PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć oko zvučnika



Dabro
23-01-2008, 19:40
Evo produžio sam ugovor sa max adsl-om i mogao birati između web camere ,miš+tipkovnice ili surround zvučnike. ja sam naravno uzeo zvučnike pošto imam neke stare 2.0. I dobio sam ih za dva-tri tjedna. Zvučnici su Logitech X-530 5.1. Sad imam 2.8 pentium 4, 1 gb ram, radeon 9550 128 mgb i neku matičnu. Uključio sam zvučnike i sub presavršeno čisto radi ali sam skužio da ne rade dva zvučnika. Uzeo manual od zvučnika i piše da kod 2 channel zvučne ne rade dva zvučnika. Imam i novi komp koji mi je kod jednog tipa i vraća mi ga za tjedan. xpert vision 8800 gt, kingmax 800 mhz 2gb rama, fortron 400 w, intel core2duo e 6750 2,66 ghz i matična ASUS P5B SE. Nemam trenutno nikakvu zvučnu jedino ovu integriranu na matičnoj, tek poslije namjeravam kupit zvučnu. Piše u manualu od zvučnika za 6 channel zvučne rade svi zvučnici.pa sam uzeo manual od matične i piše da matična ima Realtek ALC662 6-channel CODEC. E sad oće li normalno raditi zvučnici na novijem kompu? Molim bez komentara koji je ovo noob ili slično. Jednostavno se ne razumijem baš u zvučnike. Pliz pomozite jer ne želim kad ih spojim na novi komp i razočaram se da ne rade. I ako netko ima ove zvučnike nek ih malo opiše (mislim na zvuk). Help Please!

str33t6l0w
23-01-2008, 20:02
Na novom kompu će ti svi zvučnici raditi ;) Zato što na novom kompu imaš zvučnu koja podržava sistem 5.1... dok ova tvoja stara ne podržava...

23-01-2008, 20:24
S tehničke strane bi trebalo to raditi.No naime kako to biva kod integri,kako je i kod(neam sreće) isto mi ploča podržava 5.1 sounda ali opet ne rade 2 zvučnici.Niti mi novi driveri nisu pomogli.

Ono što bih ti ja preporučio je nabavka zvučne kartice Audigy SE.Dobit češ bolji i čišći zvuk i sve če radit kak spada.Mislim da bi ti se ta investicija od sitnih 150kn itekako isplatila.

Gwin
23-01-2008, 23:08
a gle.. relativan pojam..
karajan audio modul na DFI pločama ima jako dobar 7.1 izlaz.

Dabro
23-01-2008, 23:29
Thanx guys. Još ću si za nekih mjesec dana kupit zvučnu oko 500 kn i ko bog