PDA

Pogledaj cijelu verziju : TES RP -> OOC



Plexihack
15-01-2008, 21:51
Evo teme u kojoj se možemo dogovarati o RP-u.
OOC znači out of character :D

Prvo,moramo se dogovoriti o valuti.Arbiter,kako misliš da će tvoj lik to preobratiti u Drakes?

A kao drugo,da napomenem ono šta sam u svom postu u RP-u napomenuo,pišite u prvom licu i zapamtite da se mi ne poznajemo.

Cropir je predložio da idemo u raid,što je nemoguće jer naši likovi se nikad nisu ni vidjeli,a kamoli da već idu u raid skupa.Hellboy je rekao da će dati 500g onome tko riješi njegov problem,ali trebao je malo više
RP-ati tako da kaže da će razglasiti da daje 500g za to...

Inače,Arbiter,ti si iskusan RP-er,pa bih te molio da postaš malo o tome.
Prvi put igram RP,pa bi mi dobro došla neka pravila.

Inače,zna netko neki TES MUD?

Arbiter of Change
15-01-2008, 22:01
Pa tehnički, svatko može u svom postu na dnu dodati odlomka sa (( i )) u kojem može postati OOC spiku (možda neki svoj komentar ili ako nešto nije jasno iz samog IC posta). Nema pravila zato jer ne baziramo RP na nekom sistemu, a i ovako je lakše jer nemaš nikakavih zamarajućih ograničenja/pravila (dobro ajde, ne možeš raditi stvari tipa "jednoruk razbiti 100 profesionalnih vojnika" ili "1 vs. 1 sa Vivecom i nadati se ostati živ"), ali bilo bi dobro da se svi držimo realnosti i stvarnih mogućnosti svojih likove (moj lik, npr. nije niti prismrdio stvarnoj borbi niti je bio na ikakvom treningi i kao takav nema 3 čiste o borbi - stvari kao što su kako pravilno držati oružje, usmjeriti snagu na pojedine udarce, itd, ali zato razvaljuje u zakonu :D).

To u vezi valute... jednostavno: ako se liku posreći naići će na nekog lika koje putuje za Cyrodiil i željan je napraviti poštenu zamjenu - Drakes za Septime (po nekom tečaju, naravno, nadam se da to neće smetati nijednom hardcore Lore fanu).

Moj osobni savjet (kojeg mi je jedan stariji RP dood rekao još kad sam počinjao sa RP-om) je da ne mislite o tome kao što bi mislili o igrama, znači trebate neko vrijeme da predstavite like (sebi i nama), onda neko vrijeme da se likovi, ako se, sretnu i da ne izbacujete dosadne stvari (na kraju krajeva onda ispada da je život lika ispunjen samo dogovštinama vrijednima spomena u povijesnim knjigama).

ChR0NoS
15-01-2008, 22:01
što se svote tiče, meni je svejendo, najviše bi volio da uzmemo ono što je hellboy rekao, univerzalnu valutu GOLD, da to odmah na početku rješimo

Plexihack
15-01-2008, 22:04
Nisam mislio na pravila nego na neku vrstu vodiča,uvoda u RP.

Možemo u RP topicu pisati OOC,ali tako bi bilo dosta nepregledno i glupo bi bilo da moj lik nešto radi samo da bi odgovorio nekom na pitanje.

Arbiter of Change
15-01-2008, 22:05
Meni je to gold jednostavno nategnuto zato jer valuta svugdje ima ime.
Sada mene nešto zanima - kako ćemo srediti jezike? Svi govore kao neki Imperijalni jezik, ali sa naglascima ili da svaka rasa govori svoj jezik (to bi moglo biti za*ebano) + možda Imperijalni?


Nisam mislio na pravila nego na neku vrstu vodiča,uvoda u RP.

Možemo u RP topicu pisati OOC,ali tako bi bilo dosta nepregledno i glupo bi bilo da moj lik nešto radi samo da bi odgovorio nekom na pitanje.
Aaaa.... ne znam, ali po meni je najbolji vodič taj da gledaš kako drugi to rade i onda njihov način ukomponiraš u svoji izvedbu.

