PDA

Pogledaj cijelu verziju : New G15 vs. Old G15



d0mba
03-02-2008, 17:46
Koja za vas je bolja G15 tipkovnica..stara ili bolja i zašto?

Za mene G15 stara verzija.
više G1ipki
Veći display
iste tipke kao na novoj
plavo svijetlo....

Bartuc
03-02-2008, 17:51
Nova G15 je daleko lijepša i kompaktnija, dok je stara G15 ili još bolje G11 daleko funkcionalnija i san svakog web/grafičkog dizajnera! Nevjerojatno koliko mi je G11 ubrzala posao u web dizajnu i crtanju unutar Photoshopa!

Zašto mi je G11 bolja, zato kaj je LCD šminka koja košta gotovo 200 kuna :P Ne treba mi LCD, a i ljudima kojima je zabavan postane bezveze nakon par tjedana! Osim LCD-a, G11 i G15 su dvije indentične tipkovnice!

HalF-DeaD
03-02-2008, 19:10
Nova jer ovu veliku nebi gdje imo stavit :)

d0mba
03-02-2008, 19:39
Ja eto idem sutra kupiti G15 i uopće neznam koju da uzmem!
Na jednoj strnici dižu novu G15 u nebesa a na drugoj staru G15 do nebesa!

MTF*
03-02-2008, 19:46
ja imam novu i puno mi je ljepsa...
jedina mana je sto nema plavo svijetlo, inace mi se cini ownage...

d0mba
03-02-2008, 19:53
a kontaš neznam..eto ja nezam šta da radim!...bojim se da za ovu novu G15 nema toliko modova za LCD jer ipak svi LCD modovi su napravljeni za rezolicuju starijeg LCD...
znate šta..danas koja tipkovnica do ponoći odnese više glasova..tu ću kupiti :killyou:

Bartuc
03-02-2008, 20:10
Pa neka prevlada odluka na stranu za kaj misliš koristiti tipkovnicu... Ako ne koristiš programe u kojima možeš korisno iskoristiti G tipke ili ako ne igraš RPG-e u kojima dobro dođu G tipke, onda uzimaj novu G15-icu! Ako koristiš nekaj od navedenog, onda se pitaj jel ti dosta 6 G tipki pa ako je onda zemeš novu, ako nije onda si zemeš staru!

Jebo LCD :nonono:

03-02-2008, 20:14
STara..plavo svjetlo....mmmmm

MTF*
03-02-2008, 20:24
gle, na novoj imas 18 tipki, malo kome treba vise, ja osobno koristim 6, kamoli svih 18...
kaj ce nekom 54 tipke?
dobro, mozda nekom trebaju, al ak mislis zbog broja tipki, zapitaj se sta ces sa 54 tipke...

d0mba
03-02-2008, 20:38
ma meni netrebaju ni 4 :D jer jedina rpg koji igram je The witcher..i dok nedođe nešto bolje niti jedan drugi RPG me nezanima.
ma uzimam novu i točka :) napravim review sutra..

callista
03-02-2008, 21:11
bartuče- uskoro si idem uzet G11... daj par riječi o njoj, da ne bacim pare.. :D još se mislim da li da je uzmem.. 8)

d0mba
03-02-2008, 21:49
strpi se sutra kad je kupim pa ću napravit mali review....

callista
03-02-2008, 21:57
ja kupujem G11, ne čitaš.. :D

d0mba
03-02-2008, 21:58
aha..ok onda :D
ma ja uzimam G15 iz razloga što sve cure padnu na tebe kad kažeš da imaš tipkovnicu sa COOL LCD-om :rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :kill:

Ili cura dođe do tebe a ti ko frajer na COOL LCD-u ispišeš njezino ime...odma je tvoja! :boohoo: :rotfl: :o

Gwin
03-02-2008, 22:03
Ili cura dođe do tebe a ti ko frajer na COOL LCD-u ispišeš njezino ime...odma je tvoja! :boohoo: :rotfl: :o
hmm.. to kad su cure spustile kriterije..

