PDA

Pogledaj cijelu verziju : Multiplayer lags [RIJEŠENO]



Iron Storm
03-02-2008, 20:20
Ovako, imam problem koji me u zadnje vrijeme strašno iritira...
Riječ je o WarCraft 3 multiplayeru. Kad ja hostam igru, bilo to LAN ili Battle.Net (dakle imam orig), meni radi normalno, ali zato ostalima laga k'o blesavo. A kad se ja pridružim nekome (Join Game), onda meni laga k'o blesavo. Nemam Firewall uključen, probao sam Avast On-Acces Scanner isključiti, ista stvar, veza je ADSL preko routera (ZyXEL P-600), bežično, a uređaj kojim se spajam na LAN i net je D-Link DWL-G122 brzinom od 54 Mbps. To mi se nije događalo dok sam imao običan (žični) LAN brzinom od 100 Mbps i ISDN kojim sam išao na net sa 64 kbps, dakle stvarno ne znam u čemu je stvar. Unaprijed hvala.

Karlo_from_Bjelovar
03-02-2008, 21:38
problem je sto tvoj doticni ruter ima sakati wireless...

case closed... :wink:

Iron Storm
03-02-2008, 23:11
problem je sto tvoj doticni ruter ima sakati wireless...

case closed... :wink:

A zanimljivo je to što se lagovi događaju samo u WarCraftu 3. To mi se ne događa dok igram npr. StarCraft preko Battle.Neta ili Call of Duty 2 preko LANa. Sve igre koje mogu igrati MP sam isprobao, nijedna mi ne laga osim W3, tako da ne mislim da je riječ o routeru (dobro, RoN mi laga ali to je već problem compa od starog).

Necromonger
04-02-2008, 00:06
Isto je i meni. Kad hostan wc3 na laptopu priko wlana laga svima ko ludo, al u drugin igrama nista ne laga. Al kad hostan na kompjuteru priko žice, sve radi dobro.

Rekord na laptopu je kad ih se odjedanput disconectalo šestero u wc3.

Karlo_from_Bjelovar
04-02-2008, 10:45
kolko moras bit *khm* *khm* da hostas preko wlana, i jos za p600 ruterom koji ima sakati wlan?

Iron Storm
04-02-2008, 17:18
Još netko prijedlog? NE vjerujem da je do WLANa jer mi nijedan drugi RTS ne laga toliko kao WArCraft 3 The Frozen Throne. Inače, Karlo, imam u kući 4 compa i svi idu na Net preko tog routera, s tim da moja sestra i mot stari idu preko žice, a laptop od starog i moj comp idu preko WLANa, tako da baš i nemam izbora o odabiru načina spajanja...

Karlo_from_Bjelovar
04-02-2008, 21:06
nema smisla se svadat... :wink:

ako si ti hepi, i ja sam... :wink:

Zwer
05-02-2008, 16:44
laga i meni imam adsl :?

Iron Storm
20-02-2008, 20:56
Bumpam ovu temu u nadi da ću dobiti malo bolju pomoć. Dakle, igrao sam ja s ekipom CoD2 kod mene, no tatin laptop koji ima integriranu bežičnu nije mogao prepoznati server koji bi kreirao neki drugi comp. Jedini način za spajanje bi bio preko konzole (connect [IP adresa]), no tada bi stalno lagalo. Prilikom hostanja na laptopu, svima drugima laga. Ok, prihvaćam stvar da je problem u mojem routeru (ako to je to), sad me zanima da li ima koja solucija za eliminaciju problema kako bi mogli konačno nešto pošteno zaigrati bez problema? Prvu trojicu koja mi pomognu to riješiti (ali stvarno riješiti da se može u naslovu teme pojaviti [RIJEŠENO]) pozivam na miniLAN party (LAN učetvero) :D

SkunK
20-02-2008, 23:49
http://www.portforward.com
moze biti da je to, nadji svoj ruter i otvori portove koji su potrebni warcraftu.

Iron Storm
22-02-2008, 00:58
Tnx za link, evo pokušavam forwardati portove već 2 dana, samo me zaj***** sa IP adresom od servera (trebao bih ostaviti prazno a ne dopupta mi). Javim kad uspijem forwardati.

Iron Storm
24-02-2008, 14:07
Ovako, proglašavam ovu temu riješenom.

WarCraft 3 mi se nakon instalacija patcha 1.21b puno popravio (ima sitnih lagova i to rijetko ali da se pretrpjeti), a za CoD2 se ispostavilo da je gnjavio laptop sa kvalitetom veze. Jednom je čak palo sa 54 Mbps na 1 Mbps. A ako router bude gnjavio, zamijenit ćemo ga za neki drugi.