PDA

Pogledaj cijelu verziju : zvučna do 250kn....



karloman
20-01-2008, 15:43
...kao što i sam naslov kaže, trebam zvučnu do 250kn, pa sam došao po savjet....
jedini razlog iz kojeg ju kupujem je taj kaj nemam zvuka u igri, a bez zvuka neide, znate i sami kak je to, a baš mi je tih 250kn viška, pa reko čemu da stoje neiskorišteni doma.....

.....sigurno vas zanima kak to nemam zvuka i mislite si baš si glup kaj pokušavaš to riješit kupnjom nove kartice, ide pojašnjenje....

....znači ja do sad nisam imao Pci zvučnu, samo ovu intergriranu i znao sam imat različitih problema sa zvukom u winsima, ali to sam uvijek riješio updateom novih audio drivera, ali ovo sad je neka ćudna situacija....

....reinstalirao sam drivere i sve ok, u winsima mogu slušat muziku i imam zvuka do mile volje, ali kad uđem u igru (Cod2 multy) nakon izvjesnog vremena (max. 10min.) totalno izgubim zvuk i onda ga ni u winsima nemam, tek nakon restarta....

.....dal neko možda zna di je problem i dal bi zvučna kartica tu pomogla.....

....puno hvala !!!

20-01-2008, 15:47
Do 250kn Creative Audigy Se.

Makar nisi naveo koje zvučnike imaš ali vjerujem da če ta zvučna tebi dušu dati :)

Ako veliš da se updejtanjem zvučnih drivera kolko tolko popravila stvar onda je logično za zaključiti da je problem u intergriranoj zvučnoj kartici.

Dakle,mjenjaj to. :wink:

karloman
20-01-2008, 15:50
...ok, hvala na brzom odgovoru :D

i da, da opet ne zaboravim navest zvučnike, to su Creative, oni 5.1 sistem, malo stariji, neznam točno model, budem pogledao pa javim....

20-01-2008, 15:56
To ti bude taman za te zvučnike.Niti netrebaš bolju zvučnu. :wink:

karloman
20-01-2008, 15:58
ok, hvala hvala...

u Admu košta 167kn, tak da si mi prišparal 100kn, to bude za pijaču, moram priznati da na sve misliš... :wink:

...može lock

callista
20-01-2008, 15:58
audigy SE ftw. taman dobra zvučna za nešto manje od 200 kn.

karloman
20-01-2008, 16:02
ako netko ima kakva druga razmišljanja, a da ne premašuje 250kn, nek se slobodno izjasni

W3DR4N
20-01-2008, 17:03
Ne možeš bolje uzeti. Istu koristim već tri-četiri godine i garantiram ti da s njom više nikad nećeš imati problema sa zvukom. :thumbs2:

str33t6l0w
20-01-2008, 17:10
Ne možeš bolje uzeti. Istu koristim već tri-četiri godine i garantiram ti da s njom više nikad nećeš imati problema sa zvukom. :thumbs2:

Isto ovdje... samo ja je nekoristim baš toliko.... bit češ prezadovoljan sa zvučnom....

i za 250kn ti se neisplati ništ drugo kupovat... možeš bacit pare na nešto što je po kvaliteti gore od SE-a..

karloman
20-01-2008, 17:29
neću bacat pare, kaj vam je, mora mi ostat nešto da počastim Iveka(amd freaka) s cugom, ipak mi je čovjek odgovoril za sekundu (skoro prije nego kaj sam postal) :D

20-01-2008, 17:30
tata zna :D

Ma nije bed za rundu samo ti zvučnu nabavi. :wink:

karloman
20-01-2008, 17:35
tata zna prek veze :D
kaj ti na mob dobivaš poruku kad je neko postal, pa brzo trčiš doma odgovoriti, stvarno si brz, svaka čast....

ajd nečemo više flejmat, dajte to locajte....

20-01-2008, 17:38
tata zna prek veze :D
kaj ti na mob dobivaš poruku kad je neko postal, pa brzo trčiš doma odgovoriti, stvarno si brz, svaka čast....

ajd nečemo više flejmat, dajte to locajte....

nazivam se tata jer sam skoro postal tata... :o

Na ovom forumu sam gotovo cijeli dan.Osim ak nisam na wc-u,kuhinji ili na cugi.


Moderatori spavaju..manjak ih je :rotfl:

Gwina su igre pojele pa špila cijeli dan a street bari lokalne ženske. :D

karloman
20-01-2008, 17:52
nazivam se tata jer sam skoro postal tata... :o

Na ovom forumu sam gotovo cijeli dan.Osim ak nisam na wc-u,kuhinji ili na cugi.