u moje vrijeme si to morao napravit nožem na podlaktici :D

RIDER32
03-02-2008, 22:05
aha..ok onda :D
ma ja uzimam G15 iz razloga što sve cure padnu na tebe kad kažeš da imaš tipkovnicu sa COOL LCD-om :rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :kill:

Ili cura dođe do tebe a ti ko frajer na COOL LCD-u ispišeš njezino ime...odma je tvoja! :boohoo: :rotfl: :o

Ova ti je dobra. :rotfl:
Narancasta mi pomalo ide na zivceS:yuck:
Al plava ja zakon.S:pray:

Bartuc
03-02-2008, 22:19
bartuče- uskoro si idem uzet G11... daj par riječi o njoj, da ne bacim pare.. :D još se mislim da li da je uzmem.. 8)

Nemoj je kupiti! Jedino kaj valja na toj tipkovnici je lijepo pozadinsko osvjetljenje i G tipke ukoliko ih možeš iskoristiti! Meni je iskreno žao novaca pošto tipkovnica po udobnosti, osjećaju pri tipkanju nije ništa bolja od onih tipkovnica za 200 kuna! Kad uzmeš u obzir da je G11 indetična sa G15 samo kaj nema LCD onda kužiš da je i G15 zapravo drekec osim ako ne patiš na svjetleće tipke i G gumbeke!

Sve u svemu drek... da se mogu vratiti u prošlost, nema šanse da bi je kupio! Kupio bi si bez razmišljanja ovu tipkovnicu i deri -> http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ra=1220014 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1220014)

To ti je onak, najiskreniji odgovor od mene! Osvjetljenje na tipkama ti niti ne treba pošto kad nekaj pišeš monitor ti blješti u tipkovnicu i vidiš sve tipke sasvim solidno i na običnim tipkovnicama, a kad igraš igre niti ne gledaš u tipkovnicu!

Moj savjet -> Zaobiđi je i zemi si ono kaj sam ti linkao!

bezimeni
03-02-2008, 22:22
Imam Logitech Media Keyboard Elite (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=30703)Si mogu je samo nahvaliti i kada bi imala pozadinsko osvjetljenje bila bi savršena jer kada se igram u mraku moram imati upaljenu stolnu lampu.Osim toga sve za 10.

RIDER32
03-02-2008, 22:34
Ja imam Genius K640.
http://static.flickr.com/94/249067026_333517178d.jpg
Vec ju 1.5g derem sakom a njoj nista. Dokaz GeniusSkvalitete.

Gwin
03-02-2008, 22:39
Osvjetljenje na tipkama ti niti ne treba pošto kad nekaj pišeš monitor ti blješti u tipkovnicu i vidiš sve tipke sasvim solidno i na običnim tipkovnicama, a kad igraš igre niti ne gledaš u tipkovnicu!
neki od nas koriste crnu temu na windowsima, crni skin na Operi i dobro dođe rasvjeta slova na keybe kad sjedim u mraku.. a jedino svjetlo dolazi sa prozirne stranice kućišta

d0mba
03-02-2008, 22:41
Osvjetljenje na tipkama ti niti ne treba pošto kad nekaj pišeš monitor ti blješti u tipkovnicu i vidiš sve tipke sasvim solidno i na običnim tipkovnicama, a kad igraš igre niti ne gledaš u tipkovnicu!
neki od nas koriste crnu temu na windowsima, crni skin na Operi i dobro dođe rasvjeta slova na keybe kad sjedim u mraku.. a jedino svjetlo dolazi sa prozirne stranice kućišta

Ko vam kriv kad imate EMO theme na kompu :D

ma najbolje ni nekupit tipkovnicu...bolje to sve zapiti :pray:

Gwin
03-02-2008, 22:47
hmm. da.. Spawn je EMO :D

Sickmanno1
04-02-2008, 00:11
onak teski offtopic, jel ima tko pojma kad ce doci Razer Lycosa?

