PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nova TV - prilog o igrama....



Facelessone
18-01-2008, 21:21
Neznam dali je vec bilo, ako je, slobodno izbrišite.

youtube
YnRCokwh7xE

tema na PCE, http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=95467

Korpse
18-01-2008, 22:00
a lol, oni su glupi (mislim na psihića i voditeljicu)
bla bla to je tako napredovalo da se sada može igrati sa ljudima sa drugog kontinenta... lol ma nemoj :rotfl:

Arbiter of Change
18-01-2008, 22:26
Naravno, trebalo je prikazati WoW aka. sinonim za MMO ovisnost i FPS igre aka. sinonim za nasilje da bi se još više zatupilo ionako informatički neinformirane roditelje uz pomoć psihijatra koji vjerojatno nije taknuo igre tokom čitavog života... good going.

Ali ajde, bar je voditeljica rekla IGRE.

Berax0r
18-01-2008, 22:28
A ono.Podrzavam igranje,gejmiranje i sve to ali da se netko ubije misleci da moze letjeti ili netko zapali frenda misleci da je Mage to stvarno ne.Ali takvih koji se ubijaju nema puno pa sam na nasoj strani :D

flander
18-01-2008, 22:31
ako je igranje PC igara ovisnost onda ja fakat neznam kaj bi rekal za one ljude koji se oblaće u likove filmova, vrište na Harry Plotter knjige i neznam kaj, mi smo još dobri... :pray:

Herr Schnitzel
19-01-2008, 13:00
ako je igranje PC igara ovisnost onda ja fakat neznam kaj bi rekal za one ljude koji se oblaće u likove filmova, vrište na Harry Plotter knjige i neznam kaj, mi smo još dobri... :pray:

Ja bi ti za ovu izjavu dao neznamkakvu nagradu.

:bravo: :thumbs2:

TeraBajt
19-01-2008, 13:02
Nova Tv + Provjereno i sranja o Internetu i Gamingu + neinformirani roditelji = Sranje kod kuće :-x

Jerry
19-01-2008, 13:15
vrlo retardirano,plus stave još cod4
mislim omg
i onaj lik što za wowom visi,sad tako prave krivu sliku o gamerima i misle da smo uber leet ovisnici a to što oni sebe neznaju kontrolirat nije kriv ostatak scene
@flander
:pray:

NiX4
19-01-2008, 13:16
ma daj ovi dečki seru i htjeli su samo biti na TV-u


treba ih naći i išamarati. a i psihića koji sere i glupu ženu koja je napravila ovaj prilog.

Jerry
19-01-2008, 13:17
jš meni starci jučer "nedo ti bog da takav budeš"...
"obrisaćemo ti igre"
mda....pobacati ću ti šminke :D

NiX4
19-01-2008, 13:24
već razmišljam o video responsu i parodiji na to

la50
19-01-2008, 13:30
jš meni starci jučer "nedo ti bog da takav budeš"...
"obrisaćemo ti igre"
mda....pobacati ću ti šminke :D
ha ha :rotfl:

Outmind
19-01-2008, 13:33
A mislim ono, standardan prilog. Uvijek to tako ispadne - neki lik koji gejma veli da je to u redu i da nema veze sa nasilljem i to, i onda dođe neki "stručnjak" pa svoje izloži. Naravno da će neki tam 40godišnji šljaker više vjerovat nekom psihiću nego nekakvom balavcu.

Neki put znam i po 6-7 sati na dan biti na kompu, i ne kažem da je to pohvalno, ali baš me zanima imam li veće probleme ja koji imam više prijatelja online neg u rl, ili netko tko se oblači u likove iz sw-a i 15 dana kampira pred kinom, netko tko ne može provesti 24 sata bez saznanja o tome kako je smrdio prdac Angeline Jolie, ili netko tko se ne trijezni po mjesec dana i jedini mu je cilj u životu zapit plaću. Vi odlučite...

The Great Duck
19-01-2008, 13:33
ako je igranje PC igara ovisnost onda ja fakat neznam kaj bi rekal za one ljude koji se oblaće u likove filmova, vrište na Harry Plotter knjige i neznam kaj, mi smo još dobri... :pray:

Ja bi ti za ovu izjavu dao neznamkakvu nagradu.

:bravo: :thumbs2:
I ja.

flander :pray:

Onaj psihijatar je rekao "igrice",ali bar je voditeljica rekla igre.Mislim da su u krivu i dežurni dušebrižnici i no liferski gameri (ne mislim na sve gamere)koji provode 12h na kompu.Igre i njihovo igranje nisu loše,i mislim da bi kod normalnih ljudi nsilne igre trebale djelovati kao ispušni ventil.S druge strane,12-satno sjeenje pred kompom svaki dan bez micanja neće baš pridonijeti socijalnom životu i zdravlju,osobito očiju...Treba biti umjeren.

BTW,jesu li H31180Y i TheRealBoz koji su pisali komentare na video Boz i Hellboy s foruma?

