PDA

Pogledaj cijelu verziju : Solaže



Master_of_Soup
23-01-2008, 18:32
Dakle, kakve volite i koje su vam najdraže, bile to gitar, bass, drum ili nešto četvrto, bio to metal, punk ili nešto treće.

Helena
23-01-2008, 18:54
Solo iz Child in Time. http://youtube.com/watch?v=FDskym_V1GI

shai_hulud
23-01-2008, 19:15
David "thank you very much, indeed" Gilmour radi točno ono što ja očekujem.
vyqgjCKm9nQ&feature=related

Dreamer Deceiver
23-01-2008, 19:32
jedina solaža u kojoj baš uživam je solaža iz Strange Worlda od maidena

Jerry
23-01-2008, 19:34
yep,strange world :pray: :pray: :pray:

Arbiter of Change
23-01-2008, 19:36
Također, premda nisam veliki fan Maidena.

Gravestone_bluz
23-01-2008, 20:19
meni je najbolja iz freebird od lynard skynard il kak se vec pise

Lord Jambrek
23-01-2008, 20:22
Mike Oldfield - Shadow On The Wall
Led Zeppelin - Stairway to heaven
Black Sabbath - Voodoo
Deep Purple - Child in time
Deep Purple - Highway Star
Sve što Young radi u AC/DC

Od šredanja volim Children Of Bodom - Kissing the shadows

Fencing_LORD
23-01-2008, 20:34
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Metallica - Master Of Puppets
Iron Maiden - Fear Of The Dark (sve one solaže)

i nenadjebiva Dream Theater - Under A Glass Moon :pray:

prcko
23-01-2008, 20:41
Metallica - Master Of Puppets :pray:

MindReader
23-01-2008, 22:05
Iron Maiden - Prowler
Dire Straits - Sultans of swing
Metallica - Fade to black

GrimReaper
23-01-2008, 23:13
jedina solaža u kojoj baš uživam je solaža iz Strange Worlda od maidena

dodao bi jos prowler, no prayer for the dying..

solaže su mi jako bitni dio pjesme, bez njih nista :wink:

ChR0NoS
23-01-2008, 23:47
IRON MAIDEN - Seventh son of a seventh son :pray: :pray:

G N'R - November rain

IRON MAIDEN - The number of the beast (obe)

NowA
24-01-2008, 10:23
Bullet for my Valentine - Suffocating Under Words of Sorrow :pray: :pray:
Bullet for my Valentine - Hand Of Blood :pray:

MasaKrisT
24-01-2008, 10:49
Bodomi sve zive solaze,maideni isto:)

omfgnoob1
24-01-2008, 14:54
Misfists - We are 138 :pray:

W1k1n6
24-01-2008, 15:23
Osobno ne volim baš solaže, dok sam svirao u bandu morao sam stalno zauzdavati gitaristu (Miha majstore), jer je pokušavao ubacivati svoje frigijske, lidijske i karavanske ljestvice gdje god je mogao.
No bez obzira na to, reći ću kako su mi nekako najdraže solaže Vaia, Satrianija, Garry Moorea, Rhodesa, te naravno Downinga i Tiptona :)

King tiger
24-01-2008, 15:25
Child in time solo
Highway star solo
Sultans of swing solo

GrimReaper
24-01-2008, 15:34
Osobno ne volim baš solaže, dok sam svirao u bandu morao sam stalno zauzdavati gitaristu (Miha majstore), jer je pokušavao ubacivati svoje frigijske, lidijske i karavanske ljestvice gdje god je mogao.
No bez obzira na to, reći ću kako su mi nekako najdraže solaže Vaia, Satrianija, Garry Moorea, Rhodesa, te naravno Downinga i Tiptona :)

hehe pa pravi hevijaner mora ubacivat di god stigne,znam po sebi...

ja bi samo soliral cijele dane

Outmind
24-01-2008, 18:45
Buttlerova bass solaža u introu n.i.b.-u, smithove i gersove solaže u powerslave-u, te jedna genijalnja pjesma imenom no boundries što ju izvodi nenormalno dobri Michael Angelo Batio. Pošto imam utisak da ljudi za njega baš nisu čuli, evo link na dotičnu pjesmu:

qG74eVb6V10

Neven <R>
24-01-2008, 19:13
NllPZ5_Tw40

Ovaj boguje sve.

U4FAKRpUCYY

Malo lakše za uho, al isto boguje.

McPingvin_v2.0
24-01-2008, 22:13
wEkcPjBaHjs

Flea>>> all.

Kron
24-01-2008, 22:28
wEkcPjBaHjs

Flea>>> all.

thats najs

GrimReaper
24-01-2008, 23:50
ako cemo cisti solo nastupi..dakle ne u pjesmi solo nego kak znaju imat gitaristi il bubnjari svoj solo dio u koncertu...

tada bi izdvojio doug aldricha koji je sviral sa DIO.. lik je prebrutalan tehnicar

W1k1n6
25-01-2008, 12:43
Evo nešto zanimljivo:

Bass: Billy Sheehan
RRuOQtg- ... re=related (RRuOQtg-pJ0&feature=related)

Gitara: Steve Vai
wbAi7fa2 ... re=related (wbAi7fa2yZo&feature=related)

DUEL - Billy Sheehan Vs Steve Vai
NdExoWzr ... re=related (NdExoWzrUrE&feature=related)

Outmind
25-01-2008, 12:51
A kakop smo njih dvojcu mogli zaboraviti:

esl2NNOtHQE

MindReader
25-01-2008, 14:04
Victor Wooten guitar battle (http://youtube.com/watch?v=JWvb9kJQUNw)

Victor Wooten - Norwegian wood (http://youtube.com/watch?v=f9a4ThBNacY&feature=related)

onaj prvi link se odnosi prvenstveno na bas solo

W1k1n6
25-01-2008, 17:17
A znate li tko je najbrži gitarista na Fenderu? Ovo treba vidjet.
vTEYD1u8 ... re=related (vTEYD1u8G4Y&feature=related)

DrunkyDuck
25-01-2008, 17:26
Naravno, glasniji je od orkestra jedno 70%. :D

Solaza je puno bolja cim nije svrha sama sebi nego dio pjesme. Na pamet mi pada Hotel California. Odlicne progresije i dobro utkana u samu pjesmu.

W1k1n6
25-01-2008, 17:34
A tko je općenito najbrži gitarist? Mislim da Michael Angelo Batio nema konkurencije. Njemu su i službeno izmjerili najveći broj odsviranih nota u minuti.
qG74eVb6V10

Pogotovo ovdje. Tu se nema što više reći.
rutyA12z3Ok

GrimReaper
25-01-2008, 17:40
A tko je općenito najbrži gitarist? Mislim da Michael Angelo Batio nema konkurencije. Njemu su i službeno izmjerili najveći broj odsviranih nota u minuti.
qG74eVb6V10

Pogotovo ovdje. Tu se nema što više reći.
rutyA12z3Ok

znam da su petrucci ,rusty cooley,malmsteen jedni od najbržih al vjerovatno nisu najbrži..

DrunkyDuck
25-01-2008, 17:48
Najbrzi gitarist (iGjDdfT8Ppg)S(zapravo parodija na jedan drugi YouTube filmic koji sada ne mogu pronaci)

Sto se tice bezumnog shreddanja, ovo je jedini tip kojeg u toj kategoriji mogu poslusati, Dave Gilbert:
Racer X - Scarified (iOW_-OESnq0)

Dreadlock
25-01-2008, 23:57
Inace,evo jos nesto od michael angela...
http://uk.youtube.com/watch?v=rutyA12z3Ok

v4MP1r3
26-01-2008, 00:08
pretjeruju uglavnom. ne volim ih, jednostavno ube pojam glazbe.
ajde oke ako je to 1 solaza na 10 pjesma ali ako su sve spjesme samo solaze. ne hvala.

beba nema zvečku
26-01-2008, 13:12
ma Petruccii h pwna sve
Uea8k5sJ5qg



Ma mrzim solaže koje su samo bezumno šredanje/sweepanje.A najgori su mi ovi iz melodic metal bendova u kojih prvo par taktova odsvira kalvijaturist pa zatim to isto gitaris,katastrofa.


Hmm po meni je buckethead jedan od najboljih solista,evo jedan prekrasan instrumental
Q3CcZFJZZsg

Jerry
26-01-2008, 15:04
taj buckethead je sviro u gunsima kao zamjena slashu jelte?
tam je sakso...nema do slasha :pray:

beba nema zvečku
26-01-2008, 15:55
kako kome,heh,al ne bi sad o ukusima jer o njima se ne raspravlja :)

a i evo priče kako je zapravo Buckethead završio u gansima

"When Brian Carroll first got a call from Axl Rose inviting him to join Guns N' Roses, he was nonplussed at first. He knew the band, of course, but it wasn't really ... his kind of thing, right?

Axl persevered, though. At Christmas he invited Brian over to his house. It hadn't been a happy Buckethead holiday up to that point: he'd really, really been hoping that someone would give him a certain hard-to-find Leatherface doll he'd been coveting as a gift, but no one had. Then he arrived at Axl's place, and Axl had that very doll — and he gave it to him. Brian took this as a sign ("He must understand me somehow"), and he joined the band."

Outmind
26-01-2008, 16:05
A tko je općenito najbrži gitarist? Mislim da Michael Angelo Batio nema konkurencije. Njemu su i službeno izmjerili najveći broj odsviranih nota u minuti.
qG74eVb6V10

Pogotovo ovdje. Tu se nema što više reći.
rutyA12z3Ok

Prvi link sam već ja dao, tisk tisk... Anyway, dobra mi je i solaža tj par njih u "to live is to die" od metallice.

DrunkyDuck
26-01-2008, 22:01
Paul Gilbert & Nuno Bettencourt - Viking Kong (Dw7EYxQLOCE).

W1k1n6
28-01-2008, 15:00
Kad ste već kod Gilberta, ne znam da li netko od vas ima njegovu video školu sviranja gitare u kojoj radi i mađioničarske trikove. Najbolji trik mu je "piljenje gitare umjesto žene" :)

beba nema zvečku
28-01-2008, 15:41
:shock:
hehe znal sam da je Gilbert opičen al baš tak,hehehe

GrimReaper
28-01-2008, 15:59
imamo i mi hrvati naseg "satriania"

Damir Šimić znan kao Shime, mnogo vremena je provodio po americi usavršavajuci svoje tehnike, ova dva albuma što imam ono nemam rijeci izvrstan je...

evo malo od njega:
http://youtube.com/watch?v=QiwxniS8KhQ

Lord Jambrek
29-01-2008, 01:50
E na ovo s petrucciem sam se polomio čovječe.

Damir Šimić koristi orange pojačala, tak treba, jedva čekam da kupim svoje.



što se tiče Michael Angela, mislim da je on izvan konkurencije speed freakovima, ipak nisam baš čuo za previše gitarista koji imaju jednako razgibane prste lijeve i desne ruke, čovjek je majstor i pol.

Nekak mi ova verzija bolje zvuči nego ona koju je W1k1n6 dao.
Km_iENRcVAk

W1k1n6
29-01-2008, 02:22
Moram svakako spomenuti kako je s naših prostora daleko najbolji gitarista Sead Zele Lipovača (Divlje Jagode). Njegova verzija Mozartovog Turskog Marša je nešto što svatko mora čuti.
Xpglqli- ... 01860.aspx (Xpglqli-ZAI&eurl=http://ljubek.bloger.hr/post/divlje-jagode--turski-mars/101860.aspx)

GrimReaper
29-01-2008, 10:15
Moram svakako spomenuti kako je s naših prostora daleko najbolji gitarista Sead Zele Lipovača (Divlje Jagode). Njegova verzija Mozartovog Turskog Marša je nešto što svatko mora čuti.
Xpglqli- ... 01860.aspx (Xpglqli-ZAI&eurl=http://ljubek.bloger.hr/post/divlje-jagode--turski-mars/101860.aspx)

za one koji neznaju bio je u najuzem izboru za gitaristu deep purplea

zele je maher nema se sta vise za nadodat

Fencing_LORD
29-01-2008, 14:08
Michael Angelo Batio je predobar gitarist, jedino što mi smeta kod njega je onda debilna frizura...

Inače, Smoke On The Water G3 - Satriani, Vai i Petrucci. Nije čista solaža, ali u biti su produljili pjesmu za kojih 5 minuta.

jWffQv9zyks

GrimReaper
29-01-2008, 14:29
Michael Angelo Batio je predobar gitarist, jedino što mi smeta kod njega je onda debilna frizura...

Inače, Smoke On The Water G3 - Satriani, Vai i Petrucci. Nije čista solaža, ali u biti su produljili pjesmu za kojih 5 minuta.

jWffQv9zyks

odlicno je ovo sa g3.. premocni su oni gitaristi

King tiger
29-01-2008, 16:44
Moram svakako spomenuti kako je s naših prostora daleko najbolji gitarista Sead Zele Lipovača (Divlje Jagode). Njegova verzija Mozartovog Turskog Marša je nešto što svatko mora čuti.
Xpglqli- ... 01860.aspx (Xpglqli-ZAI&eurl=http://ljubek.bloger.hr/post/divlje-jagode--turski-mars/101860.aspx)

za one koji neznaju bio je u najuzem izboru za gitaristu deep purplea

zele je maher nema se sta vise za nadodat

whitesnake a ne dip parpl aj think.

i produzise smoke on the water za 2 minute. albumska verzija 5 i oko 40.

Fencing_LORD
29-01-2008, 19:13
Moram svakako spomenuti kako je s naših prostora daleko najbolji gitarista Sead Zele Lipovača (Divlje Jagode). Njegova verzija Mozartovog Turskog Marša je nešto što svatko mora čuti.
Xpglqli- ... 01860.aspx (Xpglqli-ZAI&eurl=http://ljubek.bloger.hr/post/divlje-jagode--turski-mars/101860.aspx)

za one koji neznaju bio je u najuzem izboru za gitaristu deep purplea

zele je maher nema se sta vise za nadodat

whitesnake a ne dip parpl aj think.

i produzise smoke on the water za 2 minute. albumska verzija 5 i oko 40.

"zez", my bad...

Surfing With The Alien, Satrianijev klasik...
NrRZ4Ub9HDY

GrimReaper
29-01-2008, 20:29
obozavam surfing with the alien,najdraži album meni by satriani..

Lord Jambrek
31-01-2008, 02:40
Michael Angelo Batio je predobar gitarist, jedino što mi smeta kod njega je onda debilna frizura...

Inače, Smoke On The Water G3 - Satriani, Vai i Petrucci. Nije čista solaža, ali u biti su produljili pjesmu za kojih 5 minuta.

jWffQv9zyks

Kako previše šreda uništi pjesmu to je nevjerojatno, satriani je tu jedini koji izvodi nekaj nomralno, ovi samo nabacuju random pentatonike i praktički šrmirglaju vrat.

Kad smo već kod obrade klasika

gv4IUSH8EpY

King tiger
31-01-2008, 13:12
btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno

Outmind
31-01-2008, 14:23
A jbg, kad moraš vježbat po neznam 12 sati na dan nemaš baš vremena za razvijat pipl skillz...

Neven <R>
31-01-2008, 14:44
Ja sam mislio da je tema solaže, a ne tko može odsvirati više nota u minuti. Prijatelji moji to vam nema veze sa soliranjem.

W1k1n6
31-01-2008, 14:53
btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno
Ima puno takvih ljudi koji su navodno živjeli, svirali, ratovali - s Hendrixom, Severinom, Rambom... no uvijek se ispostavi kako izjave ovakvog tipa svjedoče kako se radi o lažljivim tupanima, stoga poštedite forum ovakvih priča.

Dreamer Deceiver
31-01-2008, 15:43
definitvno meni jedna od najdražih solaža je također Fade To Black :pray: :pray: :pray:

King tiger
31-01-2008, 17:11
btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno
Ima puno takvih ljudi koji su navodno živjeli, svirali, ratovali - s Hendrixom, Severinom, Rambom... no uvijek se ispostavi kako izjave ovakvog tipa svjedoče kako se radi o lažljivim tupanima, stoga poštedite forum ovakvih priča.ne bas uvijek.

mogao si se mnogo suptilnije izraziti, zar ne ?
ja vjerujem covjeku jer ga znam in rl, i nije nikakvo dijete koje bi izmisljalo price i zasto bi ih pricalo meni, koji uopste ne slusa , ne zna ko je , niti ga zanima taj batio kao ni ostali šrederi.

Hamti Damti
31-01-2008, 20:25
Meni su u ovoj pjesmi solaže od Sleša najjače

Guns N Roses: November rain
siBoLc9vxac

W1k1n6
04-02-2008, 01:54
Ne mogu izdvojiti niti jednu solažu posebno. Solo je dobar onoliko koliko se dobro uklopi u pjesmu, sve drugo je čista tehnika i brzina. Solaže koje su same sebi svrha relativno dobro funkcioniraju samo na koncertima, no jako su rijetko dobro tempirane pa obično dave publiku. Osim toga previše preseravanja stvara totalno kontra efekat. Recimo ima onaj crni dečko koji pere po basu tappinge beatlesa, klasike, jazza, dvoručnom klavirskom tehnikom da se križaš kako je to moguće. Svaka mu čast, ali bas gitara, makar imala i 6 žica nije klavir, pa ću, ruku na srce, ipak uvijek radije slušati dobrog pijaniistu, a ovog staviti pri vrhu neke svoje ljestvice freak showa :)
Osobno u pjesmama, a pogotovo na koncertima, više volim dobre unise nego sola.

King tiger
04-02-2008, 02:33
eh da zbrzavanje solaza itd saka, kao sto je blackmore nekad znao htjeti zvucati vise " heavy " pa je onda drndo po gitari da je to zvucalo kao da ja sviram cunom.

thonchek
21-06-2008, 18:16
seek and destroy

ChR0NoS
22-06-2008, 17:29
pošto ja sviram gitaru duže vremena pokušat ću nešto pametno reći

recimo, meni su davno davno prošla vremena kada sam solažu ocijenjivao po brzini

brzina je jedan mali dio koji svaka solaža treba imati, ja osobno preferiram kada u ne baš brzoj solaži jedan ili dva brza uzlaza/silaza

ja osobno ne smatram solažom kada dođe nabrzaka odsvira 2 tona samo da pjesma ima "solo"

solo sam ja smatrao uvijek nečim višim, način da se pjesmi da i ono drugo, instrumentalno značenje, a ne da gitarist na taj način kaže: vidi kako imam brze prste

i još jedna stvar koju svaki gitarist zna: solo nije napisao onaj tko je napisao solo, već onaj tko je napisao cover za solo
recimo, ja uzmem malmsteenov cover od Far beyond the sun, i sviram 10 puta sporije od njega, jednostavno na najjednostavniji način prebirem po g molu, i to razvaljuje, samo zahvaljujući predobrom coveru

od solaža bi ih izdvojio nekoliko

što se maidena konkretno tiče, 2 minutes to midnight je solaža koju teško da ponove opet, sadrži skoro sve elemente koje bi dobar solo trebao sadržavati
jedan od njihovih najsporijih sola, adriana smitha sa stranger in a strange land je ujedno najmelodičniji i jedan od najboljih njihovih
solaža sa strange worlda uistinu djeluje kao malo žešći riff, ali razvali 95% njihovih solaža, slično kao i onaj interlude sa afraid to shoot strangers
meni osobno najdraže murrayeve su sa brave new worlda i the number of the beast, dok solaže janicka geersa nisu baš hvale vrijedna pa ih neću ni navoditi

meni je mathias jabs iz scorpionsa jedan od najvećih uzora, i svaku solažu legendarno odsvira
njegova najpoznatija je vjerojatno sa rock you like a hurricane, ali ima on još bar desetak jednako dobrih solaža, jedina mana mu je što se ponekad ponavlja

malmsteenovo naj djelo po meni je far beyond the sun, gdje razvali sve živo

od pagea black dog me oduševi svaki put u jednakoj mjeri

blackmorove neću navoditi, meni je svaka njegova legendarna

Duke of Earl
22-06-2008, 18:25
Dismember-Phantoms(Of the Oath), predivna solaža, očita posveta Iron Maiden-u, makar su Dismember Death Metal bend, ali uvijek znaju ubacit neku odličnu melodičnu solažu kao u recimo još Where No Ghost Is Holy.

