PDA

Pogledaj cijelu verziju : Šta se dešava u vašem tijelu kada popijete Coca-Colu?



_ZlayA_
20-01-2008, 14:09
Jeste li se ikada zapitali zašto kola dolazi sa osmijehom? To je zato što kola čini da se osjećate high.

Odstranili su kokain iz kole prije skoro više od 100 godina. Znate li zašto? Jer je bio suvišan.

U istraživanju za ženski medicinski bilten otkriveno je šta se dešava u vašem tijelu sat vremena nakon što popijete limenku kole.

U prvih 10 minuta: Deset kašika šećera napada vaš sistem, što je 100% preporučenog dnevnog unosa šećera. Nećete povratiti zbog prisustva fosforne kiseline koja prikriva okus i omogućava vam da sve to zadržite u želucu.

20. minuta: Vaš šećer u krvi raste uzrokujući eksploziju inzulina. Jetra odgovara na ovo pretvaranjem svog šećera do kojeg može da dođe u mast.

40. minuta: Apsorpcija kofeina je završena. Vaše zjenice se šire, krvni pritisak raste a kao odgovor vaša jetra ispušta više šećera u krvotok. Receptori adenozina u vašem mozgu su sada blokirani da spriječe umor.

45. minuta: Vaše tijelo povećava nivo proizvodnje dopamina, stimulišući centre za užitak u mozgu. Na isti način djeluje heroin.

60. minuta: Fosforna kiselina veže kalcijum, magnezijum i cink u crijevima, omogućavajući daljnje ubrzanje metabolizma. Proces je praćen visokim dozama šećera i umjetnih zaslađivača koji također povećavaju izbacivanje kalcijuma putem mokraće.

60. minuta: Diuretska svojstva kafeina nastupaju sileći vas da često mokrite. Na ovaj način izbacujete sav vezani kalcijum, magnezijum i cink koji su krenuli prema vašim kostima zajedno sa natrijem, elektrolitima i vodom.

60 minuta: Dok se rave party u vašem organizmu smiruje, lagano počinjete da osjećate pad šećera. Možete postati iritirani ili intertni. Do sada ste, bukvalno, izmokrili svu vodu koja se nalazila u koli, vodi koja je naravno upila sve vrijedne sastojke koje je vaše tijelo moglo iskoristiti za korisne stvari poput sposobnosti da hidratizira vaš organizam ili gradi snažne kosti i zube.

Nakon svega ovoga, u idućih sat vremena nastupa kafeinska kriza. Ili dva, ako ste pušač. Ali onda, čemu panika? Popijte još jednu limenku kole da se osjećate bolje.

ke vi mislite o ovom?

NowA
20-01-2008, 14:14
super, bolje kriza svaka 2 sata nego svaki 1 sat
long live the smokers :rotfl:

McPingvin_v2.0
20-01-2008, 14:20
Mislim da su to čista govna jer ovisi od organizma do organizma. Ja sam tokom PCP Arene pio 5+ Red Bullova dnevno i svejedno bi zaspao kao ranjeni vepar kad bih došao doma.

20-01-2008, 14:24
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

cropir
20-01-2008, 14:27
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

ovo ne kuzim bas :?


neg za ovo... sta ja znam, kad pijem kolu pijem ju al mi je fanta nekak bolja...volim ju sa ledom da malo ishlapi jer mi je prevec gazirana malo... ugl bas bi sad mogao popit jednu kolu :roll:

NowA
20-01-2008, 14:28
limunada pwns cola

Ivan_87
20-01-2008, 14:29
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

pa naravno kad cjeli svijet tretira kavu kao sretstvo od kojeg se nespava,naravno ako ću ja sad popit 3 kave jer moram cjelu noć bit budan onda ću nako te tri kave zabit si u glavu tu misao da mi se nespava,da sam pri sebi da neću zaspat zato jer nesmjem zaspat...

kužite što vam hoču reć

NowA
20-01-2008, 14:32
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

pa naravno kad cjeli svijet tretira kavu kao sretstvo od kojeg se nespava,naravno ako ću ja sad popit 3 kave jer moram cjelu noć bit budan onda ću nako te tri kave zabit si u glavu tu misao da mi se nespava,da sam pri sebi da neću zaspat zato jer nesmjem zaspat...

kužite što vam hoču reć

da, sve je to u glavi

_ZlayA_
20-01-2008, 14:37
ovo ne mora biti samo sa kolom, isto se sigurno moze reci i za sva gazirana pica (bar ona iz the coca cola company).

MindReader
20-01-2008, 14:54
zato ja ne pijem kolu već ohoho
pivo owna :D

Jerry
20-01-2008, 14:58
@borlic
kužim :)
Neznam,na mene to ništa ne utječe,pio sam i kavu pa sam se osjećao pospano u 4h u noći,i one wannabe redbullove,i prave redbullove,al nema nićeg boljeg osim ako si sam utuviš da nejdeš spavat :)

NowA
20-01-2008, 14:58
zato ja ne pijem kolu već ohoho
pivo owna :D

ne pijem i nevolim pivo
isto vrijedi i za kavu
vruca cokolada i limunada pwns :pray:

medusa
20-01-2008, 15:02
urbane legende

_ZlayA_
20-01-2008, 15:07
urbane legende
samo se tjesi... kad se jednom over-dose sa kolom i padnes na pod rigajuci pjenu iz usta nemoj nama pricat o urbanim legendama... :wink:

Neven <R>
20-01-2008, 15:13
Da kao što se svako malo događa ljudima koji su pili coca colu u posljednjih sto godina. Da je štetna kola - je, ali zato ju ne treba piti svaki. Na kraju krajeva ni hrana koju uzimaš nije zdrava, o slatkišima, cigaretama, alkoholu i stotinama drugih stvari da ne pričam.

Ivan_87
20-01-2008, 15:21
@borlic
kužim :)
Neznam,na mene to ništa ne utječe,pio sam i kavu pa sam se osjećao pospano u 4h u noći,i one wannabe redbullove,i prave redbullove,al nema nićeg boljeg osim ako si sam utuviš da nejdeš spavat :)

ali da stvara naviku to je,ja nemogu bez kave,bar svako jutro 1 kavu ili 2 na dan,i tako već 5god

la50
20-01-2008, 15:37
kolu popijem svakih možda mjesec dana

ChR0NoS
20-01-2008, 15:52
rijetko pijem kolu, samo na nekim feštama kada je se nađe

Niđo
20-01-2008, 15:57
Pijem je svaki dan zato sto mi je brat teski ovisnik o coli!!!
Pa mu ja ukradem da mu malo spasim jetru!!! :D

medusa
20-01-2008, 15:59
urbane legende
samo se tjesi... kad se jednom over-dose sa kolom i padnes na pod rigajuci pjenu iz usta nemoj nama pricat o urbanim legendama... :wink:
ja sam onda poseban jer mi se to nije nikad dogodilo, niti sam ikad čuo iz pouzdanih izvora za to :wink: :D

callista
20-01-2008, 16:12
kofein uspavljuje??? upravo suprotno, ja se osjećam ultra buddan kad popijem red bull.
a kolu gutam svaki dan, obožavam je. red bull je najgori, njega mrzim.

džidži buffon
20-01-2008, 16:19
ma kola nije zdrava 100% ako je se pije često
a kava mi nevalja i glupost mi je takozvani kult ispijanja kave

Human m0nst3r
20-01-2008, 16:22
Mislim da su to čista govna jer ovisi od organizma do organizma. Ja sam tokom PCP Arene pio 5+ Red Bullova dnevno i svejedno bi zaspao kao ranjeni vepar kad bih došao doma.
Signed.

Aerial
20-01-2008, 16:54
Sugestija radi čuda.

Mene nije briga za te njihove analize jer sam svjesna osoba i mogu popiti jednu čašu bez da se neshvatljivo pretvorim u debelog ovisnog letargičara.

cropir
20-01-2008, 16:57
eda... ja redovito pijem kolu i jedem sendvič/čokoladu pred kompom, ne vježbam nikada i unesem u sebe jedno povrce mozda tjedno a to je krastavac (as in pojedem ga, ne ono zločesto) a imam 52-3 kile i 174-5 cm... mogu si rebra napipat a kad uvucem trbuh onak izgledam ko zidov u konc logoru. :|


nego sta sa coca cola zero? koje sranje stave unutra da ima isti okus a nema kao secera?

Norther
20-01-2008, 17:00
eda... ja redovito pijem kolu i jedem sendvič/čokoladu pred kompom, ne vježbam nikada i unesem u sebe jedno povrce mozda tjedno a to je krastavac (as in pojedem ga, ne ono zločesto) a imam 52-3 kile i 174-5 cm... mogu si rebra napipat a kad uvucem trbuh onak izgledam ko zidov u konc logoru. :|


nego sta sa coca cola zero? koje sranje stave unutra da ima isti okus a nema kao secera?nema isti okus..

Babitz
20-01-2008, 17:09
ne pijem kolu više od godine jer je smeće

King tiger
20-01-2008, 17:15
cesto pijem kolu.

a u bezsecernu varijantu stave aspartam il saharozu , umjetna sladila koja su sladja od secera .

cropir
20-01-2008, 17:29
i te kemikalije su valjda manje zdrave od onog sta je u pravoj koli?

_ZlayA_
20-01-2008, 17:51
po ovome sto sam ja nasao ispadne da je cola instant gorivo za organizam. ko berserker, dealaš veci dmg ali zato primas vise dmg...
i ja sam se nekad nakon litar-2 kole osjecao malaksavo, a dok sam je pio bio sam hajpr ektiv....

prcko
20-01-2008, 17:51
Sve se mora konzumirati u umjerenim kolicinama.

Nodakim
20-01-2008, 23:17
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.



postaješ umoran i više uspavan,ali ne zaspiš

Fenrir
20-01-2008, 23:50
U principu, svi ti kofeinski i slični pripravci su samo kratkotrajni stimulatori. Npr. ak te kava, kola, red bull vatever razbudi na sat vremena, bit ćeš iscrpljen tri sata. Kao da u dizelski motor metneš benzin. Kratko vrijeme će jurit ko raketa, onda će stat i pokvarit se. To se otprilike događa i s organizmom poslije tih sranja. Tak da to treba pit samo ak baš hitno treba neki all-nighter za školu il kajgod zahtjeva stalnu budnost, al inače nije preporučljivo. Provjereno je(i ja sam ovo potvrdio) da je za intelektualni rad bolje pit običnu vodu nego kavu ili kolu. Nemam sad točno objašnjenje, al sam jednom slušao predavanje dr. Novosela u Varaždinu o tom, i znam da je imao prilično smisleno i logično objašnjenje. Napišem ak se sjetim :*

ZorgTheBorg
21-01-2008, 01:17
Prvih 10 min
Dio probavnog trakta kojim je cola prošla se polako tali i nadražuje okolne organe. Nestaje 100% bakterija u crijevu.