Del@
19-01-2008, 13:34
bas me zanima koliko su platili onu trojicu momaka :D

Outmind
19-01-2008, 13:39
Ja govorim za sebe. Naravno da postoje frikovi koji žive za wow, i cijeli dan samo su u tome, ali stvar je u tome što se nas koji to doživljavamo kao zabavu i razbibrigu sa takvim ljudima trpa u isti koš.

TeraBajt
19-01-2008, 13:42
ha, čujte, lakše je optužiti igre za pokvarivanje mladeži nego priznati da si loš roditelj... :wink:

la50
19-01-2008, 13:47
ea ja mislim da u svemu treba imat granica,na kompu sam dnevno 4 sata,mogo bi još al ne želim bit tolko pred kompom

Jerry
19-01-2008, 13:55
istina,meni stara obriše folder "Mjuza" na desku jer joj dopizdi metal,ja sam vratim shorcut :D

Iron Storm
19-01-2008, 18:09
Mda... standardni prilozi koji uvijek iskrivljuju realnu sliku... no srećom voditeljica je rekla da WoW igra 9M ljudi pa to ostale malo natjera (nadam se) da se zapitaju "kakva je to stvar da ju igra 9M ljudi?" Bolje je igrati igre u razumnim količinama nego (citiram:)

...čekati i kampirati da neka mutava low end glupost (kao navedeni Harrey Pottah) izađe i onda padati u nesvijest kad ju dočekaš, ili vrištati ko budala kad vidiš nekog glumca/glumicu/pjevača/isusa/vatever i naravno opet pasti u nesvijest...
Vratimo se malo u prošlost, prije kojih otprilike godinu dana, u vrijeme kad je izašao PCPlay #93. Ono što je u uvodniku W1k1n6 napisao bi se moglo primjeniti i ovdje, jer je i u tom prilogu čisto ispiranje mozga neinformiranim roditeljima.

Mjutant
19-01-2008, 18:54
Igranje moze biti ovisnost. Lik je reko da komp igra 12 h na dan :?
I sad neki kažu da to nije ovisnost :o

Prince-Artas
19-01-2008, 18:56
Igranje moze biti ovisnost. Lik je reko da komp igra 12 h na dan :?
I sad neki kažu da to nije ovisnost :o

problem je šta oni sve nas gamere prikazuju takvima

Mjutant
19-01-2008, 19:03
Igranje moze biti ovisnost. Lik je reko da komp igra 12 h na dan :?
I sad neki kažu da to nije ovisnost :o

problem je šta oni sve nas gamere prikazuju takvima


E da su imalo pametni nebi to rekli. :)

flander
19-01-2008, 19:37
hmm ja mislim da je voditeljica gejmerica i to hard one, pa rekla je IGRE ^^ xD


@ ekipa koja bi mi dala nagradu - lol hvala :D

Mjutant
19-01-2008, 19:39
hmm ja mislim da je voditeljica gejmerica i to hard one, pa rekla je IGRE ^^ xD


@ ekipa koja bi mi dala nagradu - lol hvala :D


Mene moja mama smatra ovisnikom a na kompu sam od 1 do max 3 h na dan :(

TeraBajt
19-01-2008, 20:30
hmm ja mislim da je voditeljica gejmerica i to hard one, pa rekla je IGRE ^^ xD

ima dobar nick: 3v1L M34n V0d1t3lj1c4 :) ^^

King tiger
19-01-2008, 21:21
90% foruma je ovisno.
siguran sam :(

streetrace777
19-01-2008, 21:28
90% foruma je ovisno.
siguran sam :(

Nema tu nis lose :D

Korpse
19-01-2008, 21:36
Nova Tv + Provjereno i sranja o Internetu i Gamingu + neinformirani roditelji = Sranje kod kuće :-x
da, to mi ide na živce...


jš meni starci jučer "nedo ti bog da takav budeš"...
"obrisaćemo ti igre"
mda....pobacati ću ti šminke :D
"ti meni igrem ja tebi život!" još staviš onu psycho facu.

RayDX
20-01-2008, 01:23
Ovo je stvarno bio govnarski čin i pokazuje koliko je glupa hrvatska javnost i njeni mediji. U ovom svjetlu prikazati igre, pa to je stvarno... Kao prvo, što i da netko provodi 12+ sati pred kompjuterom, čovjek definitivno neće ništa loše naučiti, a ako Nova TV želi imati materijala za svoje glupave emisije nek izađe van iz svoje redakcije. Kakvi su to debili stvarno ne mogu vjerovati... Par Kineza zbog svog jadnog života umrlo farmajući i sada smo svi štovatelji sotone, navjestitelji armagedona i planiramo smaknuće našeg nesumnajućeg "komšiluka". I da, treba nas liječiti... Gospodine psihijatru, a kako si samo došao do tog genijalnog zaključka? Kopajući septičku iza šupe? Ne znam što da kažem, eno frendovi me podjebavaju u školi zbog ovog retardiranog priloga. Ako želite biti od koristi hrvatskoj javnosti preporučam da se prekinete uvlačiti u šupak svakom mogućem sponzoru da bi vaša jadna medijska kuća mogla odašiljati ovakav spam. Koja je sljedeća reklama? Super Sječko?

