PDA

Pogledaj cijelu verziju : HDD u banani



Dyslexia
26-01-2008, 17:54
Ovako konfa je dolje u sigu, jucer mi je riknio hard seagate 160 gb, sad koristim jedan stari od 80 dok ovaj ne odnesem na servis. Imam garanciju za njega i sve to ali problem je u tome sto je taj hard pun podataka glazbe,filmova 2 godine rada u FL-studiu svi podaci su mi tamo. Dosta toga ali je na dvdovima ali ono najbitnije nije. Hard disk kad ga spojim na komp pocne samo krcat lagano samo tik tik tik i tako 10 puta i onda stane i onda opet i stalno tako a kom se uspori to je za nevjerovat. Znaci sad koristim ovaj drugi hard na kojem sam si digao winse da mogu koristit komp dok ne dobijem drugi hard. I sada jucer sam izvodio magicarske trikove da si spasim podatke ali kad spojim taj hard dok dode do winsa jedno 10 min i onda uopce ga nema ne pojavljuje se u winsima samo i dalje krci i nista. Jel postoje sanse kako da spasim podatke.

streetrace777
26-01-2008, 18:14
1. Mozes se obratit nekoj firmi za spasavanje koje su uzasno skube

2. Skini si Hirens Boot, snimi na Cd bootaj pa probaj sa toolsima pogledat dali se moze kako popravit, makar mislim da je hard riknuo fizicki, jel mozda negdje ispao pa da nozica nije izasla iz sjedista

Dyslexia
26-01-2008, 18:24
ma nije ispao, cim sam ga kupio poceo je cudno radit, i u ovih par dana poceo je skripit i odan mi recimo u pola rada stane na par sekundi i onda opet radi normalno. Reko dobro odnest cu ja njega u servis kad puf sljedeci dan neradi. Sad stalno kao da u njemu nesto preskace, i kazem kad prikljucim na komp kom se uspori 1000 puta.

Ivan_87
26-01-2008, 18:35
aj obrati se malo ekipi iz hardver podforuma,možda gwin zna nešto više :roll:

RA7R
26-01-2008, 18:56
ako mu je otišla elektronika, samo nabavi novu elektroniku (moraš nači isti model)

26-01-2008, 19:01
@Dyslexia:

O kojem je hardu riječ?

Već sam govorio o tome kak to riješiti ili barem dijagnosticirati.

Uglavnom potraži moje postove.Ja ne stignem jer sad izlazim.

Provjer si da nemaš koji bad sector na samom početku diska koji te štopa.Ak imap popravi ga s programom.A ako ni to ne ide ili imaš previše bad sectora ili je odapela elektronika.

Dyslexia
26-01-2008, 19:11
Ma potrazio bi ja bad sectore ali nemogu. Jer ja tog pokidanog prikljucim ka drugi disk i dignem winse preko drugog, i onda kad se winsi dignu za 15 min njega nema uopce u windowsima sve sam probo, i sa partition magickom, everestom nema ga. A u biosu ga nade ali u winsima nece. Kad sam s toga probo dic winse kaze mi Hard disk read eror. Imam ja garanciju zamjenit ce oni njega u vemilu ali problem su mi podaci imam vrojednih podataka uzas. Boli me stomak kad se sjetim.

streetrace777
26-01-2008, 19:13
Pa kazem ti Skini si Hirens Boot snimi na CD i bootaj pri paljenu i iz Dosa probaj skenirat, kazes da radi 10min bit ce dovolnjo da to proskeniras

Dyslexia
26-01-2008, 19:19
ma ne radi nisam napisao da radi 10 minuta. On radi ali samo nesto skljoca u njemu kao da preskace i cijelo vrijeme tako. Evo recimo ustekam samo taj hard i ubacim widows cd da idem formatirat i sad obicna procedura boot from cd i dalje. E da mi dode do onog plavog ekrana treba mu 10 min i onda dalje nisam vise cekao. Uzas cim ustekam taj hard komp se uspori. Da udem u bios treba 2 min s tim hardom. Stvarno ne kontam koji k.

streetrace777
26-01-2008, 20:04
Jesi probao Hirens ???
To je zadnje sto cu reci jer ako to ne pomogne, ili ga baci iloi nek ti ga mjenjau

Dyslexia
26-01-2008, 20:06
Evo bas sam sada krenio probat sa hirensom imao sam ga negdje na cdu vec pa sam ga morao nac. Ma necu ga bacit, kako cu onda dobit drugi. Evo probam pa javim

Dyslexia
28-01-2008, 21:19
Evo hard sam odno u vemil i dobit cu novi samo moram cekt dan, dva da to srede rikavela je totalno. E sad pitao sam lika jel mogu mjenjat za Hitachiejev reko je da moze. Pa sad da li da uzmem hitachiev ili ponovno seagate.

streetrace777
28-01-2008, 22:07
Meni su Seagate very good :)

HalF-DeaD
28-01-2008, 23:23
Meni se ista stvar dogodila, sa istim (valjda) hardom.
Kad je hard bio unutra, komp nije išo dalje od sredine loadanja bilo kojeg osa (ubuntu live cd, windows, windows instal cd). Onda sam malo progooglo (ubuntu live cd ftw) i našo sam SEATOOLS, seagateov program za popravak hardova, i na full scan je našo jedno 50 errora :shock:
Onda je popravio te erore zajedno sa uništavanjem particija, ali sam uspio izvuć sve podatke sa EASEUSom, meni najbolji program za vraćanje podataka.

Sve radi normalno 3 mjeseca od tog događaja.

karloman
28-01-2008, 23:35
mogao si probat sa programom HDD regenerator, uzmeš njega i napraviš bootabilni cd ili disketu i bootaš komp, možda bi upalilo, ali sad kad si ga već odnesel u servis možda ti daju novoga...... :wink:

RIDER32
29-01-2008, 00:22
Sto se tice toga, neznam skoro nista, :nonono: al mozda si mogao izvadit tu plocu (disk) i stavit u isti taki disk, tj. zamjenit tu rotacisku plocu (ako se to opce tako zove).
Valda ste me skuzili. (neznam o tome nista al mozda se moze)

Dyslexia
29-01-2008, 00:22
Ne mozda nego dat ce mi, reko je tip. Nego ne gotovo je hard je riknio 100% on krci kao da struze u njemu nesto i za bilo koju aplikaciju pokreniti treba 15 min. Jer uspori 1000 puta komp. Ali nema veze gotovo je. Nego sada me zanima


Pitao sam ga jel mogu dobit Hitachijev i reko je da da. E sad da li da uzmem hitachi ili Seagate opet?

karloman
29-01-2008, 00:34
još i pitaš, kaj se nisi dosta opekel sa Segateom, uzimaj Maxtora bez razmišljanja.... :)

Dyslexia
29-01-2008, 14:07
Hitachi ili Seagate oce mi tko dati normalan odgovor.

karloman
29-01-2008, 19:57
buraz, rekoh već: Segate rulezz :wink:

HalF-DeaD
29-01-2008, 20:13
još i pitaš, kaj se nisi dosta opekel sa Segateom, uzimaj Maxtora bez razmišljanja.... :)

Šta nisu Seagate i Maxtor ista tvrtka? :o

Btw, mislim da Seagate owna Hitachija