PDA

Pogledaj cijelu verziju : Starcraft PS3 opop



prcko
03-02-2008, 23:44
http://www.psu.com/PSU-Editorial--StarC ... 618-p0.php (http://www.psu.com/PSU-Editorial--StarCraft-2s-potential-addiction-on-PS3-Feature--a0002618-p0.php)
Lijepe vijesti i kompjuter hitovi nam stizu na konzole :pray:
http://img119.imageshack.us/img119/7206/mediaboard2tj2.jpg (http://imageshack.us)

THUNDER_DINIX
04-02-2008, 00:12
ludnica.... 8)

Sgt. Bull
04-02-2008, 00:17
Moram priznati da mi se to ne sviđa...nimalo...jer sve što je izašlo za konzole nikada nije valjalo za pc, ali opet obratno je već drugačija situacija...a sada je obratno ali opet tu su konzole tako da ne znam...a i sva ova frka oko sc2 mi polako već ide na živce...

prcko
04-02-2008, 00:26
Moram priznati da mi se to ne sviđa...nimalo...jer sve što je izašlo za konzole nikada nije valjalo za pc, ali opet obratno je već drugačija situacija...a sada je obratno ali opet tu su konzole tako da ne znam...a i sva ova frka oko sc2 mi polako već ide na živce...
Jbg-a znam,al konzole sad fkt postaju jebene mašine sa super grafikom i mogu podrzavati tipokovnicu i miš tak da se sve to mjenja

Sgt. Bull
04-02-2008, 00:44
Jbg-a znam,al konzole sad fkt postaju jebene mašine sa super grafikom i mogu podrzavati tipokovnicu i miš tak da se sve to mjenja
Drugim riječima polahko postaju ništa drugo doli - pc-a? Koliko se sjećam uvjek je za konzolu bio vezan joypad, joypad ne tastatura ne miš već joypad, sam dolazak tastatura i miševa na konzole ne donosi ama ništa novo toj konzoli već je samo izjednačava sa, blago rečeno, jačim kompjutorom koji je u stanju da pokrene svaku igru...jer ipak malo razmisli nema smisla plaćati 3-5-10k kuna za stvar na kojoj ćeš igrati istu igru kao i na pc-u, čak i sa tastaturom...to je po meni mlaćenje prazne slame i totalno bacanje novca, tekken, mortal kombat, pes to su igre za konzole a ne starcraft i koji li već vragovi, ako se kome igra bilo koji oblik kompleksnije(da ne kažem neki gori izraz,za pametnije...) igre onda neka igra na pc-u jer se ovako fakat ništa ne dobija...a to što si rekao grafika...očito je (nhf) da tebe zanima baš kao i 90% klinja samo grafika(možda i pogrešno mislim) no to i jeste problem današnjih igara, važnija je grafika(crysis,bioshock i da ne nabrajam) nego sam koncept igre(diablo,warcraft...) i upravo to ubija gaming industriju upravo zato su konzole imale (nisam siguran koliko) posto veću prodaju igara nego pc, jer je svima važnije da mogu tjerati neku prostu pucačinu u kojo koristiš 2% mozga ili još gore neku jadnu (najčešće ex-2d now 3d ruined) igru kojoj je grafika picajzla ali je zato gameplay smeće...razmisli malo što govorim... :wink:

Sickmanno1
04-02-2008, 00:50
Nista od ovoga ljudi...100% sam siguran...