Dečki (i cure), neka vas ove gluposti ne zabrinjavaju, Nova TV je smeće i još jednom je to dokazala. Ne možemo ni zahtijevati da netko bez mozga zapravo shvati umjetničku vrijednost igara. A ove kuronje koje su se prodale za 2500 kn da poseru cijelu gaming industrija, nadam se da ćemo se jedanput susresti.

Iron Storm
20-01-2008, 01:37
Ovaj koji je bio u tom prilogu (on je i na PCExpertu) rekao je da su uzeli samo ono što je bilo najgore od onoga što je on rekao: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=95467, a što se tiče ovoga što si rekao (mislim na RayDXa) tu se u potpunosti slažem. Ali nije samo NovaTV sranje. Sanja, Latinica, sve te "filozofske" emisije su barem jedanput popljuvale gaming industriju.

flander
20-01-2008, 01:43
@ LL21 popravi si post, ja ovo nisam napisao da moja mama misli da sam ovisnik :D

Sybelius
20-01-2008, 11:01
Kako je krenulo novinari manekeni prikazat će gaming većim zlom od narkomanije.
Ma Nova Tv želi biti samo u trendu,gaming=ovisnost,zato su prikazali samo par hardcore gamera.Da su htjeli prikazali bi i drugačije primjere.

prcko
20-01-2008, 11:50
ajmo bombardirat novu teve :-x
Moze ovak i onak ju nemam doma pa i ak ju zbrišu s planeta necu niš izgubit.

flander
20-01-2008, 12:40
lol ajmo se dogovrit 20 ljudi sa foruma i poslat prijavnicu za PArlaonicu :D Kao da dokažemo da gejming nije ovisnot, malo bumo se popričali ali i fakat nasmijali ako bu išal Nixa ili Mc Pingvin hehe :D Ideja je do yaya hehe kaj ne? :D

Iron Storm
20-01-2008, 12:43
Ne bi bilo loše, preko Parlaonice bi mogli raidati sve te takozvani psihologe :D

flander
20-01-2008, 12:47
pa da, sigurno bi kasnije i pozvali neke psihologe i njih ownamo na veliko, kako bi to bilo hebeno lol, onak svaki put kad neko kaže "igri.ca" mi odma raid na njega :rotfl: i još bi morali snimit onak filmić da dokažemo da to nije ovisnot lol :D

Iron Storm
20-01-2008, 12:51
Problem je u tome što je hrvatska javnost (većinom) neinformirana o gamingu, te će takva javnost progutati svako pljuvanje psihologa po nama. Dakle, da bi uspješno porazili psihologe, treba educirati hrvatsku javnost, te tako zadati najjači udarac i njima (psiholozima) i medijima. A Parlaonica bi trebala biti prvi korak, tj. raid.

flander
20-01-2008, 12:56
pa šta nam može par psihologa, sa ovakvim divljim komentarima koje mogu tu proćitat na forumu mislim da nema takvog psihologa koji bu se mogal branit, još ako ubacimo leet spiku malo ih zbunimo i onda oni ispadnu kao neznalice i neznam kaj hehe :D

medusa
20-01-2008, 13:29
tužno je to da si kao odrasla osoba društveno prihvatljiv samo ako propiješ plaču, tučeš ženu koju si oženio s 18 godina nakon što je zatrudnila, i ako imaš bar 6 djeco koja nemaju novaca za burek u školi. sve osim toga nije normalno. :(

xaviaz
20-01-2008, 13:40
ma daj me nemoj kad lik igra 12 sati na dan i ide ujutro neznam u 6 na posao i ti ga kirvo pogledas a ovaj vec zamislja da te pili chill ! =)

medusa
20-01-2008, 14:42
ma daj me nemoj kad lik igra 12 sati na dan i ide ujutro neznam u 6 na posao i ti ga kirvo pogledas a ovaj vec zamislja da te pili chill ! =)
ja bih volio ubiti puno ljudi pa to ne znači da uzmem sačmaricu i ubijam ih. dok netko tko je normalan cijeli život, i vjerojatno ne misli oi tome odjednom gan ešto pukneu mozak i on propuca susjedu

McPingvin_v2.0
20-01-2008, 14:46
lol ajmo se dogovrit 20 ljudi sa foruma i poslat prijavnicu za PArlaonicu :D Kao da dokažemo da gejming nije ovisnot, malo bumo se popričali ali i fakat nasmijali ako bu išal Nixa ili Mc Pingvin hehe :D Ideja je do yaya hehe kaj ne? :D
Da ja idem druga strana bi mogla lagano pakirat kofere i napustit sahranu. Za debate se priprema :)

Neven <R>
20-01-2008, 15:08
Slomio bi ti ruku u debati, bilo kakvoj.