W3DR4N
04-02-2008, 01:06
Osvjetljenje na tipkama ti niti ne treba pošto kad nekaj pišeš monitor ti blješti u tipkovnicu i vidiš sve tipke sasvim solidno i na običnim tipkovnicama, a kad igraš igre niti ne gledaš u tipkovnicu!
neki od nas koriste crnu temu na windowsima, crni skin na Operi i dobro dođe rasvjeta slova na keybe kad sjedim u mraku.. a jedino svjetlo dolazi sa prozirne stranice kućišta

Za space simove je bogomdana tipkovnica s pozadinskim osvjetljenjem
-igram većinom tek kad padne mrak
-svemir je crn
-simovi traže cijelu tipkovnicu, plus shiftane, ctrlane i altane tipke


BTW
Jel se može winamp prilagoditi za taj ekran? Da izgleda kao onaj njegov main prozor. Scrollirajući naziv pjesme, vrijeme i linija. I to da u windowsima i igrama radi bez ometanja. Ili BS player/media classic?

Ako to ne radi, onda taj ekran zbilja nema nikakvu pametnu namjenu.

Lord Jambrek
04-02-2008, 03:38
Nova G15 je daleko lijepša i kompaktnija, dok je stara G15 ili još bolje G11 daleko funkcionalnija i san svakog web/grafičkog dizajnera! Nevjerojatno koliko mi je G11 ubrzala posao u web dizajnu i crtanju unutar Photoshopa!

Zašto mi je G11 bolja, zato kaj je LCD šminka koja košta gotovo 200 kuna :P Ne treba mi LCD, a i ljudima kojima je zabavan postane bezveze nakon par tjedana! Osim LCD-a, G11 i G15 su dvije indentične tipkovnice!

Iste su, ali ne bi nikad uzeo G11 jer je odvratna, baš zbog nedostatka LCD-a, kao da su ga istrgnuli i plastikom pokrpali rupe, aj da su napravili da nema te mutave udubine bilo bi super, ali ovak mi je to pre odvratno.

Novi G15 mi se ne sviđa, nekak mi nije legao baš, narančasto osvjetljenje mi je isto nekak gadno.

Navikao sam se na stari G15 i neću ga nikad mijenjat sve dok Logi ne izda još bolju tipkovnicu, za sad je ovo božja tipkovnica.

LCD je mnogo dobar za igre, pogotovo za wow gdje pokazuje hrpu pizdarija, dobar je isto i za Xfire gdje vidim chat fino na njemu tak da se ne moram živcirat sa scroll lock +X da vidim da mi je napisao "budi za 20min u birtiji, idemo pit".

Jednostavno taj LCD dosta pomaže, samo da mi je negdje nać razne pizdarije za njega.

E da, novi G15 nema rotirajući šit za glasnoću nego mutave tipke :P


obavezno provjerite http://www.g15mods.com

može se svašta naći

d0mba
04-02-2008, 07:56
mene je zapalila ona fora za MSN i xfire..igraš i na lcd-u ti se ispisuje tko se spojio tko je offline i moš se dopisivati preko LCD-a.
Sad me baš zanima jel priznaje witchera ili ipak nepriznaje....

imam danas ispit za vozački vožnju u 10 sati pa poslje to kupim....

Bartuc
04-02-2008, 10:20
Skinite si mod za G15 kaj vam pretvara tipkovnicu u Woo metar :D U ritmu mjuze vam tipke svjetle :pray:

Vlasnici G15, skinite si ovo dvoje:

1) My LCD (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=147984&package_id=164185)S- ""myLCD is a cross-platform multiple frame and text rendering library designed to provide low level access to 2D hardware via a video framebuffer. Supported controllers include devices like the SED1335, SED1565, T6963C, KS0108, PCD8544 and G15 LCD.""

2) WVS 0.30.10 (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=147984&package_id=232534)S- Woo Metar

KingTomy
04-02-2008, 13:53
Meni ne radi taj woo metar...na lcdu samo nvs 0.30.10 bla bla pustim mjuzu i ništa :(

skuzio sam samo je kao visualization na lcdu, ali ne svijetle tipke... :(

MTF*
04-02-2008, 16:52
jel za ovaj woo meter trebam winamp?
i kak stavim ovaj myLCD?

d0mba
04-02-2008, 22:30
nakraju nisam kupio tipkovnicu
obišao sam
vemil
hgspot
cumputer centar
computer shop
infoKOM
Konikom
i još neke 2 trgovine u osijeku i niti jedna nije imala G15 tipkovnicu samo je konikom imala staru verziju tipkovnice koja mi je doista ružna i nakraju nisam niti kupio tipkovnicu a niti ću je kupiti jer u Osijeku što se tiče računalne opreme....skoro da je i nemamo...
sva sreća da mi čovjek u Vemil nije vjerovao da postoji G15 i uvjeravao me da ima samo E15,..da mi ženska u hgspot uvjervala da nova verzija G15 nije još napravljena...i slično...

Bartuc
04-02-2008, 22:40
@d0mba, ti incidenti sa trgovcima su čvrst dokaz zašto nikada nesmijete prepustiti njima izradu nove gaming ili bilo koje druge konfiguracije! I bolje da si nisi kupio tu tipkovnicu... rađe si kupi neki Media Keyboard i be happy :P

d0mba
04-02-2008, 22:43
pošto mi tata pecaroš nakraju sam mu otišao i kupio onaj ljepi sat casio koji pokazuje ribice i kad je dobro pecati....bio je presretan :) i ja bio presrtan jer je on bio presretan i jebe mi se za tipkovicu po 700Kn lol :D :pray:

Bartuc
04-02-2008, 22:51
Tak treba, u ovoj temi sam ti dao link na jednu Logitech Media tipkovnicu, košta te 200 kuna i da se mogu vratiti mjenjao bi svoju G11 za nju! G11, G15, obje su razočaranje... ne zato kaj su loše, već zato kaj su precijenjene! Istina da mi G gumbeki dobro dođu ali niti oni ne vrijede tih extra 300 kuna!

Tipkovnice su fenomenalne prvih tjedan ili dva tjedna, ali nakon toga doživljaj jednostavno ispari i žao ti je bačenih novaca! Tak barem ja razmišljam (u 20-ima), a možda je klincima i dulje "zanimljiva" :P

bezimeni
04-02-2008, 23:01
Tak treba, u ovoj temi sam ti dao link na jednu Logitech Media tipkovnicu, košta te 200 kuna i da se mogu vratiti mjenjao bi svoju G11 za nju! G11, G15, obje su razočaranje... ne zato kaj su loše, već zato kaj su precijenjene! Istina da mi G gumbeki dobro dođu ali niti oni ne vrijede tih extra 300 kuna!

Tipkovnice su fenomenalne prvih tjedan ili dva tjedna, ali nakon toga doživljaj jednostavno ispari i žao ti je bačenih novaca! Tak barem ja razmišljam (u 20-ima), a možda je klincima i dulje "zanimljiva" :P

Staviš ju na tržnicu i garantiram da ju prodaš u roku keks uz neznatni gubitak .

Bartuc
04-02-2008, 23:04
Za koliko misliš da bi mogla G11 odlepršati sa mog stola? Kupljena je prije par mjeseci tak da ima još gro garancije...

bezimeni
04-02-2008, 23:05
Za koliko misliš da bi mogla G11 odlepršati sa mog stola? Kupljena je prije par mjeseci tak da ima još gro garancije...

cijena u dućanu minus 20% je neko nepisano pravilo ali pošto ih baš i nema u dućanu mislim da bi se mogao provuči sa nekih 10% nižom cijenom...

Bartuc
04-02-2008, 23:10
A ne znam koliko mi se to isplati! Nije tipkovnica loša, kao što rekoh precijenjena je ali pošto sam je već kupio, ne da mi se gubiti novce na njoj... A i možda mi još dobro dođe pošto imam 2 klijenta za izradu Web stranice, a G tipke mi puno znače u Photoshopu, Flashu i Dreamweaveru!

Gwin
04-02-2008, 23:17
http://www.optimum-online.hr/shop/view_ ... ct=A601092 (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=A601092)

RIDER32
05-02-2008, 00:15
A jel ima neka tipkovnica da ima pozadinsko osvjetljenje
a da je max 250-300kn.
Proizvođac-Genius, Lođiteh...(Da nije MS ili slicno)

Neda mi se trazit po katalozima pa ak neko zna nek napise. :D

Lord Jambrek
05-02-2008, 04:34
BTW
Jel se može winamp prilagoditi za taj ekran? Da izgleda kao onaj njegov main prozor. Scrollirajući naziv pjesme, vrijeme i linija. I to da u windowsima i igrama radi bez ometanja. Ili BS player/media classic?

Ako to ne radi, onda taj ekran zbilja nema nikakvu pametnu namjenu.

Ovak ti to izgleda kad radi winamp.

http://www.ethangar.com/foo_g15lcd/foo_g15lcd_song.jpg


Bartuc tak se i meni činilo u samome početku, isto baš tih tjedan-dva, ali sad se ne bi nikad više vratio na neku tipkovnicu iza G15, meni su tipke naprosto savršene, kad im se prilagodiš razvaljuju i media elite i media rambo-terminator-chuck-norris ak treba.

Btw. Ja sam G15 platio 485KN :P kupio ju baš u vrijeme kad je bila full jeftina i onda se nakon par tjedana cijena digla za 150-200kn :P

d0mba
05-02-2008, 11:28
ja si mislim kupiti ovu:
Logitech UltraX Flat Keyboard Premium HR

iskreno došao sam u kontakt sa tom G15 tipkovnicom...koristio je....ne da mi je DRAGO što je nisam kupio jer ako to govno vrijedi 700Kn onda neznam......
hvala ti bože da sam je uspio isprobati jer da sam je kupio...poludio bi!
Tipkovnica je ok..ali 700Kn nevrijedi toliko...ma nema šance!

A što više gledam mislim da ću si kupiti:
http://links.hr/index.php?naziv=Tipkovn ... 01.200.141 (http://links.hr/index.php?naziv=Tipkovnica+LOGITECH+Ultra+Flat+Key board%2C+PS%2F2%2C+USB&option=artikl&id_kategorija=1012&id_artikl=101.200.141)

ili

http://links.hr/index.php?naziv=Tipkovn ... 01.200.146 (http://links.hr/index.php?naziv=Tipkovnica+LOGITECH+Wave%2C+crna&option=artikl&id_kategorija=1012&id_artikl=101.200.146)

Bartuc
05-02-2008, 11:38
A jel ima neka tipkovnica da ima pozadinsko osvjetljenje
a da je max 250-300kn.
Proizvođac-Genius, Lođiteh...(Da nije MS ili slicno)

Neda mi se trazit po katalozima pa ak neko zna nek napise. :D

Mislim da su ti ove dvije jedine jeftinije tipkovnice sa pozadinskim osvjetljenjem, a da su vrlo kvalitetne! Jedini bad ti je kaj ne svjetli kroz tipke nego svjetli čitavo dno ispod tipki...

1) Klik (http://www.links.hr/index.php?naziv=Tipkovnica+SAITEK+Eclipse+II+Keybo ard%2C+RGB+tipkovnica%2C+USB&option=artikl&id_kategorija=1012&id_artikl=101.200.116)

2) Klik (http://www.links.hr/index.php?naziv=Tipkovnica+SAITEK+Eclipse+Keyboard %2C+crvena%2C+USB&option=artikl&id_kategorija=1012&id_artikl=101.200.101)

d0mba
05-02-2008, 11:52
imao sam tu saitek tipkovnicu kako već...i smeće ti je...loše grube tipke..osvjetljenje bolje da nisu ni stavili....njemačka tipkovnica i imaš zaljepljenje tipke [kao na novoj G15 jer ako dajem 700Kn za tipkovnicu neočekujem da mi bude nešto zaljepljeno na njoj ]...
to nemoj kupovati jer su baš smeće!

Bartuc
05-02-2008, 11:55
A kaj ćeš, nemaš neki izbor tipkovnica za rasvjetom :D Uz G11/15 i Tarantulu, jedino se Saitek još isplati! Mnogima je čak i bolja opcija od Logija (stvar ukusa)!

NITROS
05-02-2008, 12:02
imao sam tu saitek tipkovnicu kako već...i smeće ti je...loše grube tipke..osvjetljenje bolje da nisu ni stavili....njemačka tipkovnica i imaš zaljepljenje tipke [kao na novoj G15 jer ako dajem 700Kn za tipkovnicu neočekujem da mi bude nešto zaljepljeno na njoj ]...
to nemoj kupovati jer su baš smeće!

I G15 ima zakeljena slova gore :)
Meni recimo pase hod tipki i na G11 i na Zboardu, ali daleko najbolje tipkovnice su mi cherry, ali nazalost nema ih sa pozadinskim osvjetljenjem.

d0mba
05-02-2008, 12:07
mislim da će pasti wave u moje ruke...
:pray:

Gwin
05-02-2008, 14:29
bartuc.. sve 5.. ali tarantula nije osvijetljena..
jedino kaj na njoj svijetli je tipka za profile, caps/scroll/shift lockovi, 10 programabilnih tipki sa strane i velik razer logo na handrestu...

osvijetljeni razeri su ti lycosa i reclusa. tarantula je još uvijek najbolja (subjektivno iskkustvo, imao sam sve tri u rukama :D ), ali ne svijetli u mraku..

Bartuc
05-02-2008, 14:37
Ja sam mislio da ima potpuno osvjetljenje :(

Glavni razlog zakaj sam kupio G11 je to osvjetljenje, nekak mi je bilo privlačno u onom trenutku! Ali na kraju mi niti ne treba pošto rijetko kada pogledam u tipkovnicu kada pišem! Ali hebiga, kaj je tu je!

Lord Jambrek
05-02-2008, 16:40
I G15 ima zakeljena slova gore :)
Meni recimo pase hod tipki i na G11 i na Zboardu, ali daleko najbolje tipkovnice su mi cherry, ali nazalost nema ih sa pozadinskim osvjetljenjem.


kakva zakeljena slova, kaj brijete čovječe?

d0mba
05-02-2008, 18:38
sorry ali tipkovnica po 800Kn mora imati malog crnca koji ima da piše umjesto mene a ne da nema svjetla!

anyway..
pala ultraX u ruke.....savršen omjer uloženog i dobivenog..
ja prezadovoljan a i netreba mi svjetla kad ionako znam cijelu tipkovnicu napamet :)

Gwin
05-02-2008, 20:43
a i netreba mi svjetla kad ionako znam cijelu tipkovnicu napamet :)otprilike.. ja sam dao 950kn za tarantulu zbog brzine odziva (razlika u igranju NFS i TMN je drastična), a to što ne svijetli.. :? ionako tipkam napamet..

Sickmanno1
05-02-2008, 21:57
bartuc.. sve 5.. ali tarantula nije osvijetljena..
jedino kaj na njoj svijetli je tipka za profile, caps/scroll/shift lockovi, 10 programabilnih tipki sa strane i velik razer logo na handrestu...

osvijetljeni razeri su ti lycosa i reclusa. tarantula je još uvijek najbolja (subjektivno iskkustvo, imao sam sve tri u rukama :D ), ali ne svijetli u mraku..

da li mozda znas gdje ima lycosa za kupiti?

Gwin
05-02-2008, 22:49
umm.. čini mi se da je feniks kompjutori po novome uvoznik razera.. probaj nazvat i pitat..

Sickmanno1
06-02-2008, 17:53
umm.. čini mi se da je feniks kompjutori po novome uvoznik razera.. probaj nazvat i pitat..

evo upravo ih zvao pa da podijelim informaciju sa svima...najme rece mi covjek da dolazi za jedno 2 tjedna i da ce se cijena kretati od 500-600kn, sto mi super zvuci...uglavnom kupujem je 95% dok dode....samo gwin potvrdi kakva je po tebi posto si rekao da si imao prilike isprobati sve 3 tipkovnice...

Gwin
06-02-2008, 18:40
par bitnih razlika

prvo šta se uoči kad ju se izvadi iz kutije je da nema slova na tipkovnici. slova su od crne plastike koja propušta svjetlost, tako da ako isključite svjetlo tipkate napamet
pod jakim dnevnim suncem je svjetlo relativno slabo pa otežava tipkanje

drugo. tipke su gumirane. mrvicu su tvrđe od laptopa, ali daleko mekše od klasične keybe. i pliće su.. tj. kraći im je hod. mislim da je čak mrvicu kraći od tarantule. tako da bi response bio koju milisekundu bolji. ali je meni feeling prelaptopovski

keyba i dalje ima 1000Hz USB interface, ali nažalost, nema antighosting.
zbog tehničkih zahtjeva i kompliciranosti elektronike koja podržava antighosting (mogućnost stiskanja 10 tipki bez lockanja keybe) nije moguće imati antighosting zajedno sa osvetljenjem. barem ne još.
dok su za tarantulu odabrali antighosting, lycosa ima izveden antighosting samo za WASD set. što mi nije jasna funkcija, jer nitko od nas neće istovremeno ići naprijed, natrag, lijevo, desno odjednom

to ovak izgleda.. opcija je osvjetljena WASD, full ili off.
http://www.xsreviews.co.uk/images/razerlycosa/small/wasd-lit.jpg

i da, lycosa može odvojit handrest, koji je kod tarantule upakiran

anycase..dok je lycosa ljepša, tarantula je tehnički bolja u svakom pogledu
a među osvijetljenim keybama preporučam Saitek Eclipse II

Sickmanno1
06-02-2008, 18:54
hvala puno gwin, na tarantuli sam odigrao par meceva CoD4 i jako fino mi je lezala, probao sam i pisati i takoder mi se svidala. gotovo savrsena dubina hoda po meni. Samo eto odbija me ta stvar sto nema osvijetljenje tipaka a to mi igra veliku ulogu posto sam stalno u mraku i dok tipkam password ili tako nesto imam paniku. Tak da sam ozbiljno razmisljao o tarantuli sa dodatkom BattleLight, samo eto nisam vidio da li to ima stvarno dobru funkcijonalnost ili smeta samo, pogotovo ako uzmem u obzir da imam tipkovnicu ispod stola na onaj sistem izvuci uvuci, pa mi se cini da bi stalno to morao makivati i stavljati sto mi pak neprivlaci previse :D.

Uglavnom kak mi se cini probat cu prvo nahebati kolegu koji nije prezadovoljan tarantulom da mi je proda za 400kn :D, ako nece, kupit cu lycosu, al prvo cu probati pisati na njoj jel mi se ovo "tipke kao laptop" nesvida previse...

Gwin
06-02-2008, 19:09
battlelight je za k****

osvijetli ti od WASD do DELETE tipke.. ali WASD ne.. i prevelik je..

http://gogamermadness.com/spotimage/Razer/battlelight2.jpg

nemožeš ga rotirat i plastika se navodno lako lomi.. uglavnom daleko bolje bi bilo nać nešta ovakvo
http://www.electronicsshowplace.com/fly ... 51255.html (http://www.electronicsshowplace.com/flylight-2-0-usb-light-151255.html)

Sickmanno1
06-02-2008, 19:16
tak sam si i mislio, i izgleda mi ko velika hrpa g*v***...

Znaci onda nista od toga :(

Sad je pitanje da li uzeti Saitek Eclipse II ili Razer Lycosu ili pak uzet Tarantulu i nocnu lampu...

cini mi se da cu ipak na Razera jel sam Pro :rotfl:

MTF*
08-02-2008, 23:10
koristi li netko g15 modove za crysis i cod4?
ono da mi pokazuje info na lcdu...
necu guglat nego ocu pouzdane stvari, virus free, tako da pitam ak ima vvec netko...