PDA

Pogledaj cijelu verziju : samo najbolji predstavnici žanra?



W3DR4N
15-01-2008, 16:04
Znate ono, postoje najbolji predstavnici žanrova, ali znači li to da kad jednom probate najbolje, sve ostalo je nazadovanje i ne isplati se igrati.

Ovo nije toliko uobičajeno kod pucačina, avantura i sličnih žanrova koji mogu imati svježinu i promjene svakom novom igrom, no...

Jel igrate midnight club i juiced nakon undergrounda 2?
Igrate li razne ww2 pucačine nakon coda i coda 2?
Igrate li colina, v-rally i segu nakon Richard Burnsa?
Igrate li razne wingove, airove i ostale ww2 flyere nakon iljušina?
...

Isplati li se igrati lošije predstavnike nepromjenjivih žanrova i settinga?
Ili je bolje usavršavati se u postojećim?

The Boz
15-01-2008, 16:15
Eventualno radi priče... mebbe...

Ili ako nemam pojma koliko je igra lošija od Paragona tog žanra...

bezimeni
15-01-2008, 16:21
cod 4 mi je najbolji u serijalu do sada a od ww2 ni w...i da obožavam i Brothers in Arms a ni medalja nije za baciti..
Richard Burns je meni predosadan zbog potrebnog vježbanja tako da Colin ni nema konkurenciju osim GT na drugoj platformi koji je najbolja simulacija dok su svi ostali daleko iza.
Iljušin..hvala ..baš i nemam volje voziti se pola sta do cilja.

Treba igrati ono što je tebi osobno zabavno a tu nema pravila.A kako znaš što valja ako ne probaš.

la50
15-01-2008, 16:24
kad bi biro između napredovanja postojećeg il igranja lošijeg,svakako napredovanje postojećeg,al nekad je dobro i odigrat lošije predstavnike nekog žanra

King tiger
15-01-2008, 16:35
Iljušin..hvala ..baš i nemam volje voziti se pola sta do cilja.

teh miracles of built-in time compression ? :D

sto se tice ovoga, ne , igram stam i dodje pod ruku jer mi je stalno dosadno.

bezimeni
15-01-2008, 16:43
da, ubrzavanje vremena je vrlo "simulacijski"...prilično priglupa mogućnost.

Iron Storm
15-01-2008, 17:07
Igram ono što mi je dobro i zabavno. Točka.

Sonic_Moronic
15-01-2008, 17:11
Glupost, igram igre istog žanra i nakon "prestavnika"... To mi uopće ne igra nikakvu ulogu. Ja sam ionako tip koji ne voli razvikane igre, već one za koje skoro nitko nije čuo. :D

Jednostavno sam takav...

MILF hunter
15-01-2008, 17:35
Bezveze pitanje...

Pa da igraš samo najbolje,možda bi odigrao nekih 15-tak igrara sveukupno...
Monotonija čini svoje...

W3DR4N
15-01-2008, 17:39
BTW

Ne povodite se za ovime gore. To su samo primjeri. Navedite nešto svoje.




Richard Burns je meni predosadan zbog potrebnog vježbanja tako da Colin ni nema konkurenciju osim GT na drugoj platformi koji je najbolja simulacija dok su svi ostali daleko iza.

Heretiče! Ajde, tri oče naša i dvije zdravo marije.

Nodakim
15-01-2008, 18:20
OMG
oke pod prvo WiC nije strategija u nikojem smislu osim po onome šta su rekli izdavači,to se jedva može nazvati igrom,to je interaktivan film,sve se svodi na to pošalji vojnike tamo i ubijaj8a ovo je i automatsko tako smisao ove igre je premještaj trupe),nema ni tank rusha,pa te molim šuti,jesi ikada igral AoE?

bezimeni
15-01-2008, 18:30
@W3DR4N heretek sam po kojoj izjavi
1. da je GT the igra nad igrma Profesionalci obožavaju Gran Turismo 4 (http://www.tportal.hr/fset.html)
2.Da je RBR MENI predosadna zbog spore krivulje ućenja
3.Da je Colin odlična igra na pc-u
4.da su ukusi različiti i da tema nebude donjela nikakva smisleni zaključak

edit: pod jedan klikni fubox i playzonu

zaključak:mazohizam je igrati samo najbolju igru iz određenog žanra...da je neznam koliko dobra nakon nekog vremena dosdi a tada je i lošiji naslov bolji od dosadnog.

King tiger
15-01-2008, 19:34
da, ubrzavanje vremena je vrlo "simulacijski"...prilično priglupa mogućnost.

offtopic

ako nisi primijetio tu stavku je moguce iskljuciti( kao i ostale stavke koje olaksavaju igru) kako bi se dobila cistokrvna simulacija.

bezimeni
15-01-2008, 19:47
ne kužim te..
Da se pojasnim.Igra mi se ne sviđa jer nije dobro izbalansirano (po meni) arkadni i simulacijski dio a ako se uključuje ubrzavanje vremena kako bi se došlo do cilja ispada debilno a ako se igra kao simulacija ispada prerealno i za mene dosadno.A ti mi uletavaš sa hintovima kao da imam kvocjent inteligencije petogodišnjeg djeteta i neznam sam skužiti koje opcije u igri mogu koristiti.

SkunK
15-01-2008, 21:52
Npr neki preferiraju vise PES 6 nego PES 2008.
Neki vise vole Morrowind nego Oblivion.
100 ljudi 100 cudi, pustite ljude da igraju :)

Rang€r
15-01-2008, 22:37
probam sve sta dobijem(malo sta dobijem), a mnoge te "popljuvane" mi se svidaju, mada ih vecinu igram nekih pola godine nakon izlaska su mi jako dobre...
npr. BfME 2(nije popljuvan, al "nije nista posebno", a to mi najbolji RTS), Oblivon(gledajte malo hellboyeve postove shvatit cete o cem pricam), Diablo(daj to nekom ko je poceo igra igre u ovom tisucljecu pa ces vidit sta ce rec) itd. Uglavnom ovisi o ukusu

Nodakim
15-01-2008, 23:38
OMG
oke pod prvo WiC nije strategija u nikojem smislu osim po onome šta su rekli izdavači,to se jedva može nazvati igrom,to je interaktivan film,sve se svodi na to pošalji vojnike tamo i ubijaj8a ovo je i automatsko tako smisao ove igre je premještaj trupe),nema ni tank rusha,pa te molim šuti,jesi ikada igral AoE?

Igrao sam i AoE i AoM.Ne kazem da su SC i WiC savrsene igra,obije imaju mane,ali ne mozes reci da to nije strategija,a da je istinska strategija skupiti 2t drva i 5t mesa,zatim napraviti dvadeset kopljanika i poslati ih da poruse dvorac.Ne kazem ja da je AoE u svoje vrijeme bio los,ali takav koncept igranja je zastario...


za supremme commander,pa on je ok,ali nije ništa novo,bilo je takve janjetine i prije,Evo ja sam WiC kampanju presao mislim na najtezem ili na srednje,nemam blage vise,je kada sam to ja igrao(2 mjeseca),i kampanja je ono,samo cekas nove vijesti i cut scene,taktika je mislim ono,vidi se da je glavni cilj igre jednostavnost jer ako je igra jednostavnija onda se i lakše zabaviš(i više prodate org),ali igri najviše zamjeram onu artiljeriju da nje nema igru bi bilo nemoguce preci,previse je orijentirano na tome,uništiš 50 divizija sa najboljom artiljerijom i jednim vodom mariniaca,ono wtf?!za to ciljanje artiljerijom je potrebno nekakav trud i slično,,ali!

Iron Storm
16-01-2008, 00:14
Jel tko čuo za Praetorans? Super igra, RTS smješten u doba Cezara, a o njemu nema sada ni traga ni glasa, samo zato što su ga pokopale novije igre. Rise of Nations također. To su samo primjeri. Ja igram i SupCom, i WarCraft 3, i StarCraft, i gore 2 navedene igre, znači klopam sarmu.

King tiger
16-01-2008, 01:44
ne kužim te..
Da se pojasnim.Igra mi se ne sviđa jer nije dobro izbalansirano (po meni) arkadni i simulacijski dio a ako se uključuje ubrzavanje vremena kako bi se došlo do cilja ispada debilno a ako se igra kao simulacija ispada prerealno i za mene dosadno.A ti mi uletavaš sa hintovima kao da imam kvocjent inteligencije petogodišnjeg djeteta i neznam sam skužiti koje opcije u igri mogu koristiti.

ti si rekao da je to kao jako " simulacijski " napravljeno implicirajuci da zbog tog igra kao nije prava simulacija.

ja sam rekao da tu stavku mozes iskljuciti kako bi dobio pravi simulacija te da na tom polju igra ne zakida nikoga.

ostalo je ok.

Peyo
01-02-2008, 18:28
Igram ono što mi je dobro i zabavno. Točka.

Me 2 :wink:

DJ Not Nice
01-02-2008, 19:11
Pa naravno da neću nakon bilo kojeg Colina igrati Ričarda, no way!
Jest da igram CoD, al MoH u srcu! : )
Da Driver serijal ne valja, WTF? Predobro, koji crni GTA

Hmm, da, mogu igrati FTP MMO nakon WoW : D
Dakle, svaka igra ima "ono" nešto, hehe, svaka igra je kao jedna zasebna osoba...

Long live Konfucije! : D

Korpse
01-02-2008, 20:03
igram sve, nemogu suditi ako ne probam.

Peyo
05-02-2008, 21:32
Po mojem mišljenju najbolji predstavnici žanra su one igre koje imaju svoju orginalnost, a sve ostalo su klonovi.

Grimm-Reaper
05-02-2008, 21:49
S vremena na vrijeme nije loshe nabaciti malo oldtajmera. Vidi se vizualni napredak i koncepcijski nedostatak novijih naslova. Čast, iznimkama koje na prste jedne ruke mogu nabrojat.

Korpse
05-02-2008, 22:44
Npr neki preferiraju vise PES 6 nego PES 2008.
Neki vise vole Morrowind nego Oblivion.
100 ljudi 100 cudi, pustite ljude da igraju :)
evo meni je pes6 9999999999999999 puta bolji od pes2008

nosferatu25
15-02-2008, 16:37
ipak je bolji 2008