flander
20-01-2008, 15:16
lol ajmo se dogovrit 20 ljudi sa foruma i poslat prijavnicu za PArlaonicu :D Kao da dokažemo da gejming nije ovisnot, malo bumo se popričali ali i fakat nasmijali ako bu išal Nixa ili Mc Pingvin hehe :D Ideja je do yaya hehe kaj ne? :D
Da ja idem druga strana bi mogla lagano pakirat kofere i napustit sahranu. Za debate se priprema :)

pa naš koji bi to flejm bio, mislimda nebi mogli stat, još ako bi se međusobno počeli klat, recimo ti i amd freak lol, ma to bi bilo fakat ludo za vidit hehe :D

McPingvin_v2.0
20-01-2008, 15:34
Čisto sumnjam. Sad moramo biti kao vrapčeki :<

Korpse
20-01-2008, 17:04
baš bi to bilo super, ja bi bio onaj lik u pozadini koji samo šuti :D

20-01-2008, 17:34
Čisto sumnjam. Sad moramo biti kao vrapčeki :<

da... :o

Meni paše. 8)

NiX4
20-01-2008, 17:39
ja bi u parlaonici govorio o efektu S1 sa 120mm ventom na 8800GT

i ja bi konfu kao vedran :(

Barathrum
20-01-2008, 23:32
ako je igranje PC igara ovisnost onda ja fakat neznam kaj bi rekal za one ljude koji se oblaće u likove filmova, vrište na Harry Plotter knjige i neznam kaj, mi smo još dobri... :pray:

da..ali ipak smo sa ovisnosti u nekoj prosjecnosti isti kao i pusachi cigareta..."trebamo svoju dnevnu dozu!"

Korpse
21-01-2008, 11:14
zašto nas svi mrze? kaj smo mi njima uradili? mi samo gejmamo i niš im ne smetamo, 100% su ljubomorni!

Iron Storm
21-01-2008, 11:38
A, čuj, mi smo "ovisnici o kompjutorskim igricama" i treba nas "sve poslati u ustanovu za odvikavanje" i treba "sve kompjutore i kompjutorske igrice spaliti ili baciti u smeće", "kompjutorske igrice su krive kaj muškarci tuku svoje žene i djecu", itd.

Što više razmišljam, to mi se više čini izvrsnom idejom raid na takve ljude, a pogotovo na medije i psihologe. A nije loša ideja ni spamanje foruma za psihologiju (ako takvi postoje) i e-mail pretinaca psihologa, pogotovo ovog psihologa što je bio u tom prilogu.

The Great Duck
21-01-2008, 18:51
Ne svih psihologa...Ne Zeca na primjer.

Korpse
21-01-2008, 19:21
klik na link ispod!


Sviewtopic.php?t=20161 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=20161)S

Rex Regis.cro
21-01-2008, 20:51
Dobro aj, igre jesu zarazne, ali nisam im ja kriv što se par individualaca ne može kontrolirati, pa onda nas sve popljuvaju. Ljudi, treba se protiv droge boriti, a ne ovisnosti o igrama.
Ja sam primjetio da svaki put kada ovakve emisije izgube teme, jednostavno opet uzmu ovu temu i popljuju nas. Joj što bi im volio pokazati mog prijatelja iz škole koji trenutačno igra MoH: Airbourne, trenira nogomet, (jedan od najboljih igrača u Rijeci, dosta se vrti po novinama) i uvijek ga vidim s nekim zgođušnim djevojkama :D

EDIT: E da, i uvijek koriste najkrvavije, najbrutalnije igre. Dajte stavite avanture kao Broken Sword i Sherlock Holmes u prilog jebo vas...
A jebo te na kraju priloga stzave ziku kao da su pisali o masovnim ubojicama Bog te ****... :cry:

medusa
21-01-2008, 20:55
Se-mail pretinaca psihologa, pogotovo ovog psihologa što je bio u tom prilogu.
ako netko može saznati emali adresu tog nadri-psihologa mogli bi smo mu ostaviti adresu na spam forumu da ga pošteno zaspamaju s reklamama od viagre

Korpse
22-01-2008, 18:56
ja bi mu **** sestru :(

Arbiter of Change
22-01-2008, 19:14
EDIT: E da, i uvijek koriste najkrvavije, najbrutalnije igre. Dajte stavite avanture kao Broken Sword i Sherlock Holmes u prilog jebo vas...
A jebo te na kraju priloga stzave ziku kao da su pisali o masovnim ubojicama Bog te ****... :cry:
Koje god da se igre pokažu nije dobro jer to neupućenim masama sve izgleda kao "On se povlači u svoj neki zamišljeni svijet i izaći će kao ubojica!11!".

MILF hunter
22-01-2008, 19:22
A šta uopće očekivati kad su prilog radili neupućeni ljudi koji s tim nemaju veze,to je ko da ja sad idem raditi reportažu o kvantnoj fizici :roll:

A šta reći...takvi novinari su primjer da osoba sasvim solidno može funkcionirati i bez mozga...

MILF hunter
22-01-2008, 19:28
Btw to je neistina šta prikazuju i može ih se i tužiti :wink:

Kablam
22-01-2008, 19:34
To i postoji :?

Kablam
22-01-2008, 19:51
oke...kako sam pogledao opet taj video a i u jako sam dobrom raspoloženju sad bih najradije otišao do likova koji su sudjelovali i dali svoje mišljenje i glave im lopatom pootkidao...prokleti neuki debili...ako išta mrzim to su prokleti glupi ljudi...a ovaj prokleti prilog ih je prepun...od prokletog nadriliječnika koji si očito želi prokleto povećati prokleti broj ljudi iz kojih će izvlačiti prokleto lijepe svote, prokletih kvazi gamera koji su prokleti ovisnici a ne gameri i ostalih prokletih mudraca kojima očito prokleti IQ šteka više od prokletog Crysisa na prokletom radeonu 8500...
prokletnici... :-x
EDIT: kablam, miči to prokleto govno iz siga ili ću te benat da nećeš znati ni gdje si...

Done.

I BTW trebao si se zvati prokletstvoboy :D

Kablam
22-01-2008, 19:55
kvragu stolica mi je pukla,aj hop ju ar hepi

EDIT:ju mast bi rili hepi helboj

Iron Storm
22-01-2008, 21:48
oke...kako sam pogledao opet taj video a i u jako sam dobrom raspoloženju sad bih najradije otišao do likova koji su sudjelovali i dali svoje mišljenje i glave im lopatom pootkidao...prokleti neuki debili...ako išta mrzim to su prokleti glupi ljudi...a ovaj prokleti prilog ih je prepun...od prokletog nadriliječnika koji si očito želi prokleto povećati prokleti broj ljudi iz kojih će izvlačiti prokleto lijepe svote, prokletih kvazi gamera koji su prokleti ovisnici a ne gameri i ostalih prokletih mudraca kojima očito prokleti IQ šteka više od prokletog Crysisa na prokletom radeonu 8500...
prokletnici... :-x


gle, ta recenica je izvadjena iz 2 sata razgovora i jos je izvadjena iz konteksta

prica je isla da iako se volim igrati da se bavim bioinformatikom (to mi je zanimanje) i da sam zbog toga ovisan o tehnologiji (ali kad izvadis samo drugi dio recenice, onda to ispadne nesto sasvim drugo)
a ono: "Da ja sam ovisan", necu ni komentirati

Sa PCE foruma, nick mu je Deadman na PCE forumu i bio je u tom prilogu.
Inače se u svemu ostalom slažem s tobom.

The Great Duck
22-01-2008, 22:00
Naravno da će nas pljuvati kad su novinari nestručni u pitanju ne samog igara,nego i kompova općenito.Npr. na HTV-u je jedan novinar u prilogu o nekom sajmu tehnologije rekao da je Microsoft popularni operacijski sustav za kompjutere. :(

Peyo
05-02-2008, 21:49
vrlo retardirano,plus stave još cod4
mislim omg
i onaj lik što za wowom visi,sad tako prave krivu sliku o gamerima i misle da smo uber leet ovisnici a to što oni sebe neznaju kontrolirat nije kriv ostatak scene
@flander
:pray:

Slažem se. Oni su odabrali one najbolje ovisne i sada bi to trebalo značit da smo svi takvi... ma daj... povraća mi se od takvih zaključaka. :yuck:

Apacer
06-02-2008, 12:40
Eh..da su mene snimali kad sam igrao onaj ogame...nas 7 smo bili oko 18-20 sati dnevno na net.u...eh..mjesec dana tako.. :P

A sto se tice gejmera...meni je vec debilno to sto koriste te glupe,nakaradne rijeci;rush,owned,powned i slicne gluposti..pa daj..ali vrhunac mi je: K..skraceno za OK..pa u pm..sta je rijec OK toliko duga da treba skracenicu???


Ma danas vise nema smisla raspravljati o tome,o takvim emisija,kad je net dostupan ama bas svuda..i to danas vise nije luksuz,nego potreba..a gejmnig je samo prograbio net kao sredstvo kojim ce biti vise dostupan svima i uz kojeg je usko povezan :)

Arbiter of Change
06-02-2008, 14:35
A sto se tice gejmera...meni je vec debilno to sto koriste te glupe,nakaradne rijeci;rush,owned,powned i slicne gluposti..pa daj..ali vrhunac mi je: K..skraceno za OK..pa u pm..sta je rijec OK toliko duga da treba skracenicu???
Upravo tako, ali nedostatku domaćih riječi držimo se onoga što imamo (a i nije fora govoriti Arapu s kojim igraš Disciples 2 "Eto t' ga!"). Jedino sa čime se apsolutno slažem je to sa prokletim skraćenicama. U stanovitom MMORPG-u sam doživio nebrojeno puta ovakve i slične razgovore:

A: Can you help me?
B: y
A: Lend me some money?
B: k
A: Thanks dude!
B: lol
B: k bye

Mislim, morao bi napisati koliko, 4-5 slova više? Nije da ga pitam neko riječ na latinskom pa da će pogriješiti niti su bili uvjeti gdje mu ruka nije bila slobodna (... bar se nadam).