20 min
Cola nastavlja razorni put po organizmu, užareni dijelovi ostatka probavnog trakta eksplodiraju i probijaju kožu na nekim mjestima, ostala mjesta manje pogođena pougljenjuju i dime se.

30 min
Otrovan plin nastao taljenjem unutarnjih organa dolazi u kontakt sa zrakom,te sagorijeva mrveći kosti. Mozak ludi i izbacuje tjelesne tekućine iz uši van.

35 min
Pod radioaktivnim utjecajem gama zraka oslobođenih iz cole, jedina preživjela tkiva se raspadaju. Ostatak plina eksplodira pod utjecajem cole.

40 min
96% ljudskog tijela je plinovito, 3.99% je tekućina, 0.01% je krutina.

60 min
Zona u krugu 1 kilometar od bivšeg organizma je iznimno radioaktivna. Zona u krugu 100 metara je ugrijana, a u krugu 10 metara vlada tekuća plazma. U krugu od 5 metara vladaju egzotični, nepoznati zakoni fizike uvjetovani stanjem materije sličnim Velikom Prasku.

Sve su to gluposti... cola je fakin piće koje fakin pijem i živim. Zadnje što mi trebaju su suludi liječnički savjeti zasnovani na tome kako je udareno pile reagiralo na to.

Maloki
21-01-2008, 01:28
Ljubav prema coli je životinjski osjećaj Zorg, odupri se tome.

Nemesis
21-01-2008, 04:25
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

ja sam u men's healthu čitao da ubrzava rad srca...

prcko
21-01-2008, 11:02
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.
Ja kad popijem 0,5l kole ja nemrem spavat.Baš sam to isprobao ono legnem oko pola noci i do 3 se vrtim po krevetu nemrem zaspat,a kad ne pijem kolu onda zaspim ko beba u roku pol sata.

Dreadlock
21-01-2008, 11:09
Ljubav prema coli je životinjski osjećaj Zorg, odupri se tome.

nisko
I like it :P

Kenyi
21-01-2008, 11:18
Ljubav prema coli je životinjski osjećaj Zorg, odupri se tome.

da ti kao homo sapiens moras da se odupres od zivotinjskih osjecaja kao stu su ljubav.

džidži buffon
21-01-2008, 12:01
kaže netko(čuo): promućkana kola ima učinak kao antibiotik
Pomaže i kod gripe

Aerial
21-01-2008, 12:31
Meni je najluđe kad netko da onaj ultra pametni primjer cole koja razgrađuje meso... Ne znam jel to još rade na satovima biologije; u mojoj generaciji su svi taj glupi pokus morali raditi doma.
Ono, uzme čašu Cole i u nju ukrca komadić mesa. I meso se naravno raspadne.
I sad je to njima primjer za procese koji se događaju u želudcu. Way to go, science man! :pray:

Arbiter of Change
21-01-2008, 12:50
U želucu ti je stanje još gore od toga.

Sterpo
21-01-2008, 13:23
kolu rijetko pijem :roll:

Windwalker
21-01-2008, 13:32
Ja ne pijem Colu (kao ni pivo) jer mi nisu fini, a ne zbog štetnog djelovanja.

Zato Cockta, limunada, Cedevita i 100% iscjeđene naranče :pray: :pray: :pray:

MindReader
21-01-2008, 14:19
pivo je tekući kruh xD
nego.. sad mi se spava.. mogob puknit koju kolu :D

ZorgTheBorg
21-01-2008, 14:38
Ljubav prema coli je životinjski osjećaj Zorg, odupri se tome.

da ti kao homo sapiens moras da se odupres od zivotinjskih osjecaja kao stu su ljubav.
Erare homenum est.

:wink:

Šta fali coli. Pijemo ju jer je super okusa. Ali ne radimo blogove o njoj i ne pišemo joj pjesme... nigdje ne treba pretjerivati. Životinjski osjećaji su ipak dio nas, a nismo svi demigodovi kakve srećemo u budističkim hramovima i koji se hrane suncem.

str33t6l0w
21-01-2008, 16:51
kofein uspavljuje??? upravo suprotno, ja se osjećam ultra buddan kad popijem red bull.
a kolu gutam svaki dan, obožavam je. red bull je najgori, njega mrzim.

na novu godinu sam popio 2 paketa red bulla (12 komada) u roku od 2-6 i zaspao sam ko beba.... (radio ko dj pa svi častili.. ja se nisam htio opit i pio red bull)

King tiger
21-01-2008, 17:35
Meni je najluđe kad netko da onaj ultra pametni primjer cole koja razgrađuje meso... Ne znam jel to još rade na satovima biologije; u mojoj generaciji su svi taj glupi pokus morali raditi doma.
Ono, uzme čašu Cole i u nju ukrca komadić mesa. I meso se naravno raspadne.
I sad je to njima primjer za procese koji se događaju u želudcu. Way to go, science man! :pray:

ane nema veze sto je taj komad mesa mrtav :(

Kablam
21-01-2008, 18:09
Ajme, u znanosti sve zvuči bolno.

Human m0nst3r
21-01-2008, 18:26
Iskreno, BMK kaj se dogada u mome tjelu. Ako moram umrijeti vec, onda mi prije ili kasnije nis ne znaci.

Ivan_87
21-01-2008, 19:01
Iskreno, BMK kaj se dogada u mome tjelu. Ako moram umrijeti vec, onda mi prije ili kasnije nis ne znaci.

bolje umrijet sit nego gladan,bolje umrijet zadovoljan ili urokan nego tužan i u krizi :D :) :D

Aerial
21-01-2008, 19:43
[quote="Aerial_51":2crb54fy]Meni je najluđe kad netko da onaj ultra pametni primjer cole koja razgrađuje meso... Ne znam jel to još rade na satovima biologije; u mojoj generaciji su svi taj glupi pokus morali raditi doma.
Ono, uzme čašu Cole i u nju ukrca komadić mesa. I meso se naravno raspadne.
I sad je to njima primjer za procese koji se događaju u želudcu. Way to go, science man! :pray:

ane nema veze sto je taj komad mesa mrtav :([/quote:2crb54fy]

A mislim, barem bi profesor neki trebao znati da postoji stvar koja se zove želučana kiselinaSi da je ona 500 puta jača od otopljenog CO2 i karbonatne kiseline u Coca Coli... tako da mrzim kad taj primjer koriste :)

Možeš ti dodavati 50 litara Coca Cole u želudac, kiselost se neće povećati... HCl u želudcu raspuca pH i do ispod 1 pa je želudac sasvim ok.

Ivan_87
21-01-2008, 19:48
jel ima netko možda nešto o energy drinkovima,red bull,burn...

jer pijem svako malo,čito sam u novinama isto da je "otrov" :)

al nije previše texta bilo,ako ko ima nešto neka posta :wink:

Aerial
21-01-2008, 20:01
Red Bull sam danas jedan satrao.... mmmmm, zakon mi je taj okus :)

Ivan_87
21-01-2008, 20:21
Red Bull sam danas jedan satrao.... mmmmm, zakon mi je taj okus :)

zakon je i pomješat ga s nečim,al na vlastitu odgovornost jer frend završio u bolnici tjedan dana pio votku red bull,stezalo ga u ljevoj ruci i oko srca nije spavo 2 dana :o

Rex Regis.cro
21-01-2008, 20:45
Sve se mora konzumirati u umjerenim kolicinama.
Najveća istina koja postoji.
Previše Coca-Cole - nevalja
Previše Cappy sokova - nevalja
Previše Cedevite - nevalja
Previše Kave - nevalja
Previše Ledenih čajeva - nevalja
Previše Sarme - nevalja
Previše Bureka - nevalja
Previše Čvaraka - nevalja
Previše Juha - nevalja
Previše Hamburgera - nevalja
Previše Pizza - nevalja
Previše Andola i ostalih ljekova - nevalja
Ništa ne valja uzimati previše... niti igrati igre previše ne valja :D

Dreadlock
21-01-2008, 20:49
@Rex
care...upravo to...ok,kad je sve tako stetno,ajmo se svi prebacit na vodu i na svjezu salatu (bez ulja i octa jer je i to stetno)

medusa
21-01-2008, 20:52
http://www.snopes.com/cokelore/acid.asp
ajd pročitajte ovo


Meni je najluđe kad netko da onaj ultra pametni primjer cole koja razgrađuje meso... Ne znam jel to još rade na satovima biologije; u mojoj generaciji su svi taj glupi pokus morali raditi doma.
Ono, uzme čašu Cole i u nju ukrca komadić mesa. I meso se naravno raspadne.
I sad je to njima primjer za procese koji se događaju u želudcu. Way to go, science man! :pray:
koliki je to "komadić" bio? mislim, jel to bio manji komadić pa je jasno da se rapao od male koncentracije (a i raskvašenosti) ili komadina od koje bi se žak mogao najesti?

reiki_
21-01-2008, 20:56
Coca cola je otrov , ali ona zero je jos veci . Zaslađenja je aspartamom koji je neko vrijeme u USA bio na list bojnih otrova.



Aspartam je daleko najopasnija supstanca na tržištu koja koja se nalazi u hrani i napitcima (i tzv. “sugar-free” žvakaćim gumama, prim. prev.) On je odgovoran za preko 75% prijava štetnih efekata dodataka za hranu, koje su podnjete američkom Zavodu za Zaštitu Zdravlja (FDA). Mnoge od tih reakcija su veoma ozbiljne, uključujući gubitak svijesti i smrt, kao što je to objavljeno još u februaru 1994.g. u izvještaju Zavoda za Zdravlje i Zdravstvene Usluge (Department of Health and Human Services).(1) Nekoliko od 90 različitih zabilježenih simptoma izazvanih od strane aspartama, koji su navedeni u ovom izvještaju uključuju:
glavobolja/migrena, vrtoglavica, gubitak svjesti, mučnina, utrnulost, grčenje mišića, povećanje težine, osip na koži, depresija, zamor, razdražljivost, ubrzanje rada srca, nesanica, problemi sa vidom uključujući i gubitak vida, gubitak sluha, palpitacija srca, smetnje kod disanja, napadi nemira i panike, smetnje u govoru, gubitak ukusa, vrtoglavica, tinitus, gubitak pamćenja i bolovi u zglobovima.

Prema naučnicima koji su radili na proučavanju sporednih efekata aspartama, sljedeće hronične bolesti mogu da budu prouzrokovane, podstaknute ili pogoršane u slučaju konzumiranja ove supstance:(2)
tumori na mozgu, multipla skleroza, epilepsija, sindrom hroničnog zamora, (chronic fatigue syndrome, prim. prev.) parkinsonova bolest, alchajmerova bolest, mentalna retardacija, limfoma, deformacije kod novorođenčadi, fibromijalgija i dijabetes.

Aspartam se sastoji od tri hemikalije: aspartamska kiselina, fenilalanin i metanol. U knjizi, Prescription for Nutritional Healing, (autori James i Phyllis Balch), aspartam je svrstan u kategoriju “hemijskih otrova.” Kako ćemo vidjeti, to je upravo ono što on i jeste.

ASPARTIČNA KISELINA (40% ASPARTAMA)

Dr Russell L. Blaylock, profesor neurohirurgije na Medical University of Mississippi, nedavno je objavio knjigu u kojoj je detaljno opisao poremećaje koji nastaju ingestijom aspartične kiseline koja se nalazi u aspartamu. [devedest devet posto od natrijum glutamata (monosodium glutamate - MSG) je glutamična kiselina. Oštećenja koja ona prouzrokuje takođe su dokumentirana u Blayloc-ovoj knjizi (natrijum glutamat, kojeg mnogi od nas svakodnevno unose u svoj organizam uz pomoć Vegete i sličnih dodataka jelima, osim što poboljšava njihov ukus, istovremeno i uništava naše nervne ćelije, jer spada u grupu nervnih otrova, prim. prev.)]SBlaylock nam u svoj knjizi, uz pomoć od skoro 500 naučnih bilješki pokazuje kako suvišne ekscitativne amino kiseline kao što su aspartična kiselina i glutamična kiselina, koje se nalaze u u našoj hrani, prouzrokuju veoma ozbiljne hronične nervne poremećaje kao i cijelu jednu pletoru drugih akutnih simptoma.(3)

KAKO ASPARTAT (I GLUTAMAT) UZROKUJU OŠTEĆENJA

Aspartat i glutamat djeluju kao neurotransmiteri u mozgu omogućavajući prenos informacija od jedne nervne ćelije do druge. Ukoliko se u mozgu nalazi prevelika količina ovih supstanci, to dovodi do smrti određenih nervnih ćelija usljed stvaranja uslova za ulazak povećanih količina kalcijuma u te ćelije. Ulaskom kacijuma u ćelije, u njima dolazi do oslobađanja većih količina slobodnih radikala koji onda prouzrokuju smrt ćelije. Oštećenja nervih ćelija mogu biti izazvana od strane suvišnog aspartata ili glutamata i zbog toga se ove supstance nazivaju – “ekscitoksinima”. Oni “nadražuju” ili stimulišu nervnu ćeliju sve dok ona ne umre.

Aspartična kiselina je jedna amino kiselina. U svojoj slobodnoj formi (kada nije vezana za proteine) ona prouzrokuje značajno povećanje nivoa aspartata i glutamata u krvnoj plazmi. Suvišna količina aspartata i glutamata u krvi, kratko nakon ingestije aspartama ili glutamične kiseline (prekursora glutamata) dovodi do visoke koncentracije ovih neurotransmitera u određenim dijelovima mozga.

Krvna moždana barijera, koja normalno štiti mozak od suvišnog glutamata i aspartata kao i drugih toksina 1) nije potpuno razvijena za vrijeme djetinjstva, 2) ne pruža potpunu zaštitu svih dijelova mozga, 3) može biti oštećena posljedicama mnogih hroničnih i akutnih oboljenja, i 4) čak i kad je neoštećena, može ponekad da dozvoli da suvišni glutamat i aspartat “procure” u mozak.

Taj suvišni glutamat i aspartat polako počinju da razaraju neurone. Velika većina (75% i više) nervih ćelija u određenom području mozga biva usmrćena prije nego što bilo kakvi klinički simptomi hroničnog oboljenja dođu do izražaja. Neke od mnogih hroničnih bolesti za koje je dokazano da su potpomognute ili uzrokovane dugoročnim izlaganjem ekscitatornim aminokiselinama su:

Multipla skleroza (MS), Alchajmerova bolest, sindrom nedostatka pažnje kod djece (Attention Deficit Disorder, prim. prev.), gubitak memorije, hormonalni problemi, gubitak sluha, epilepsija, parkinsonova bolest, hipoglikemija, AIDS demencija, oštećenja na mozgu i neuro-endokrini poremećaji.

Ekscitoksini predstavljaju veliku opasnost za novorođenčad, djecu, trudnice, starce i ljude koji pate od određenih hroničnih bolesti. Čak je i Federacija Američkih Društava za Eksperimentalnu Biologiju (FASEB), koja inače zastupa sličnu ‘partijsku liniju’ kao i FDA, nedavno saopštila u jednom svom izvještaju da "bi gravidne žene, novorođenčad i djeca trebali izbjegavati korištenje dodataka za hranu koji sadrže L-glutamičnu kiselinu. Postoji mnogo dokaza o potencijalnim endokrinim poremećajima kao npr. povečanje nivoa kortizola i prolaktina, kao i različiti efekti kod muškaraca i žena, koji potvrđuju tu vezu sa endokrinim sistemom i sugerišu da dodatno unošenje L-glutamične kiseline treba da se izbjegava od strane žena sposobnih za trudnoću i individua sa afektivnim poremećajima."(4) Aspartična kiselina iz aspartama ima iste štetne osobine kao i glutamična kiselina.

O istinskom mehanizmu nastanka akutnih reakcija na suvišni glutamat i aspartat još uvijek se vodi jedna debata. Prema izvještaju FDA, te reakcije uključuju simptome kao što su:(5)
glavobolja/migrena, mučnina, bol u stomaku, zamor (blokira ulazak glukoze u mozak), nesanica, problemi kod vida, napadi nemira, depresija, i astma/bol u grudima.

Jedna od najčešćih žalbi ljudi koji pate od štetnih posljedica aspartama je gubitak pamćenja. Ono što je ovdje ironično, to je da je kompanija G.D. Searle još 1987.g. poduzela jedno opsežno istraživanje čiji je cilj bio otkrivanje sredstva koje je trebalo liječiti gubitak memorije usljed ostećenja prouzrokovanih od strane ekscitativnih aminokiselina. Blaylock je samo jedan od mnogih naučnika i doktora koji su posvetili pažnju poremećajima nastalim usljed konzumiranja aspartama i MSG-a (natrijum glutamata). Među one eksperte koji su glasno upozoravali javnost na štetnost uzimanja aspartata i glutamata spadaju i Adrienne Samuels, Ph.D., eksperimentalni psiholog, Olney, profesor psihijatrije na School of Medicine, Washington University, koji je ujedno i jedan od najvećih svjetskih autoriteta što se ekscitoksina tiče. (On je još 1971.g. obavjestio kompaniju Searle da aspartična kiselina prouzrokuje rupe u mozgu kod miševa.) Tu takođe uključujemo i Francis J. Waickman-a, M.D. (Doktor Medicinskih Nauka, prim. prev.), dobitnika priznanja the Rinkel and Forman Awards, koji je priznati stručnjak na području pedijatrije, alergije i imunologije.

Tu su takođe i: John R. Hain, M.D., forenzički patolog, i H.J. Roberts, M.D., FACP, FCCP, specijalista za dijabetes, koji je od strane jednog nacionalnog medicinskog magazina svojevremeno bio proglašen i za “najboljeg doktora u USA."

John Samuels je takođe jedan od onih koji su posvetili ovom problemu više pažnje. On je sastavio i jednu veliku listu naučnih radova koji pružaju više nego dovoljno dokaza o opasnostima vezanim za unošenje u organizam dodatne glutamične and aspartične kiseline.

A postoje i mnogi drugi koji mogu biti stavljeni na ovu listu.

FENILALANIN (50% ASPARTAMA)

Phenylalanine je aminokiselina koja se normalno nalazi u mozgu. Ljudi koji pate od fenilketonurije, nisu u stanju normalno da metaboliziraju fenilalanin. To dovodi do velike koncentracije fenilalanina u mozgu, što ponekad može biti smrtonosno. Dokazano je da kod ingestije aspartama, pogotovo zajedno sa karbohidratima, može doći do porasta nivoa fenilalanina u mozgu, čak i kod ljudi koji ne pate od fenilketonurije. Ovo nije samo teorija, jer je dokazano kako ljudi koji koriste aspartam kroz jedan duži vremenski period, imaju povećanu količinu fenilalanina u krvi. Višak fenilalanina u mozgu dovodi do smanjenja nivoa serotonina što onda izaziva emocionalne poremećaje i depresiju. Dokazano je da je nivo fenilalanina u krvi znatno povećan kod ljudi koji koriste aspartam.(6) Čak i kada čovjek samo jednom unese u sebe aspartam, količina fenilalanina u krvi se poveća. Prilikom svog svjedočenja ispred američkog Kongresa, Dr Louis J. Elsas je pokazao kako povećan nivo fenilalanina u krvi može da dovede do njegove povećane koncentracije u određenim dijelovima mozga i koliko je to opasno, pogotovo po novorođenčad i fetuse u majčinoj utrobi. On je takođe pokazao kako glodari metaboliziraju fenilalanin mnogo bolje i brže nego ljudi.(7)

Jedan slučaj veoma visokog nivoa fenilalanina prouzrokovanog aspartamom nedavno je opisan u jednom magazinu pod naslovom "Aspartamska noćna mora." John Cook je pio svakodnevno 6 do 8 ‘diet’ - napitaka. Njegovi simptomi su počeli kao gubitak memorije i česte glavobolje. Nakon toga njegovo stanje se pogoršalo u smislu naglih promjena raspoloženja sa napadima bjesnila. Rezultati analize njegove krvi pokazali su prisustvo fenilalanina u koncentraciji od 80 mg/dl. Kod medicinskog pregleda pokazale su se smetnje u radu mozga kao i oštećenja na mozgu. Nakon što je prestao sa konzumiranjem vještački zaslađenih pića uz pomoć aspartama, njegovo zdravstveno stanje dramatično se popravilo. ()

(…)

METANOL (10% ASPARTAMA)

Methanol je smrtonosan otrov. Mnogi od nas znaju kako su se mnogi ljudi otrovali nepravilno proizvedenim alkoholnim pićima koja su u sebi sadržavala metanol, koji kod ljudi može da prouzrokuje sljepilo i smrt. Metanol se postepeno oslobađa u tankom crijevu kada metilna grupa iz aspartama dođe u kontakt sa himotripsin enzimom.

Apsorpcija metanola u tijelu je mnogo brža kod ingestije slobodnog ili čistog metanola. Slobodni metanol se stvara iz aspartama kada se ovaj zagrije na temperaturu veću od 30&ordm;C. To se događa kada se namirnice ili napitci koji sadrže aspartam nepravilno skladište.

Metanol se u tijelu razlaže na mravlju kiselinu i formaldehid. Formaldehid je smrtonosan nervni otrov. Prema podacima Zavoda za Zaštitu Prirodne Okoline (EPA) metanol se smatra tzv. “kumulativnim” otrovom jer se veoma sporo eliminiše iz organizma nakon što je u njega unesen. U čovjekovom tijelu, on se oksidacijom razlaže na formaldehid i mravlju kiselinu; oba ova metabolika su toksični. Prema podacima iste organizacije, čovjek ne bi smio unositi u svoj organizam više od 7.8 mg/ na dan. Jedan litar pića koji je zaslađen aspartamom sadrži oko 56 mg metanola. Tako neki koji piju ili jedu malo više aspartamom zaslađenih produkata mogu dnevno da unesu u sebe oko 250 mg metanola, što je 32 puta više od onoga što EPA propisuje.(9)

Simptomi koji ukazuju na trovanje metanolom su: glavobolja, zujanje u ušima, mučnina, problemi u gastrointerstinalnom traktu, slabost, nesvjesnica, problemi kod pamćenja, utrnulost ekstremiteta kao i probadajući bol u njima, promjene u ponašanju, upala nerava. Najčešći i najpoznatiji simptomi trovanja metanolom su u vezi čula vida. Maglenje i treperenje pred očima, slab vid, oštećenja na mrežnjaći i sljepilo. Formaldehid je poznat kao kancerogena supstanca, oštećuje mrežnjaću oka, ometa replikaciju DNA, uzrokuje deformacije kod novorođenčadi.(10)

(…)

DIKETOPIPERAZINE (DKP)

DKP je sporedni produkt kod metabolizma aspartama. DKP je impliciran kao uzročnik tumora na mozgu. Olney je primjetio da DKP, nakon procesa nitrozacije u probavnom traktu stvara jednu komponentu vrlo sličnu N-nitrosourei, koja je vrlo kancerogena. Neki autori tvrde da se DKP stvara odmah nakon ingestije aspartama. Ja nisam siguran da li je to tačno. Ono što je sigurno to je da se DKP stvara u tečnim produktima koji sadrže aspartam nakon dužeg uskladištenja.

Kompanija G.D. Searle je sprovela istraživnaje na temu sigurnosti upotrebe DKP-a. FDA je kasnije tu otkrila mnoge eksperimentalne greške, neke od njih su bile pripisane “lošoj administraciji”, a kod drugih se radilo o “slučajnom mješanju životinja, životinje nisu dobijale propisanu količinu određene supstance, izgubljeni patološki uzorci usljed nepravilnog rukovanja,” i mnogo drugih grešaka.(12)

(…)

Takode se smatra da DKP uzrokuje i materične polipe kao i promjene u nivou holesterola u krvi, što je javno priznala i Dr Jacqueline Verrett, toksikolog koja radi za FDA, u svom svjedočenju ispred američkog Senata.(13)

Copy-paste s: http://www.galaksija.com/aspartam.htm

http://www.holisticmed.com/aspartame/

Ref:

1) Department of Health and Human Services, Report on All Adverse Reactions in the Adverse Reaction Monitoring System, (February 25 and 28, 1994).
(2) Compiled by researchers, physicians, and artificial sweetner experts for Mission Possible, a group dedicated to warning consumers about aspartame.
(3) Excitotoxins: The Taste That Kills, by Russell L. Blaylock, M.D.
(4) Safety of Amino Acids, Life Sciences Research Office, FASEB, FDA Contract No. 223-88-2124, Task Order No. 8.
(5) FDA Adverse Reaction Monitoring System.
(6) Wurtman and Walker, "Dietary Phenylalanine and Brain Function," Proceedings of the First International Meeting on Dietary Phenylalanine and Brain Function., Washington, D.C., May 8, 1987.
(7) Hearing Before the Committee On Labor and Human Resources United States Senate, First Session on Examing the Health and Safety Concerns of Nutrasweet (Aspartame).
() Account of John Cook as published in Informed Consent Magazine. "How Safe Is Your Artificial Sweetner" by Barbara Mullarkey, September/October 1994.
(9) Woodrow C. Monte, Ph.D., R.D., "Aspartame: Methanol and the Public Health," Journal of Applied Nutrition, 36 (1): 42-53.
(10) US Court of Appeals for the District of Columbia Circuit, No. 84-1153 Community Nutrition Institute and Dr Woodrow Monte v. Dr Mark Novitch, Acting Commissioner, US FDA (9/24/85).
(11) Aspartame Time Line by Barbara Mullarkey as published in Informed Consent Magazine, May/June 1994.
(12) FDA Searle Investigation Task Force. "Final Report of Investigation of G.D. Searle Company." (March 24, 1976)
(13) Testimony of Dr Jacqueline Verrett, FDA Toxicologist before the US Senate Committee on Labor and Human Resources, (November 3, 1987).
(14) Internal FDA memorandum.
(15) Analysis prepared by Dr John Olney as a statement before the Aspartame Board of Inquire of the FDA. Also Excitotoxins by Russell Blaylock, M.D.
(16) Congressional Record SID835: 131 (August 1, 1985)
(17) National Cancer Institute SEER Program Data.
(1) Walton, Ralph G., Robert Hudak, Ruth Green-Waite "Adverse Reactions to Aspartame: Double-Blind Challenge in Patients from a Vulnerable Population," Biological Psychiatry, 1993:34:13-17.
(19) Barbara Mullarkey, "How Safe Is Your Artificial Sweetner," September/October 1994 issue of Informed Consent Magazine.
(20) US Air Force. "Aspartame Alert." Flying Safety, 48 (5): 20-21 (May 1992).
(21) Reported by the Aspartame Consumer Safety Network.
(22) Barbara Mullarkey, Bittersweet Aspartame, A Diet Delusion.
(23) Millstone, Eric "Sweet and Sour." The Ecologist, 25 (March/April 1994).
(24) Mary Nash Stoddard, Editor, "The Deadly Deception," Aspartame Consumer Safety Network.
(25) ADA Courier, January 1993, Volume 32, Number 1. (26) "FDA Rejects AHPA Stevia Petition" by Mark Blumenthal, Whole Foods, April 1994.

Niđo
21-01-2008, 20:57
Pa da je tako stetno vec bi se davnih dana zabranilo

Dreadlock
21-01-2008, 21:12
Pa da je tako stetno vec bi se davnih dana zabranilo

a dobro,i za cigarete se zna da su stetne pa su u uporabi

Rex Regis.cro
21-01-2008, 21:14
@Rex
care...upravo to...ok,kad je sve tako stetno,ajmo se svi prebacit na vodu i na svjezu salatu (bez ulja i octa jer je i to stetno)
lol hvala, ajde da i mene netko pohvali na froumu :oops:

Niđo
21-01-2008, 21:23
Pa da je tako stetno vec bi se davnih dana zabranilo

a dobro,i za cigarete se zna da su stetne pa su u uporabi

Pa tko je rekao da cola nije stetna!!!

Dreadlock
21-01-2008, 21:27
[quote="Niđo":1i7iw8na]Pa da je tako stetno vec bi se davnih dana zabranilo

a dobro,i za cigarete se zna da su stetne pa su u uporabi

Pa tko je rekao da cola nije stetna!!![/quote:1i7iw8na]

ma nisam te ja napao.uopce nisam...

prcko
21-01-2008, 22:39
Neznam jer ko vec napisao,ali probajte stavit komad mesa u neku zdjelicu i zalijte ju coca colom i ostavite preko noci.Ujutro pogledajte reakciju i to se isto dogadja u našem tijelu.Znam da dosta ljudi to zna,al eto :)

Aerial
21-01-2008, 22:47
koliki je to "komadić" bio? mislim, jel to bio manji komadić pa je jasno da se rapao od male koncentracije (a i raskvašenosti) ili komadina od koje bi se žak mogao najesti?

A mali naravno... Ne bi trošili na po kile mesa da vidimo kako se raspada :)
U biti, ne raspadne se u smislu da se raskomada nego se vidi da je "izgrižen".
Svejedno, pokus je FAIL jer bi to toj logici želudac sam sebe već davno razgradio :)

@Prcko: upravo o tome govorimo. Taj pokus ne vrijedi.

prcko
21-01-2008, 22:51
koliki je to "komadić" bio? mislim, jel to bio manji komadić pa je jasno da se rapao od male koncentracije (a i raskvašenosti) ili komadina od koje bi se žak mogao najesti?

A mali naravno... Ne bi trošili na po kile mesa da vidimo kako se raspada :)
U biti, ne raspadne se u smislu da se raskomada nego se vidi da je "izgrižen".
Svejedno, pokus je FAIL jer bi to toj logici želudac sam sebe već davno razgradio :)

@Prcko: upravo o tome govorimo. Taj pokus ne vrijedi.
Bah baš ne pratim kad se forum stalno ruši,bah nwm :)

Rex Regis.cro
21-01-2008, 23:13
koliki je to "komadić" bio? mislim, jel to bio manji komadić pa je jasno da se rapao od male koncentracije (a i raskvašenosti) ili komadina od koje bi se žak mogao najesti?

A mali naravno... Ne bi trošili na po kile mesa da vidimo kako se raspada :)
U biti, ne raspadne se u smislu da se raskomada nego se vidi da je "izgrižen".
Svejedno, pokus je FAIL jer bi to toj logici želudac sam sebe već davno razgradioS:)

@Prcko: upravo o tome govorimo. Taj pokus ne vrijedi.
E baš to, to uvijek ponavljam. Ja ne govorim da je Coca-Cola jedno najzdravijih pića, ali u normalnim količinama ako se konzumira nikada ti ništa neće biti.

kikl0p
22-01-2008, 20:23
pa ko i vecina stvari koje konzumiramo sustavno nas truje polako sto dovodi do raznih oboljenja

Dreadlock
22-01-2008, 20:33
moj frend kaze da mu je netko u obitelji umro od toga sto mu je cola izgrizla jestu il tako nesto...

Dreadlock
22-01-2008, 20:34
moj frend kaze da mu je netko u obitelji umro od toga sto mu je cola izgrizla jestu il tako nesto...

sad...koliko je to istina...

Nemesis
22-01-2008, 20:50
ja sam ovisnik o coli i boli me K šta će mi jetra otić.ionak ću umrijet kad tad.onda ću barem umrijet zadovoljan. :)

Lord AngelRI
22-01-2008, 21:12
znam da nije dobra ali je fina... :)

Nemesis
22-01-2008, 21:15
znam da nije dobra ali je fina... :)

toga se i ja držim.ipak,zabranjeno voće je najslađe.iako nam cola nije zabranjena.barem još nije.... :)

Lord AngelRI
22-01-2008, 21:21
znam da nije dobra ali je fina... :)

toga se i ja držim.ipak,zabranjeno voće je najslađe.iako nam cola nije zabranjena.barem još nije.... :)

ma tko će ti zabranit coca - colu to niikad... ukratko sve je dobro ali u maloj mjeri...

