PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dvojezgreni Celeroni



RoHS
15-01-2008, 22:59
Za pocetak, pozdrav svima na hardver podforumu.

Kod nas su dosli Celeroni-sa dvije jezgre.Kod nas je vec dostupan model Celeron Dual-Core E1200, radi na 1.6GHZ, 512KB L2 Cachea, te ima povecan FSB sa 533MHZ na 800MHZ.Procesor je dostupan u Autronicu po cijeni od 379,00Kn.Prcoesor je namijenjen za Socket 775.
Procesor nudi cisto solidne performanse s obzirom na cijenu, a namijenjen je primarno za uredske konfiguracije.
No ono sto je posebice interesantno je to da je ovaj procesor potencijalan turbo-clocker. :D
Misljenja?

15-01-2008, 23:18
Na samom izlasku E1200 procesora zapitao sam se neče li valjda intel preuzeti i low end tržište s procesorima.Ali nakon čitanja mnogih recenzija i savjetovanja sa ljudima dao sam zaključiti da je procesor brz koliko i košta.Tj jeftine je zgog srezanih cecha koji dovode do večih pada u performansama.To se najbolje može vidjeti na testu protiv 4000+ x2 u kojem amd naravno vodi protiv E1200 u svim testovima osim u onima u kojim cache nije toliko bitan,u tim testovima su odprilike podjednaki.Isto tako intel nebi bio intel da se dobro ne overkloka.Stoga i ova serija u večini slučajeva ide i za više od 1ghz na više.Ali šta nam to znači kad nas bloka cache koji nam je za igre veoma bitan.A igre su jedan od boljih testova snage i vrijednosti proca,grafe itd.Daklem da se mene pita ipak bih išao na amd-a koji je skuplji nekih 50-ak kuna a svejedno daje bolje performanse.A imajte na umu da za još nešto više novca možete nabaviti E2160 koji samo na defaultu daje barem 25% bolje rezultate u igrama naspram E2100,a kad se nakloka jede gotovo sve amd-ove po redu.

Tegla Ajvara
15-01-2008, 23:35
Ako zelis obolit na zivce, kupi celerona, moja preporuka!! 8)

RoHS
15-01-2008, 23:49
Imam ja doma Athlona X2 4000+ i znam da je on mnogo bolji nego ovaj Celeron, no ovaj Celeron je puno clockabilniji nego ovaj moj Athlon.
Prico mi nekaj susjed da treba uzet neke nove procesore za firmu, pa cu mu preporucit da uzme ovog Celerona, jednog finog Fortrona 400W PNF i Big Typa, pa ga malo izmucim i da vidis :D .

Ivan_87
15-01-2008, 23:52
Ako zelis obolit na zivce, kupi celerona, moja preporuka!! 8)

ko zna možda nisu tako loši al ja bi rađe na sigurnog 101% provjerenog athlona 4000x2

Dux
16-01-2008, 00:05
Ako zelis obolit na zivce, kupi celerona, moja preporuka!! 8)

ko zna možda nisu tako loši al ja bi rađe na sigurnog 101% provjerenog athlona 4000x2

samo da se nadovežem, koliki bi dobio porast u performansama da zamjenim svog athlona 3000+ sa dvojezgrenim 4000? jel se to isplati?

RoHS
16-01-2008, 00:16
Isplati se.Moderne igre u potpunosti koriste Dual-Core procesore i porast performansi bi bio velik.Osim kaj ces dobit porast performansi u igrama, rad sa vise programa istovremeno je znacajno ubrzan.
Sve preporuke za tog Athlona, ja ga imam i full sam zadovoljan.

Ivan_87
16-01-2008, 00:20
Ako zelis obolit na zivce, kupi celerona, moja preporuka!! 8)

ko zna možda nisu tako loši al ja bi rađe na sigurnog 101% provjerenog athlona 4000x2

samo da se nadovežem, koliki bi dobio porast u performansama da zamjenim svog athlona 3000+ sa dvojezgrenim 4000? jel se to isplati?

aha također preporučam 4000x2 puno je brži od 3000+ ima više keša,dvojezgren je,još ako imaš bolju grafičku a 3000+ ti koči u igrama staviš ovaj 4000x2 i igraš bez beda sve novo

16-01-2008, 09:57
Imam ja doma Athlona X2 4000+ i znam da je on mnogo bolji nego ovaj Celeron, no ovaj Celeron je puno clockabilniji nego ovaj moj Athlon.
Prico mi nekaj susjed da treba uzet neke nove procesore za firmu, pa cu mu preporucit da uzme ovog Celerona, jednog finog Fortrona 400W PNF i Big Typa, pa ga malo izmucim i da vidis :D .

Da samo kaj ja ne vidim svrhu za tim.Za ured ajmo reć korištenje worda,excela,kalkulatora,internet dovoljan je gotovo bilo koji jednojezgreni procesor.I kao što rekoh badava overcloking kad je blokada L2 CACHE..Uz to vjerovatno niste razmišljali da se overclockingom smanjuje vijek trajanja procesora.Da ne govorim kaka ne bi bilo nimalo praktično da imate nestabilno računalo pa da vam tijekom rada ono ne radi kako spada samo zato kaj umjesti 1,6 piše 3,0,a u biti s time ništa ne dobivate.Ne za uredske svrhe.Za urede bih vam preporučio čim više radne memorije te ako radite sa strankama i neko elegantije kučište koje koliko-toliko napravilo ugodniju i profinjeniju atmosferu.

RoHS
16-01-2008, 10:12
Pa to ti je onako reda radi, samo da overclocknem procesor na neko vrijeme da odvrtim koji benchmark.Eh kad se sjetim Pentiuma 4C i Bartona. :D

16-01-2008, 10:23
Pa to ti je onako reda radi, samo da overclocknem procesor na neko vrijeme da odvrtim koji benchmark.Eh kad se sjetim Pentiuma 4C i Bartona. :D

da da...northwood(intel)...ali amd nikad nije bio neki kloker...istina je da je barton išo s 2500 na 3200 i to najviše mobilac ali ni to nije neki score....