PDA

Pogledaj cijelu verziju : WD Raptor



Mithras
31-01-2008, 15:56
E pozdrav svim imam jedno malo pitanje koje me već muči danima a problem je ovakav; Još prije sam u Vidi - u vidio test hard diskova i naravno najboli je bio proglašen WD raptor. E sada napisali su da mu se diskovi iz srednje klase približavaju po performansama ( pa ipak je več duže na tržištu ) i da iz Wd namjeravaju izdati update Raptor tako da osvježe malo performanse i ušutkaju konkurenciju ( novi bi raptor trebao imat 300gb ) evo ja sam malo gledao na njihovim stranicama i nism ništa našao. Evo ako netko zna kada izlaz ili neku drugu korisnu informaciju neka slobodn napiše.

bezimeni
31-01-2008, 16:09
Preskupi hardovi i totalno neisplativi.36 gb 700 kn, 70 gb 1000 kn, daj molim te a brzina mu nije ništa vanzemaljsko sobzirom koliko košta.

Gwin
31-01-2008, 16:24
zaboravio si raptor X od 150GB koji dođe 1350kn
:D

ali nemoj zaboravit da je raptorova tehnologija stara nekoliko godina.. i da sad rade na novom disku.. kakav će bit ne znamo.. ali stari raptor je bio debelo iznad konkurencije u svoje vrijeme..

bezimeni
31-01-2008, 16:27
Da..zato svako malo osvane neki na tržnici za smješne novce...mora da su ljudi prezadovoljni kapacitetom,tišinom i perfomansama kada ih prodaju.

MARKETING!

Gwin
31-01-2008, 16:35
pa naravno da su na tržnici kad su stari.. koje godine je izašao raptor ?? 2003?
u međuvremenu je izašla hrpa novih diskova.

Sickmanno1
31-01-2008, 16:37
stari i skupi mozda jesu, ne mozda nego sigurno, ali su i dalje najbrzi, i ako se ima para nije lose uzeti ovaj manji model, pogotovo ako imas vistu :)

bezimeni
31-01-2008, 16:41
I moj mx 518 je star tri godine i u međuvremenu je izašla hrpa novih miševa ali ga svejedno ne prodajem samo zato što je star.Želim reči da ljudi pročitaju raptor 10000 okretaja i zamuti im se pamet.Kada ga kupe i kada vide da to i nije izvanzemaljska tehnologija spašavaju prodajom svoju promašenu investiciju koliko je već mogu spasiti.
Ali da ja ne filozofiram previše možda netko ima taj hard pa bi mogao izvrtiti neki test i meni začepiti usta...

Gwin
31-01-2008, 16:51
http://www.geek.com/xyzimages/stories/r ... hdtune.gif (http://www.geek.com/xyzimages/stories/reviewimages/wd_raptorx/hdtune.gif)

sa dvije napomene.. raptor je SATA/150 disk. pogledaj acces time..
ZATO je najbrži..
najbrži disk na našoj top listi je frozenov seagate sa 83.6MB/s prijenosom..
moj seagate ima najbrži seek time od 13.4ms (postignuto u winXP safe modu)
ovaj raptor ima 8.2ms.. što znači da 60% brže pretražuje podatke.. što je za rad operativnog sustava daleko bitnije od max prijenosa podataka..

bezimeni
31-01-2008, 16:59
Meni je naprimjer važnije kojom ću brzinom iskopirati npr 20 gb nego da li će mi se neki program otvoriti za 1 i 1,2 sekunde.I dalje nisam impresioniran sobzirom na cijenu po gigabajtu i brzinom pisanja i čitanja...

Gwin
31-01-2008, 17:06
ne razmišljaš na pravi način..
u normalnom radu, windowsi pristupaju hard disku na stotine puta..
u gejmanju još više, jer se kopa po cacheu, temp fajlovima i ostalom..
tu raptor dolazi daleko više do izražaja.
nisam rekao da je isplativ.. ali da je najbrži, najbrži je

to ti je ko rasprava sa grafičkim karticama.. 8800Ultra je najbolja..a najisplativija je HD3850
onaj tko hoće optimum performansi kupit će HD3850 i jedan seagate od 320GB
onaj tko hoće apsolutni maksimum će kupit raptora i ultru

bezimeni
31-01-2008, 17:15
Po mom laičkom mišljenju riječ je o hardvertitisu sa primjesama egoizma i signitizma.Ali savaki bedak ima vlastito veselje :) .
Da imam potrebu za serverom uložio bi u takav skupi disk jer bi mi donosio novac ali za jednu mšinu koja služi zabavi...a dobro tko voli neka izvoli.

Gwin
31-01-2008, 17:19
pa to i JE serverski disk :D..
i da.. slažem se sa egoizmom i signitizmom..
jer mi dan danas nije jasno zašto jedna louis vuitton ženska torbica košta 3000kn.. dobijem 5 eastpack ruksaka za te novce ;D

McPingvin_v2.0
31-01-2008, 18:11
Ako bi netko pričao o izdržljivosti i trajanju, imam 36GB Raptora od kada je izašao i služio je kao sistemski disk sve do sada. Sad je u kompu kojeg ne koristim i nisam nikada imao problema s njime. Isto tako, njegov veći brat od 72GB je služio kao "D" disk, na njemu su bile igre i muzika, sad je sistemski disk na Visti i sve radi kako spada. Osvim Viste, ali to je do nje, ne do harda :)

FichoM
31-01-2008, 22:52
Ako bi netko pričao o izdržljivosti i trajanju, imam 36GB Raptora od kada je izašao i služio je kao sistemski disk sve do sada. Sad je u kompu kojeg ne koristim i nisam nikada imao problema s njime. Isto tako, njegov veći brat od 72GB je služio kao "D" disk, na njemu su bile igre i muzika, sad je sistemski disk na Visti i sve radi kako spada. Osvim Viste, ali to je do nje, ne do harda :)

Ako ga ne koristiš, daj ga meni :) :wink:

McPingvin_v2.0
31-01-2008, 23:54
Haha, drage volje, samo imam dva problema u vezi toga.

Uskoro ide u bratov komp, a i nekako mi je prirastao srcu ;)

Svinjoguz
31-01-2008, 23:58
ma vecina tih diskova su spora roba, najzaostalija komponenta u pcu...
buducnost je u SSD diskovima

FichoM
01-02-2008, 00:10
ma vecina tih diskova su spora roba, najzaostalija komponenta u pcu...
buducnost je u SSD diskovima

Ko će dočekat te SSDove, kod nas još nisu ni primirisali... :cry:

callista
01-02-2008, 18:38
brzo će SSD-ovi, ali i neki vide budućnost hardova u HAMR tehnologiji :P

Svinjoguz
01-02-2008, 20:15
brzo će SSD-ovi, ali i neki vide budućnost hardova u HAMR tehnologiji :P

cito sam o toj tehnologiji, 300tb na seagate disku u 2010-oj :D