Ivan_87
22-01-2008, 22:32
ja sam ovisnik o coli i boli me K šta će mi jetra otić.ionak ću umrijet kad tad.onda ću barem umrijet zadovoljan. :)

ma ja popijem pol litre tjedno,ako cura donese,ako ne kupim red bull ili neki sok recimo on naranče i tako,malo vodu puno sokove gazirane i negazirane,kavu,cigare i to je to :wink:

Nemesis
22-01-2008, 22:37
ja sam ovisnik o coli i boli me K šta će mi jetra otić.ionak ću umrijet kad tad.onda ću barem umrijet zadovoljan. :)

ma ja popijem pol litre tjedno,ako cura donese,ako ne kupim red bull ili neki sok recimo on naranče i tako,malo vodu puno sokove gazirane i negazirane,kavu,cigare i to je to :wink:

ja dnevno popijem minimalno pola litre.a subotom kad izađem sa ženskom(jer kad sam s njom ne pijem alkohol)popijem i dvije litre...

Ivan_87
22-01-2008, 23:14
ja sam ovisnik o coli i boli me K šta će mi jetra otić.ionak ću umrijet kad tad.onda ću barem umrijet zadovoljan. :)

ma ja popijem pol litre tjedno,ako cura donese,ako ne kupim red bull ili neki sok recimo on naranče i tako,malo vodu puno sokove gazirane i negazirane,kavu,cigare i to je to :wink:

ja dnevno popijem minimalno pola litre.a subotom kad izađem sa ženskom(jer kad sam s njom ne pijem alkohol)popijem i dvije litre...

popi alkohol bit će ti bolje sa ženskom,štok i kola :D

Nemesis
22-01-2008, 23:16
ja sam ovisnik o coli i boli me K šta će mi jetra otić.ionak ću umrijet kad tad.onda ću barem umrijet zadovoljan. :)

ma ja popijem pol litre tjedno,ako cura donese,ako ne kupim red bull ili neki sok recimo on naranče i tako,malo vodu puno sokove gazirane i negazirane,kavu,cigare i to je to :wink:

ja dnevno popijem minimalno pola litre.a subotom kad izađem sa ženskom(jer kad sam s njom ne pijem alkohol)popijem i dvije litre...

popi alkohol bit će ti bolje sa ženskom,štok i kola :D

ma ja se bojim pit alkohol,jer kad god ga pijem,samopouzdanje mi enormno poraste pa idem barit okolo trebe kojih se trebam bojat pogledat kako su dobre...

Ivan_87
22-01-2008, 23:17
ja sam ovisnik o coli i boli me K šta će mi jetra otić.ionak ću umrijet kad tad.onda ću barem umrijet zadovoljan. :)

ma ja popijem pol litre tjedno,ako cura donese,ako ne kupim red bull ili neki sok recimo on naranče i tako,malo vodu puno sokove gazirane i negazirane,kavu,cigare i to je to :wink:

ja dnevno popijem minimalno pola litre.a subotom kad izađem sa ženskom(jer kad sam s njom ne pijem alkohol)popijem i dvije litre...

popi alkohol bit će ti bolje sa ženskom,štok i kola :D

ma ja se bojim pit alkohol,jer kad god ga pijem,samopouzdanje mi enormno poraste pa idem barit okolo trebe kojih se trebam bojat pogledat kako su dobre...

heh zabriješ skojom i tako ako si pod utjecajem a ako imaš curu najbolje samo nju imat :D

Nemesis
22-01-2008, 23:22
ma pazi samo ovaj primjer:cura voditeljica na STV-u i stoji sa legicama,a dobra,a ja idiot joj se došo upucavat.ovi moji poginuli od smijeha.bio pijan ko guzica.

Sonic_Moronic
24-01-2008, 16:59
Ne slušam ta sranja tipa "što ne valja".

Kladit ću se da svaki dan napravite bar 10 stvari koje "ne valja" raditi. Npr. kad se nešto ugrije u mikrovalnoj, treba čekati 2 minute, zbog radijacije i to.
Pa to nitko ne poštuje.

Jednostavno, živite i nemojte se brinuti za svaku sitnicu.

Btw. ne mogu vjerovati da netko može biti ovisan o koli.

cropir
24-01-2008, 17:20
mda, 2 minute treba cekat? :D

eda, iz koje epizode CADa ti je citat u sigu?

Ogg The Dogg
24-01-2008, 21:26
ne pijem kolu, neekonomična je 0,25kole= pol litre domaćeg piva. i da, svi hladni napitci, zajedno s kolom loše utječu na temperature u probavnom sustavui tak odovode do slabijeg rada probavnih enzima, što dovodi do stvaranja toksina u krvi i izaziva plinove. i da ako niste znali mlijeko razara jetru gotvo u jednakoj mjeri kao i alkhol... tako da ni zdrava hrana nije baš u potpunosti zdrava.

Dreamer Deceiver
24-01-2008, 21:34
boli me ona stvar...
kad umrem umret ću...
božja volja...
ili koliko me jako auto pokosi...

ZorgTheBorg
24-01-2008, 21:35
ne pijem kolu, neekonomična je 0,25kole= pol litre domaćeg piva. i da, svi hladni napitci, zajedno s kolom loše utječu na temperature u probavnom sustavui tak odovode do slabijeg rada probavnih enzima, što dovodi do stvaranja toksina u krvi i izaziva plinove. i da ako niste znali mlijeko razara jetru gotvo u jednakoj mjeri kao i alkhol... tako da ni zdrava hrana nije baš u potpunosti zdrava.
Da nisi ti kojim slučajem naša profa biologije?

Korpse
24-01-2008, 21:52
nešto kruli.

cropir
24-01-2008, 21:54
mlijeko nisam pio otkad me mama dojila jer mi je fuj. a i nije zdravo, laktozu ni Isus nemoze probavit pa ne kuzim kak je zdravo... kalcija ima i u vitaminima pa njih mozete pit.

Ogg The Dogg
24-01-2008, 22:59
[quote="Ogg The Dogg":1j6gj5f8]ne pijem kolu, neekonomična je 0,25kole= pol litre domaćeg piva. i da, svi hladni napitci, zajedno s kolom loše utječu na temperature u probavnom sustavui tak odovode do slabijeg rada probavnih enzima, što dovodi do stvaranja toksina u krvi i izaziva plinove. i da ako niste znali mlijeko razara jetru gotvo u jednakoj mjeri kao i alkhol... tako da ni zdrava hrana nije baš u potpunosti zdrava.
Da nisi ti kojim slučajem naša profa biologije?[/quote:1j6gj5f8]
lol! ne nisam ti profa i ima 2 iz biologije :)

ZorgTheBorg
25-01-2008, 00:07
[quote="Zorg_The_Borg":2j9bqvwk][quote="Ogg The Dogg":2j9bqvwk]ne pijem kolu, neekonomična je 0,25kole= pol litre domaćeg piva. i da, svi hladni napitci, zajedno s kolom loše utječu na temperature u probavnom sustavui tak odovode do slabijeg rada probavnih enzima, što dovodi do stvaranja toksina u krvi i izaziva plinove. i da ako niste znali mlijeko razara jetru gotvo u jednakoj mjeri kao i alkhol... tako da ni zdrava hrana nije baš u potpunosti zdrava.
Da nisi ti kojim slučajem naša profa biologije?[/quote:2j9bqvwk]
lol! ne nisam ti profa i ima 2 iz biologije :)[/quote:2j9bqvwk]
Ne, naša profa u svemu vidi tešku opasnost za zdravlje. Danas smo naučili da će nas ubit stara riba.

Po tome, ja bih trebao biti decaying corpse. 8)

Skoljo
25-01-2008, 12:12
Ak pijem kolu prvo ju smuckam :D, Piva je bolja...

Rex Regis.cro
25-01-2008, 12:46
Ak pijem kolu prvo ju smuckam
I ja :rotfl:
Tek kada popijem oko 2 dl ako govorimo o boci od 5 dl :D

T1H0
25-01-2008, 21:22
najbolje je pit hladnu. kad se napiješ koka kole neki procesi se događaju u želucu ............. i na kraju je popišaš

Mafioz0r
25-01-2008, 21:23
[quote="Ogg The Dogg":34ce0eys][quote="Zorg_The_Borg":34ce0eys][quote="Ogg The Dogg":34ce0eys]ne pijem kolu, neekonomična je 0,25kole= pol litre domaćeg piva. i da, svi hladni napitci, zajedno s kolom loše utječu na temperature u probavnom sustavui tak odovode do slabijeg rada probavnih enzima, što dovodi do stvaranja toksina u krvi i izaziva plinove. i da ako niste znali mlijeko razara jetru gotvo u jednakoj mjeri kao i alkhol... tako da ni zdrava hrana nije baš u potpunosti zdrava.
Da nisi ti kojim slučajem naša profa biologije?[/quote:34ce0eys]
lol! ne nisam ti profa i ima 2 iz biologije :)[/quote:34ce0eys]
Ne, naša profa u svemu vidi tešku opasnost za zdravlje. Danas smo naučili da će nas ubit stara riba.

Po tome, ja bih trebao biti decaying corpse. 8)[/quote:34ce0eys]Ma obojica bi po njenoj teoriji trebali bit jednom nogom u grobu - ti pojedeš jedne velike Bobi flipse za vrijeme svakog velikog odmora, a ja popijem najmanje 0.5 l gaziranih pića dnevno.

Lord AngelRI
25-01-2008, 21:25
Cola saksa...Sprite owna

owna owna sa votkom... :)

T1H0
25-01-2008, 21:33
najbolja je bevanda i gembač... sfljuuuup

Sonic_Moronic
25-01-2008, 22:00
Cola saksa...Sprite owna

Napokon netko tko isto misli.

Btw. mlijeko owna. Bogohulnici.

Aerial
26-01-2008, 00:04
Btw. mlijeko owna. Bogohulnici.

Jel postoji gazirano mlijeko? ... baš bi to probao :)

Ogg The Dogg
26-01-2008, 13:10
jeste kad culi za bilk? to je neki mix mlijeka i piva :rotfl:

Lord Jambrek
26-01-2008, 13:22
[quote="Sonic_Moronic":3hl8iloq]Btw. mlijeko owna. Bogohulnici.

Jel postoji gazirano mlijeko? ... baš bi to probao :)[/quote:3hl8iloq]

Ulij pola litre mineralne i ostavi ga da se kiseli 1-2 dana na suncu, dođe na isto. :D

Ogg The Dogg
26-01-2008, 13:30
[quote="Aerial_51":tu99hbk0][quote="Sonic_Moronic":tu99hbk0]Btw. mlijeko owna. Bogohulnici.