Mafioz0r
06-02-2008, 14:59
Te skraćenice često pokvare igru u hrpi MMO-ova. Ljudi na apsolutno sve odgovaraju s "lol".
X : I'll sell it for 2k.
Y : no way thats 2 much lol
Y : u sux lol
Y : bye noob
Y : lol

L33t može proći, iako ga češće koristim u RL-u nego u igrama (mislim na "Pwnd!", "OMGz0r", "n00bz0r" i slične izraze - bez komentara molim), ali pretjerivanje s kraticama je iritantno.

RayDX
09-02-2008, 00:21
y w1ll b 4551m1l473d

Burek_fr0m_SPACE
09-02-2008, 03:11
Mislim, morao bi napisati koliko, 4-5 slova više? Nije da ga pitam neko riječ na latinskom pa da će pogriješiti niti su bili uvjeti gdje mu ruka nije bila slobodna (... bar se nadam).
Nije da izgleda lijepo, ali ja se ne bunim zbog takvih stvari... jer je često naporno tipkati u sred igre, pa se to tipkanje svodi na minimum. Druga stvar bi bila da uvijek i svuda u igrama imamo glasovnu komunikaciju, dok je ovako tipkanje zapravo prekid u igranju, a mnogi te prekide izbjegavaju i skraćuju ih koliko god je moguće, pogotovo ako je neka iole dinamična igra u pitanju.

Arbiter of Change
09-02-2008, 08:37
Da, ali napominjem da ovo nije bila nikakva napeta situacija niti se igrač igdje žurio (stajao je više od 5 minuta na mjestu zato sam mu i bio pristupio). Ono što pokušavam reći da je takav stil pisanja postao trend i da se na normalno pisanje odmah gleda čudno kao da smo mi ti koji kasape jezik. :)

flander
09-02-2008, 09:30
pa ono ne smeta mi to pisanje, na što kraći naćin, dok se razumijemo što jedan drugome oće reć ja se ne bunim :D a ovo što je netko napomenuo da se "lol" koristi u skoroj rećenici istina, ali kad pogledaš to ti je isto kao u RL kad ljudi govore tipa "kuiš","fakar"...itd...tako da ne vidim neku veliku razliku između toga :D

Arbiter of Change
09-02-2008, 09:32
Kao dodatni argument prilažem i činjenicu da ljude iste tako govore i na forumima gdje nema potrebe za žurbom (dobro ajde, Curke tema su stvar za sebe :)) što je manje više nepotrebno.

Karlo_from_Bjelovar
09-02-2008, 09:39
mene recimo iritira ta rijec "curke", pogotovo dok ju koristi osoba muskoga spola... :| (bez uvrede)

a kratice u online igrama me ne smetaju... meni jedino sto mi zna "izletit" je rawr... :rotfl: i "this is sparta"... :D

Korpse
09-02-2008, 13:25
pa ono ne smeta mi to pisanje, na što kraći naćin, dok se razumijemo što jedan drugome oće reć ja se ne bunim :D a ovo što je netko napomenuo da se "lol" koristi u skoroj rećenici istina, ali kad pogledaš to ti je isto kao u RL kad ljudi govore tipa "kuiš","fakar"...itd...tako da ne vidim neku veliku razliku između toga :D
ja riječi tipa lol, omg, omfg, koristim u RL.

Utoplytanian
09-02-2008, 13:29
pa ono ne smeta mi to pisanje, na što kraći naćin, dok se razumijemo što jedan drugome oće reć ja se ne bunim :D a ovo što je netko napomenuo da se "lol" koristi u skoroj rećenici istina, ali kad pogledaš to ti je isto kao u RL kad ljudi govore tipa "kuiš","fakar"...itd...tako da ne vidim neku veliku razliku između toga :D
ja riječi tipa lol, omg, omfg, koristim u RL.

kako kazes lol u RL?

flander
09-02-2008, 13:37
pa ono ne smeta mi to pisanje, na što kraći naćin, dok se razumijemo što jedan drugome oće reć ja se ne bunim :D a ovo što je netko napomenuo da se "lol" koristi u skoroj rećenici istina, ali kad pogledaš to ti je isto kao u RL kad ljudi govore tipa "kuiš","fakar"...itd...tako da ne vidim neku veliku razliku između toga :D
ja riječi tipa lol, omg, omfg, koristim u RL.

kako kazes lol u RL?


pa ono neko provali glupost, umijesto da se smijem samo "LOL" i sve sam rekao :D

dok ovo OMG i OMFG ne koristim samo "LOL" lako se izgovara, kratko brzo :D

Utoplytanian
09-02-2008, 13:43
meni isto dodje da kazem lol jer sam navikao iz gejmanja ali to zvuci ..cudno u rl, nekako je prirodnije rec haha ili hehe ili aaahaha ,ali ako me netko iznenadi znam rec zomg :)

Izgubljeni
09-02-2008, 14:36
ja samo govorim wtf, i lol kad san sa frendovima koji cak i nesto igraju (warcraft3, css itd) dok kod negejmerskih ne koristim to jer bi me samo blido pogledali :P

kikl0p
09-02-2008, 15:01
ja u rl kad sam s frendovima koristim lol wtf omg i slicne kratice naviko sam se s ts

