PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vaša najdraža TES igra



Akul
03-04-2006, 21:10
Onda, koja?

kulamasta
03-04-2006, 21:25
pogodi Akul za koju sam glaso :D

Akul
03-04-2006, 21:36
pogodi Akul za koju sam glaso :D

Daggerfall?

Reako bih Morrowind, ali on ima čak 0 glasova.

LeftY
03-04-2006, 21:41
oblivion

=PcP=F@N
03-04-2006, 22:12
ekipa koja nemre igrat oblivion naravno je glasala za dagerfall ili morronwind... :D

kulamasta
03-04-2006, 22:18
ekipa koja nemre igrat oblivion naravno je glasala za dagerfall ili morronwind... :D

"hocu internet" generacija?

Neven <R>
03-04-2006, 22:22
Hehe...

Nisam igrao dovoljno oblivion, al od ovih mi je draži Morrowind, Daggerfall je još bugovitiji (argh) i nekako su mi gradovi jednoliki isto to vrije i za Arenu...

kulamasta
03-04-2006, 22:28
Hehe...

Nisam igrao dovoljno oblivion, al od ovih mi je draži Morrowind, Daggerfall je još bugovitiji (argh) i nekako su mi gradovi jednoliki isto to vrije i za Arenu...

Tu je i velicina Daggerfala! Kada sam ga ko klinac igro na pentiumu 133... hehehe ogromno nesto... nesjecam se jel sam uopce skuzio sto je bio glavni quest u igri.... nikoga neznam da ga je zavrsio

Prince-Artas
03-04-2006, 22:31
1.morrowind
2.oblivion
3.daggerfall
4.arena

Neven <R>
03-04-2006, 22:54
Tu je i velicina Daggerfala!

Da al meni je to bilo sve nekako jednoliko, svaki grad isti, random generiran, volim lutati po svijetu ali da barem ima nekog različitog sadržaja kao u morrowindu, koji ima super arhitekturu (mmm house telvanni)...

P.S. Zaboravili ste Redguard ;)

Imothep
03-04-2006, 23:04
Morrowind

kulamasta
04-04-2006, 00:45
Tu je i velicina Daggerfala!

Da al meni je to bilo sve nekako jednoliko, svaki grad isti, random generiran, volim lutati po svijetu ali da barem ima nekog različitog sadržaja kao u morrowindu, koji ima super arhitekturu (mmm house telvanni)...

P.S. Zaboravili ste Redguard ;)

Neupitno da je u odnosu na Daggerfall Morrowind puno ljepsi... Jedna stvar koja mi kod Morrowinda nije sjela... nije bas velika zamjerka, al ajde... "mrtvilo" kod NPC... Nemaju karaktera, to mi je poprilicno falilio, na "karakter" kod likova navuko sam se jos na Falloutu i Planescape Tormentu...
Takodjer mi je muzika u Morrowindu fantasticna.
Ali Dagerrfall je stvarno bio megalomanski projekt, posebice kada znamo koliko je doticna igra stara..

Rocchiro
04-04-2006, 07:21
Oblivion mada je malo jednostavniji od Morrowinda al dobro...

whiskey
04-04-2006, 10:21
Kad smo vec kod planescape tormenta, upravo sam nabavija igru i zanima me kako ignusa izgasiti?:) Ovo dosad šta sam odigra mogu reci da mi je bolje nego oblivion, jebeš grafiku kad je igra ovako luda i maštovita... Me crazy?? noo 8)

Akul
04-04-2006, 12:55
P.S. Zaboravili ste Redguard ;)

Redguard je avantura, a ne RPG kao što i sam naslov kaže: "The Elder Scrolls Adventures: Redguard"

T.N.T.
04-04-2006, 12:59
meni je morrowind nekako dosadan...
i živcira me ono kad udariš neprijatelja ništa se ne dogodi...

glasao sam za oblivion iako sam uz morrownd proveo mnogo vremena..

prošao sam cijeli morrowind + expanzije... :D

Akul
04-04-2006, 13:03
meni je morrowind nekako dosadan...
i živcira me ono kad udariš neprijatelja ništa se ne dogodi...

glasao sam za oblivion iako sam uz morrownd proveo mnogo vremena..

prošao sam cijeli morrowind + expanzije... :D

Ja isto. Moj lik trenutno plače u Tel Aruhnu jer nema što raditi jer svatko koga sretne nije dorastao njegovoj moći. :cry:

(SPOILER!!)
Nije ni čudo što je Nerevearine otišao u Akavir i ostavio Morrowind da propadne.
(SPOILER!!)

Ali na sreću, u OB-u je level scaling i bit će izazova kroz cijelu igru :)

kulamasta
04-04-2006, 13:44
i u morrowindu je takodjer level scaling

Akul
04-04-2006, 13:55
i u morrowindu je takodjer level scaling

Očito ga nisi odigrao do kraja jer je scaling samo do levela 20 a moj lik ima level 45 i radi Enchant skilla ima artefakte od kojih se diže kosa na glavi (prsten koji daje 100% chameleon constant effect; prsteni koji daju levitaciju - isto CS...).

Da ne kažem i to da igram na težini 100!!

kulamasta
04-04-2006, 14:12
Kazem da ima i Morrowind Scaling leveling, sto i ima, pa makar do 20 levela... Znam a ima i Oblivion, al nisam siguran dali do 50 levela. Jesi to procito na netu negdje da ima do scaling do pedesetog ili si provjerio sam? Cisto me zanima do kuda je tocno

kulamasta
04-04-2006, 14:19
eto, bas sam se malo zanimo sa time... misljenja na forumima oko scaling levelinga su podjeljena... Jedan tip je na taj racun zavrsio Oblivion a lik mu ostao na prvom levelu :D

btw... bas cu to pokusat napravit :D

Akul
04-04-2006, 14:44
eto, bas sam se malo zanimo sa time... misljenja na forumima oko scaling levelinga su podjeljena... Jedan tip je na taj racun zavrsio Oblivion a lik mu ostao na prvom levelu :D

btw... bas cu to pokusat napravit :D

Mišljenja su podijeljena kao i cijeli comunity. Neki vole samo Daggerfall i sve ostalo smatraju smećem, neki vole MW i sve ostalo smatraju smećem a neki vole samo Oblivion i sve ostalo smatraju smećem a neki vole sve.

Wizard
04-04-2006, 17:19
Oblivion, nisam ni igrao prva dva a Oblivion mi je ipak dosta bolji od Morrowinda

Akul
04-04-2006, 18:37
Oblivion, nisam ni igrao prva dva a Oblivion mi je ipak dosta bolji od Morrowinda

TES: Arena je dosta dobra igra, a možeš je skinuti sa službene stranice. Nije kao MW i OB, ali je ipak dosta zabavna.

CoLosS
15-08-2006, 11:14
Morrowind je najbolji.

*Fila*
15-08-2006, 11:22
Oblivion sam jedini igrao tak da glasam za njega jer se čini najbolji! :)

POSA
15-08-2006, 17:20
morrowind bez sumje

Samael
17-09-2006, 16:36
ekipa koja nemre igrat oblivion naravno je glasala za dagerfall ili morronwind... :D

Tako je!
Ja mogu tjerati Oblivion sa svom silom štekanja, no dok ne sredim konfiguraciju na prihvatljivu razinu za glatko igranje, glasam za Morrowind, koji je za mene još uvijek No. 1 RPG

Ps1ho
17-09-2006, 17:09
Morrowind, sad ga baš ispočetka prelazim po jedno deseti put... 8)

[_[_[Sk8man]_]_]
23-09-2006, 15:11
Igrao sam oblivion ali mi je naj bolji daggerfall

Lord Jambrek
17-10-2006, 11:23
Morrowind definitivno, Oblivion je izgubio onaj pustolovni duh kakav je imao morrowind

Void
26-05-2008, 12:20
morrowind je najbolji.ne razumijem kako vam oblivion može bit bolji,to je igra za dječicu.
bethesda je jako pogriješila s oblivionom.
istina,zaradila je brdo para,ali nije OB kao što je Morrowind.
prešo sam OB dvaput i više mi se neda.predosadan je..
nisam odigro daggerfall i arenu,ali vjerojatno su io ni bolji od OB..

Bara
26-05-2008, 17:38
Ma dajte oblivion je bolji ja imam morrowind i oblivion GOTY original. oba dvoje su odlične igre i morrowind je stvarno legenda ali ne možeš brate reći da je morrowind bolji. jedino velika baš velika zamjerka oblivionu mi je pokazivačka strijelica za questove. šta su rpg-aši izgubili orijentacijske sposobnosti, a sve mi je ostalo super iako sam morrowind isto ownao oblivion mi je bolji(ali za nijansu) oba dvoje su legendarni

Fireblade
05-07-2008, 09:00
bara rulez

Hellboy
05-07-2008, 13:27
oke...nek mi se jave oni koji oče da argumentirano popljujem baru i ispljuvak iz Bethsofta kojem se klanja...

Thrall
05-07-2008, 13:40
Bara,siguran sam da nisi igrao Morrowind,ako jesi onda te još više ne razumijem..

Inače,Morrowind mi je najbolji..Fakat ne kužim kako je Oblivion dobio toliko glasova,a Daggerfall tako malo..Valjda su glasali ljudi koji nikad nisu odigrali niti jedan TES,a čuli su kako je Oblivion nešto posebno....

Meni je Oblivion bio zabavan,dobar i ništa više...Morrowind mi ulazi u top 10 igra svih vremena..I dokaz da ovi iz gamespota nemaju pojma je taj što su Oblivionu dali veću ocjenu od Morrowinda,fakat jadno...

Hellboy
05-07-2008, 13:42
nove generacije gamera kojima je shiny izgled bitniji od gameplaya... to ti objašnjava zašto je oblivion dobio toliko glasova...

razbojnik
05-07-2008, 21:38
Morrowind > Oblivion.

ZorgTheBorg
06-07-2008, 12:00
Morrowind definitivno.

seahawk37
06-07-2008, 12:11
Morrowind je jedina igra te vrste koju sam odigro i odlicna je

Plexihack
06-07-2008, 14:10
nove generacije gamera kojima je shiny izgled bitniji od gameplaya... to ti objašnjava zašto je oblivion dobio toliko glasova...

Nove generacije samoprozvanih gamera koji samo kilikaju uokolo i ništa nerade...leveled system,fast travel,quest compass,sve im to pomaže.

Ja bi to rađe nazvao:
TES IV:Click-click-click

Onda onaj fakni martin koji ti se zabi u facu tijekom svakog questa,Radiant AI koji je toliko tup da čuvar samo trči u vrata jer je toliko glup da ih nezna otvorit...i to ne bilok oja vrata...to je...well,mislim da je pravilan izraz mini-kapija koju bi i 3-godišnjak s paralizom i bez 3 noge i 4 ruke mogao preskočiti bez problema^^

Joe_Strummer
06-07-2008, 22:12
nove generacije gamera kojima je shiny izgled bitniji od gameplaya... to ti objašnjava zašto je oblivion dobio toliko glasova...

You sir are an idiot. Ne možeš ti sve kojima se sviđa oblivion etiketirat kao gamere koji pate na shiny izgled. Idiotizam.