prcko
04-02-2008, 00:54
Sve ja to uvazavam i sve je to tocno,ali gle grafika je bitan element igre kako igra izgleda nije baš za bacit u koš.Naravno gampelay je isto bitan zapravo najbitniji dio igre zabava.Npr uncharted igra je do jaja.Prvo šta me se dojmilo je bila grafika okoliš ma strašno nešto kako je to dobro napravljeno,kao 2 gamplej i prica koja je odlicna igra je presavršena prešao sam u vec par puta i još se nemogu zasititi te grafike i prekrasne price.Blizzard je kompanija koju vec svi dobro znamo da samo oce profit,a zajebavaju igrace.Svi hvale,a ta mi je firma postala gadna da je to neš strašno.U wow-u sjebu tolko toga ne popravljaju po par tjedana neke bugove koji fakat smjetaju npr ono kad su orkovima sjebali šoldere pa smo zgledali ko picajzle ima tu još dosta toga za nabrojat i da bi na kraju unuštili wow do karaja s glupom arenom uzas.Zato i rade starcraft za plejku i za ostale podrzane konzole jer oce još novaca i novaca i novaca,a istina je da rade kvalitetne igre,al wow su uništili totalno.Zamisli ovo exkluziva starcraft za pc proda se neznam u 3 ili 4 mil primjeraka,a sad zamisli da izadje za konzole prodalo bi se 3 puta po tolko.Vidi blizzard da im se nude novci i naravno da krecu u akciju i u konzole sto se meni uopce ne dopada vidi se da su profiteri i to teški

Sgt. Bull
04-02-2008, 01:04
Hmm da vidim da sam te podcijenio, my bad... Nažalost jasno je da je Blizzard postao sve samo ne ono što je prije bio, jasno je to kada njih napuštaju dizajnerski timovi (Diablo itd) i kada oni samo uzimaju nove ljude, jasno je to kada njihova reklamna kampanja košta više nego budžet jedne omanje države. Kao primjer si uzeo WoW, vidiš slažem se sa tobom, prva stvar koju ne shvaćam jeste ta pomama za WoW-om, iskreno igra je dobra do neke mjere, nekih 100-200 sati igranja u vrh glave već nakon toga je dosada, za razliku od jednog Warcrafta od kojeg me ni cheateri ni zapuštenost (opet novac>WoW više novca i samim time više pažnje dok WC3 igračima ignorancija) servera ni lagg niti išta drugo nisu odvojili. Dakle da ne duljim ot, jasno je da je ovo još jedan (očajan i gadan nadasve) potez Blizzarda koji očito ne staje, još malo pa će WoW na konzole(ako već nije vjeruj da me to nekako ni ne zanima jer će vjerojatno biti ako nije,fuj).Dakle to je najveći problem, gadi mi se i sama pomisao na ovaj blizzard koji sam želi novac i novac i ništa drugo, fuj kapitalistička ...
Grafika? Jasno je već, prije je bio moto ljepota je pola produkta a sada? Ljepota je sve...

Sickmanno1
04-02-2008, 01:08
a lol, ko da konami istu stvar nije radio sa MGS serijalom....ono kao samo na PS, a onda vidi vraga izade i sa PC i za GC u novoj verziji....pa profit je glavna stvar, sta ti mislis da se igre rade iz ljubavi? NHF ali grow up...Takoder mislis da je jednostavno napraviti tako veliku i opsirnu igru gdje igra 10 milja ljudi napraviti bez bugova...pa vjerujem vrlo tesko, takoder vjerujem da blizzard radi punom parom ne bi li ispravio sve bagove. Pa pogledaj npr StarCraft jedinicu, svaki cas (dobro u zadnje vrijeme ne) izlazi novi pach sto znaci da blizzard napravi igru i brine se o njoj cijelo vrijeme. Ista stvar i sa Diablom2. Takoder sta mislis zasto nije izasao StarCraft: Ghost? Da su zeljni profita izbacili bi igru, zer ne? Ali nisu je izbacili jel drze do sebe i izbacuju samo kvalitetne naslove, a ne poluporizvode kao sto to radi npr EA, a bogami i konami....pa pogledaj sta je napravio od zadnjeg PES2008...pa hebena igra steka na ps3...wtf?

Sgt. Bull
04-02-2008, 01:15
I did grow up :D ma vidi ne kažem ja da se ne treba gledati na profit, ipak je to glavnina no problem smo mi, "gameri" koji samo gledaju da li će im crysis ići na very high ili na high a ne na to da li igra ima priču ili konstatno vrtimo isti film, isto iz igre u igru iz situacije u situaciju. Ako se već prave igre one moraju biti smislene i lijepo odrađene a ne poluproizvodi(EA)sa tip top grafikom dok gameplay u najmanju ruku ne bi zadovoljio ni majmuna jer igra nema priče. Što se tiče Blizzarda on je loš jednostavno, preloš je postao ne kažem da je trenutno loš no loš je gledajući kakav je prije bio kada su im igrači bili sve a sada su niko i ništa. WoW je glavni izvor zarade za Blizzard i kunem ih zbog toga, jer su upravo oni uveli trend prepaya koji sada koriste čak i sp igre, da sp igra a trebaš plaćati, pa ko tu koga muze? Da li ću SC2 plaćati zbog sp-a? Ne bi me čudilo vjeruj,

Sickmanno1
04-02-2008, 06:28
Pa cekaj sad...otkad je WoW izasao od tada postoji pretplata da se taj WoW igra. Znaci igra je napravljena i osmisljena upravo da na taj nacin dize lovu. Sad ako blizzard uspije sa takvim poluporizvodom sto tvrdis izvuci mjesecno po 15eura od 10 milja korisnika, pa tko je tu blesav. Neznam odakle ti to da su blizzardu igraci sad nista. Zbog WoW-a? Sto se mene tice WoW je najprofitibilnija igra ikad napravljena, a sto se tice blizzarda, mislim da im niti jedna druga igra jos barem 3 godine netreba. Al vidi vraga, sjetili su se igraca i sjetili su se da nakon 10 godina izdaju novi starcraft, zbog koga...zbog nas, igraca xD...lol, naravno da ne...zbog profita, zbog profita. Sve se ovo radi zbog love kao sto sam vec i rekao. Neznam da li si upoznat, ali evo npr starcraft je igra na kojoj je radilo 200 ljudi...200 ljudi radi na igri ako ide na profit a ne da je radi iz ljubavi...iz ljubavi (ako to postoji) rade kvazi game proizvodaci koji pokusavaju jedan dan biti kao konami, blizzard, activision...

Sgt. Bull
04-02-2008, 11:33
Pa istina je da su Blizzardu igrači ništa, barem ne igrači koji ne igraju WoW. Vidi kao primjer sam ti naveo Warcraft uz koji sam stalno bio prije priljepljen, od savršenog mp-a postao je ništa leglo cheatera, zakašnjelih restarta, abuzera i ko zna čega sve ne. Zašto? Zato što se Blizz bazirao samo na WoW jer im on nosi više novce, jasno i glasno. Opet ti ponavljam ne očekujem da ikada vidim da se igra radi iz ljubavi, to je glupo jer tako ne možeš preživjeti, ali opet ako se izdaju poluproizvodi onda je jasno da se ni to ne treba podržavati ali "gameri" to stalno rade tako i nastaju igre poput posljednjeg Medal of Honora, Crysisa(koji prema mome mišljenju osim grafike ne nudi ništa drugo). Blizz konstatno zapošljava nove ljude dok WoW community raste i to je ok no mislim da ipak treba i malo pažnje obratiti na one koji su im prvotno donjeli profit na Diablo, Warcraft a ne da se SC1 sjete tek onda kada najave SC2 pa 90% malih žutih opet počne igrati SC1, nakon toga su redovno uveli održavanje SC mp mreže i svega toga a do tada su 90% poslova bazirali na WoW i sve se vrtilo oko WoW-a. Ono što želim reći jeste da postaju slični EA-u, ne po tome što ih novac zanima jer to je glupo reći, novac ih je oduvijek zanimao već po tome što ih igrač ne zanima, to je ono što cjelo vrijeme pokušavam reći. Zadovoljan kupac čini 90% prodaje, barem je to prije bilo a sada? Sada je važno da onaj koji najviše daje bude zadovoljen dok ostale k'o šiša... WoW jeste izdan upravo radi profita, i ja sam samo rekao da je meni lično WoW poluproizvod i vidiš tu već zadiremo Degustibus non disputatnum est tj o ukusima se ne raspravlja jer dok je dan moj frend živi za WoW ja više WoW ne želim da vidim jer mi je dosadio sve isti questovi, bugovi itd itd ali to je druga priča. Zapamti od djece je najlakše izmusti novac i Blizzard i sve kompanije upravo na to idu, lakše ćeš uzeti novac od djeteta koje će pola sata pizdit starom da mu kupi WoW/highendfamousgame jer hoće i on da igra nego što ćeš tako novce izmusti čovjeku koji je dovoljno zreo, koji je uspješan *ubaci posao*,ima ženu i sve to...

Gravestone_bluz
04-02-2008, 13:15
sumnjam da će starcraft izaći za ps3, koliko god to bilo pogodno i moguće što se zarade tiče, to nije tako dobro za blizzard što se tiče imidža jer bi pc gameri pizdili i sumnjali u kvalitetu igre. Što se tiče konzola i njihove transformacije u PC....da to je istina, al mislim da će konzole uskoro krenuti u novom smijeru , nitendo će još dugo musti taj wii patent , možda dodati kakve virtual reality gogglese wii-u 2 il nesto, sony ce najvjerojatnije također prećina nešto drugo što bi dalo više interaktivnosti ,ali će se valjda truditi da ne ispadne nesto kao wii, što se tiče xbox-a windows ga neće napustiti, već će oni nešto smisliti...samo se nadam da će games for windows napustiti

Peyo
04-02-2008, 15:32
Sve je moguće, ali ovome se nisam nadao :o

Sickmanno1
06-02-2008, 06:25
Sgt. Bull gotovo da se slazem s tobom....u potpunosti, al evo odi fino na blizzardov homepage i vidjet ces da je WoW stalno in production, tj. na WoWu se stalno radi. Ovo cu sad stvarno bubnuti, al recimo da na WoWu radi 500 ljudi svakodnevno od programera do gameadmina, dok za starije naslove tipa warcraft (nisam skuzio na koji mislis, al predpostavljam da mislis na W2). radi mozda jedan covjek lol. Ustvari sad kad sam se sjetio W2, pa reci zasto je napravljen kasnije i Bettle.net za WarCraft 2...blizzard od tog bash i nije imao neki profit, dobro mogao je staru igru prodavati jerbo je kao bet.net edition, al za mizernu lovu. Pa ja sam kupio W2 za 100kn, taj bettle. net edition, gdje uz dodatak da mogu online igrati imam i oba dva warcrafta. Po meni jako dobra kupnja.

@dpeica

nece starcraft izaci za konzole da me hebes...pogotovo ne za ps3, jerbo ako ga misle izdati za ps3 moraju pisati cod ispocetka, jerbo je drugaciji i najtezi za programera od ovoga koji se koristi za PC/xbox360. Da nepricamo o tome da ps3 ima 8 jezgri te je takoder dodatno zakomlicirano programiranje na njemu, a blizzarda toliko poznajem da mogu sa sigurnoscu reci da nece raditi neki port samo da bi digli koju "lipu" vise...

Gravestone_bluz
06-02-2008, 13:48
ehm, cell procesor ima 7 jezgri ^^

Luka
06-02-2008, 15:45
nije da mjenja puno toga, i dalje je jako teško napraviti igru za ps3 (koja bi iskoristila njegove mogućnosti)

Sickmanno1
06-02-2008, 16:27
ehm, cell procesor ima 7 jezgri ^^

koliko ja znam cell ima 8 jezgri, samo sto 7 koristi maximalno...

Gravestone_bluz
06-02-2008, 16:43
da sickmanno , imas pravo , zeznuo sam se :)

prcko
06-02-2008, 19:47
ehm, cell procesor ima 7 jezgri ^^
Iss ovo nisam znao ajme :shock:

Sgt. Bull
06-02-2008, 19:53
Ok,dosta bi bilo, konstatirali smo da ima 8 jezgri i da 7 maximalno koristi sada back to topic...