Snake
09-02-2008, 15:09
:rotfl: lol koriste i ljudi koji nemaju pojma što znači ta kratica pa se uopće ne sramim to koristit, kao što se ni ne sramim kad kažem nekome da sam gamer, jer kao što neki ljudi neznaju što znači lol isto tako nemaju pojma ni kako izgledaju moderne "igrice"

vkgamer17
02-04-2008, 15:25
:rotfl: lol koriste i ljudi koji nemaju pojma što znači ta kratica pa se uopće ne sramim to koristit, kao što se ni ne sramim kad kažem nekome da sam gamer, jer kao što neki ljudi neznaju što znači lol isto tako nemaju pojma ni kako izgledaju moderne "igrice"
jedan moj retardirani frend stalno govori lol i to u pravom životu,ali on je wow addict pa mu se valjda moze oprostit.

Ogg The Dogg
05-04-2008, 16:50
ma daj me nemoj kad lik igra 12 sati na dan i ide ujutro neznam u 6 na posao i ti ga kirvo pogledas a ovaj vec zamislja da te pili chill ! =)
ja bih volio ubiti puno ljudi pa to ne znači da uzmem sačmaricu i ubijam ih. dok netko tko je normalan cijeli život, i vjerojatno ne misli oi tome odjednom gan ešto pukneu mozak i on propuca susjedu
eh, kolko god psiholozi ne poznaju naše područje, tolko ni mi ne poznamo njihovo, tj. psihologiju.
nikad ti čovjek neće samo tak od jednom puknit i počet klat. za sve to su odgovorni mjeseci neke pshihičke boli i patnje.

Baxon
06-04-2008, 18:10
Prilog je prejednostavan, te kao i nebrojeni slicni naglasavaju losije stvari kako bi prekrile one iz kojih bi neinformirana osoba mogla zakljuciti da to i nije tako lose ( ili barem ne siriti losu vijest drugima ).
Al mislim da meni neko kaze da kad ide igrat wow postane " crni mag " pa i ja bi ga pogledo cudno ( o.O )

croat1gamer
06-04-2008, 18:16
a u koliko je sati?
zelim se dobro nasmijati ljudskoj gluposti

preporucam vam gledanje od mtv germany "gameone" istina da je i o konzolama ali coece GEJMING U PRAVOM POGLEDU!!!!1111

Electromaster
06-04-2008, 20:35
Al mislim da meni neko kaze da kad ide igrat wow postane " crni mag " pa i ja bi ga pogledo cudno ( o.O )

:rotfl: Da, to im je stvarno retardirano zvučalo, da mi je znat što su s tim željeli reći? Da smo mi svi prikriveni sotonosti? Zazivatelji Lucifera? Mislim wtf? :yuck:

Još nešto: Sad je nama gamerima još koliko-toliko dobro, ali vidjet ćete kad se pametne novinarske glave sijete povezati gaming sa suicidom...bit će toga, samo vi čekajte...
:hangin:

Tejo.hr
09-04-2008, 14:45
Toga je već bilo. Prošle godine se mali rus ubio jer su mu starci zabranili igrati videoigre.

Gogolo
12-04-2008, 15:24
Toga je već bilo. Prošle godine se mali rus ubio jer su mu starci zabranili igrati videoigre.

Jao...

Mislim da zbilja nije pametno da neko osuđuje igre a da ih nije zaigrao, npr: čitao sam da je netko rekao da u Mass Effectu možeš poćiniti sodomiju sa bilo kojom ženom u igri što baš i nije istinito :?

Electromaster
12-04-2008, 21:50
Toga je već bilo. Prošle godine se mali rus ubio jer su mu starci zabranili igrati videoigre.

Geez... Eto, takvi ljudi (ako se zbilja zato ubio) stvarno imaju problema, i trebaju liječenje, ali meni ide na živce što novinari stavljaju nas koji igre igramo iz zabave u isti koš s ovakvim slučajevima...

ScorpiuS
22-04-2008, 21:29
Toga je već bilo. Prošle godine se mali rus ubio jer su mu starci zabranili igrati videoigre.

Od toga je 100% najvise imao koristi Jack Thompson koji je to koristio da malo vise zahebe nasilne igre.

cham3leon
13-10-2008, 16:47
1. Mišljenje ljudi o "videoigricama" koje nikad nisu igrali i ne znaju ništa o njima osim toga što su vidjeli da se u jednom momentu prolila krv, nije nimalo vjerodostojno, i ja ne prihvaćam njihovo mišljenje jer nikada nisu odigrali igru. Gospodin psihijatar iz ovog priloga se upravo postavio tako kao da zna sve o "igricama", ali iz njegove izjave se da zaključiti da ustvari nema pojma o čemu priča.

2. Naravno, Nova tv je opet pokazala svoje lice iz kamenog doba još jednim briljantnim prilogom o štetnosti nekakvih igara kako bi informirala javnost da negdje postoje nekakve igre koje ljudi manijakalno igraju (zamislite!). A u međuvremenu barem četvrt naše populacije zna o čemu se radi, pa ima i onih koji igraju. Paradox?