Moderatori spavaju..manjak ih je :rotfl:

Gwina su igre pojele pa špila cijeli dan a street bari lokalne ženske. :D

ok tata..... :D
moram priznat, mutavo mi je kak to da ti nisi moderator, jer si zbilja od/do na ovom forumu, čak si i faks zapostavil radi foruma.... :| , a da ne pričam o onim recenzijama i stickyjima kaj si napisal, složenim konfama i uvijek poštovanim savjetima koje si dal....
sramno je da netko poput "amd freaka" nije moderator, ta činjenica ruši reputaciju samog foruma.... :yuck:

karloman
20-01-2008, 17:53
nazivam se tata jer sam skoro postal tata... :o

Na ovom forumu sam gotovo cijeli dan.Osim ak nisam na wc-u,kuhinji ili na cugi.


Moderatori spavaju..manjak ih je :rotfl:

Gwina su igre pojele pa špila cijeli dan a street bari lokalne ženske. :D

ok tata..... :D
moram priznati, mutavo mi je kak to da ti nisi moderator, jer si zbilja od/do na ovom forumu, čak si i faks zapostavil radi foruma.... :| , a da ne pričam o onim recenzijama i stickyjima kaj si napisal, složenim konfama i uvijek poštovanim savjetima koje si dal....
sramno je da netko poput "amd freaka" nije moderator, ta činjenica ruši reputaciju samog foruma.... :yuck:

W3DR4N
20-01-2008, 17:54
Ne kužim šta se pjeniš. Čovjek je sam rekao da ne želi biti moderator.

20-01-2008, 17:59
Ne kužim šta se pjeniš. Čovjek je sam rekao da ne želi biti moderator.

NOP...gwin me pitao dal bih htio pomoć na podforumu na što sam ja pozitivno reagirao i prihvatio to,ali mislim da se admini nisu složili...

Meni to ne radi ulogu u životu,ja pomažem ljudima jer to volim,a usput slušam mnoge nove stvari za koje prije možda nisam znao.Naravno da sam tu ako treba pomoći,ali neželim da ovo ispada da ja nešto tražim od administracije.Ako nisam dovoljno povjerljiv ili slično nema problema.Ja ču i dalje pomagat ljudima maksimalno kolko mogu. :wink:

Cali
20-01-2008, 18:07
nazivam se tata jer sam skoro postal tata... :o

Na ovom forumu sam gotovo cijeli dan.Osim ak nisam na wc-u,kuhinji ili na cugi.


Moderatori spavaju..manjak ih je :rotfl:

Gwina su igre pojele pa špila cijeli dan a street bari lokalne ženske. :D

ok tata..... :D
moram priznat, mutavo mi je kak to da ti nisi moderator, jer si zbilja od/do na ovom forumu, čak si i faks zapostavil radi foruma.... :| , a da ne pričam o onim recenzijama i stickyjima kaj si napisal, složenim konfama i uvijek poštovanim savjetima koje si dal....
sramno je da netko poput "amd freaka" nije moderator, ta činjenica ruši reputaciju samog foruma.... :yuck:

vidi se da si kratko na ovom forumu, pa ne znaš šta se dešavalo u prošlosti i zašto amd više nije moderator.... i vjeruj mi, ta činjenica ne ruši reputaciju ovog foruma.

20-01-2008, 18:14
yap...its true...zato jer je amd imao kratki fetilj...na tome je dovoljno radio i to se više nebude ponovilo.

Ak sam s kime zadnje vrijeme flejmao to je bilo s pingvinom,ali više ko zajebancija a ne flejm.

Nije mi sila se svađat i flejmat.Tako da sam prag tolernacije sredio kak spada što se može vidjeti i po mojim postovima.

Bilo kako bilo ne namećem se nikome,šta se mene tiče,mod može biti bilo tko ako mu dopustite,eto čak bi glasao i za Calija ako treba.Nije problem.

:wink:

Cali
20-01-2008, 18:18
nakon posla nemam vremena ni volje smirivat podivljale hormone prištavih teenagera na ovom forumu, koji misle da znaju sve, i samo se žele svađat.

bezimeni
20-01-2008, 18:18
Ne možeš bolje uzeti. Istu koristim već tri-četiri godine i garantiram ti da s njom više nikad nećeš imati problema sa zvukom. :thumbs2:

Potpisujem,imam jednake dojmove.Odlična kartica,bolje ni ne treba od toga.

Cali
20-01-2008, 18:21
jedina je šteta što je to softverska kartica, pa koristi cpu za dsp. ali eto, ovdje je doslovno primjenjiva fraza: koliko para, toliko muzike.

bezimeni
20-01-2008, 18:28
Sobzirom da moj cpu koristi oko 1-2 % za obradu dok npr. svira winamp a sve je na 24 bita i ne ćini se kao neki presudni faktor.

NiX4
20-01-2008, 18:38
biti će vatre za roštilj :(

Sickmanno1
20-01-2008, 19:05
Meni se novi AMD vise svida ^^

Merry me!! :D

Cali
20-01-2008, 19:13
Sobzirom da moj cpu koristi oko 1-2 % za obradu dok npr. svira winamp a sve je na 24 bita i ne ćini se kao neki presudni faktor.

e pa dok winamp svira, tad dsp uopće ne radi, te cpu nije niti potreban...

međutim, ako upališ 3d sound u igrama, onda je druga priča.

bezimeni
20-01-2008, 19:21
Svejedno,izvrtio sam 3dmak 03 koji ima test sa zvukom i bez zvuka ( testovi na kraju) i razlika u broju fpsa sa max zvukom je tek onako odokotativno nekih 5% manje fpsova nego bez zvuka.Danas kada su dvojezgreni procesori standard i kada u velikoj većini ni nisu 100% iskorišteni osim na unreal 3 enđinu i dalje smatram da zauzeče procesora prilikom obrade zvuka nije presudna stvar kod kupovine zvučne kartice.Nisam pristalica toga da je skuplje uvijek i bolje ili isplativije.

karloman
20-01-2008, 20:25
evo javljam vam da sam nabavio karticu, nije Audigy, već Creative SB live! 5.1, čuo sam svakakve gadosti o dotičnoj kartici, s kojima se i slažem (softwer je koma), ali ne bunim se, ok roka (preporod) i obavlja svoj posao (riješila je problem u igri).....

....hvala svima..... :wink:

Amd imamo sad love za napiti se kak grabe, samo onda moram s vlakom doći u Zabok.... :D

Gwin
20-01-2008, 22:12
Gwina su igre pojele pa špila cijeli dan a street bari lokalne ženske. :D
gwin je jedan od rijetkh ovdje koji ima stalan posao.. i to posao koji me tjerao da budem na terenu danas od 6-18.. :P

@W3DR4N.. nisu mi da li da regrutiram amd-a kao zamjenika..

chekfile
20-01-2008, 23:07
Skarticom nema greske,a sto se tiće 3d zvuka nemas se razloga zamarati zato sto čudo samo iskrivljuje audio zapis,a to možeš definitivno potvrditi ako kao u mojemu slućaju imas spojen komp na resiver od kućnog kina koji košta kao 8800 ultra plus dotićna zvućna,rekao si da imas komplet 5.1 ,to si spoji,ukljući DDigital i nemoj ukljućivati nikakve efekte na eax control panelu i imaš vrhunski zvuk od kojeg je bolji samo DTS koji daje 24 bita na svih 5 kanala tj. zvućnika!Uzmi zvućnu vjeruj mi nema ti se smisla zamarati sa opterećenjem cpu-a a sto se tiće neke kvalitete zvuka ako misliš uzimati nešto bolje morao bi uzeti i nove zvućnike ako bi željeo vidjeti neku razliku u zvuku a mislim da za to stvarno nemas potrebe

chekfile
20-01-2008, 23:10
Staro ali močnooo,kada je tek izašla bila je car,ps. ako budes stavljo vistu moras skinuti zadnje update za nju,izuzev toga radi kao violina!!

karloman
21-01-2008, 00:34
fino, drago mi je da je neko prekinuo flejm na mojoj temi... :D
fino mi radi sa Creative SB live! , nego zanima me, dal bi se osijetila kakva promjena na bolje sa istim zvučnicima, samo da promijenim zvučnu (Creative Audigy Se), možda se to da zaključiti iz posta prije, ali sad u ovakvom mamurnom stanju nisam sposoban donosit nikakve pametnije zaključke....:shock:
zvučnici su ovi (http://katalog.hgspot.hr/Katalog/11197.JPG)

str33t6l0w
21-01-2008, 23:58
mislim da bi imao neke razlike kad bi stavio SE.... barem po mome mišljenju.. nebi to bila prevelika razlika.... ali bi se svakako čula.... na tim zvučnicima sigurno ;)

karloman
22-01-2008, 00:31
ok, zahvaljujem se..... trenutno mi nije frka pa ostajem na SB live!5.1, za silu posluži, makar nije to to, nemogu se pohvalit da je baš užitak slušati......
....prvi put kad idem u Zg kupujem Audigy SE, baš me zanima dal će se osijetit razlika.... :wink: