PDA

Pogledaj cijelu verziju : wireless umrežavanje 2 kompa



pimp
16-01-2008, 20:30
poz , slozio sam si 2 kompa , jedan mi je u prizemlju i moj stari ga koristi kao uredsko racunalo te ima internet na njemu , prije tjedan dana sam si ja kupio komp u svoju sobu na katu i zelim da i taj komp ima internet , sada me zanima kakve kartice trebam kupiti za bežićno umrežavanje , druga stvar na koju bih htjeo da obratite pozornost je da ovaj komp na katu moze pristupiti internetu nezavisno od kompa u uredu , znaci ak je ovaj doli ugasen da ovaj gori moze bez problema na internet , koliko znam za to treba ruter ,kakvi to neznam i trazim vas da mi kazete?
znaci koje kartice bezince i ruter te kako da to spojim

unaprijed hvala

Nightyx
16-01-2008, 20:38
Jedan od nacina za spajanje je da u jedno racunalo staviš dvije mrežne kartice, a izmedu dva racunala «switch» ili «router» uredaj. Veza ide iz modema mrežnim ulazom u jednu mrežnu karticu, a iz druge van na «switch», pa na mrežnu karticu drugog racunala.

TO NIJE BEŽIĆNO....ali možda ti pomogne...

pimp
16-01-2008, 20:39
Jedan od nacina za spajanje je da u jedno racunalo staviš dvije mrežne kartice, a izmedu dva racunala «switch» ili «router» uredaj. Veza ide iz modema mrežnim ulazom u jednu mrežnu karticu, a iz druge van na «switch», pa na mrežnu karticu drugog racunala.

no shit serlock , to znam , sada pitam kakve kartice da kupim i kakav ruter te kako to podesim..

Kron
16-01-2008, 21:06
imas Tcomov adsl? e pa uz njega kupis karticu koja se ustaka na USB i samo upalis router, odes pod connections ili tako nesto i nađeš mrežu, upises WEP i to je to. ne znam tocno, ne sjecam se kako sam ja radio, stvar je u tome da ti je puno puno bolje spojit kabelom pa si miran, onako koji put steka, ukrade ti ajmo reci 30-50kb/s, a s obzirom da ti za igranje FPSova svaki kb dobro dođe...

pimp
16-01-2008, 21:08
imas Tcomov adsl? e pa uz njega kupis karticu koja se ustaka na USB i samo upalis router, odes pod connections ili tako nesto i nađeš mrežu, upises WEP i to je to. ne znam tocno, ne sjecam se kako sam ja radio, stvar je u tome da ti je puno puno bolje spojit kabelom pa si miran, onako koji put steka, ukrade ti ajmo reci 30-50kb/s, a s obzirom da ti za igranje FPSova svaki kb dobro dođe...

nemam t-komov adsl , nemam ruter , zato pitam vas koji da kupim , prvo sam mislio kablom ali je nemoguce... ako uzmem malo bolju antenu onda se ni ne gubi toliko kbsa

NiX4
16-01-2008, 21:17
T-com je preskup.


Moraš imati WLAN modem za početak i ako ga imaš uzmeš si samo još ovu karticu ili bilo koju drugu sa antenom :P , možda neki znaju neku bolju pa će reći ja sam lupio ovu za primjer :


http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ifra=50013 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=50013)



ako nemaš WLAN modem (router) onda si uzmeš ovoga :


http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ifra=50042 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=50042)

Karlo_from_Bjelovar
16-01-2008, 21:53
@nix4: koliko je taj ruter sto si ti naveo bolji od ovog t-com srota od zyxel prestiga 660? ja sam dobio neku stariju verziju, 30 puta ga moras reset da proradi kako bi promjenio ip itd., sa laptopom se bolje spajam na sujedov dsl (ima isti ruter, al neka novija verzija) nego na ovaj koj mi je u prizemlju, a susjedov ruter je na suprotnom kraju kuce u odnosu na moju...

Gwin
16-01-2008, 22:58
zyxel prestige radi ko zmaj.. već godinu dana sam na njemu.. jedino mi je mrvicu slab signal.. ali jako stabilan router..

ali mislim da ste svi skupa preskočili jedno jako bitno pitanje..

"kak se ti spajaš na net"

preko telefonskog modema?
isdn modema?
kablovska?

pimp
17-01-2008, 09:48
zyxel prestige radi ko zmaj.. već godinu dana sam na njemu.. jedino mi je mrvicu slab signal.. ali jako stabilan router..

ali mislim da ste svi skupa preskočili jedno jako bitno pitanje..

"kak se ti spajaš na net"

preko telefonskog modema?
isdn modema?
kablovska?

telefonskog modema ,

NITROS
17-01-2008, 10:10
Ako hoces kvalitetu kupi linksys router. Najednostavnija moguca instalacija, rijetko se srusi, a kad se srusi porines njegov CD u pogon i on ga ponovo namjesti, sve 5. Jako zadovoljan, za pocetnika odlicno. A sam router admin prompt je odlican, ima i advance dio koji je jeben.

Tegla Ajvara
17-01-2008, 10:54
da bi vise kompa islo na jedan ruter/modem, morao bi ga prvo stavit u ruer mod, tak da ce ti onda non stop bit na netu, nes morat konektovat na net kad upalis comp i svi compi koji su na ruter spojeni ce imat uvjek net. ja imam kasda ruter i moj ga je frend prebacio na ruter mod i sad je non stop spojen.
da bi pretvorio uruter mo moras upisat neku ip adresu u web brovzer i onda ti izbaci neku stranicu od rutera, kad se logiras (za logiranje koristis istu sifru i korisnicko ime kao za spajenje na net) udjes u svoje postavke od svog rutera i tamo to napravis. ali onda ti ruter nece radit kod nekog drugog ak budes posudjivao nego samo na tvoj user name i password od spajanja na net.
tolko od mene.

