PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zaštite



CheeseW01f
22-01-2008, 09:32
Evo pitanja: da li su Avast anti virus, ad-watch SE professional i lavasoft personal firewall dovoljna zaštita da mi nešto ne uđe dok igram igre( original naravno ) u MP-u online.

karloman
22-01-2008, 10:42
to su ok Av programi, ali kad si nabaviš Nod32 v3, neće ti ni pasti na pamet da postavljaš takva pitanja.... :wink:

Jerry
22-01-2008, 10:44
Pa ne kužim kako možeš dobiti virus ako igraš igre preko MP-a,jedino da je neki file na serveru zaražen i da ti se skida na komp preko autodownloada,ali taj slučaj još nisam vidio,kako god ovo ti je dovoljno iako toplo preporučam NOD32 s redovitim updateanjem.

karloman
22-01-2008, 10:55
Siako toplo preporučam NOD32 s redovitim updateanjem.

tak je, slažem se sa kolegom, tak i ja radim....
..... od kad koristim Nod32 nikad nikakvih uleta na komp... :wink:

22-01-2008, 11:03
Bavim se securitijem 2 godine tek...i za sad ti sa sigurnošču mogu reć da je najbolje:

-Zone alarm kao firewall
-Avast kao antivirus
-Spyware doctor za spyware


Ako je onaj koji ti upada u računalo vješt naći če ti rupe za svaki proizvod.One su čak i javne,a ako i nisu javne bez brige postoje,samo su private.

Ali u našoj državi imaš malo takvih webmajstora.Niti 10-ak.

karloman
22-01-2008, 11:08
Bavim se securitijem 2 godine tek...i za sad ti sa sigurnošču mogu reć da je najbolje:

-Zone alarm kao firewall
-Avast kao antivirus
-Spyware doctor za spyware


to ti Nod32 sve ima u sebi, tak da se netrebaš zajebavat s 3 različita programa, nego imaš samo jednog koji se automatski updejta i čim nadje nekog uljeza u sistemu, odma ga uklanja....
...nebi htio prodavat pamet, tebi koji se baviš već 2god sa zaštitom, ali kad je tak....
....zbilja nemaš brige s njim, ja sam preporođen od kad ga koristim..... :wink:

22-01-2008, 11:12
Bavim se securitijem 2 godine tek...i za sad ti sa sigurnošču mogu reć da je najbolje:

-Zone alarm kao firewall
-Avast kao antivirus
-Spyware doctor za spyware


to ti Nod32 sve ima u sebi, tak da se netrebaš zajebavat s 3 različita programa, nego imaš samo jednog koji se automatski updejta i čim nadje nekog uljeza u sistemu, odma ga uklanja....
...nebi htio prodavat pamet, tebi koji se baviš već 2god sa zaštitom, ali zbilja je tak....
....zbilja nemaš brige s njim, ja sam preporođen od kad ga koristim..... :wink:

Pa znam ja da ima...ali nije tolko kvalitetan u svemu.Nod 32 nije kaj je nekad bio.

karloman
22-01-2008, 11:33
Pa znam ja da ima...ali nije tolko kvalitetan u svemu.Nod 32 nije kaj je nekad bio.
znam i ja da ti znaš, nego govorim ovo radi drugih i opet ću ponoviti da za moj pojam svoj posao obavlja čisto solidno.....
.....nadasve perfektno.... :)

22-01-2008, 11:41
Pa znam ja da ima...ali nije tolko kvalitetan u svemu.Nod 32 nije kaj je nekad bio.
znam i ja da ti znaš, nego govorim ovo radi drugih i opet ću ponoviti da za moj pojam svoj posao obavlja čisto solidno.....
.....nadasve perfektno.... :)

Pada u vodu samo zato jer sam imao 3 vulnerable komponente od kojih sam jednu sam napravio i nije ih pronašao dok to avast čini bez problema.

Ček pa kaj ti nisi imo nod 32 kad sam ti se ja igral sa kompom :rotfl:

karloman
22-01-2008, 11:52
ne zajebavaj... :(
ne, nisam ga imal, baš sam napravi format C: i nisam još ništa stigao stavit (kaj se tiče zaštite), a komp mi je bio pic pic, i onda mi dođe poštenjačina i razjebe cijeli komp.... :?

22-01-2008, 11:54
ne zajebavaj... :(
ne, nisam ga imal, baš sam napravi format C: i nisam još ništa stigao stavit (kaj se tiče zaštite), a komp mi je bio pic pic, i onda mi dođe poštenjačina i razjebe cijeli komp.... :?

pa ak hočeš možemo i nod 32 testirati sad :)

karloman
22-01-2008, 11:59
np, ajde da i to probam, samo bez nekakvih sranja i posljedica...... :)

H4ck€r
22-01-2008, 12:05
hebes nod ubaci ti virus kojim ti ga jednostavno ugasi,restartas ga i opet je ugasen,nemozes ga cak ni reinstalirati.

