PDA

Pogledaj cijelu verziju : BIOS Editor za ATI 3850/3870



Hola77
05-02-2008, 16:08
Ovo se dugo cekalo. Jedan Njemac si je dao truda i slozio ovaj programcic. No jos uvijek nije gotov, svakih par dana izlazi nova verzija sa poboljsanjima. Momentalno je na 1.6.
Isprobao sam na svojoj Gigabyte 3850 512mb i radi bez problema. Malo sam digao voltazu i 3D taktove za memoriju i GPU. Tako da mi sad kartica u 3D igrama radi na 777Mhz GPU i 900Mhz memorija, sto je u rangu 3870. Jedino memorija je sporija nego na 3870, ali zato ima bolje latencije nego DDR4. Mislim da razlika sa 3870 nije veca od 1%.
U biti je full jednostavno. Samo se mora napraviti bootabilna disketa na koju se snimi atiflash. Onda snimis bios sa kartice na tu disketu (atiflash -s 0 bios.rom). Zatim se sa bios editorom otvori bios.rom i narihta se voltaza i takt za 2D i 3D. Na kraju samo snimis taj modificirani bios na disketu pod nekim imenom (npr. newbios.rom).
I onda sa atiflashom se stavi novi bios na karticu: atiflash -p 0 newbios.rom
Bilo bi dakako pametno prvo napraviti bios koji samo dize voltazu u 3Dmodusu i onda na toj voltazi overklokati karticu da se vidi do kud se moze ici. I onda napraviti novi bios sa tom voltazom i tim taktovima.
btw. Koliko znam ni jedna 3850 ne ide iznad 1,28v koliko god u biosu stavio. No to je ipak vise od defaultnih 1,21v. A 3870 ne ide iznad svojih defaultnih 1,327v.
Najprakticnija primjena ovog toola je u biti sto vise nije potrebno overklokati karticu, vec ona sama radi u igrama na povecanim taktovima, a u 2D aplikacijama se automatski vrati na svoje standardne vrijednosti. A ako imate 3850 moze se malo dici i napon, sto omogucava takt kao na 3870 ili cak iznad.

NARAVNO: Ovo je samo za one koji znaju sto rade! Ne preuzimam odgovornost za mrtve kartice!

Evo i link na njemacki forum gdje se moze skinuti taj bios editor:
http://www.computerbase.de/forum/showth ... p?t=372893 (http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=372893)

Gwin
05-02-2008, 16:22
WINFLASH (http://www.techpowerup.com/downloads/854/mirrors.php)Sje službeni ATI tool za flashanje biosa grafičke

dok

MKV TECH (http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,selectfolder/cat,8/)Sima solidnu listu raznih biosa

Hola77
05-02-2008, 16:33
WINFLASH (http://www.techpowerup.com/downloads/854/mirrors.php)Sje službeni ATI tool za flashanje biosa grafičke

dok

MKV TECH (http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,selectfolder/cat,8/)Sima solidnu listu raznih biosa

Dobro, i?

btw. Da si se malo potrudio procitati clanak na computerbase.de bi znao da je puno ljudi imalo problema sa Winflashom u kombinaciji s ovim bios editorom, no atiflash je svima radio besprijekorno.

05-02-2008, 18:53
Nikako ne preporučujem ovo onima koji to nikad nisu radili niti onima koji nisu sigurno u svoje postupke,još manje onima koji imaju skuplje grafe.

Jednostavno attitool...i staviš da ti loada custom frekvencije svakim paljenjem os-a i amen.

Ovo je ipak i rizik.

Gwin
05-02-2008, 20:41
btw. Da si se malo potrudio procitati clanak na computerbase.de bi znao da je puno ljudi imalo problema sa Winflashom u kombinaciji s ovim bios editorom, no atiflash je svima radio besprijekorno.
da ga nisam isprobao na svojoj grafi ne bih ga preporučio..
bios je flashan u 5 sekundi, grafa radi stabilno..

Razer
06-02-2008, 11:34
Nikako ne preporučujem ovo onima koji to nikad nisu radili niti onima koji nisu sigurno u svoje postupke,još manje onima koji imaju skuplje grafe.

Jednostavno attitool...i staviš da ti loada custom frekvencije svakim paljenjem os-a i amen.

Ovo je ipak i rizik.

Neznam čemu tolika doza konzervatizma ovdje?

Ako radiš flash BIOS-a, onda otprilike znaš i osnove koje su inace i objasnjene u vecini vodica.

Alat koji treba, ako nešto pođe po zlu:

PCI kartica, floppy/usb stick (jos bolje) i malo strpljenja, i eto rezultata.

06-02-2008, 11:35
Neki to neznaju. :wink:

d0mba
06-02-2008, 12:31
Modanje biosa,Vmod,i slične pizdarije samo za one koji znaju šta i kako rade...nikako za početnike osim ako početnici nemaju 2000Kn sa strane pa žele učiti :)

06-02-2008, 12:32
Modanje biosa,Vmod,i slične pizdarije samo za one koji znaju šta i kako rade...nikako za početnike osim ako početnici nemaju 2000Kn sa strane pa žele učiti :)

Pa da o tome pričam,neki nikad nisu radili u biosu..u dosu...da ne govorim za lemilicu.

d0mba
06-02-2008, 12:47
Nemoš ti samo tako flashat novi bios ako neznaš ni šta je bios,kako radi,postavke biosa,flashanje,šta ako krivo flashas,koji čipovi...nemoš samo tako..to su godine usavršavanja...nemoš samo tako VMOD...po meni rad na takvim mali pločama sa zračnom lemilicom je kao kirurgija..moraš biti precizan jer jedan krivi potez sa rukom i ajmo ladno baciti grafu u smeće....
Svi smo po mi počeli od nečega i ja to priznajem.....ako nisam jedno 10 računala spalio,30 memorija skurio,10 procova demolirao...ma...ali nažalost nemoš ništa naučiti ako nešto nesjebeš...treba samo imati volje i biti jako smiran i ako nešto ideš raditi rađe pročitaj 10 puta isti text dok ga napamet neznaš nego nešto nabrzinu raditi.

Razer
06-02-2008, 12:52
Nebudem bacao komentare takve vrste vise, sry.

Inace ja se mogu pohvaliti sa iskustvom na dvije 8800GTS jednoj GTX, X1950GT (bit ce jos jednom kod Masakrista :)), 8400GS, 8500GT, 7900GT i sad uskoro i 8800GT :wink:

Kad jednom uđeš u štos, sve ostalo ide lako :wink:

MasaKrisT
06-02-2008, 12:54
Nebudem bacao komentare takve vrste vise, sry.

Inace ja se mogu pohvaliti sa iskustvom na dvije 8800GTS jednoj GTX, X1950GT (bit ce jos jednom kod Masakrista :)), 8400GS, 8500GT, 7900GT i sad uskoro i 8800GT :wink:

Kad jednom uđeš u štos, sve ostalo ide lako :wink:

je je,upravo me nagovorio ..nista idemo u nebesa sa 3600+,sam da maknem
ovo smeche od askrockove ploce i savit gigabyteicu:)

danc00
15-02-2008, 14:50
Super novi bios, a kaj se još dobi osim većih def taktova novim biosom za VGA??

15-02-2008, 14:54
Super novi bios, a kaj se još dobi osim većih def taktova novim biosom za VGA??

još 512 bita :D


Čitaj prvi post..ovo s voltažama... :wink:

danc00
15-02-2008, 15:13
Ah da tipičan odg. ništa, ništa briši post, tj oba.

15-02-2008, 15:43
Ah da tipičan odg. ništa, ništa briši post, tj oba.

Dao sam ti odgovor što sada očekuješ?

Da ti dam sladoled?

Gwin
15-02-2008, 15:45
lock.. imamo drugu temu o tome... opširniju..