NiX4
17-01-2008, 15:01
zyxel prestige radi ko zmaj.. već godinu dana sam na njemu.. jedino mi je mrvicu slab signal.. ali jako stabilan router..

ali mislim da ste svi skupa preskočili jedno jako bitno pitanje..

"kak se ti spajaš na net"

preko telefonskog modema?
isdn modema?
kablovska?


imam zyxel 660 prestige i na dan mi puca par puta veza , i max tv imam.

gdje je problem?

bezimeni
18-01-2008, 05:53
Možda imaš neki telefonski aparat uključen mimo splitera...

edit: pitanje je za NiX4

Karlo_from_Bjelovar
18-01-2008, 08:26
@bezimeni: neam...
@nixa: i ja imam neki sakati zyxel...
@gwin: blago tebi...

Gwin
18-01-2008, 17:36
errmm. ekipa.. jedno pitanje..

kak će mu router pomoć ako doma nema ADSL niti ISDN, nego se spaja preko voice modema??

nix4, karlo.. provjerite koji firmware.. firmware se može lako updejtat sa njihove stranice..

NiX4
18-01-2008, 19:45
nix4, karlo.. provjerite koji firmware.. firmware se može lako updejtat sa njihove stranice..



je najnoviji je , prije manje od mjesec dana mi je došao t-com tehničar max tv instalirat pa stavio odmah novi firmware.Ali to se meni već dugo vremena događa.

kripton32000
18-01-2008, 20:12
errmm. ekipa.. jedno pitanje..

kak će mu router pomoć ako doma nema ADSL niti ISDN, nego se spaja preko voice modema??

nix4, karlo.. provjerite koji firmware.. firmware se može lako updejtat sa njihove stranice..

Ako router podrzava wirelless mogu se spajati bezicno u lan

Gwin
18-01-2008, 20:22
slozio sam si 2 kompa , jedan mi je u prizemlju i moj stari ga koristi kao uredsko racunalo te ima internet na njemu .. prije tjedan dana sam si ja kupio komp u svoju sobu na katu i zelim da i taj komp ima internet ,

druga stvar na koju bih htjeo da obratite pozornost je da ovaj komp na katu moze pristupiti internetu nezavisno od kompa u ureduS, znaci ak je ovaj doli ugasen da ovaj gori moze bez problema na internet

ako samo komp "dolje u uredu" ima pristup netu preko voice modema, onda se sa routerom može slikat ako je stari ugasio komp..

pimp
18-01-2008, 20:54
slozio sam si 2 kompa , jedan mi je u prizemlju i moj stari ga koristi kao uredsko racunalo te ima internet na njemu .. prije tjedan dana sam si ja kupio komp u svoju sobu na katu i zelim da i taj komp ima internet ,

druga stvar na koju bih htjeo da obratite pozornost je da ovaj komp na katu moze pristupiti internetu nezavisno od kompa u ureduS, znaci ak je ovaj doli ugasen da ovaj gori moze bez problema na internet

ako samo komp "dolje u uredu" ima pristup netu preko voice modema, onda se sa routerom može slikat ako je stari ugasio komp..

a jel se moze zamijeniti taj voice modem?

Karlo_from_Bjelovar
18-01-2008, 21:18
@gwine: malo sam prosuskao ruter setingima i uvidio da iam 660 hw 63 verziju (na kutiji pise 63/67, tak nes...) :wink: updateao sam firmware na najnoviji... pa javim sta bude...

Gwin
18-01-2008, 22:05
System Name: P660HW-T3
ZyNOS F/W Version: V3.40(APY.0) | 09/13/2006
stabilan kod mene...

pimp.. dok ne uvedeš isdn ili adsl, osuđen si na umrežavanje sa starim, i na spajanje preko njegovog kompa

pimp
18-01-2008, 22:14
System Name: P660HW-T3
ZyNOS F/W Version: V3.40(APY.0) | 09/13/2006
stabilan kod mene...

pimp.. dok ne uvedeš isdn ili adsl, osuđen si na umrežavanje sa starim, i na spajanje preko njegovog kompa


mislim da je negdje doslo do nesporazuma

imam iskonov adsl paket od 5gb brzine 2mbit , kad mi je došao čiko iz tcoma dao mi je ovo nesto siemens adsl a-100-I i u to je ustekano sve sto mi treba da idem na net ,

uglavnom evo slike: http://img160.imageshack.us/img160/3396/51268739an1.th.jpg (http://img160.imageshack.us/my.php?image=51268739an1.jpg)

bezimeni
18-01-2008, 22:21
Zanći odeš do t-coma,tj. tvoj stari i uzme Wlan 3 paket.To ti je bežićni modem i bežićna wlan usb kartica koju staviš na svoj komp a stari ti ide na net preko utp kabela direkno iz modema.Takva kombinacija te košta 200 kuna ako se cijene nisu mjenjale.

Gwin
19-01-2008, 13:31
telefonskog modema ,slijedeći put daj ispravne informacije.
telefonski modem je jedno, a ovo kaj ti imaš je neš drugo..

pimp
19-01-2008, 14:22
telefonskog modema ,slijedeći put daj ispravne informacije.
telefonski modem je jedno, a ovo kaj ti imaš je neš drugo..

my bad ,
a koji je naziv ovoga moga što imam?

bezimeni- tnx to mi je zasad nejvjerovatnije solucija

bezimeni
19-01-2008, 14:24
Imaš ADSL priključak na internet.To ti je točan naziv.