PDA

Pogledaj cijelu verziju : Przenje audo cd-a



RIDER32
04-02-2008, 21:24
Imam WavePadSi sklepao sam neka 2 remiksaSod oko 35min. :rotfl:
E sad bi to trebao stavit na audio cd, pa me zanima na kojoj brzini da to przim a da bude sto kvalitetniji otisak.
Kad sprzim na najsporijem moja samsungica (120w, 360˙) nece da ocita.
Koja je brzina najslicnija "originalima" i dali da stavim 2s. razmaka?

karloman
04-02-2008, 22:31
pa stavi na brzinu 20-24, to je nekakva normala, slobodno staviš i 2s razmaka, kaj te košta..... :D

NITROS
05-02-2008, 00:40
Imam WavePadSi sklepao sam neka 2 remiksaSod oko 35min. :rotfl:
E sad bi to trebao stavit na audio cd, pa me zanima na kojoj brzini da to przim a da bude sto kvalitetniji otisak.
Kad sprzim na najsporijem moja samsungica (120w, 360˙) nece da ocita.
Koja je brzina najslicnija "originalima" i dali da stavim 2s. razmaka?

To su gluposti sa sporim zapisivanjem da ce zapis biti kvalitetniji, samo unistavas CD jer laser duze przi po jednom te istom dijelu disca i unistava ga. Przi ga na 48x ili 52x i to je to. Orginali su isto vjerojatno snimani na ovim brzinama jer neznam kako bi oni stigli napraviti po milijun CDa da rade na 24x
Nisam siguran, ali samo ovak malo razmisljam.

karloman
05-02-2008, 01:31
To su gluposti sa sporim zapisivanjem da ce zapis biti kvalitetniji, samo unistavas CD jer laser duze przi po jednom te istom dijelu disca i unistava ga. Przi ga na 48x ili 52x i to je to. Orginali su isto vjerojatno snimani na ovim brzinama jer neznam kako bi oni stigli napraviti po milijun CDa da rade na 24x
Nisam siguran, ali samo ovak malo razmisljam.

originali sigurno nisu prženi na tak visokim brzinama, jer bi bilo previše sfušanog materijala.... :)
....al ok, oni i imaju onda neke posebne zaštite, da ne dodje do toga, ali ne beri brigu sa origigiima, ne paše ti ta furka...... :nonono:

a to da je za nas amatere sigurnije pržit na nižim brzinama, to je provjereno.....i kolko sam te uspio skužit, ti tvrdiš da kod nižih brzina laser više puta prelazi preko jednog dijela, wtf????.....

....kao prvo, to nije istina, a kao drugo, zapitaj se koliko puta laser prelazi preko istog dijela kad vrtiš taj cd u kompu ili još bolje auto radiju..... :wink:

RIPtheREAPER
05-02-2008, 01:34
vjerojatno pri vecim brzinama dolazi do veceg zagrijavanja pa bi bilo pametnije stavit na manje brzine...to je karlo rekao, koliko sam shvatio :P

Gwin
05-02-2008, 14:52
To su gluposti sa sporim zapisivanjem da ce zapis biti kvalitetniji, samo unistavas CD jer laser duze przi po jednom te istom dijelu disca i unistava ga. Przi ga na 48x ili 52x i to je to. Orginali su isto vjerojatno snimani na ovim brzinama jer neznam kako bi oni stigli napraviti po milijun CDa da rade na 24x
Nisam siguran, ali samo ovak malo razmisljam.

originali sigurno nisu prženi na tak visokim brzinama, jer bi bilo previše sfušanog materijala.... :)
....al ok, oni i imaju onda neke posebne zaštite, da ne dodje do toga, ali ne beri brigu sa origigiima, ne paše ti ta furka...... :nonono:
originali nisu prženi uopće..

ajd se malo informirajte.. google is your friend..

ukratko.. staklena ploča promjera 24cm, debljine 6mm se polira do savršene ravnoće u sterilnoj "class 100" sobi, bezz trunke prašine i ostalog smeća. zatim se LBRom (laser beam recorder) urezuju valovi (usponi i padovi) na tu staklenu ploču. zatim ide na kemijsku obradu, prženje (UV najvjerojatnije). zatim se komad nikla zagrijava do usijanja, te se površina staklenog mastera premazuje niklenim parama (premazuje= komplicirani proces koji mi se ne da objašnjavat). nakon toga se radi mirror image te ploče, te se na kraju dobiju dva metalna diska puna rupa/izbočina. te diskove je lako za umnožit, da se dobije više proizvodnih linija istog cd-a. nakon toga se ide u prešu gdje se plastične polikarbonatne kuglice tope, izlažu vakuumu, visokoj temperaturi, struji i plemenitim plinovima (još jedan komplicirani proces koji mi se ne da objašnjavat) te na kraju izlaze kao prešani, metalizirani CD.
ovisno o vrsti preše, prosjek je od 500-1000 cd-a po satu..

detaljan opis se između ostalog može nać na wikipediji

05-02-2008, 18:57
Tak je...pa ne prže oni na optikanerima koje imamo mi :) Pa kamo bi došli.Pogotovo sa nekoliko stotina tisuća primjeraka.


Kaj se tiče pitanja teme.Ewo ja ti preporučujem na nekih 32x ako baš nisi suguran za maksimalu.

Mada sam ja dj,dobro sada malo slabije jer se baš i nema vremena,iskreno nisam uočio razlike kod prženja audio cd-ova bez obzira na brzinu.

Kvaliteta ti više ovisi o samoj kvaliteti pjesme koju ti prebacuješ na audio cd.

Sickmanno1
05-02-2008, 19:34
Imam WavePadSi sklepao sam neka 2 remiksaSod oko 35min. :rotfl:
E sad bi to trebao stavit na audio cd, pa me zanima na kojoj brzini da to przim a da bude sto kvalitetniji otisak.
Kad sprzim na najsporijem moja samsungica (120w, 360˙) nece da ocita.
Koja je brzina najslicnija "originalima" i dali da stavim 2s. razmaka?

To su gluposti sa sporim zapisivanjem da ce zapis biti kvalitetniji, samo unistavas CD jer laser duze przi po jednom te istom dijelu disca i unistava ga. Przi ga na 48x ili 52x i to je to. Orginali su isto vjerojatno snimani na ovim brzinama jer neznam kako bi oni stigli napraviti po milijun CDa da rade na 24x
Nisam siguran, ali samo ovak malo razmisljam.

zakaj onda meni moja samsung linija nece citati CD koji je sniman na brze od 16x ?

RIDER32
05-02-2008, 20:48
evo sprzio sam na 16x i radi :D
mix je pravljen od pjesama od 192 do 320 bitara
kadprzim na velikim brzinama jedva ga ocita pogotovo ako je laser jos malo prljaviji a jednostavnije mi je malo duze przit nego svaki cas rastavljat liniju i cistit laser koli je ionako vec mijenjan :-x
prve serije samsung linija su poznate po nekvalitetnim sony laserima. :twisted: