007, 19:47
neke stvari morrowindu fale jako , kao naprimjer hp neprijatelja ... strijeličarstvo je jako loše napravljeno , grafika mi nije baš nešt ...
ima dosta muljavih tekstura... itd... :(

FaTaL_mRkvA
16-03-2007, 19:55
modove će naživcirat kaj postaš u prastari topic

Arbiter of Change
16-03-2007, 20:13
neke stvari morrowindu fale jako , kao naprimjer hp neprijatelja ... strijeličarstvo je jako loše napravljeno , grafika mi nije baš nešt ...
ima dosta muljavih tekstura... itd... :(

Zato su bogovi modinga i napravili texture replacer.... zajedno s još nekim stvarima. ;)

Nekrofilija do jaja.....

mravojed20
16-03-2007, 22:57
Ekspanzije dodaju enemy health bar iznad vlastitog.

vex
17-03-2007, 08:23
nema veze , meni se morrowind ne sviđa ni 1/2 ko oblivion.. :fof:

Dreadlock
17-03-2007, 13:37
Morrowind je za sve,a Oblivion je za one koji imaju dobar komp....


MORROWIND RULZ :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

_isair_
17-03-2007, 18:13
Kao što su neki ljudi prije mene rekli jednostavno nemožete objektivno govoriti o oblivionu dok ga niste odigrali na max rezoluciji, grafika je tako jeb..o dobra da..... nemam riječi,

slažem se da je u morrowindu main quest bio puno bolji od oblivion main questa, ali također morate priznat da su u morrownidu side questovi bili puno monotoniji od obliviona....

mnogi ljudi su ovdje napisali morrowind > oblivion, ali moram reći da (po mom stavu) da ste odigrali oblivion na max rezoluciji i prošli sve side questove (npr. dark brotherhod) da bi rekli najmanje orrowind=oblivion

Thrall
17-03-2007, 18:28
Nije sve u grafici.

vex
17-03-2007, 18:35
gle , ja imam celeron od 2.4 ghz , 512 rama i ati radeon 9600 , "rasturam" oblivion na 800x600 na low detaljima , uz "povremene" trzaje i svejedno mi je puno bolji nego morrowind kojeg mogu igrat na sve max...recite šta hoćete ali meni je morrowind monoton 8) !!

vex
17-03-2007, 18:37
neke stvari morrowindu fale jako , kao naprimjer hp neprijatelja ... strijeličarstvo je jako loše napravljeno , grafika mi nije baš nešt ...
ima dosta muljavih tekstura... itd... :(
4 godine stara igra...HP bi je usrao jer ovako je ljepše dok ti moraš misliti koliko gad još može izdržati...straličarstvo je ok kad se razviješ u tom smjeru...nekrofil


lolchina !!!1 moze i na kvadrat :rotfl: :rotfl:

Arbiter of Change
17-03-2007, 19:25
Kao što su neki ljudi prije mene rekli jednostavno nemožete objektivno govoriti o oblivionu dok ga niste odigrali na max rezoluciji, grafika je tako jeb..o dobra da..... nemam riječi,

slažem se da je u morrowindu main quest bio puno bolji od oblivion main questa, ali također morate priznat da su u morrownidu side questovi bili puno monotoniji od obliviona....

mnogi ljudi su ovdje napisali morrowind > oblivion, ali moram reći da (po mom stavu) da ste odigrali oblivion na max rezoluciji i prošli sve side questove (npr. dark brotherhod) da bi rekli najmanje orrowind=oblivion

Vjeruj ti meni, nije sve u grafici. Ja sam odigrao Oblivion na max graphici (čak i boljoj negoli je predviđeno sa nekim INI podešavanjima i Qarl-ovim texturnim texturama :P), ali igra jednostavno nije niti sjena Morrowindu (i nekim drugim ES nastavcima) u nekim aspektima.

Hand-holding ubija do bola (mod saves the day), hebeni fast travel za one koji su se nesposobni orijentirati po karti-volio bi vidjeti takve kako igraju Morrowind (mod saves the day), srezani dijalozi radi favoriziranja snimljenih dijaloga (možda likovi ne moraju biti hodajuće enciklopedije kao oni i Morrowindu, ali samo 2-3 linije po liku je stvarno premalo), and the list goes on and on.

Ali neću se sada ponavljati jer sam veliku većinu toga već napisao u ovom threadu.

vex
18-03-2007, 08:49
samim izlaskom iz onog broda na početku ima bug , dođeš do ograde i (p)ostaneš ograda :rotfl: , da bi se popravilo morrowind , treba hrpa modova , dok u oblivionu ja nisam zamijetio niti jednu grešku...

Ps1ho
18-03-2007, 09:15
samim izlaskom iz onog broda na početku ima bug , dođeš do ograde i (p)ostaneš ograda :rotfl: , da bi se popravilo morrowind , treba hrpa modova , dok u oblivionu ja nisam zamijetio niti jednu grešku...

uf, dobro pa znaš šta pričaš :pray:

Durin
18-03-2007, 14:02
Ja sam zamjetio par sitnijih pogreškica,ali nisam niti jedan bug koji bi me spriječio da pređem koji quest.

vex
18-03-2007, 14:09
ah , ja sam izgleda jedini na ovom forumu kojem je oblivion bolji od morrowinda...

ColdBlood
18-03-2007, 14:15
Nisi.
:pray: <Oblivion>

Nightyx
18-03-2007, 16:12
Jedini?? Oblivion :pray: :pray:

Durin
18-03-2007, 17:04
Oblivion je meni bolji,dakako.Nemoj nasjedati na ove fore i one koji pljuju po Oblivionu zato što Bethesda prodaje službene modove.Bilo bi puno bolje da ne prodaje,ali....Mislim da ima puno onih kojima je Oblivion bolji.

Arbiter of Change
18-03-2007, 18:42
I vjerojatno isto toliko onih kojima je Morrowind. Još nisam nikog sreo tko je govorio da je Oblivion loš zbog cijene modova.... kao da je to neka zapreka.

FaTaL_mRkvA
18-03-2007, 19:05
oblivion rullla

Lord Coldwolf
18-03-2007, 20:07
oboje su dobri jednako,.mozda trenutno dajem malo vise prednost oblivionu, jer nemam Morrowind vec duze vrijeme(no sam sam si morao poboljsat gameplay ,.i ono sto sam otkrio: ne valja smanjiti tezinu uspod normal,. lagan prolazak nije zabavan,.ne valja koristit fast travel,.gubis osjecaj za uzivanje u igri. I uzastopni dungeon hack&slash zna bit dosadan,.pa ga je potrebno radit dok ti se pozeli :D )

Hehe,. no nisu mi to najbolji rpgovi :P

ovak ide:

Arcanum: Of Steamwork and Magic Obscura
Planescape Torment
Gothic 2
Vampire The Masquerade
Gothic 1
Baldur's Gate
Baldur's Gate II
TES: Morrowind
TES: Oblivion
Gothic 3
Diablo II
Fable
Sacred
Diablo
Blade&Sword

(mozda sam koji zaboravio,.sumnjam)
eto,.jos mi puno rpg-ova fali,. al stigne se :)

Gravestone_bluz
07-05-2007, 15:22
Morrowind je imo bolju mušiku :yuck:

Nefron
09-06-2007, 15:01
Morrowind >>>>>>>>> Oblivion

ZorgTheBorg
09-06-2007, 16:59
Morrowind >>>>>>>>> Oblivion
Na 100-tu potenciju
I ja sam mislio da oblivion rula sve dok nisam vidio Morrowind :pray:

Nefron
09-06-2007, 18:46
Igrao sam Morrowind po 8h na dan.Trailer za Oblivion sam gledao po 50 puta na dan,krizao datume na kalendaru do izlaska.Kada sam ga napokon zaigrao :Bah,nista.Mislim da sam ocekivao previse.

Orion
13-06-2007, 07:34
Kad jednom upadneš u priču iz Morrowinda, ne možeš izaći.