3. Nova tv ima pristup koji obožava crnu kroniku, i raznorazne "skandale" poput ovog gdje našoj javnosti otkriva toplu vodu, o čemu sam pisao tu gore, pri čemu naravno, u ovom slučaju, želi istaknuti kako je industrija igara zla, i da nas sve žele pretvoriti u zombije i brutalne ubojice. Kao prvo, ovisnost s kojom se suočava mnogo gamera je nedostatak samokontrole, discipline i još koječega. No, da igre ne postoje, takvi ljudi bi opet bili ovisni o nečem drugom. Kao drugo, dijete je glupavo stvorenje, koje će se rado igrati s tatinim pištoljem ako je igralo GTA ili nešto. Ali ljudi moji, pa nisu proizvođači za to krivi! Na kutiji od igre lijepo piše 17+, a ako roditelji ne znaju čitati, to je njihov problem.

amirix
13-10-2008, 18:51
a u koliko je sati?
zelim se dobro nasmijati ljudskoj gluposti

preporucam vam gledanje od mtv germany "gameone" istina da je i o konzolama ali coece GEJMING U PRAVOM POGLEDU!!!!1111

Gameone rula_a ovaj peace of shit na vijestima sam samo pogledo i nastavio sa svakodnevnicom

Sybelius
14-10-2008, 09:51
Njihov posljednji ,,shockantni,,antigaming prilog o epilepticnim napadima koje prouzrokuje igranje je tipicna medijska propaganda koja od misa pravi slona. .
Istina ,kod osoba koje boluju od epilepsije ,igranje moze izazvati napad sto su ti kvazi novinari i ,,dokazali,, kao da je to nesto novo.Te napade izazivaju i crtani filmovi !

phantom_fuxor
14-10-2008, 11:53
koja spaćka
nova tv je tako glupa televizija da mi oči oće ispast, po cijeli dan su one njihove super duper uber gay domaće ne smiješne sapunice, a poslije toga po milijun puta glupave informativne emisije od kojih samo dnevnik može proć jer su tu kako tako ozbiljni dok u provjereno, 10 do 8 i sličnim gluposti pričaju ko neki kr(d)ebili, nemaju pojma o gamingu, šta guraju nos tamo gdje ne treba, nek se drže svojih života seljaci stočarski, rađe nek našim političarima seru kvake da poprave ovu ionako lošu državu...
s :friends: :friends:


ne znam šta sam htio s ovime reć, aha, da htio sam reć još i da onda počnu filmovi koji su preloši, po 12010210310231 puta bude repriza svih filmova sa jean claude van dammom ili steven seagalom <.> , nek oni fino nađu život i pljeve korov u vrtu !!

cham3leon
14-10-2008, 15:37
Da, onaj prilog o epilepsiji nas je stvarno šokirao.
Tko bi rekao da možeš dobit glavobolju i/ili napadaj od samo 12 sati neprekidnog buljenja u 0.5 m udaljen ekran u zamračenoj sobi?
Te igrice, ko da ih je Sotona izmislio. Televizija ti to sigurno ne može napravit. Pogotovo dok gledaš novu tv.
:thumbs1:

19-10-2008, 08:51
Da, igrice su zlo i pošast, kod kuće sam mami sastavio komp za školu i nastavu od mojih starih dijelova. Nakon 6 sati solitera, spider solitera, mineswipera i inih igara ja sam ostao bez rućka pošto se mama nije micala s kompa. E tek kada samo joj instalirao zumu delux and the gates of hell have been opened :) ne podcjenjujte svoje starce. Tek kada vam profesor na faksu (ima svoju 61g) kasni 4 sata i kaže da se citiram: natezao s haharima u wow-u cijelu noć vidite kuda gejming zlo ide :)
Čujete uloga psihologa tih je u biti da se smanji nezaposlenost u državi

cham3leon
22-10-2008, 21:12
Nova tv ko da je upravo sišla brda da vidi šta je u gradu novo, a kad ono ljudi imaju nekakve "kompjutore" na kojima igraju "igrice". Seljačine!

23-10-2008, 09:29
Ma ja ćim meni netko počne nešto protiv igara ili tipa kada ćeš odrasti i prerastati igrice kažem np od sutra prestajem igrati igre, idem onda u birtiju svaku veće i počinjem pušiti i piti, ili ako nisam u birtiji piti ću kod kuće. Do sada ni jednom ovakav odgovor nije zajebao. Rekao sam to curi i nikada više nije potezala temu

w3dg3
02-11-2008, 13:00
ajmo napravit video parodiju na to
ja cu to napravit sa frendovima
gameri vs zli debili sa telke :rotfl:

:ekipa:

cham3leon
02-11-2008, 20:51
ajmo napravit video parodiju na to
ja cu to napravit sa frendovima
gameri vs zli debili sa telke :rotfl:

:ekipa:

Da, trebali bi napraviti parodiju na tu reportažu i plasirat ju na JuBiTo