PDA

Pogledaj cijelu verziju : AdSense u izradi web-a



cerberi
19-01-2008, 17:33
Naišao sam prije koji dan na AdSense i na ostale affilities stranice. To su one str. koje vam omogućavaju zaradu od njihovih reklama na svojim web site-ovima.

E sad me zanima koristi li to tko od vas i zna li itko neke malo detaljnije informacije. Koliko je to sigurna, legalno i da nije neka "zamka"?

Plexihack
19-01-2008, 21:31
Naišao sam prije koji dan na AdSense i na ostale affilities stranice. To su one str. koje vam omogućavaju zaradu od njihovih reklama na svojim web site-ovima.

E sad me zanima koristi li to tko od vas i zna li itko neke malo detaljnije informacije. Koliko je to sigurna, legalno i da nije neka "zamka"?

Adsense i TLA su 100% sigurni i legalni...hrpetina ljudi ih koristi

cerberi
18-02-2008, 19:03
da pitam još. jel naka velika stvar ako se nema 18. čuo sam da njima to nema veze, a ionako ću napuniti sad na ljeto.

i kako se to plaća? mislim znam ono, po klikovima i to. nego isplata. jel može bilo koja banka? jel zna netko to malo pobliže objasnit i podijeliti samnom informacije o tome?

hvala

C
22-02-2008, 20:07
Npr. AMD objavi Google-u svoju reklamu, i AMD im to plati, da ih Google reklamira. Google ih tada preko Adsense-a stavlja na web-ove koji su prijavljeni. Kada dođe netko na taj web, vidi reklamu od AMD-a, i klika na tu reklamu, automatski tvom računu bude dodani određeni iznos za taj jedan klik. Tj. pare od AMD-a se dijele. Određeni postotak ide Googleu, a ostali postotak ide tebi. Što je taj reklamiratelj popularniji, i ima više para, to će po jednom kliku tebi biti više dodano na račun.
Recimo to ovako, kada na tvom webu neki stranac klika na AMD-ovu reklamu, ti dobiješ 20 lipa, s time da ti ne smiješ klikati na te reklame. Od nekih proizvođača možeš dobiti 2 lipe po jednom kliku, a od nekih više od 20 lipa, ali jako teško. A, ako ti nije baš toliko prometno s klikovima na te reklame, na tvom web-u, možeš postaviti nešto poput pop-up reklama, gdje se pri svakoj posjeti tvow web-a, se automatski korisniku otvoriti jedna od tih reklama, pa ti je onda zarada bolja, ali korisnicima dosadnija, jer na svaki link gdje kliknu na tvom web-u im se otvara reklama u novom prozoru, pa je trebaju stalno zatvarati. Možda ti 20 lipa po kliku zvuči jadno, ali ako imaš puno korisnika na tom web-u, 20 po 20, i nabere se. A isplata ti može biti preko PeyPala, ili direktno poštom, u ruke preko potpisa, uvijek mjesečno. Bolje je i sigurnije kada ti šalju lovu poštom. A ovo za lipe, 20 lipa je bio samo primjer, taj iznos ti manevrira onoliko koliko je reklamiratelj platio Googleu da ga reklamira.
Uzeo sam kao primjer Adsense od Google-a, ali je više-manje na svima tako.