PDA

Pogledaj cijelu verziju : Štednja energije i cjelonoćni download.



Outmind
26-01-2008, 22:36
Dakle plan je jednostavan, ostavit komp preko noći upaljen pa nek se skida samo od sebe. Pitanje je, što (osim gašenja monitora naravno) sve mogu poduzeti da trošim što manje resursa, a da mi downloadi nesmetano funkcioniraju?

streetrace777
26-01-2008, 23:19
Hmm ja imam jedan komp kraj sebe koji je P2, 300Wnapajanje i on sluzi samo za skidanje. Evo ovo mu je vec 2 tjedan da ga nisam ugasio na napajanju od kucista i jedino kako stedim je gasenje monitora, drugo ni neznam sta bi se moglo napravit. Mozda Hibernate ili stand by neznam dali to smeta

Outmind
27-01-2008, 08:43
E to hellboy, kak da ventove pogasim, i može li to kakve posljedice ostavit (ne želim prčkat po nečemu u što se ne razumijem i sjebat komp)

Jerry
27-01-2008, 11:01
ugasi ventove oko proca i grafe i spržiš ih :D
što se tiče hibernacije i standbya,nemožeš tako jer gasi download odnosno aktivnost interneta (tested....)

Ivan_87
27-01-2008, 11:07
najviše uštediš gađšenjem monitora,ostale stvari malo utječu,recimo mogo bi smanjit okretaje diska sa 7200rpm na 5200rpm neosjetna razlika,kupit potencijometre od zalmana i uključiš ventove na tih način rada znači lagano pušu i dalje hlade kako treba pošto nema opterećenja,pogasit sve programe u pozadini,samnjit frekvencije procesora,neznam što više tako bi dobio i na potrošnji ali jako malo i nećeš imat previše buke,nećeš ga ni čut :wink:

Outmind
27-01-2008, 12:41
Ok, hvala vam na savjetima, isprobat ću dio toga.

Burek_fr0m_SPACE
27-01-2008, 14:17
što se tiče hibernacije i standbya,nemožeš tako jer gasi download odnosno aktivnost interneta (tested....)
Ne da gase download i internet, već cijeli komp. Za standby djelimično, dok je s hibernacijom PC potpuno isključen, tako da je van pameti to uzimati u obzir kao metode za uštedu energije.