PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako, u kojim programima raditi jednostavne web browsed igre



djubrex
14-01-2008, 21:49
Molio bih pomoč
te kako sam ja (TOTALNI) početnik, molio bih objašnjenje kratice php (neki program)
znam da sam glup kaj to pitam, ali kaj ču (ak se ufuram u to, več ču za 1 tj. se smijat)
koliko bi trebalo vremena da se napravi igra tipa ogame (malo jednostavnija-npr. 5 brodova, 7 zgrada, 7 istraživanja, 4 onih qur**a u obrani i to)

zanimam se za napravit igru (srednji vijek) i da je jednostavna!
molio bih pomoč , te da mi se jave oni koji su zainteresirani
(i još par pitanja:
jel ogame (ogame je primjer) zauzima nekom tamo friku koji ga je napravio memoriju, ili je full na webu ?
koliko usera(acc.-ova) bi mogla podržavat 1 jednostavnija igra, ako je jednim dijelom na mom kompu)

i zanimam se da napravim neku full kompliciranu i loodu igru, za koju sam spreman žrtvovat mjesece za kompom!

btw. php (koji god da je to program) ja neam, pa jel ga ima neko 4 free (link na webu tražim) (ak je free)
možda čete mi se smijat ali-i inače u programiranju sam newbie!

Luka
14-01-2008, 21:54
php je kratica od PHP: Hypertext Preprocessor (rekurzivna)

o php-u : http://en.wikipedia.org/wiki/PHP

korištenje php-a je besplatno

djubrex
14-01-2008, 21:55
thnx a lot!
kak i gdje se koristi?

Plexihack
14-01-2008, 22:02
Smjer php.net i w3schools.com i uči.PHP je programski jezik,a onakvu igru trebaš napraviti koristeći SQL i PHP za kontrolu i HTML i CSS za dizajn.Onda moraš paziti i na rupe u igri tako da nemože svaki script kiddie hakirati igru i zato trebaš svaki dan šetati po underground stranicama u potrazi za stvarima koje su ljudi otkrili.

Ogame je cijeli na serverima,jedino kod i backup se drže na kompu u tvrtci.

djubrex
14-01-2008, 22:04
Smjer php.net i w3schools.com i uči.PHP je programski jezik,a onakvu igru trebaš napraviti koristeći SQL i PHP za kontrolu i HTML i CSS za dizajn.Onda moraš paziti i na rupe u igri tako da nemože svaki script kiddie hakirati igru i zato trebaš svaki dan šetati po underground stranicama u potrazi za stvarima koje su ljudi otkrili.

Ogame je cijeli na serverima,jedino kod i backup se drže na kompu u tvrtci.
ne kužim?
underground stranice???
kaj ljudi nisu otkrili?
mislim da ja odustajem od toga....
prekomplicirano je to za totalnog početnika!

Luka
14-01-2008, 22:05
thnx a lot!
kak i gdje se koristi?

na serverima, računalima na kojima se nalaze web stranice, php pokreče neki kod napisan u php jeziku i kao rezultat vrača generiranu stranicu

uglavnom omogućuje interaktivnost na web stranicama

djubrex
14-01-2008, 22:09
ko je zainteresiran za takvu vrstu igrice?

Plexihack
14-01-2008, 22:11
Ok,sad sam ti vidio sig...shvaćaš ti da je većina tih browser based igara iz tvog siga napravljena na istu šablonu i da ti oduzimaju vrijeme koje bi mogao potrošit na učenje?

Pod underground mislim na h4cking...

daramar212
14-01-2008, 22:15
djubrex ja imam istu ideju ali nisam bas pocetnik u php-u nego ovak jel znas radit oko templatea-------

djubrex
14-01-2008, 22:36
ne znam ništa o tom,e....
jedino ideje mogu davat!

BLOODdemon
14-01-2008, 22:45
ajd dal može i meni neko pomoć.i ja nemam pojma o php,a htio bi ga naučit.pa dal mi može neko preporučit neku knjigu,stranicu za totalne n00bove u php,a da je na hrvatskom

daramar212
14-01-2008, 22:45
tutorijali.net

daramar212
14-01-2008, 22:47
trazimo php programere da nam pomognu u pravljenju nogometnog managera zvanog PC Play Manager
evo stranica kako bi izgledalo.....

http://img219.imageshack.us/img219/8793/stranicaky2.jpg (http://imageshack.us)

SkunK
15-01-2008, 00:57
Ljudi dajte se manite coravog posla i glupih pitanja, sve je na netu, nista se nemoze radit "klik tu klik ovdije evo online igre".

Jerry
15-01-2008, 07:21
POd Designed : PCplay nemos to stavit jer pcp nije dizajner :)
i malo pomakni centriraj to na sredinu lol :)

daramar212
15-01-2008, 13:29
sta nam je sve potrebno napravit:::::
1.Login i Registracija kao i u mysqlu table.....
2.Dizajn neka ostane ovakav
3.napravit scripte:
3a.igra bi sadrzavala: 1.Igraci 2.Taktika 3.Finacije 4.Stadion 5.Trening 6.Transferi 7.Liga(znaci statistika lige i sve) 8.Trazenje igraca 9.Trazenje trenera

a igra iskljucivo je napravljenja za nogometni manager u kojem vi kreirate svoj klub....Tipa hattrick......

to je sve za sada sto mi neznamo napravit.Priznajem to je vecina ali eto ako se neko zainteresiro neka se javi meni na PP i ako imate vremena to sve uradit mi vas molimo pomoc....

djubrex
15-01-2008, 13:30
tašto bi kopirao več postoječu igru?

daramar212
15-01-2008, 13:31
ma ne misli kopirat postojecu igru nego samo da se moze napravit svoj klub......

Plexihack
15-01-2008, 20:13
tašto bi kopirao več postoječu igru?

Ima jednako pravo kopirati igru kao i svi drugi...poglej igre u tvom sigu...koliko njih je kopirano,samo šta ti to ne shvaćaš i trošeći svoje vrijeme za nešto što ti se neće isplatiti njima daješ lovu.
Da vidimo:



hattrick, ogame, battleknight, bitefight, tribal wars (the best), travian, seaskull, vendetta, metaldamage, monstergame, bananking darkthrone i mnoge druge online igre

Bitefight - MonsterFight
Ogame - Seaskull - Darkthrone - Tribal wars - Travian
Bananaking - Vendetta
usporedi ih malo

Onaj dizajn nije baš za nogometnu igru.

A šta ti misliš da će ti drugi napraviti,a da ti kažeš da je to tvoja igra isto jer si sve osmislio?

Imaš nešto znanja o PHP-u,iskoristi ga.U onoj temi sam ti objasnio većinu toga,kako šta raditi,a to bi bilo dovoljno i nekom s malo znanja o PHP-u.
Odi na tutorialized.net,tamo nauči raditi login i registraciju i još malo improviziraj za radit ostatak.Lako je i uspijet ćeš napraviti ako imaš vremena.

daramar212
15-01-2008, 22:10
hvala ti ti si car konacno neko ko voli bodrizt ljude u ono,me sto rade ja bi te za admina...... :D

Greatboy
06-03-2008, 23:29
Najbolje ti je radit takve igre u flashu, ali isto ga moras ucit misec dana, ali ako oces radit bas prave igre ali malo losije, e onda ti preporucam blender koji ima svoj game engine i to je program za 3d model. i anim., ali hebiga moras ga ucit jedno godinu dana da budes dobar posto si pocetnik!

overklokan
23-04-2008, 22:56
zanimljivo je koliko ljudi misli da jednostavna igra automatski povlaci jednostavnost izrade! da bi glupi
kompjuter bilo sta radio treba mu to narediti, a za narediti mu to nesto treba poznavati barem jedan
programski jezik ili specijalni program napravljen za izradu igara ... i jedna i druga opcija traze dosta
vremena, ne moze preko noci ... ako zaista zelite praviti igre, uhvatite se necega a dok to nesto ne
naucite ideje zapisujte na papir! super ideja od danas cesto izgleda totalno jadno vec za tjedan dana!

daramar212
29-04-2008, 11:09
decki sad malo straiji nego prije sad tek znam nesto o php-u i znam o cem govorim..napravio sam ogame ali ima bugova... http://balkangame.com....

Luka
29-04-2008, 14:03
napravio si ogame ?

wtf ?

daramar212
29-04-2008, 22:23
ačli ima bugova klo u prici....ako je netko zainteresiran za radjnu u team-u....znaci da rijesavamo bugove nek se jave...mora znat php i mysql...

Barathrum
01-05-2008, 21:36
Najbolje ti je radit takve igre u flashu, ali isto ga moras ucit misec dana, ali ako oces radit bas prave igre ali malo losije, e onda ti preporucam blender koji ima svoj game engine i to je program za 3d model. i anim., ali hebiga moras ga ucit jedno godinu dana da budes dobar posto si pocetnik!


cek cek..flash koji je zadrtiji od blendera je laksi i za njega ti treba mjesec dana da ga naucis a za blender godinu?!

ma daj kog vi muljate, ja sam prvi put kad sam dobio u ruke 3ds max 4 bez tutorijala i icega sam skuzio kako se animira scena pa sam ljudima u osnovnoj radio za seminare animacije za fiziku i kemiju, trebalo mi je samo 6 sati da to skuzim...sve u svemu ako 3ds max mozes nacuit prosjecno u roku mjesec dana, da dnevno po 3-4 sata ucis onda mozes i blender koji je trecerazredni 3d program naucit za 2 tjedna.
blender ima jako slabo iskoristavanje rendera i prosjecni su, particle flow u blenderu je nadasve 5 puta laksi i siromasniji nego u 3ds-u, samo animiranje u blenderu je igranje slaganja sibica...molim te...godinu dana za trecerazredni program, je za mayu ili max bi ti trebalo godinu dana jer max ima nekoliko podprograma sto za modeliranje, pisanje matematickih skripti, particle flow i animacija gdje svaki pokriva istu kolicinu gradiva iako particle flow ima najvise gradiva zato se u 3d industriji ljudi specijaliziraju za modeliranje, animaciju ili particle flow.

blender pa godinu dana...svasta...prije ce flash doktorirat u godinu dana nego sto ce sa blenderom igdje zavrsiti - program za amatere - bez uvrede.

ako vec radis u blenderu razmisli o prijelazu na mayu ili max. :wink:

SkunK
01-05-2008, 22:59
Doktoriraj ti u Game Makeru Barathurm :)

Barathrum
02-05-2008, 00:31
Doktoriraj ti u Game Makeru Barathurm :)


mic po mic i bit ce..tek pripremam likove i objekte a to sve stagnira zbog zavrsnog rada i posla. :gitara:

SkunK
02-05-2008, 12:56
ahhahah :)

ray di si, vidi ovo xD

RayDX
02-05-2008, 16:44
ahhahah :)

ray di si, vidi ovo xD

Bolje da šutim. :rotfl:

overklokan
19-05-2008, 08:52
tema je WEB BROWSER IGRE a ne 3D animacija ... koliko je meni poznato, jedina opcija za
3D animaciju na Netu je Adobe Director ... sve ostalo su klasicne desktop aplikacije koje
imaju Net mogucnosti, ali one ne spadaju u web browser igre!

ukoliko vam trebaju staticni, renderirani 3D modeli, preporucujem program CB Model Pro,
koji je BESPLA (beta verzija) i uz zaista malo ulozenog truda omogucuje odlicne rezultate!

http://www.cbmodelpro.com

na Netu postoji mnogo tutoriala, vecina video tutoriala je odlicno uradjena i nece vam trebati
vise od jednog dana za pocetak kreiranja vasih modela ...

Luka
19-05-2008, 19:38
3D Animacije se mogu raditi i u Silverlightu, ne samo u Flashu/Shockwakeu