Jel postoji gazirano mlijeko? ... baš bi to probao :)[/quote:tu99hbk0]

Ulij pola litre mineralne i ostavi ga da se kiseli 1-2 dana na suncu, dođe na isto. :D[/quote:tu99hbk0]
ne, onda dobiješ gazirani jogurt! :)

Lord AngelRI
26-01-2008, 22:12
jeste kad culi za bilk? to je neki mix mlijeka i piva :rotfl:

ne jel dobro??

v4MP1r3
27-01-2008, 00:33
Ak pijem kolu prvo ju smuckam
I ja :rotfl:
Tek kada popijem oko 2 dl ako govorimo o boci od 5 dl :D

od muckanja kole proizlaze stetni plinovi
koliko mogu biti dozvoljeno stetni

ista shema vam je i s cedevitom, ona glupa pjena je najfinija al je najstetnija od cijeloga soka

opet se racamo na pitanje da li to uopce smije itko piti
xD

Ogg The Dogg
27-01-2008, 10:04
[quote="Ogg The Dogg":2yl9hmix]jeste kad culi za bilk? to je neki mix mlijeka i piva :rotfl:

ne jel dobro??[/quote:2yl9hmix]
ne znam... porcito sam to u kliku... ludi japanci...

FaTaL_mRkvA
27-01-2008, 10:31
baš divno...sad mi se još i coca-cola zgadila... :|

Ogg The Dogg
27-01-2008, 10:41
baš divno...sad mi se još i coca-cola zgadila... :|
nadam se ad ja nisam nimalo kriva za to :)
i da.. kliko sam ti na link :wink:

Lord AngelRI
27-01-2008, 19:40
[quote="Lord AngelRI":2m9ndx7h][quote="Ogg The Dogg":2m9ndx7h]jeste kad culi za bilk? to je neki mix mlijeka i piva :rotfl:

ne jel dobro??[/quote:2m9ndx7h]
ne znam... porcito sam to u kliku... ludi japanci...[/quote:2m9ndx7h]

a to očito mogu samo oni...

djubrex
27-01-2008, 21:31
događa se....
hmmmmm....
svašta...
lol
nisam neki fan cole

Lord Myrkul
27-01-2008, 22:49
45. minuta: Vaše tijelo povećava nivo proizvodnje dopamina, stimulišući centre za užitak u mozgu. Na isti način djeluje heroin.


hm ne bih znao



60. minuta: Diuretska svojstva kafeina nastupaju sileći vas da često mokrite. Na ovaj način izbacujete sav vezani kalcijum, magnezijum i cink koji su krenuli prema vašim kostima zajedno sa natrijem, elektrolitima i vodom.


to je tocno, ali popijem dvi case, a ne limenku. inace kaze se kalcij i magnezij



60 minuta: Dok se rave party u vašem organizmu smiruje, lagano počinjete da osjećate pad šećera. Možete postati iritirani ili intertni.


hmmmmm ne.



Nakon svega ovoga, u idućih sat vremena nastupa kafeinska kriza. Ili dva, ako ste pušač.


dont think so, bar po mom iskustvu.
btw cola mi je najdraze pice i rade bi popia nju nego bilo sta drugo

_ZlayA_
27-01-2008, 23:17
kalcijum nije nepravilno. ali zato ni kalcij nije nepravilno, stvar je dijalekta i caja.

Jopax
28-01-2008, 00:15
Čujte, kola jest nezdrava, ali u njenu korist ide ovo:
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt
Daklem, to bi se moglo shvatiti kao da nema zdrave hrane samo stupnjevi nezdravosti, jer što god jedemo ono negativno utječe na naš organizam na neki način, u kole je ta negativnost jako izražena, ali vjerujte da ni pizza, ni piva, ni ćevapi, ni burek ni... ... nije pretjerano zdravo :D

Nitro3d
28-01-2008, 21:35
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

pa naravno kad cjeli svijet tretira kavu kao sretstvo od kojeg se nespava,naravno ako ću ja sad popit 3 kave jer moram cjelu noć bit budan onda ću nako te tri kave zabit si u glavu tu misao da mi se nespava,da sam pri sebi da neću zaspat zato jer nesmjem zaspat...

kužite što vam hoču reć
Čovjek ostaje budan cijelo vrijeme ako stoji ili sjedi,tek ako legne(a ako je umoran)možeš se kladit da će zaspat.

SH4D0W
29-01-2008, 12:05
ne pijem colu :P I am saved!!

ZorgTheBorg
29-01-2008, 13:02
Evo iskapio sam čašu.
Prije 2 sata.
Jesam li mrtav?

Lord Ragnarok
29-01-2008, 13:07
neznamo, reci nam.

inace cockta >>>>>cola

prcko
29-01-2008, 13:34
Cocta ima vitamina mm i meni je nekak slađa od cole

Lord AngelRI
29-01-2008, 21:24
Evo iskapio sam čašu.
Prije 2 sata.
Jesam li mrtav?

javi se za par godina nakon ispijanja svakog dana po 1 času...

Rex Regis.cro
29-01-2008, 22:18
[quote="Zorg_The_Borg":1zzkwiw5]Evo iskapio sam čašu.
Prije 2 sata.
Jesam li mrtav?

javi se za par godina nakon ispijanja svakog dana po 1 času...[/quote:1zzkwiw5]
Ne, to je pre malo. Godinu dana pij litru i po svaki dan i ode jetra. Dogodilo se frendu od mog starog. Čoek u životu nije taknuo alkohol.
BTW, tko kaže da kada ti kupiš sok od naranče ili jabuke da je unutra zbilja to voće? Ja volim te sokove ali jebeš mi sve garant imaju više kemikalja neko coca-cola.

Human m0nst3r
29-01-2008, 22:38
Cockta ima ok okus i dobra je, ali ruku na srce ljudi meni nara i mirinda peru sve. Dok je bio rat ja sam samo to dvoje pio.

LD
29-01-2008, 22:57
Da Nara rules :pray:

Samo cudno ali Naru (2litre) mogu nabavit samo u jednoj trgovini pored Otočca (Lika). Tu u Rijeci nisam nabaso na nju... Ali okus je legendaran, jebes fantu. Kada vidim onaj cartoon lik sa nekom narancom na glavi, sjetim se nje... Nare.

ZorgTheBorg
29-01-2008, 23:02
[quote="Lord AngelRI":1dka6929][quote="Zorg_The_Borg":1dka6929]Evo iskapio sam čašu.
Prije 2 sata.
Jesam li mrtav?

javi se za par godina nakon ispijanja svakog dana po 1 času...[/quote:1dka6929]
Ne, to je pre malo. Godinu dana pij litru i po svaki dan i ode jetra. Dogodilo se frendu od mog starog. Čoek u životu nije taknuo alkohol.
BTW, tko kaže da kada ti kupiš sok od naranče ili jabuke da je unutra zbilja to voće? Ja volim te sokove ali jebeš mi sve garant imaju više kemikalja neko coca-cola.[/quote:1dka6929]
Zato lokajte bioaktiv*.

*BTW bioaktiv ima TAKO ZASRANU proizvodnju, omg, svako pakiranje ima drugačiji fluid, malo je gusto malo rijetko, malo s mrvicama(!), malo gorko, malo bezokusno....

King tiger
29-01-2008, 23:18
[quote="Lord AngelRI":2e7g8qgc][quote="Zorg_The_Borg":2e7g8qgc]Evo iskapio sam čašu.
Prije 2 sata.
Jesam li mrtav?

javi se za par godina nakon ispijanja svakog dana po 1 času...[/quote:2e7g8qgc]
Ne, to je pre malo. Godinu dana pij litru i po svaki dan i ode jetra. Dogodilo se frendu od mog starog. Čoek u životu nije taknuo alkohol.
BTW, tko kaže da kada ti kupiš sok od naranče ili jabuke da je unutra zbilja to voće? Ja volim te sokove ali jebeš mi sve garant imaju više kemikalja neko coca-cola.[/quote:2e7g8qgc]

ovo je čru, frend ima sjebanu jetru od cole.

McPingvin_v2.0
29-01-2008, 23:19
Ali okus je legendaran
Meni ima isti okus kao i Fanta kojoj je istekao rok trajanja.

Babitz
29-01-2008, 23:24
meni sve gazirano ne valja

a prije mogao popit 2 litre kole sam tak

Human m0nst3r
29-01-2008, 23:28
Ali okus je legendaran
Meni ima isti okus kao i Fanta kojoj je istekao rok trajanja.
Ma ti nemas pojma. Si vidio danas kako sam lijepo narucio kolu :rotfl:

Jerry
29-01-2008, 23:29
jebiga king,kod mene obrnuto,prije sma pio sokiće ko spaljen,sad smao po gaziranom,nekak sam izgubio apetit za guste sokove
<3 coldy

Aerial
29-01-2008, 23:38
Ja pijem često gazirano otkad sam imao problema sa želudcem prije nekih godinu dana... neki put me uhvati nadutost, pa onda reda radi češće pijem gazirane stvari, prvenstveno Koka McKola.

Jopax
30-01-2008, 00:17
Kokta ima u sebi šipka i limuna. cockta owna kolu iako je slovenska :)

ZorgTheBorg
30-01-2008, 11:45
+1 čaša... tako ću svaki dan :))

Mafioz0r
30-01-2008, 12:21
meni sve gazirano ne valja

a prije mogao popit 2 litre kole sam takSMoj rekord je 2.25 litre cole u jednom danu, i bol u želucu sljedeći dan. Inače popijem oko 0.5 l gaziranih pića dnevno.

Lord AngelRI
03-02-2008, 22:19
[quote="Lord AngelRI":zqqq7ufz][quote="Zorg_The_Borg":zqqq7ufz]Evo iskapio sam čašu.
Prije 2 sata.
Jesam li mrtav?

javi se za par godina nakon ispijanja svakog dana po 1 času...[/quote:zqqq7ufz]
Ne, to je pre malo. Godinu dana pij litru i po svaki dan i ode jetra. Dogodilo se frendu od mog starog. Čoek u životu nije taknuo alkohol.[/quote:zqqq7ufz]

a to je previše...

šerafciger
04-02-2008, 09:28
kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

Systematic Reverse
04-02-2008, 09:35
Mislim da su to čista govna jer ovisi od organizma do organizma. Ja sam tokom PCP Arene pio 5+ Red Bullova dnevno i svejedno bi zaspao kao ranjeni vepar kad bih došao doma.

Tako i kod mene, kad sam umoran ko svinja mogao bi popit litru kave i litru red bulla i svejedno bi zaspao (=

Lord AngelRI
04-02-2008, 22:39
kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...

prcko
04-02-2008, 22:45
[quote="šerafciger":1yqbaleq]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...[/quote:1yqbaleq]
Imam ju u frizideru idem ju lokat

Lord AngelRI
04-02-2008, 22:52
[quote="šerafciger":2ddmezq7]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...
Imam ju u frizideru idem ju lokat[/quote:2ddmezq7]

ajd navali...

RIDER32
04-02-2008, 23:23
[quote="Lord AngelRI":eovgsg48][quote="šerafciger":eovgsg48]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...
Imam ju u frizideru idem ju lokat[/quote:eovgsg48]

ajd navali...[/quote:eovgsg48]

Ostavi nesto i nama.

šerafciger
05-02-2008, 19:41
[quote="šerafciger":2ebe6r3r]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...[/quote:2ebe6r3r]
da ameri proizvode koktu.....pomela bi coca colu garant.

Nemesis
05-02-2008, 19:50
ma kaka krvava cockta...mislim,ja ju ne mogu ni pomirisat,ali tko voli nek' izvoli.

eo trenutno pijem colu i presretan sam. :)

Niđo
05-02-2008, 20:30
Meni je isto cockta najbolja!!!

Peyo
05-02-2008, 22:48
Dokazano je da kofein uspavljuje čovjeka a ne da ga čini budnim.

U to sam samog sebe uvjerio

Lord AngelRI
05-02-2008, 23:19
[quote="Lord AngelRI":28r3ssyz][quote="šerafciger":28r3ssyz]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...[/quote:28r3ssyz]
da ameri proizvode koktu.....pomela bi coca colu garant.[/quote:28r3ssyz]

al nedaju... i baš zato coca - cola

prcko
05-02-2008, 23:22
[quote="šerafciger":3fubm297][quote="Lord AngelRI":3fubm297][quote="šerafciger":3fubm297]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...[/quote:3fubm297]
da ameri proizvode koktu.....pomela bi coca colu garant.[/quote:3fubm297]

al nedaju... i baš zato coca - cola[/quote:3fubm297]
Ma sve je to dobro,al u umjerenim kolicinama,al ja nemrem umjreneo ak se kupi 2l ja popim 2l,ak se kupi 1l ja popim 1l u istom danu

Lord AngelRI
05-02-2008, 23:25
[quote="šerafciger":1yvigjx2][quote="Lord AngelRI":1yvigjx2][quote="šerafciger":1yvigjx2]kokta rula!!!!!!
dolje coca-cola , fanta , sprite , pepsi , zero , red bull , schwepes i ostala kapitalisticka s****a!!!!
:kill: :boohoo:

kokta rula ali ni coca coca cola nije za bacit...
da ameri proizvode koktu.....pomela bi coca colu garant.[/quote:1yvigjx2]

al nedaju... i baš zato coca - cola[/quote:1yvigjx2]
Ma sve je to dobro,al u umjerenim kolicinama,al ja nemrem umjreneo ak se kupi 2l ja popim 2l,ak se kupi 1l ja popim 1l u istom danu[/quote:1yvigjx2]

ovisnost ovisnost :D

Dreadlock
06-02-2008, 09:00
neznam kako vam se da toliko pit...meni je gust popit 2-3 case,al onda mi vec ide na riganje i neda mi se vise pit i zakljucim da mi se lagano stvara secer u ustima...

Nemesis
10-02-2008, 17:10
i meni se to događa,ali nakon 5. čaše.

Azura
10-02-2008, 17:25
meni je pol litre cole više nego dovoljno

Nemesis
10-02-2008, 17:26
meni je to minimum minimuma,količina koju dnevno moram unijet u želudac.

Lord AngelRI
10-02-2008, 18:22
meni je pol litre cole više nego dovoljno

meni isto...

Human m0nst3r
10-02-2008, 18:37
Domaci sok od visanja pere to sve.

karloman
10-02-2008, 19:00
sokek od bazge, po ljetu, nema boljeg....po mogučnosti sa kiselom vodom.... :wink:

MTF*
10-02-2008, 20:47
ne pijem gazirano pa me ne brine bas to o coli... :D
cappy naranca ownage man! :D

B4j4
10-02-2008, 21:02
sokek od bazge, po ljetu, nema boljeg....po mogučnosti sa kiselom vodom.... :wink:
jel domaci ? ak da onda :pray: :pray:

Lord Jambrek
10-02-2008, 21:03
sokek od bazge, po ljetu, nema boljeg....po mogučnosti sa kiselom vodom.... :wink:

bazga + rakija owna

Rex Regis.cro
11-02-2008, 11:46
ne pijem gazirano pa me ne brine bas to o coli... :D
cappy naranca ownage man! :D
Ma jok, Cappy kruška i jabuka :D
Ja ne smijem piti gazirano niti alkohol slijedećih par mjeseci jer sam prije godinu dana imao mononukleozu, sada sam imao gripu pa mi se opet jetra sjebala :?

Lord AngelRI
11-02-2008, 22:41
sokek od bazge, po ljetu, nema boljeg....po mogučnosti sa kiselom vodom.... :wink:

da to da ukusno za poludit... :D

Mafioz0r
11-02-2008, 22:45
meni je pol litre cole više nego dovoljno

meni isto...SJa svaki dan popijem pola litre gaziranog, ni više ni manje.

Lord AngelRI
11-02-2008, 22:48
meni je pol litre cole više nego dovoljno

meni isto...SJa svaki dan popijem pola litre gaziranog, ni više ni manje.

to ti baš nije dobro... šta smo već ustvrdili...

prcko
11-02-2008, 23:14
Cola+štok ajme :pray:

Frky
11-02-2008, 23:16
"Šta se dešava u vašem tijelu kada popijete Coca-Colu?"

Ukratko - sranja!


Voda, sok mente, višnje i bazge (kao što je rekao kolega karloman) ownaju!

Domaći naravno!

ZorgTheBorg
11-02-2008, 23:35
Domaci sok od visanja pere to sve.
Slurrp! Slin!

Pwnaju, domaći... sve domaće pwna... sve kupovno je baš mlako u usporedbi s domaćim

Nemesis
12-02-2008, 00:23
[quote="Fabia vRS":12cw4vo7]Domaci sok od visanja pere to sve.
Slurrp! Slin!

Pwnaju, domaći... sve domaće pwna... sve kupovno je baš mlako u usporedbi s domaćim[/quote:12cw4vo7]

jednom smo išli sa utakmice i neka baba pozove mene i moja tri prijatelja na sok.mi došli kod nje,sjeli,baba donijela kolače i ručno pravljeni,domaći sok od višanja sa bunarskom vodom.inače,to je bio onaj sirup što se razrjeđuje s vodom.mi smo svaki popili po litru soka koliko je bio dobar.e,da mi je sad taj sok.

njub
12-02-2008, 00:23
sokek od bazge, po ljetu, nema boljeg....po mogučnosti sa kiselom vodom.... :wink:S:pray: ...slina....must get bazga..aaaa...

Nemesis
12-02-2008, 00:25
imaš u trgovini onaj sirup bazga-jabuka za kupit.

njub
12-02-2008, 00:27
imaš u trgovini onaj sirup bazga-jabuka za kupit....el radi sad trgovina??? :rotfl:

Nemesis
12-02-2008, 00:27
da,u pola 1 ujutro.lolz.
a na benzi sigurno nema.

njub
12-02-2008, 00:29
da,u pola 1 ujutro.lolz.
a na benzi sigurno nema.benzinska je 150 metara od mene odo ja provjerit :D

Lord Jambrek
12-02-2008, 01:32
bazga ne valja s ničim osim s rakijom :D

slučajno jednom frend napravio, razređivao bazgu i kak smo bili u prostoru od udruge bilo je oko 7 flaša jamničke na stolu od koje je 1 bila rakija, ali ista flaša :D i vidi vraga ovaj pogodio upravo rakiju, natočio i potegnuo muški, odjednom sjeda na stolac, sav isparava i crven u licu. Kasnije smo svi to probali i ustanovili da od tog dana bazgu pijemo jedino s rakijom

B4j4
12-02-2008, 22:02
:rotfl: :rotfl: lolz jambrek :D
tak sam i ja sa kojih 7 godina potegnul iz boce mineralne i to ono pravo.. a ono rakija.. mos mislit kak mi je bilo.. ja tak mali
:rotfl:

Nemesis
13-02-2008, 01:13
pa moj lega povuko benzin iz karnistera zato što mu je mirisalo.zamisli kako je njemu bilo. :)

B4j4
13-02-2008, 11:56
iz karnistera ? :o aj daj je bilo prek slaufa i necijeg rezervara... al iz karnistera...

Korpse
13-02-2008, 13:25
pa moj lega povuko benzin iz karnistera zato što mu je mirisalo.zamisli kako je njemu bilo. :)
lol, noob... :rotfl:

Nemesis
13-02-2008, 17:04
iz karnistera ? :o aj daj je bilo prek slaufa i necijeg rezervara... al iz karnistera...

ma,duševni bolesnik...poslije je išao na ispumpavanje želuca...XD

callista
13-02-2008, 17:52
moj lega je iz šlaufa povuko, prilikom prelijevanja iz rezervoara u rezervar.

vkgamer16
25-03-2008, 09:05
ja sam jedno vrijeme bio ovisan o coli,onda sam pogledao neki dokumentarac na tvu o tome kako cola utjece na organizam.otad nisam popio kap cole

vex
27-03-2008, 17:11
po meni je ovo čista glupost , nhf.
popijem kolu , i niti se osjećam sretno , niti cu prije zaspat/neću..
a da je zdravo , i nije , no što je danas zdravo , kad u svemu ima emulgatora.

TvRc
27-03-2008, 17:46
zato ja nikad kolu ni pio, nije ni fina tako, al je zato najbolje polijevat druge kolom... hehhehe... xD
pa kad ljepljivo bude.... muahhaha

Colordude
22-05-2008, 19:31
LIMUNADA PWNS!!!

MILF hunter
22-05-2008, 20:56
Malo se ovdje to preuveličava...barem se dobije takav dojam.
Ja svakodnevno popijem negdi 4l kole,to umjesto vode pijem. Ni ne sjećam se kad sam zadnji put pio vodu,zapravo kola jedino bezalkoholno što pijem uz voćne jogurte i još par napitaka...
Jednostavno se natapam u koli,a zasad nema nikakvih negativnih posljedica...

King tiger
22-05-2008, 21:09
idi na pregled jetre :(

i to sto radis je nenormalno.

MILF hunter
22-05-2008, 21:16
E,upravo zato mrzim kad mi zbog tog prigovaraju...ja niš ne osjetim :roll:
A uživam...obožavam ju.

Dugo neće nastati nešto takvo...sad se sjetih,idem to navesti pod najsavršeniju stvar...

ScorpiuS
22-05-2008, 21:23
Ako već raspolažeš s toliko kole probaj stavit odrezak u kolu preko noći i javi nam što će biti.
Naime kola će ga izgristi cjeloga a to se tebi događa s jetrom ako piješ puno dotičnog napitka.

MILF hunter
22-05-2008, 21:28
Svjestan sam toga...znam za to.
Al jednostavno sam se možda već navikao koliko ju pijem...s tim da se još bavim i nogometom,tak da...

Svugdje čitam nije zdravo,ode jetra i to,al iskreno još nisam doživio da se to nekome dogodilo.

King tiger
22-05-2008, 21:38
to s odreskom je glupo.
to je mrtvo tkivo a i kola se razlaze.
to su gluposti.

al kola steti jetri, 2 frenda ne smiju pit jer su im ljekari tako propisali.

Maja
22-05-2008, 21:49
Šta se dešava u vašem tijelu kada popijete Coca-Colu?

podriguje mi se :rotfl:

Lord Jambrek
22-05-2008, 21:51
Ako već raspolažeš s toliko kole probaj stavit odrezak u kolu preko noći i javi nam što će biti.
Naime kola će ga izgristi cjeloga a to se tebi događa s jetrom ako piješ puno dotičnog napitka.

a) neće ništa biti, kola će ishlapit.
b) pijem gazirane sokove od coca cola company otkak znam za sebe (Sprite, Fanta (mnogo vrsta), Sprite Light, Coca Cola) pa mi jetra funkcionira ko suza, da ne pričam o tome koliko već i alkohola prošlo kroz nju.

Herr Schnitzel
23-05-2008, 11:51
1. Pepsi PWNS Coca-Cola
2. Ne pijem tako cesto, nego povremeno iz gusta...
3. Iako sam svjestan da je sve to skupa sranje
4. Ma idem po pol litre Pepsi

josip_kraš
23-05-2008, 11:52
jednome je liku otišla jetra od mineralne vode.živa istina.opet po meni to zavisi od čovjeka do čovjeka.neko je osjetljiviji a neko ne. :nonono:

Jack v2.0
23-05-2008, 19:10
idi na pregled jetre :(

i to sto radis je nenormalno.

slažem se,a nemože vam još štetit jer ste mladi,ja sam je prestao pit

_ZlayA_
23-05-2008, 20:30
[quote="King tiger":1lix2mbr]idi na pregled jetre :(

i to sto radis je nenormalno.

slažem se,a nemože vam još štetit jer ste mladi,ja sam je prestao pit[/quote:1lix2mbr]
a vidi, ne moze to biti toliko stetno u umjerenim kolicinama, ovo koliko on kaze da pije stvarno jest nenormalno i nece izaci na dobro sigurno... i da, on nece znati da ima problema sa jetrom sve dok ga jednog dana ne uhvate bolovi i umre groznom smrcu... ne govorim da kolu ne treba piti, kazem da kolu ne treba piti u obilnim kolicinama jer da se razumijemo, u covjekovom tijelu postoje kiseline koje su jace od kole i koje ju neutralisu, ali ako neko pije toliko kole onda mu tijelo nece moci izluciti dovoljno enzima i kiseline da neutralise kolu i tada nastaju problemi... sve je kul ali u normalnim kolicinama...

josip_kraš
23-05-2008, 21:55
[quote="King tiger":obr0u7hn]idi na pregled jetre :(

i to sto radis je nenormalno.

slažem se,a nemože vam još štetit jer ste mladi,ja sam je prestao pit
a vidi, ne moze to biti toliko stetno u umjerenim kolicinama, ovo koliko on kaze da pije stvarno jest nenormalno i nece izaci na dobro sigurno... i da, on nece znati da ima problema sa jetrom sve dok ga jednog dana ne uhvate bolovi i umre groznom smrcu... ne govorim da kolu ne treba piti, kazem da kolu ne treba piti u obilnim kolicinama jer da se razumijemo, u covjekovom tijelu postoje kiseline koje su jace od kole i koje ju neutralisu, ali ako neko pije toliko kole onda mu tijelo nece moci izluciti dovoljno enzima i kiseline da neutralise kolu i tada nastaju problemi... sve je kul ali u normalnim kolicinama...[/quote:obr0u7hn]
:thumbs2:

_ZlayA_
23-05-2008, 22:21
ane... dobrodosao na forum...

MILF hunter
24-05-2008, 09:12
wow tnx na explnejšnu,ali mislim i dalje po svom nastaviti...prvo užitak,onda zdravlje :D

_ZlayA_
24-05-2008, 09:19
ane... prvo zdravlje pa onda uzitak, ako vise zivis vise ces uzivati zar ne?

MILF hunter
24-05-2008, 15:12
Uzmi u obzir da ne živiš dugo...tak da...ipak ovo svoje preferiram.
Btw sve što nije zdravo je i najbolje...

Herr Schnitzel
24-05-2008, 16:45
"Sve u cemu uzivamo je ili stetno za nas ili nemoralno"
Winston Churchill

ScorpiuS
24-05-2008, 18:59
"Sve u cemu uzivamo je ili stetno za nas ili nemoralno"
Winston Churchill
Ne bi se složio!
Krađa. Ona je potencjonalno loša za nas jer nas može dovest u zatvor a isto tako nije moralna.
Inače back on topic.

Herr Schnitzel
24-05-2008, 21:09
Uzivas u kradji? Okeeee...

MILF hunter
24-05-2008, 22:05
"Sve u cemu uzivamo je ili stetno za nas ili nemoralno"

...ili deblja.

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 22:13
[quote="Herr Schnitzel":2ls2furm]"Sve u cemu uzivamo je ili stetno za nas ili nemoralno"

...ili deblja.[/quote:2ls2furm]
Moja bilježnica iz etike :> (http://www.imagesforme.com/show.php/70430_DSC02018.JPG)

Maja
24-05-2008, 22:17
[quote="MILF hunter":37g379s9][quote="Herr Schnitzel":37g379s9]"Sve u cemu uzivamo je ili stetno za nas ili nemoralno"

...ili deblja.[/quote:37g379s9]
Moja bilježnica iz etike :> (http://www.imagesforme.com/show.php/70430_DSC02018.JPG)[/quote:37g379s9]

a u pozadini onak ko fol pc play forum :rotfl:

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 22:19
Ne, inače fotografiram svoje bilježnice, forum je slučajno u pozadini.

Herr Schnitzel
25-05-2008, 17:35
Okeee...

*cough* Lunatic alert *cough* :D

Ali biljeznica je oridjidji, to stoji. :bravo:

bornathepicek
28-05-2008, 20:44
.................................................. .
Ja vise pit kolu necu.............................................. .....

ScorpiuS
28-05-2008, 20:59
Pametno ali ne treba sad se odreć kole povremeno se može piti bez ikakvih posljedica.

Constantine
28-05-2008, 22:33
Ja je pijem jedanput na mjesec.

D4MB4
29-05-2008, 01:37
ja isto pijem kole dosta zamjena za vodu svaki dan a hebiga cola mi je ovisnot ko što su nekom cigare

Aerial
29-05-2008, 11:00
Ja sam u zadnje vrijeme zamjenio Colu sa Amarena+mineralna ... razvijam novu ovisnost :)

bobi flips
08-06-2008, 13:28
ne pijem kolu samo koktu

Nodakim
08-06-2008, 13:36
Ja sam u zadnje vrijeme zamjenio Colu sa Amarena+mineralna ... razvijam novu ovisnost :)




šta je amarena?izgleda kao neko voće

MartineZ
09-07-2008, 08:52
Kolu pijem često,kad izađemo van si kupimo fis kolu (svi kažu da je smeće,nama je dobra) 1,5 l za 5 kuna.
Još dodamo ruma. :D

GeForce
25-07-2008, 01:12
da i?
pijem ako ne 3 litre kole na dan pušim 1 i pol kutiju pljugi po danu redovno pijem jack daniels viski,jebem,kurim žižu....
i?

ionako i ovako ćeš umrijeti :D šta te briga šta radi :D

RIDER32
25-07-2008, 01:32
Volim piti kolu jer je fina... i zaboli me sta ce mi biti nakon nje...
Vec sam je 100 puta pio i ziv sam. Ima ljudi koji je piju 10000 puta vise od mene pa su zivi.

Lord Jambrek
25-07-2008, 06:17
Volim piti kolu jer je fina... i zaboli me sta ce mi biti nakon nje...
Vec sam je 100 puta pio i ziv sam. Ima ljudi koji je piju 10000 puta vise od mene pa su zivi.

Medijske gluposti će ti bit od nje, ništa više.

Pijem gazirana pića od Coca Cola company već više od 15 godina, kao klinac sam uzeo Fantu, Colu, Sprite ili Sprite Light od 2L i pio to na slamku i tak svaki, ali svaki dan. Ovih dana isto gotovo svaki dan znam popit bar 1L kole.

McPingvin_v2.0
25-07-2008, 09:18
Zato i možeš tolko popit', nemaš jetru :>

seahawk37
25-07-2008, 11:53
bratic mi prije par godina donio iz tunisa colu od vanilije.. predobra je
must try

eggzy1
25-07-2008, 15:05
ja isto locem kolu od 1. razreda. svaki dan poslje skole kod tete u ducanu kupim pol litre kole.
je da mi si pisa dosta cesto al ok.

Neven <R>
25-07-2008, 20:02
Zato i možeš tolko popit', nemaš jetru :>
U biti onda bi mogao popiti jako malo i napio bi se od jedne pive.

Human m0nst3r
26-07-2008, 10:58
Vidi vidi ova tema jos aktivna ^^. Daklem colu sam prestao piti i zamjenio ju pivom. Ako se vec trujem nek bude sa uzitkom :)

_ZlayA_
26-07-2008, 11:17
Vidi vidi ova tema jos aktivna
tome se i ja cudim :o

MTF*
26-07-2008, 11:21
svi vi koji pricate nis mi nece bit...jea rajt, kamenac, onak, mislite da ce vas izbjec ak pijete tolko?
meni je i bratic i sogor dobili, pili su po 2l kole dnevno, ak ne i vise...
ne isplati se zajebavat...

_ZlayA_
26-07-2008, 11:29
vec sam jednom u ovoj temi rekao;
mozete vi piti kolu svaki dan, koliko god ocete, dovoljno je da prespavate da vam bude okej, jedine posljedice koje ce te osjetiti ce mozda biti one iz prvog posta, ali necete bas izgubiti jetru, i da ponovim, u ljudskom organizmu postoje kiseline koje su mnogo jace od one u koli, te enzimi koji razgradjuju iste, kada opteretite organizam, leci cete spavati, za to vrijeme organizam ce se oporaviti i vi cete pricati kako vama kola ne moze nista...

King tiger
26-07-2008, 11:32
zato jer nam ne moze nista \o/

RIDER32
26-07-2008, 23:26
Eo upravo sam maznio 2 litre kole i pola kile cokolade i dobio proljev XD

K1f7a
08-08-2008, 09:39
Ja vise ne pijem colu nakon sta sam popio dvije boce od 2 litre te piso cijelu noc nakon cega sam se ispovraco na komp :(