PDA

Pogledaj cijelu verziju : Brisanje stvari iz Temp foldera



Aerial
15-01-2008, 11:51
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp

Look at that bastard...

Evo ovako, pitanje:

Jeli sigurno jednostavno doći do tog foldera i elegantno, non-šalantno stisnuti ctrl+a followed by shift+delete ?

Taj folder me, ono, živcira.
Prvo, u njemu je doslovno milijun pod-foldera (od kojih su 80% kopije istih) natrpanih sa 24 milijuna fileova (uglavnom sića od par kb) koji, uvjeren sam, muče hard disk i dižu fragmentaciju diska na jednu novu razinu.
Primjećujem također da je barem 60% svih tih fileova nekakav dio Vista Transformation Packa za Win XP (folderi su pretrpani fileovima za Sidebar i Blaero Start Orb), kojeg sam prije 15 minuta izbrisao i Windowse vratio na dobri stari XP look.

Drugo, sva ta sranja, makar bila teška maximalno 2-3 mb, nakon nekog vremena naprave hrpetinu od par GB koja poždere komadinu harda...

...

E, da: Disk Cleanup i brisanje temp fileova mi ne predstavlja neku metodu jer moram čekati da sve to obavi (doslovno) par sati. Ako imam sreće, proces se završi. Ako nemam, moram restartati ili raditi neke fore s task managerom...

Dakle, da skratim:
Da li se dotični Temp folder može sa sigurnošću ručno očistiti (čitaj "izbrisati sve iz njega)?...

Luka
15-01-2008, 20:50
ukratko, sigurno je

temp folder ne sadrži ništa korisno i niti jedan program ga ne bi za to (nešto korisno) trebao koristiti. E sad, postoji mogućnost (vrlooo mala) da ga neki program ustvari koristi. Ako želiš to provjeriti preimenuj temp folder u nešto drugo (npr _temp) i napravi novi, prazan, temp folder. Ako ti svi programi i dalje normalno rade slobodno obriši _temp.

streetrace777
15-01-2008, 21:30
Slobodno brisi. Taj folder sluzi za raspakiravanje stvari recimo dok se instalira sa CDa nesto on prvo sprema u temp folder datoteke, isto tako i sa WIN rarom kad nesto raspakiravas.

Aerial
15-01-2008, 21:52
Tenk ju for d objašnjenje.

streetrace777
15-01-2008, 23:20
Frend je imao 50GB u Tempu na disku od 160GB :D

mark3103
18-01-2008, 08:31
sry malo kasnim... uglavnom imas jedan najjednostavniji nacin a to je da skines s PC Play dvd-a ili s neta onaj ccleaner i elegantno stisnes run cleaner i rijesio si muke :)

Luka
19-01-2008, 13:49
mark3103, odgovor je već dan

i jednostavnije je shift+delete na temp folderu nego instalirati neki program koji će to napraviti

locked