PDA

Pogledaj cijelu verziju : Europska kinematografija>>>> Hollywood



McPingvin_v2.0
21-01-2008, 21:12
Onak, sad sam pogledao Divu... Francuski thriller.

Europska kinematografija>>>> Hollywood

unknown
21-01-2008, 21:24
Onak, sad sam pogledao Divu... Francuski thriller.

Europska kinematografija>>>> Hollywood

Europska kinematografija<<<< Hollywood


Europska kinematografija ima previše nezavisnih filmove koje gleda određena skupina ljudi i kritičara

Da_killah
22-01-2008, 00:31
i što s tim?kakve to veze uopće ima?
možda to i samo po sebi znači da su ti filmovi bolji :P
recimo okajanje, panov labirint i život drugih ownaju više manje (ako ne i) svaki hollywoodski film u zadnje vrijeme...

McPingvin_v2.0
22-01-2008, 00:34
Europska kinematografija ima previše nezavisnih filmove koje gleda određena skupina ljudi i kritičara
Europsku kinematografiju gledaju ljudi koji od filma traže umjetnost, a ne romantičnu priču u bilo kakvom povijesnom spektaklu koja se tamo našla reda radi.

Jopax
22-01-2008, 01:01
Hollywoodska kinematografija je za ljude željne akcije i velikih explozija uz par iznimki(Steven Spielberg :pray: ), dok Europska više teži priči i zapletu nego efektima :)
Meni su iz obe filmovi super(većina) i svaka ima svoje prednosti i mane :D

W3DR4N
22-01-2008, 01:17
i što s tim?kakve to veze uopće ima?
možda to i samo po sebi znači da su ti filmovi bolji :P
recimo okajanje, panov labirint i život drugih ownaju više manje (ako ne i) svaki hollywoodski film u zadnje vrijeme...

Svaka čast što misliš da su europski filmovi bolji od američkih. Žalosno je to, i pritom nisi ti kriv, da su svi nabrojani filmovi trebali prvo doći do nominacije za oscara da bi ih ti, ili većina drugih ljudi uopće zamijetila.
Da toliko pažnje ne polažeš u oscare, televiziju i ostale holivudski promovirajuće medije, možda bi saznao da je pred kraj prošle godine izašao fantastičan španjolski film Sirotište, mističan film kojeg poređuju s tim famoznim Panovim Labirintom.


Europska kinematografija ima previše nezavisnih filmove koje gleda određena skupina ljudi i kritičara

Zapravo ima puno manje nezavisnih filmova. Većinu filmova iz manjih zemalja financira ministarstvo kulture ili državna televizija. Ove veće države (njemačka, francuska, velika britanija) imaju vlastite producentske kuće. A to da ih gleda određena skupina ljudi je potpuno točno dok god ti ili drugi budete tako razmišljali. Tko kaže da recimo jedna Nikita, fantastičan francuski triler, nije za širu publiku. Baziran na liku Victora, kasnije je Besson napravio film Leon, a po tom filmu su snimljeni film Točka bez povratka, i istoimena serija Nikita koja trenutno opet ide na televiziji.


Hollywoodska kinematografija je za ljude željne akcije i velikih explozija uz par iznimki(Steven Spielberg :pray: ), dok Europska više teži priči i zapletu nego efektima :)
Meni su iz obe filmovi super(većina) i svaka ima svoje prednosti i mane :D


Opet krivo. Nabroji mi pet europskih akcijskih filmova koje si gledao ove godine. Da možeš, znao bi kako tu dobiješ i dovoljno akcije i dovoljno priče. win-win situacija.

Da_killah
22-01-2008, 10:17
i što s tim?kakve to veze uopće ima?
možda to i samo po sebi znači da su ti filmovi bolji :P
recimo okajanje, panov labirint i život drugih ownaju više manje (ako ne i) svaki hollywoodski film u zadnje vrijeme...

Svaka čast što misliš da su europski filmovi bolji od američkih. Žalosno je to, i pritom nisi ti kriv, da su svi nabrojani filmovi trebali prvo doći do nominacije za oscara da bi ih ti, ili većina drugih ljudi uopće zamijetila.
Da toliko pažnje ne polažeš u oscare, televiziju i ostale holivudski promovirajuće medije, možda bi saznao da je pred kraj prošle godine izašao fantastičan španjolski film Sirotište, mističan film kojeg poređuju s tim famoznim Panovim Labirintom.

da, jebiga, oscar puno znači za rejting filma, što samo po sebi povlači da će eventualno samo takvi filmovi doći u kina, a ostale nabavljaj kako možeš. u rijeci su donedavno bila samo 2 kina i hrvatski kulturni dom gdje se s vremena na vrijeme prikazuju recimo španjolski filmovi, ili ciklusi bergmana i coste gavrasa pa pokušavam ići što više na to, a i gledati na tv-u kad su ciklusi takvih filmova...spomenuo sam ova 3 igrom slučaja, među ostalim i jer su poznatiji od drugih, recimo ostrova koji je meni genijalan film, ali nije toliko ljudi čulo za njega kao za ona 3, i žalosna je istina da mediji odaberu par takvih filmova, nahypeaju ih i koji shodno tome i dođu do kina, a ostale je tada teško, ako ne i nemoguće nabaviti jer se vrlo vjerojatno niti u videotekama neće pojaviti...

unknown
22-01-2008, 11:21
Gledao sam taj film sirotište i lagano redatelj filma nije baš svoj

Arbiter of Change
22-01-2008, 13:30
Razlog, ako vam već ništa drugo ne vrijedi, zbog kojeg su meni europski filmovi dragi srcu je taj da redatelj i ostatak ekipe parira Hollywoodskim filmovima bez posezanjem za "Oooh, shiny!" CG efektima na koje su se mnogi filmovi ovih dana počeli oslanjati.

Master_of_Soup
22-01-2008, 16:54
Specijalni efekti, kao i sam vizualni izgled filma su itekako bitni za sam film.

Recimo 300, mnogi su ga posrali, ali meni owna zbog onog zapanjujućeg izgleda i slow-mo klanja.

shai_hulud
22-01-2008, 17:00
nisam mislio da ovdje ima poklonika europskog filma. svaka čast.

Lord Jambrek
22-01-2008, 18:00
Specijalni efekti, kao i sam vizualni izgled filma su itekako bitni za sam film.

Recimo 300, mnogi su ga posrali, ali meni owna zbog onog zapanjujućeg izgleda i slow-mo klanja.

Ne, specijalni efekti su grafika i ništa više, to je kao i današnje igre, imaš grafiku, a nemaš igrivost i priču, pogledaj Star Wars Episode 4,5,6. Efekti gotovo nikakvi a film rastura sve ostalo, koliko puta ja čujem "film saka, ali efekti su zakon" Efekti su fora za vidjet, došlo je do mnogih napredovanja u vizualnosti filma, ali radnje se nisu previše pomaknule, štoviše, otišle su nazad.

300 je jednostavno smeće, ja u tome filmu nisam vidjeo ništa drugo osim klanja i tih slow-mo pizdarija. Film za neandertalce doslovno. Svaki majmun se može derat "THIS IS SPARAAAAAAAAAAAAAA, TONIGHT WE DINE IN HEEEEEEEEEEEEL" itd itd itd.


Kako je Quentin Tarantino jednom rekao "Današnji film se ne snima, nego ga režiser samo priprema za kompjuter"

W3DR4N
22-01-2008, 18:24
Specijalni efekti, kao i sam vizualni izgled filma su itekako bitni za sam film.

Zato je Fahrenheit, film star više od četrdeset godina, i dan danas vrh ponude znanstvene fantastike. :thumbs2:

bezimeni
22-01-2008, 18:46
Europska kinematografija je ipak samo druga liga.Čast izuzecima koji su imali muda i viziju raditi dobre filmove...Sergio Leone , Besson, Pedro Almodovar , Danny Boyle ,HITCHCOCK, Kusturica... Ipak premalo s time da su neki prešli u Hollywood.Ameri imaju najbolju filmsku industriju.Europa tek bljesne ponekad nekim dobrim filmom koji se svidi širokom gledateljstvu.Nema konstante...Šteta ,volim pogledati dobar film koji nema holivudski štih i napravljen je potpuno drugaćije.
Ipak svaka ćast amerima.

Master_of_Soup
22-01-2008, 19:57
[quote="Master_of_Soup":3f77g84y]Specijalni efekti, kao i sam vizualni izgled filma su itekako bitni za sam film.

Recimo 300, mnogi su ga posrali, ali meni owna zbog onog zapanjujućeg izgleda i slow-mo klanja.

Ne, specijalni efekti su grafika i ništa više, to je kao i današnje igre, imaš grafiku, a nemaš igrivost i priču, pogledaj Star Wars Episode 4,5,6. [/quote:3f77g84y]

Star Wars u svoje vrijeme je imao vrhunske specijalne efekte, sam Đorđ Lukac je uložio masne pare i osnovao onaj studio za razvijanje specijalnih efekata.
Naravno da je važna priča, ali je i sama završna vizualna izvedba filma. Neznam kako vama, ali je meni draže vidit neku super dotjeranu eksploziju u hd-u nego nešto brzo sklepano u paintu.