Mafioz0r
15-01-2008, 22:06
Ovako : Šta se tiče borbi između naših likova, ako napišete da ste se borili protiv nekoga, vi ga NISTE ubili. Ostavili ste ga da leži polumrtav, ili je on pobjegao, itd.

Arbiter of Change
15-01-2008, 22:08
Ovako : Šta se tiče borbi između naših likova, ako napišete da ste se borili protiv nekoga, vi ga NISTE ubili. Ostavili ste ga da leži polumrtav, ili je on pobjegao, itd.
To je obično prije dogovoreno između igrača (ako se njihovi likovi kolju) ali da, dogovor je da je preživio (osim ako netko ne inzistira da mu se lik "penzionira").

Mafioz0r
15-01-2008, 22:10
Dakle, prije bilo kakve interakcije između naših likova, trebamo se dogovorit preko PP-a... wright?

Arbiter of Change
15-01-2008, 22:13
Ne baš bilo kakveS- improvizacija FTW, ali ako mislite bilo šta pod život opasno vjerojatno bi bilo dobro.
Samo zaboravite pojam PvP... :)

ChR0NoS
15-01-2008, 22:15
sada kada smo promjenili valutu u drakese, samo da pitam

je li 1 gold = 1 drake

ako sam prije promjene imao 500 golda, hoću li sada imati 500 drakesa

možda je tako logično ali bilo bi uredu da se i oko toga sporazumimo, a ne znam kakav je omjer golda i drakesa na burzi

Arbiter of Change
15-01-2008, 22:18
Ja bi to ostavio subjektivno, posebno zato jer (pretpostavljam) tamo nemaju mjenjačnice već ti sve ovisi o tome s kimSćeš raditi razmjenu. Ali neka je 1 prema 1 kao neka "službena". Pričam o Septim i Drake, valjda je gold=Drake.

Mafioz0r
15-01-2008, 22:18
I još jedna stvar - pošto ovo nije pravi hardcore RP, nećemo se zamarati Damage-om, Armor Ratingom, itd.
Naravno, neko znanje o vrstama oružja u TES-u je must-have (ne može se Silver Daggerom probiti Ebony Shield, itd.).
I Arbiter, ajd prestani skrivati online status.

ChR0NoS
15-01-2008, 22:27
ja još preporučam, ne znam hoće li se svi složiti samnom ali ja ću ovako raditi radi boljeg pregleda i uvida u RP

npr. napišem poruku RP-a i ispod poruke dam kratak info o sebi, manjim slovima

HP:40/50 =>(health)
GP:2500 => (drakes)
W: Ebony Bow 80% =>(oružje i kondicija oružja)
A: Daedric + Ebony 60% => (armor i kondicija armora)

Mafioz0r
15-01-2008, 22:33
Ja sam protiv ovog Kr0n0sovog, jer ovo nije hardcore RP tj. nema levela i sličnoga.

ChR0NoS
15-01-2008, 22:43
Ja sam protiv ovog Kr0n0sovog, jer ovo nije hardcore RP tj. nema levela i sličnoga.
samo da okoprilike znamo tko je na čemu, nije toliko bitno ali da nas drugi lakše prate na čemu smo

ako netko ne želi stavljati nije obavezno, ali kada nas više dođe u igru da lakše pratimo

samo predlažem, po meni nema u ovome ništa hardcore, najvažnije je po meni da brojimo drakese

i ovo što sam ja predložio je važno zbog ranged based charachtera da znaju koliko im je strijela ostalo pri ruci

Mafioz0r
15-01-2008, 22:58
Ma prije borbe naših likova se dogovorimo preko PP-a i to je to.

ChR0NoS
15-01-2008, 23:04
Ma prije borbe naših likova se dogovorimo preko PP-a i to je to.
ne govorim ja ovdje o međusobnim borbama, već o drugim stvarima

npr. meni ta sitnica uvelike pomaže da kontroliram svoju količinu golda i količinu arrowsa

drugima će isto pomoći

i npr. večeras sam imao 500 golda, ujutro ću imati 480 jer sam prespavao u innu.. kada mi nestane golda bit ću primoran raditi riskantnije i teže zadatke i slično

ili npr. prije borbe sam imao 50 strelica, nakon borbe 30 strelica, morat ću otići u trgovinu i kupiti strelica, to ću morati i napisati i to sve čini RP zanimljivijim

akon ništa, bar napiši ispod nakon svakog posta u onoj temi koliko golda imaš i to je po meni dovoljno, nisam ni ja za nikakav hardcore RP, samo da vidim na čemu su ostali

cropir
15-01-2008, 23:08
ok sry na raidu i tome.

nego ajmo na pocetku bit malo siromasniji, da topic bude duzi, zanimljiviji i sve... ja svog lika stalno prcam i smijestam mu nezgode. :D

Arbiter of Change
15-01-2008, 23:15
Sada mene nešto zanima - kako ćemo srediti jezike? Svi govore kao neki Imperijalni jezik, ali sa naglascima ili da svaka rasa govori svoj jezik (to bi moglo biti za*ebano) + možda Imperijalni?
Anyone?


I Arbiter, ajd prestani skrivati online status.
Ne bi hvala... gledaju me. :P

ja još preporučam, ne znam hoće li se svi složiti samnom ali ja ću ovako raditi radi boljeg pregleda i uvida u RP

npr. napišem poruku RP-a i ispod poruke dam kratak info o sebi, manjim slovima

HP:40/50 =>(health)
GP:2500 => (drakes)
W: Ebony Bow 80% =>(oružje i kondicija oružja)
A: Daedric + Ebony 60% => (armor i kondicija armora)

Tko hoće po meni i može, ali mislim da su HP, oružja i neke druge tehnikalije ne toliko potrebne (Drakesi su koliko toliko korisni ako pazite na te stvari, ja osobno neću tako često navoditi točan iznos osim ako nije za nešto važnije potreban).

ja se od straha ne mičem iz trgovine otkad mi je guard otišao...čak mi je i guar nestao :cry: ali imam para za junaka spremnog za pustolovinu
Baci neku šetnjicu po gradu možda na nekog naletiš.

ChR0NoS
15-01-2008, 23:23
@arbiter, što se tiče jezika ja sam da svaka rasa govori svojim jezikom + jednim univerzalnim pa da se tako svi mogu razumjeti i plus da se npr. dva wood elfa mogu dogovoriti nasred ulice o nečemu a da ih nitko ne razumije

dakle svaki lik priča:
- rasni jezik
- univerzalni jezik (najbolje imperial jezik)

cropir
15-01-2008, 23:33
rasni jezik? sta je to, one This scent is unfamiliar ili Khajiit has no word for you finte?

ChR0NoS
15-01-2008, 23:45
^^valjda u RP-ovima nekada ima običaj da likovi pričaju različite jezike radi veće zanimljivosti

Mafioz0r
16-01-2008, 08:11
Slažem se s ChR0n0som oko ovoga s rasnim i univerzalnim jezicima.


rasni jezik? sta je to, one This scent is unfamiliar ili Khajiit has no word for you finte?SIt comes near. What does it want?

Arbiter of Change
16-01-2008, 23:37
Okai: Imperial + Rasni jezik (to je ono, znate svaka rasa ima svoj jezik... šta s' mislio da svi oduvijek govore Imperijalni?),

btw. preporučam neku provjeru likova prije upada u RP da ne bude iznenađenja ili razgovora koja ne spada u RP.

Lord Jambrek
18-01-2008, 13:27
A kao drugo,da napomenem ono šta sam u svom postu u RP-u napomenuo,pišite u prvom licu i zapamtite da se mi ne poznajemo.