Thrall
22-06-2008, 18:55
(Anesthesia) Pulling teeth (bass gitara),Orion,e da.. i One..

Joco
22-06-2008, 19:40
Bass iz Mudvayne-a

Sickmanno1
22-06-2008, 20:12
Rock You Like A Huriccane je odlicna...smijem li dodati i Through the Fire and Flames...nisam neki ljubitelj powera,ali Herman Li je bog...

:rotfl: :rotfl: :pray: :pray:

Bartuc
22-06-2008, 20:22
Meni je Canon Rock odličan, cjelu stvar možeš protumačiti više manje kao solažu! Stvar ima odličan ritam, odličnu melodičnost i zbilja je remek djelo :pray:

Koga zanima -> owAj5LiXG5w

ChR0NoS
22-06-2008, 22:05
Duke,divim ti se,jos nisam sreo covjeka da je poslusao toliko bendova i pjesama... :pray:

to je zato što on nije zatučen kao još neki ljudi, koji su čuli samo za iron maiden, metallicu, sabbathe i zeppeline

postoji milijun bendova, i sviraju najrazličitije vrste muzike, a svaki od njih ima bar pokoju dobru pjesmu

treba malo širiti vidike glazbe, i meni je katastrofalno glupo ograničiti se na samo jedan žanr, a fala bogu da vam uvjek jedan žanr može biti draži od drugoga

recimo ja mogu poslušati rock metal i blues, a metal mi je oduvjek bio najdraži

sry na offtopicu, ali imao sam potrebu da ovo kažem

GaTa666
22-06-2008, 22:47
Sve od maidena, dragonforcea,testamenta, i guardiana.

The Great Duck
10-06-2009, 17:25
btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno
Oprosti što dižem ovu staru temu,ali tko je taj "kreten"?Zele?Satriani?Vai?Petrucci?Netko peti?

Nemesis
10-02-2010, 04:08
Wintersun-Winter Madness.Majstor je prebrz,bolesni arpeggiosi :D

Dream Theater-Under a Glass Moon
In Flames-The Jester Race
Kalmah-The Blind Leader.

Rang€r
10-02-2010, 14:52
[quote="King tiger":1wqk984x]btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno
Oprosti što dižem ovu staru temu,ali tko je taj "kreten"?Zele?Satriani?Vai?Petrucci?Netko peti?[/quote:1wqk984x]

kolko sam ja skužio onaj divljak što baš siluje gitaru, angelo žnj žnj, nisam siguran kak se zove...

ugl. tip super svira, brz je i ono to sve al ko ga jebe, ono kad čujem cant stop, kako to owna boga isusa i kako se dobro uklopi u pjesmu, a pun qrc je jednostavnije od onog što taj lik radi...

evo jedan dobar video aB3gV_e2 ... r_embedded (aB3gV_e2E6E&feature=player_embedded)

The Great Duck
10-02-2010, 21:56
GjMizl3qQGE&feature=PlayList&p=AF9DFD6DD8ABF7D4&index=17S:pray: :pray: :pray:

Outmind
07-12-2010, 22:21
Gospodo, i koja sporadična damo, predstavljam jednu od najboljih solaža IKAD:

CohG31ecYfA

Solo počinje na 3:30, no poslušajte cijelu pjesmu, jer je tako solo još ljepši i smisleniji.

etejid
09-12-2010, 01:26
Ne volim solaže niti u jednom žanru, ali evo jedna "solaža" mi je ok

XE9lfSkJXmo

5:25

beba nema zvečku
10-01-2011, 14:26
q3Xk1gFyzio

na 2:34 galaksije se počinju urušavati jedne u druge ostavljajući samo svjetlost za sobom

MAFNi
10-01-2011, 14:35
aP5ikQpTR3c