PDA

Pogledaj cijelu verziju : C help



[TFD]Hunter
06-02-2008, 12:24
prvu god radimo C jezik u skoli i mene zanima jel ima kak da mogu napravit Windows okruzenje(onak da prozor bude kao iz windowsa).....
nismo daleko dosli.... switch-case naredba je zadnje sto smo radili....
a htio bi neki programcic napravit.... i ak bi mogli napravit onak sticky C tutorial(kao sto ima C++)....
znam da je C++ popularniji, al za ljude kao sto sam ja koji su vise upoznati sa C-om nego C++-om....
fala :D

Tracer
08-02-2008, 01:02
Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti je Sizifov posao.

RayDX
08-02-2008, 01:09
Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.

To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...

Tracer
08-02-2008, 09:39
Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.

To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
U C-u su napravljeni kompletni operacijski sustavi tako da je sve moguće, no sama kompleksnost je toliko velika da se u ovakvim slučajevima za jednog programera uopće ne isplati koristiti C.

C++ je daleko napredniji i razvijeniji.

[TFD]Hunter
08-02-2008, 13:16
fala onda na ovome.... znaci ucim C tek tolko da imam 5 iz racunalstva( :D ) i sparam za demistificirani C++ koji kosta 250 kn..... i onda da se primim programiranja....
fala....

moze lock.....

RayDX
08-02-2008, 14:03
Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.

To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
U C-u su napravljeni kompletni operacijski sustavi tako da je sve moguće, no sama kompleksnost je toliko velika da se u ovakvim slučajevima za jednog programera uopće ne isplati koristiti C.

C++ je daleko napredniji i razvijeniji.

Istina, ali opet u ovoj situaciji nije ekonomično koristiti C jer mu nedostaju cijenjene OO osobine. Brz jest, ali bolje se uhvati C++a za programiranje aplikacija... Ako voliš izazov... Ožeži pa javi ako išta uspiješ.

Tracer
08-02-2008, 14:25
Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.

To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
U C-u su napravljeni kompletni operacijski sustavi tako da je sve moguće, no sama kompleksnost je toliko velika da se u ovakvim slučajevima za jednog programera uopće ne isplati koristiti C.

C++ je daleko napredniji i razvijeniji.

Istina, ali opet u ovoj situaciji nije ekonomično koristiti C jer mu nedostaju cijenjene OO osobine. Brz jest, ali bolje se uhvati C++a za programiranje aplikacija... Ako voliš izazov... Ožeži pa javi ako išta uspiješ.
Upravo to sam i ja rekao ;)

RayDX
08-02-2008, 15:16
Hehe, ma danas sam sav u svom svijetu...

cham3leon
28-07-2009, 10:33
Pokušavam riješiti jedan zadatak u C-u, i ne znam kako ga izvesti, ako netko zna, pomoć je dobrodošla.

Dakle, zadana funkcija bi trebala vraćati neki n-znamenkasti broj, ali tako da se u njoj upisuju pojedinačne znamenke stavljene u jedan array. Zna li tko?

EDIT: U glavnoj funkciji se trebaju unositi znamenke, ova ih samo treba pretvoriti u broj.

Luka
28-07-2009, 11:09
Pokušavam riješiti jedan zadatak u C-u, i ne znam kako ga izvesti, ako netko zna, pomoć je dobrodošla.

Dakle, zadana funkcija bi trebala vraćati neki n-znamenkasti broj, ali tako da se u njoj upisuju pojedinačne znamenke stavljene u jedan array. Zna li tko?

EDIT: U glavnoj funkciji se trebaju unositi znamenke, ova ih samo treba pretvoriti u broj.

Ako sam dobro shvatio pitanje, ovako:

int f(int* a, int n)
{
int br = 0;
for (int k = 0; k < n; ++k)
{
br *= 10
br += a[k];
}
}

a je polje znamenaka, n je broj znamenaka

cham3leon
28-07-2009, 11:32
Dakle, to je nemoguće riješiti bez pointera, ne? Array ne mogu poslati u funkciju, već samo pointer na njegovu adresu, zar ne?

Ovo u tijelu funkcije kužim, broj množiš sa deset nakon unosa svake znamenke... To mi uopće nije palo na pamet. Tako jednostavno. Hvala.

Luka
28-07-2009, 11:42
Polje je ustvari pokazivač.

Ako imaš neko polje, npr. int polje[10]; i negdje u kodu napišeš identifikator "polje" ustvari si rekao memorijsku adresu polja (ujedno je to i adresa prvog člana). Dakle, pokazivač i polje su u tom smislu ista stvar.

Ako želiš, možeš zamijeniti pokazivač s poljem, stvari ostaju iste.

cham3leon
28-07-2009, 12:08
Da, da, točno. To je i profesor svojevremeno rekao. Hvala na pomoći. Ako naletim na još koji kvrgavi zadatak, postat ću ovdje.

C
08-08-2009, 23:27
Opet sam mislio da me netko treba. XD

Ghost_Rider
09-08-2009, 20:56
Opet sam mislio da me netko treba. XD

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :pray: :pray: :pray: