PDA

Pogledaj cijelu verziju : Boot Win XP Install Problem[RJEŠENO]



Sickmanno1
03-02-2008, 00:01
Najme imam problem koji jednostavno nekuzim. Koje god Win XP stavio (SP1, SP2, cak imam i neku ultra edition) nece da ih boota...Win Vistu hoce :? . Probao sam sve DVD-e kod susjeda i svaki mu hoce bootat...

U Biosu sam stavio cak i Second i Third na CDROM i svejedno nece bootat XP. Bios imam zadnju verziju.

Nekuzim...

AnyOne?

Bartuc
03-02-2008, 00:31
Kaj ti uopće ne ponudi "press any key to boot..." ili ti ponudi pa zabloka?

Sickmanno1
03-02-2008, 00:53
Kaj ti uopće ne ponudi "press any key to boot..." ili ti ponudi pa zabloka?

nepunudi mi nista, starta OS koji je na hardu, kao da nisam ni stavio boot from CDROM...

Bartuc
03-02-2008, 01:02
10 kuna da ti je HDD u qurcu :D Ali možda nije bad, uzmi HDD i stavi ga u drugi komp (kod frenda recimo) i formatiraj ga iz njegovih Windowsa (MyComputer -> Disk -> Format), vrati ga u svoj komp i 98% sam ziher da će bootati sa XP cd-a!

PS: Znam da si misliš da to nema veze sa HDD-om pošto se boota preko CDroma, ali na kraju se ispostavlja da HDD itekako ima veze sa bootom!

Ako nije u tome problem, onda nemam pojma :P Probaj resetirati CMOS na matičnoj ili okinuti opciju u BIOS-u "Load Fail Safe Defaults"...

Sickmanno1
03-02-2008, 01:05
Pa jebemu, bum se jos vratio na 386 i NC...

Bum bash probal ovo sto kazes, al sutra, sad jos malo pa ajki pajki xD

Thx enivej...

Bartuc
03-02-2008, 01:08
Ma nemaš frke, nadam se da bu prodarilo!

Ako ne proradi, nakon kaj zaformatiaš HDD kod frenda, odmah iz njegovih Windowsa snimi Windowse na svoj HDD... kao da igru instaliraš :D

Ili budi osuđen na Vistu :P

Odo i ja krmiti, laku noć!

flander
03-02-2008, 01:24
pa to se mnei desilo, sa starim i novim hardom, isti klinac, samo kaj je stari hard crko,pa morao novi kupovat

Bartuc
03-02-2008, 10:23
Sjetio sam se prija spavanja još dvije opcije :D

1) Napravi WinXP boot disketu i bootaj preko nje!

ili

2) Napravi Win98 boot disketu, ubaci je u komp i bootaj! To bu te vratilo u MS-DOS od Win98 gdje ti vrijede slićne naredbe kao i za format i install windowsa 98! Neke naredbe su malo izmjenjene tako da prvo saznaj preko Help file-a kak se sada zove format i install naredba u DOS-u preko WinXP sustava! Malo buš se možda namučio ali jebiga, to je još jedna solucija, ja sam na taj način jedno vrijeme instalirao sustav :P

Sickmanno1
03-02-2008, 12:24
hehe ma znam raditi u dosu, nije to problem...problem je sto nemam floppy :?

Sickmanno1
03-02-2008, 15:09
Evo rijesio problem...sve sto sam napravio jest otisao u bios i resetirao ga na defoultne postavke :? Ko bi rekao....

Envivej hvala na pomoci i moze lock...

Zwer
05-02-2008, 17:35
zasto ne odes u bios i resetiras sve postavke na defultu i trebalo bi ti sve raditi akko treba

NoNCoNFoRMiST
05-02-2008, 22:42
Najme imam problem koji jednostavno nekuzim. Koje god Win XP stavio (SP1, SP2, cak imam i nekuSultra edition) nece da ih boota...Win Vistu hoce :? . Probao sam sve DVD-e kod susjeda i svaki mu hoce bootat...

U Biosu sam stavio cak i Second i Third na CDROM i svejedno nece bootat XP. Bios imam zadnju verziju.

Nekuzim...

AnyOne?

mislim, piratstvo anyone? meni niste htjeli pomoć kad sam htio bootat neke pira.tske windowse jer ste si utupili u glavu da je do piratskih windowsa..a sta vam je sada? zaboravili?

:yuck:

streetrace777
05-02-2008, 22:50
Ma on je ovo rekao onako simbolicki :)