Hellboy
07-07-2008, 09:25
Oke sir...kad se već vrijeđamo, što to oblivion osim shiny izgleda ima za ponuditi jednom gameru koji cijeni dobar RPG u koji oblivion sigurno ne spada?
You sir are an unargumented blockhead... :kissač

Wishmaster
07-07-2008, 11:29
uf...
Nego...igral sam samo Oblivion a Morrowind sam samo malko videl tak da se nebum uključil u raspravu ali...
Malo mi je žal kaj sam za Morrowind kasno saznal(otprilike u ono vreme kad je Oblivion trebal izaći) tak da baš neznam puno o gameplayu ali kolko sam videl svijet Morrowinda je jako tmurni,mračni,mistični,nekaj,nekaj i jako je maštovito i inovativno napravljen...nadalje...NPC-evi su "prazni" i malo me muči onaj sustav razgovora ali dobro...za priču neznam ali vjerujem da je odlična(pošto ga svi jaaako hvale)...
Doooobroooo...a Oblivion je Oblivion....previše se išlo na plastičnu grafiku ali je kao igra dosta zabavan,priča je ono malo za opustit se,combat sistem je jedan od boljih u bilo kojoj igri ako se mene pita,svijet je predivan(kolko je mogel najviše i biti na mojoj kanti) ali je previše nerazličit (odličan izbor riječi...)...
Uglavnom Oblivion je onak casual RPG gdje netrebaš se ubijati na nekim kvestovima da bi ih skužil,ima opet glupe NPC-e i ono....plastični je...ali opet zabavan...
Dok je Morrowind kolko sam skužil RPG u pravom smislu riječi...dugi je...itd itd...

Znači najdraže TES igre za mene nema pošto nebi bilo fer da za neku glasam ako sam samo jednu igral.
Ovo je samo moje subjektivno mišljenje i ne odražava nužno mišljenja svih građana RH.Svaka sličnost sa stvarnim događajima i osobama je namjerna ali nema veza jer sutra mjenjam identitet...

Al sam super... :toilet:

eddie2142
07-07-2008, 11:33
prvo sam igrao oblivion pa morrowind
i znate koji osjecaj?
kad vam kazu da vam je zena umrla, a odma nakon toga kazu da si dobio 1305049t04500 milijardi kunica na lotu

McPingvin_v2.0
07-07-2008, 11:41
Imao si 300 žena? :>

Joe_Strummer
07-07-2008, 15:48
Oke sir...kad se već vrijeđamo, što to oblivion osim shiny izgleda ima za ponuditi jednom gameru koji cijeni dobar RPG u koji oblivion sigurno ne spada?
You sir are an unargumented blockhead... :kissač

Ako ćeš ga uspoređivati s morrowindom, što ti konstantno radiš, možemo reći da oblivion ima havok engine, gamebryo, prirodniju borbu, simulaciju života npc-ova (Rade, bude se, spavaju) no nema broj questova kao morrowind i trajnost ali i bez toga je jedan od najboljih rpg-ova. Nemoj mislit da ja ne volim morrowind, obožavam ga možda i više od obliviona.

Hellboy
07-07-2008, 15:58
Ima Havok fizički engine koji uzrokuje da truplo tipa koji mi je pokušao naplatiti prolaz odleti u orbitu nakon što sam ga pogodio malo jačim fireballom...gg...
Ima gamebryo isto kao i Morrowind...samo što je razlika par godina i nije dovoljno dobro iskorišten...ni približno dobro...
Ima RadiantAI koji donosi najgluplju umjetnu inteligenciju ikad (pričaš sa babom koja leži i spava...vgg rekao bih da scena nije bila za plakanje)
ima kompas, fast travel, markere na mapi...da...to meni kao osobi koja voli istraživati okolinu prateći jedva korisne tragove dođe korisno poput lavine u vrtiću... ne...oblivion nije dobar RPG...bar ne po mojim standardima...a vjerujem da nisam jedini koji tako misli...

Joe_Strummer
07-07-2008, 16:08
Skoro za sve ovo što si ti nabrojao ima mod koji to popravlja. Slažem se s tobom da ima retardacija ali u globalu i nije toliko loš koliko ga ti opisuješ. Igranje obliviona bez i sa ooo je poptuno drugačije iskustvo. Prvo sam igrao bez ooo, prošao bez jebemti igru a sada igram sa ooo i malo je zajebanija.

Hellboy
07-07-2008, 16:10
eto vidiš...za sve što sam ja rekao postoji mod koji to popravlja...u tome je i problem...trebaš namoddati igru da bi popravio sve greške i propuste koji su nastali zbog lijenosti/profita...

Joe_Strummer
07-07-2008, 16:13
A šta ćeš, ja sam igrao i bez modova prvi put pa mi je bilo prejebeno.

Plexihack
08-07-2008, 16:07
Morrowind igrali: Ja,i dva frenda koji vole RPG-ove...svi ga obožavamo
Oblivion igrali: Ja,koji tvrdim da je smeće od igre,par mojih frendova koji su samo išli uokolo i klali ljude,bez da su znali da mogu razgovarat s njima...jedan je martina cijelo vrijeme mlatio,nije znao ući u gates of oblivion...takvi ljudi igraju oblivion..

GaTa666
18-07-2008, 23:59
Morrowind mi je najbolji.
Igrao sam i arenu i dagerfall ali te igre su jednostavno ogromne pa stvarno nisam imao vremena da ih odigram kako sam zelio.

Herr Schnitzel
19-07-2008, 09:58
Morrowind - ako nije legenda, ne znam sto je
Oblivion - dobar (casual) RPG, sa par retardacija, ali svejedno dobar, uglavnom, nema do starijeg brata

GaTa666
20-07-2008, 10:17
Po meni je obl pojednostavljen do bola.
Pa stace meni fast travel i jebeni kompas.
Pa zar nije bit RPG igara putovanje i istrazivanje.

Ma oblivion je vise akcijska igra sa elementima rpg-a nego rpg sa akcijskim elementima.
Jos ce sljedeci dio tes serijala bit hack and slash

Hellboy
20-07-2008, 11:32
^^ ljudina... :D tako treba...

Rang€r
01-08-2008, 12:25
o jbt opet serete po ft... ko te tjera da ga koristiš?

nakon šta sam probo witchera ne sviđa mi se ob kao prije al i dalje owna mw, a mw khm, ajd sad recite šta on ima ponudit?

kaku ulogu u njemu igraš, role playing game, dakle igraš ulogu, a ne da istražuješ...
po meni je ob poboljšani mw...(nažalost :()

Hellboy
01-08-2008, 14:18
o jbt opet serete po ft... ko te tjera da ga koristiš?

nakon šta sam probo witchera ne sviđa mi se ob kao prije al i dalje owna mw, a mw khm, ajd sad recite šta on ima ponudit?

kaku ulogu u njemu igraš, role playing game, dakle igraš ulogu, a ne da istražuješ...
po meni je ob poboljšani mw...(nažalost :()
o jbt... nekima je očito potrebno crtati...što je to oblivion poboljšao u odnosu na Morrowind? izgled? razlika je 5 godina...i nije poboljšan koliko je mogao i trebao biti... fizika? zbugirano... AI? Morrowind je imao manjak AI-ja, to priznam...ali AI u oblivionu je epski retardiran...možda AI i postoji ali je cijela populacija Tamriela nastala inbreedingom...znam! poboljšan je osjećaj imerzije...onak, igra koja ti daje šture upute i tjera te da koristiš mozak kako bi rješio neki kvest nije ni blizu dobar RPG kao igra u kojoj dobiješ kompas, markere, teleportaciju, satelitsko navođenje, vodiča koji vam pokazuje sve ljepote nacionalnog parka u kojem ste te psa za slučaj da se ipak izgubite u šumi...ili možda u nekoj od identičnih ruševina...istraživanje okoline je temelj svih RPG-ova...i ima velik utjecaj na igranje uloge...stoga...kvitaj sahranu i muči dok budeš pratio markere na mapi u oblivionu jer se vjerojatno ne snalaziš kad ti u Morrowindu daju uputu da pratiš cestu do račvanja i zatim kreneš prateći stijenu u obliku ruke do obližnjeg grmlja nakon čega trebaš pratiti srušeno stablo do bijelog guara...