Da_killah
22-01-2008, 20:16
i što to pomaže kad je film blago rečeno s*anje

DrunkyDuck
22-01-2008, 20:21
Specijalni efekti, kao i sam vizualni izgled filma su itekako bitni za sam film.
Ovisno o filmu. Itekako su bitni za film bez kvalitetne radnje/dijaloga/glume.

Ne, specijalni efekti su grafika i ništa više, to je kao i današnje igre, imaš grafiku, a nemaš igrivost i priču, pogledaj Star Wars Episode 4,5,6. Efekti gotovo nikakvi a film rastura sve ostalo
Efekti, kakvi god da su, cine 90% SW epizoda, oni su proslavili prve (snimljene) nastavke.

Sto se tice europskog filma, nedavno sam pogledao Les Diaboliques (http://www.imdb.com/title/tt0046911/). Njam.

Master_of_Soup
22-01-2008, 20:22
Uzmimo za primjeg godzillu. Japanska verzija di se svi deru "Gojira" i di je ljudskom oku vidljivo da tamo neki lik vuče čombića u obliku t-rexa po setu je ukratko sranje. A ona američka nije baš nešto, ali je više ugodna oku za pogledat od one prve navedene.

Naravno, rekao sam da je i priča važna, ne samo specijalni efekti.

DrunkyDuck
22-01-2008, 20:33
A ja ti kazem da je to ovisno samo o vrsti filma. Od Godzille se ionako ne ocekuje kvalitetna prica nego sami efekti koji i nose film.

Inace, kad gledam i ponajbolju akciju i efekte nakon kvalitetnog filma (radnja, likovi) cini mi se kao totalno gubljenje vremena. Kao da jedem mesni dorucak nakon janjetine, recimo.

Fencing_LORD
23-01-2008, 00:01
Europska kinematografija ima previše nezavisnih filmove koje gleda određena skupina ljudi i kritičara
Europsku kinematografiju gledaju ljudi koji od filma traže umjetnost, a ne romantičnu priču u bilo kakvom povijesnom spektaklu koja se tamo našla reda radi.

Točno to.

Europska kinematografija se koncentrira na filmsku umjetnost, a Hollywood na money making potencijal filmova.

Mafioz0r
23-01-2008, 00:17
Ova tema bi se trebala zvat "Europska kinematografija vs. Hollywood" i trebala bi bit anketa.

Inače se slažem s Fencing Lordom, Europljani se više koncentriraju na radnju, amosferu i umjetnost, a Hollywood na specijalne efekte i lovu.

MoNDi
23-01-2008, 13:40
Volim neke francuske filmove,naprimjer "Le pacte de Loups" ili Amelie i skoro sve filmove s Jean Renoom. Cini mi se da evropski filmovi imaju u sadrzaju dubinu koja hollywoodskim filmovima ponekada fali. Ali zato rade sto puta bolje animacije.
Sada tamo strajkaju autori,bas me zanima koje ce to imati posljedice.

mrs.croft
24-01-2008, 17:29
britanska kinematografija sama pwna hollywood. -.-'

@ fencing_lord - agree

Eddie9
24-01-2008, 17:56
i hollywood i europa imaju dobre filmove...ali neki moraju biti snobovi pa srat da je europa ne znam šta...ko da je svaki europski film nekakvo remek djelo...

Sickmanno1
25-01-2008, 00:18
hmm, jel se i ova nasa smeca ubrajaju u europsku kinematografiju ili cemo to baciti u balkansku...bilo kako bilo, obozavam srbske niskobuzetne (lol kakvi bi drugi bili) komedije...ma kakva amerika :D

EDIT: Zar uopce trebam da spominjem Pink Pantera...meni najjace komedije, a i daleki rodaci su fenomenalni...jednostavno jim carry, adam sandler, ben stiller i ekipa moraju jos puno papati :D

unknown
25-01-2008, 15:28
i hollywood i europa imaju dobre filmove...ali neki moraju biti snobovi pa srat da je europa ne znam šta...ko da je svaki europski film nekakvo remek djelo...

reiki_
25-01-2008, 16:03
A gledaš najbolje od svega i gotovo , ma zapravo gledaš ono što ti se sviđa... većina ljudi ionako je samo prosječno inteligentno. Ja npr. volim pokemone a ljudi mi kažu da odrastem. Ja ću radije nastaviti gledati Pokemone.

flander
25-01-2008, 16:15
Kako je počeo rat na mom otoku najbolji Europski film ikada,pa si vi mislite :P