22-01-2008, 12:09
hebes nod ubaci ti virus kojim ti ga jednostavno ugasi,restartas ga i opet je ugasen,nemozes ga cak ni reinstalirati.

o tome ja govorim...a bypasat nemre i zone alarm i avast.Ak bypassa jedno uvijek imaš drugo.

Zone alarm je odličan ako ga dobro konfiguriraš.

Meni je tak namješten da kad instaliram igru me pita dal sam siguran da to želim.

Tako da čim vidim nekaj čudno no way man i onda ga još avast baci u komunu. :D

karloman
22-01-2008, 12:17
hebes nod ubaci ti virus kojim ti ga jednostavno ugasi,restartas ga i opet je ugasen,nemozes ga cak ni reinstalirati.
kaj ti koristiš ???

H4ck€r
22-01-2008, 12:20
avast i jos par drugih cuda

karloman
22-01-2008, 12:23
a jbg, kaj sad.... čuo sam dosta pohvala za avast, nema mi druge nego da ga isprobam....

CheeseW01f
22-01-2008, 12:27
Hvala raja najbolji ste. Vidimo se preko nišana.

karloman
22-01-2008, 14:11
pa ak hočeš možemo i nod 32 testirati sad :)
ajde javi kad budeš free pa istestiramo Nod, ja sam već testirao i bilo je ok, baš me zanima kaj ti to imaš za test.... :)

callista
22-01-2008, 14:37
bitdefender is your way.

H4ck€r
22-01-2008, 16:27
pa ak hočeš možemo i nod 32 testirati sad :)
ajde javi kad budeš free pa istestiramo Nod, ja sam već testirao i bilo je ok, baš me zanima kaj ti to imaš za test.... :)

zanima me kkao ces ga testati? ako mislis trojanca nekoga da skenira pa da vidis jeli ga otkriva,kako?

C
11-03-2008, 23:29
1. Otvoriš Notepad ili neki text-ualni program.
2. Kopiraš ovaj text u njega:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}
3. Odeš na file>save as, odabereš sve ekstenzije (tj. bez ekstenzije), tako da ti upišeš ime ekstenzije, te u ime upiši samo ime "Test", bez ekstenzije.
4. Anti-virus treba to detektirati kao test infekciju po imenu "EICAR-Test-File" ili nešto tomu slično.
Više za imena u sljedećim anti-virusima:

A-Squared
Found nothing

AntiVir
Found Eicar-Test-Signature

ArcaVir
Found Eicar.Test

Avast
Found nothing

AVG Antivirus
Found nothing

BitDefender
Found nothing

ClamAV
Found nothing

CPsecure
Found EICAR-Test-File

Dr.Web
Found EICAR Test File (NOT a Virus!)

F-Prot Antivirus
Found EICAR_Test_File

F-Secure Anti-Virus
Found EICAR_Test_File, EICAR Test File, EICAR-Test-File

Fortinet
Found EICAR_TEST_FILE

Ikarus
Found EICAR-ANTIVIRUS-TESTFILE

Kaspersky Anti-Virus
Found EICAR-Test-File

NOD32
Found Eicar test file

Norman Virus Control
Found EICAR_Test_file_not_a_virus!

Panda Antivirus
Found Eicar.Mod

Rising Antivirus
Found EICAR-Test-File

Sophos Antivirus
Found EICAR-AV-Test

VirusBuster
Found nothing

VBA32
Found EICAR-Test-File

Na ovom OMS-u pet anti-virusa nije detektiralo testni virus, što znači da ti anti-virusi imaju svoje testne viruse.

5. Ukoliko vam anti-virus detektira odmah virusa, znači da radi 100%, a ako ga ne detektira, to znači da ne radi. A ako ga detektira nakon 10 minuta, znači da anti-virus ne radi najbolje.

6. Ovdje je iznimka A-Squared, Avast, AVG Antivirus, BitDefender, ClamAV i VirusBuster. Vjerojatno ovi anti-virusi detektiraju ovaj testni virus, ali ako vam ga ni ne detektiraju, ne dižite paniku, jer je ovaj virus bezopasan.

7. Download EICAR testnog virusa možete skinuti na:
http://depositfiles.com/files/4067089S(95 B)

RIDER32
11-03-2008, 23:53
NOD32 mi nece da uptajta?
Samo mi se crveni.
Evo nesto sam prokuzio. Malo mi je bio cudan ovaj novi NOD32.
Nesto mi skida ves po sata i samo stiscem enter. Te su datoteke od 2kb i 20kb.
Jel to to ili...sta. Val ima toliko puno jer dugo (nikad) nisam radio update.
AMD: jesu oni programi sto si nabrojo đaba il za "sicu"?

C
11-03-2008, 23:56
-Zone alarm kao firewall
-Avast kao antivirus
-Spyware doctor za spyware

Prvi nekaj košta, a druga dva su free.

RIDER32
12-03-2008, 00:03
WTF!
http://www.google.com
Pogledat cu mozda i imam koji.