PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hmm Crossfire Setup na Sli Matičnoj



BINUX
28-01-2008, 00:24
Ovako interesira me pošto je ATI-jeva generacija 3800 serije kartica jako jeftina kupit još jednu HD3870 karticu i uparit je u crossfire.E sad problem je u tome da je moja matična SLI a termin SLI koristi Nvidia a Crossfire je od ATI-ja e sad me interesira dali če na mojoj matičnoj (vidi sig) radit Crossfire setup.
Mislim da bi trebalo radit ali bolje da ja provjerim da nebi bilo nismo znali.

Ivan_87
28-01-2008, 01:05
Kao i SLI, upotreba Crossfirea traži poseban čipset

BINUX
28-01-2008, 02:07
Kao i SLI, upotreba Crossfirea traži poseban čipset

Ma znam ja to nego mi nije bilo jasno to da matična na kojoj piše podrška SLI znači samo 2x Nvidia a da bi upario 2x Ati kartice mora bit Crossfire ready matična.E sad ja bi prešao na Intel Chipset znači LGA775 chipset e sad sve matične iz ponude za LGA775 podržavaju samo SLI znači Nvidiu a
AM2 matične podržavaju Crosffire.E a ja bi INTEL čipset i Crosffire a izgleda da to neče ići.Mislim koja glupost totalna. :twisted:
Evo našao sam u Ve-milu od 20 LGA775 matičnih 2 koje podržavaju Crossfire i to neki šrot matične.Lame

Frozen
28-01-2008, 04:41
Koliko je meni poznato P35 chipseti podržavaju CF, x38 također...

Samo, opet, koliko je meni poznato P35 ima 2 x8 CF, a x38, 2 x16 CF.
:?

RIPtheREAPER
28-01-2008, 08:28
ja imam x38 i podrzava crossfire
a to da bi dvije atijeve graficke isle u sli...sumnjam :P

Ivan_87
28-01-2008, 09:17
Kao i SLI, upotreba Crossfirea traži poseban čipset

Ma znam ja to nego mi nije bilo jasno to da matična na kojoj piše podrška SLI znači samo 2x Nvidia a da bi upario 2x Ati kartice mora bit Crossfire ready matična.E sad ja bi prešao na Intel Chipset znači LGA775 chipset e sad sve matične iz ponude za LGA775 podržavaju samo SLI znači Nvidiu a
AM2 matične podržavaju Crosffire.E a ja bi INTEL čipset i Crosffire a izgleda da to neče ići.Mislim koja glupost totalna. :twisted:
Evo našao sam u Ve-milu od 20 LGA775 matičnih 2 koje podržavaju Crossfire i to neki šrot matične.Lame

čekaj malo imaš odličnu konfiguraciju i ovako na socketu 939 a morat ćeš mjenjat i procesor i ram ako misliš kupovat novu ploču :killyou:

ako sam dobro razumio ti bi se preselio na socket 775 i na intel procesor i chipset

evo par dobrih ploča : Naziv: MB Gigabyte X38-DS4, s775, iX38, DDR II, SATA II, FW, GLAN
Gotovina/Kartice: 1.273,74
Naziv: MB Gigabyte X38-DQ6, s775, iX38, DDR II, SATA II, FW, GLAN
Gotovina/Kartice: 1.586,67
Naziv: MB Gigabyte X38-DS5, s775, iX38, DDR II, SATA II, FW, GLAN
Gotovina/Kartice: 1.459,18

ima ih malo više...
e sad AM2 ploče podržavaju i SLI i Crossfire kao i s775 ploče,ima dosta tih ploča vrlo dobrih da nekažem odličnih al sve ovisi u kojem shopu,u ve-milu je ok ponuda i uvjek možeš nešto odlično izabrat što se tiče AM2 i 775 socketa

Sickmanno1
28-01-2008, 16:25
Ovako interesira me pošto je ATI-jeva generacija 3800 serije kartica jako jeftina kupit još jednu HD3870 karticu i uparit je u crossfire.E sad problem je u tome da je moja matična SLI a termin SLI koristi Nvidia a Crossfire je od ATI-ja e sad me interesira dali če na mojoj matičnoj (vidi sig) radit Crossfire setup.
Mislim da bi trebalo radit ali bolje da ja provjerim da nebi bilo nismo znali.

lol, pa normalno da nece raditi :?

Ili imas SLI ili CF maticnu, nema hibrid, kolko ja znam...ako ima neka me netko ispravi ^^

callista
28-01-2008, 17:41
nevjerujem da ima kombinacija tj. hibrid.

i binux LGA775 je socket za proc, ne chipset... i velka bi te investicija bila mjenjat matičnu i kupovat još jednu grafičku. bitna stvar jest to da ne bi dobio upće puno na performansama.
cf nemre nikako raditi na tvom nf4 čipu.

@borlic- kako si to mislio da AM2 ploče podržavaju sli i cf? s kojim chipsetom??

Gwin
28-01-2008, 20:07
crossfire ne radi na sli ploči. točka

a binux.. možeš zaboravit na smislenost ideje SLIa na našem chipsetu.
procevi su nam usko grlo.. i to gadno. vidio sam da si postao na DFI forumu, vezano za donji pcie slot.imamo isti problem. i ja sam morao forsat SLI hardverski da bi ubrzao donji slot.
neki dan sam izvrtio 3dmark06 na donjem slotu.. na x8.. razlike nema. skor je skoro identičan kao na x16. znači da proc ionako ne može nafilat grafu sa dovoljno informacija da bi ona radila smisleno na x16. ova druga grafa ti ne bi bila iskorištena više od 10%

BINUX
28-01-2008, 20:35
crossfire ne radi na sli ploči. točka

a binux.. možeš zaboravit na smislenost ideje SLIa na našem chipsetu.
procevi su nam usko grlo.. i to gadno. vidio sam da si postao na DFI forumu, vezano za donji pcie slot.imamo isti problem. i ja sam morao forsat SLI hardverski da bi ubrzao donji slot.
neki dan sam izvrtio 3dmark06 na donjem slotu.. na x8.. razlike nema. skor je skoro identičan kao na x16. znači da proc ionako ne može nafilat grafu sa dovoljno informacija da bi ona radila smisleno na x16. ova druga grafa ti ne bi bila iskorištena više od 10%

Ma da morao sam forsirati dole jel mi je riknuo vent od čipseta.A u HG-Šrotu kad sam kupovao vent za čipset bio je samo ogroman pasivni Zalman a kad sam njega namontirao više mi grafička nije stala u gornji slot pa sam morao prebacit u donji.E a problem je nastao što kad sam prebacio dole u drugi slot score mi je u marku06 bio manji 300 pointsa tako da sam morao ručno na matičnoj one jumpere prebacivat u SLI mode i sad radi normalno.
Sad kad sam se malo konzultirao sa ljudima na ovom forumu i na DFI-ovom forumu zaključio sam da ču ostavit ovako kako je nikakav Crossfire i ostali bakrači pričekat ču do AM3 ploča i novog intelovog ćipseta i onda ču napravit generalku.
Da Gwin ništa od Crossfirea na našim pločama i SLI je upitan kako bi radio.
Hvala svima koji su sudjelovali u raspravi i rješili me nedoumica.

BINUX
28-01-2008, 20:35
DP