Nope, baš i treba pričat iz trećeg lica, dobije se više dojam priče, samo citate iz prvog lica.


I treba pisat svoje quoteove plavom bojom, a ono što drugi govore pisat crvenom, tak je naj preglednije i zna se tko šta priča.

Arbiter of Change
18-01-2008, 14:07
Ja moje prepričavam iz 1. lica baš zato da dam osobnost svom liku, budući da se ne vidimo i ne možemo gestikulaciju koristiti, kroz tekst. Prepričavanje iz 3. lica je uglavnom dobro za storytellere ili ako se RP-a uživo.

Mafioz0r
18-01-2008, 19:42
Ja sam Khajiit i u razgovorima ću govorit o sebi u trećem licu. :)

Arbiter of Change
20-01-2008, 00:10
Tako treba - živjeti sig u potpunosti. :D
btw. kad smo točno smjestili RP? Post-Nerevarine ili prije njega?

Arbiter of Change
20-01-2008, 00:30
Ajmo onda staviti prije Nerevarinea da bude zanimljivije (blight i to sve), ako se svi slažu.

Mafioz0r
20-01-2008, 00:34
Prije Nerevarinea? Može.

Lord Jambrek
20-01-2008, 11:57
Ja moje prepričavam iz 1. lica baš zato da dam osobnost svom liku, budući da se ne vidimo i ne možemo gestikulaciju koristiti, kroz tekst. Prepričavanje iz 3. lica je uglavnom dobro za storytellere ili ako se RP-a uživo.


E daj onda samo citate bojaj da se zna što ti baš lik priča, a ostatak piši normalno.

cropir
20-01-2008, 12:30
meni je tako svejedno jer ne kuzim te njihove ere i bogove, samo se u rp zezam i pisem, sa svojim likom necu ulaziti u vjeru i politiku tamriela.

ChR0NoS
20-01-2008, 12:54
meni je tako svejedno jer ne kuzim te njihove ere i bogove, samo se u rp zezam i pisem, sa svojim likom necu ulaziti u vjeru i politiku tamriela.
ja također

pošto je moj lik odrastao u cyrodiilu i srcem prirastao tamo te stvari ga ne zanimaju
jedino što mog lika zanima je luk i strijela i alkohol

Arbiter of Change
20-01-2008, 13:17
[quote="Arbiter of Change":3clbpizv]Ja moje prepričavam iz 1. lica baš zato da dam osobnost svom liku, budući da se ne vidimo i ne možemo gestikulaciju koristiti, kroz tekst. Prepričavanje iz 3. lica je uglavnom dobro za storytellere ili ako se RP-a uživo.
E daj onda samo citate bojaj da se zna što ti baš lik priča, a ostatak piši normalno.[/quote:3clbpizv]
Nema potrebe zato jer ja direktne razgovore pišem u svoj red po navodnicima, onako kako spada.

@"politika nas ne zanima" ekipa:
Nisam ja mislio samo na Nerevarinea, već zato jer to općenito definira period u kojem se radnja odvija (je li počela invazija u Cyrodiilu, je li kralj Helseth ukinuo ropstvo, itd).

ChR0NoS
20-01-2008, 13:41
ja sam za to da se radnja odvija otprilike u periodu u kojem se i igra odvija, tako se nebi zamarali nepotrebnim stvarima

cropir
21-01-2008, 19:42
Nisam vjerovala koliko sam sreće imala... Sjela sam na njegovoga... konja...


potrgao se. :D

Mafioz0r
26-01-2008, 15:18
hm...oke, ali u granicama normale...nećemo instant milijunaše u uber enchantanom daedric oklopu i još vitlaju Hopesfireom i Trueflameom okolo jašući na kolima koja vuku Dagoth i Vivec dok im je Hircine glazbena pratnja a Almalexia sluškinja
FireSpirite, ovo se odnosi na tebe. Nemreš odmah u drugom postu imati Curiass of the Savior's Hide.