Plexihack
01-08-2008, 14:29
Zaboravio si nešto hellboy...

Ti MORAŠ pratit main quest do kraja,ti NEMOŽEŠ prodat ili bacit amulet of kings,ti NEMOŽEŠ jednostavno ubiti Martina jer on pada u nesvjest...kao i 50% ostale populacije.

U Morrowindu ti slobodno možeš ubiti kog kod poželiš...iako je teže,zato jer nisu svi isti level kao i ti,afkors...legendarne daedre,polu bogovi nisu ništa naspram jednom liku koji je cijeli život proveo u zatvoru i u zadnje vrijeme zaklao dva goblina i 3 rata.Ali zato jednog kapetana,koji je cijeli život proveo u borbi ube u 3 sekunde...zato Blades-e,koji su profesionalni vojnici,pojedu za doručak.Ali ipak,ti nisi samo zatvorenik,ti si THE zatvorenik.

E,da kako sam mogao zaboraviti...razgovori...

Doletiš do nekog i šta ga možeš pitat?
Rumors.
Njegov grad.
+nešto vezano uz neki quest.

Yeah,AI je veoma napredan...pogledajte koliko tema ima u morrowindu za razgovor.
I kad dvoje random likova se nađe i razgovaraju:
A:Have you heard about oblivion gates opening everywhere?
B:The fighters guild is good place to find work for some people!
A:Bye
B:Have you heard about that poor woman...
A:Hello!

-.-'

cenobyte
01-08-2008, 15:12
Slažem se sa Hellom. Oblivion je ponudio novu grafiku koja je hvaljena naveliko i o kojoj se govorilo pune dvije godine prije izdavanja igre. Ali izgubio je mnogo tako što je većina stvari po kojoj je TES poznat jednostavno nestala kako bi se privukli XBox ljubitelji RPG-ova. Također to što ne možeš ubit Martina je mutawo jer to daje dozu nerealnosti. U morrowindu si mogao ubit lika koji ti je potreban za glavni quest, ali onda ne bi mogao završiti igru. Fast travel ubija svaku želju za istraživanjem. Jest da je malo mutawo kad moraš sjedat na brod pa na silt stridera pa u guild guide, ali si mogao malo i prošvrljat okolo i otkrit novo oružje ili armour.

Ryd3R
24-08-2008, 16:20
Fast travel ubija svaku želju za istraživanjem. Jest da je malo mutawo kad moraš sjedat na brod pa na silt stridera pa u guild guide, ali si mogao malo i prošvrljat okolo i otkrit novo oružje ili armour.

Fast travel je po meni sranje, a to što kažeš da je Silt Strider mutav, uopće se ne slažem, jer to je slično fast travel, no ne ide svuda, samo u gradove (određene) i ipak se plaća.

No istina, svako će rađe prošetat i istraživat, s time se u potpunosti slažem.

Arbiter of Change
24-08-2008, 16:33
Stvar je u tome što su Siltstrideri u Morrowindu bili Lore-friendly kao što su u Oblivionu to konji, ali sa razlikom u tome da su Siltstrideri ono... ljudi se voze njima i to im je prometalo na duže staze, a što se radi u Oblivionu? Teleportiraš se? Mislim, mogli su slobodno ostaviti stari sistem i zamjeniti živine kočijama ili nečim, a ne da modderi to moraju raditi.

Sonic_Moronic
29-08-2008, 21:20
Ovo je veliki longshot, ali zanima me da li možda postoji mod u kojem možeš manualno upravljati Siltstriderima? To sam uvijek priželjkivao. :D

Arbiter of Change
29-08-2008, 21:38
Nažalost ne, bar koliko ja znam. :(
Neka me netko slobodno ispravi ako zna za neki.

Hellboy
31-08-2008, 09:36
bio je neki mod...dodaje model bube u slot za hlače (znači hlače spremi u inventar i doda ovo)doduše, jako je zbugiran...potražit čem link...