PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem sa slave hard diskom



reiki_
16-01-2008, 09:04
Imam jedan seagate barracuda (80gb) koji je master i on radi sasvim dobro. Sad , kad stavim ovaj novi ( koji je isti kao i prvi , postavio sam ga na slave po instrukcijama sa seagateova weba ) , detektira se u biosu i u device manageru pod windowzima ali ne mogu ga nigdje formatirat ni nista , nema ga ni pod disk management u computer managementu pod administrative tools u cp. Kako da to namjestim da radi ?

R@pt0r
16-01-2008, 10:30
Imam jedan seagate barracuda (80gb) koji je master i on radi sasvim dobro. Sad , kad stavim ovaj novi ( koji je isti kao i prvi , postavio sam ga na slave po instrukcijama sa seagateova weba ) , detektira se u biosu i u device manageru pod windowzima ali ne mogu ga nigdje formatirat ni nista , nema ga ni pod disk management u computer managementu pod administrative tools u cp. Kako da to namjestim da radi ?

Kako si ih spojio? Preko jednog IDE (http://www.byho.ch/ishop24/images/IDE44.jpg)Skabela ili? Ako jesi onda nisam siguran do čega bi moglo bit.

reiki_
16-01-2008, 12:06
Da , oba su na jednom IDE kabelu. Na drugom IDE kablu su mi dvd przilica i dvd citac.

R@pt0r
16-01-2008, 12:29
Da , oba su na jednom IDE kabelu. Na drugom IDE kablu su mi dvd przilica i dvd citac.

Uh neznam onda... Probaj zamjenit IDE kabel nekim drugim, možda taj nevalja :?

reiki_
16-01-2008, 12:36
[quote="reiki_":1g6twfod]Da , oba su na jednom IDE kabelu. Na drugom IDE kablu su mi dvd przilica i dvd citac.

Uh neznam onda... Probaj zamjenit IDE kabel nekim drugim, možda taj nevalja :?[/quote:1g6twfod]

Ma i to sam vec napravija. Vjerovatno je hard u banani.

R@pt0r
16-01-2008, 12:48
[quote="R@pt0r":3ad6716i][quote="reiki_":3ad6716i]Da , oba su na jednom IDE kabelu. Na drugom IDE kablu su mi dvd przilica i dvd citac.

Uh neznam onda... Probaj zamjenit IDE kabel nekim drugim, možda taj nevalja :?[/quote:3ad6716i]

Ma i to sam vec napravija. Vjerovatno je hard u banani.[/quote:3ad6716i]

Ah što da ti kažem, moguće je.
Ako imaš gdje isprobat, na nekom drugom kompu, možda od nekog frenda. Pa vidi dali će onda radit kako treba.