Lord Myrkul
26-01-2008, 19:09
moze, jer niko nista nije limitira, lipo se covik snasa i opljacka obiteljskog prijatelja :D
je li počela invazija u Cyrodiilu-invazija deadra ili?

Samael
29-01-2008, 20:51
hm...oke, ali u granicama normale...nećemo instant milijunaše u uber enchantanom daedric oklopu i još vitlaju Hopesfireom i Trueflameom okolo jašući na kolima koja vuku Dagoth i Vivec dok im je Hircine glazbena pratnja a Almalexia sluškinja
FireSpirite, ovo se odnosi na tebe. Nemreš odmah u drugom postu imati Curiass of the Savior's Hide.

o mogu itekako...tako sam napravio i u stvarnoj igri, premda nisam znao da se Cuirass tamo nalazi.

onako kako sam ga ja našao u threadu, tako se on i stvarno nalazi u igri, pa tu nema protesta, jer je Cuirass dostupan svima.

Nije da je situacija ovakva:


Šetajući kroz Ashlande, ugledao sam u nebu Cliff racera koji je u kanđama držao neke svjetlucave stvari. U cliff racera se zabila strijela koju sam ispucao iz svog longbowa, a itemi su pali na zemlji. Ta dva itema su bili Sunder i Keening. kad sam rastvorio Cliff racera da uzmem meso u njegovoj utrobi sam našao Chrysamere. Nastavio sam hodati i odjednom se spotaknuo od nešto tvrdo. to je bila lubanja, čiji je kostur ležao u pijesku. izvukao sam ga i shvatio da on ima cijeli glass armor.

:?

Arbiter of Change
01-02-2008, 22:00
Pobogu, ako već radite neke važnije stvari onda to pošteno potkrijepite informacijama i opisima ne PAF našao sam milju Septima PAF našao sam Dagoth Ura kako lovi leptire... shvaćate što želim reći. I ako se već petljate sa tim "epskim" predmetima vodite računa o tome gdje se nalaze po Lore-u (sa tim da je radnje smještena prije nego li ih je Nerevarine potencijalno ispremještao).

Pardon zbog mog odsustva, ali imao sam nekog RL posla tako da nisam baš imao vremena sudjelovati u RP-u.

Plexihack
06-08-2008, 15:58
Pa,hoćemo nastavit ili opet krenuti?
Ono,baš bi htio da se ovaj roleplay oživi ^^

cropir
06-08-2008, 16:31
pa ono, moglo bi se. :D

tko je za?
i da, ako cemo, ajmo svi nove charove.

Hellboy
06-08-2008, 17:00
ja moram rekreirati mog starog chara... onak...otišao je na vječna lovišta... :(

Arbiter of Change
07-08-2008, 19:08
One can only hope, ali nekako malo interesa ima, a i svi smo čini se manje na forumu.

Arbiter of Change
15-04-2009, 09:45
A što uradi Hell, oživi staru temu. Evo ja ovu za kontru oživljavam. :)
Sad kad bi samo bilo ljudi još aktivnih... ja ću moj idući post vjerojatno staviti negdje ovih dana. Odlična inicijativa.

Hellboy
15-04-2009, 09:58
:D
Šnicla i ja smo u zadnje vrijeme ponovno obnovili zavjete sa Morrowindom. I tako je došla komanda vrhovnog komandira Šnicle da se tema oživi u duhu novih pustolovina po Vvardenfellu, Solstheimu i ostalim područjima.

Arbiter of Change
15-04-2009, 18:11
Biti će dobro ako saživi bar za vrijeme praznika ovih... znam da vas ima koji samo visite na forumu sada. :)

Hellboy
15-04-2009, 20:30
Bar ja imam praznike. :(

Arbiter of Change
17-04-2009, 19:14
Ćuti, tebi je posao kao praznici, osim što moraš tegliti koji šleper materijala tu i tamo. :)
Isse, nikako da nađem dovoljno vremena za napisati tekst... slobodno vi drugi postajte, nemamo neki određeni raspored.