PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako napraviti Football manager igru



daramar212
14-01-2008, 19:19
molim vas pomozite nesto jednostavno sa dobrom grafikom

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
14-01-2008, 19:32
bas je fora vidjeti ovakve likove... :rotfl:
sry za offtopic al morao sam
iz nekog razloga je ovo double post, mods erase pls

daramar212
14-01-2008, 19:35
zanemarite sve ove maj...... nema veze ali treba mi pojsanjenje sta da radim moram da znam i koje programe da koristim pri izradi i kako da radim sve sve sve........

DrunkyDuck
14-01-2008, 19:48
Brdo varijabli.

Ispod planine istih.

:D

cerberi
14-01-2008, 19:56
gle...ne možeš napravit bilo kakvu igru a kamoli fm samo tako. ljudi koji rade igre su to učili godinama. i da napraviš neku malo veću igru treba ti tim, ekipa(modeleri, dizajneri, level dizajneri, ljudi za zvuk, za slike, za programiranje itd.)

ako te zanima izrađivanje igara malo prelistaj ovaj podforum u potrazi za nekim alatima i programima za izradu. isto tako progooglaj i potraži tutoriale za neke programske jezike......nemoj trčat pred rudo.

Luka
14-01-2008, 20:41
prekomplicirano je, nemoj ni pokušavat
a ako ipak iz nekog razloga želiš pokušati, počni od jednostavnijih stvari .. koje su dovoljno komplicirane da te odbiju.

Ne možeš samo tako napraviti igru .. pogotovo ne takvu .. sry što nisi dobio odgovor kakav si želio :|

daramar212
14-01-2008, 20:49
ma ok znam ja da je to "Nemoguca Misija" ali tako je bilo s php-om i za 3 mjeseca napravim sta hocu u php-u........

Luka
14-01-2008, 20:57
ma ok znam ja da je to "Nemoguca Misija" ali tako je bilo s php-om i za 3 mjeseca napravim sta hocu u php-u........

php je jednostavniji od igra, a osim toga sigurno ne radiš neke profesionalne aplikacije u njemu.

Ali kako sam rekao igre su puno kompliciranije, i nikako ne možeš početi sa takvom igrom.

Ako ipak želiš, predlažem da počneš s Ponog-om koji je vrlo jednostavan, ako te to zanima, reci pa ću ti reči više o tome.

Iron Storm
14-01-2008, 21:04
Ako ipak želiš, predlažem da počneš s Pong-om koji je vrlo jednostavan, ako te to zanima, reci pa ću ti reči više o tome.

Daj molim te meni pojasni kako da neke stvari izvedem (samo programski dio) što se tiče Ponga, počeo sam ja raditi na njemu, imam texture koje mi trebaju i sve vizualizirano na papiru, no nedostaju mi neki ključni dijelovi...

Luka
14-01-2008, 21:12
Ako ipak želiš, predlažem da počneš s Pong-om koji je vrlo jednostavan, ako te to zanima, reci pa ću ti reči više o tome.

Daj molim te meni pojasni kako da neke stvari izvedem (samo programski dio) što se tiče Ponga, počeo sam ja raditi na njemu, imam texture koje mi trebaju i sve vizualizirano na papiru, no nedostaju mi neki ključni dijelovi...

moras napraviti loptu, koja se miće po ekranu pomoću x i y brzine .. onda napraviš detekciju sudara između lopte i udarača i lopte i rubova ekrana. Ovisno u što je udarila mjenjaš joj x brzinu u njoj suprotnu (-x) ili y brzinu u njoj suprotnu (-y)

SkunK
14-01-2008, 21:15
Sve zavisi u cemu radis,sta ocekujes tj. koja su ti ocekvianja i naravno znanje...mislim da su ovo glupa pitanja jer vecina ljudi hoce nesto na brzinu.
Sjest s knjigom, zainteresirat se prvo za neke stvari koje vas sigurno ne zanimaju i zagrijat stolicu do usijavanja.

Plexihack
14-01-2008, 21:22
Napravi ga u PHP-u onda,zapakiraj ga sa nekim mini serverom i to je to...ako imaš dosta znanja naravno.
Evo osnovnih sastojaka:

SQL tabla koja ima postavljeno:

Igrač / Klub / Vrijednost / Pozicija / Broj (ne onaj na dresu,nego u bazi) / Kupljen (vrijednost 1 ili 0,dali je igrač kupljen ili ne)

Onda druga koja se bavi igračem:

Broj / Snaga / Brzina / Preciznost / Timski rad / Kondicija...

To ti je baza na kojoj ćeš sve raditi.

Sada trebaš u bazu ubaciti igrače.Za Poziciju i karakteristike postavi brojeve od 1 do 10 (npr. 1 golman,2 obrambeni itd. ).

Sada postavi varijable za ime trenera,kluba,novac itd. i napravi formu pomoću koje se pretražuje igrače i kupuje ih .Koristi formu za ime (SELECT * FROM igraci WHERE ime = $ime (pišem na brzaka,ispričavam se ako ima grešaka u kojem dijelu koda) i koristi listu za odabir pozicije.

Evo ti osnove,onda napravi da kad se klikne na ime igrača da se prikaže profil,a i slika igrača( samo staviš slike u folder i ubaciš html za sliku kombiniran sa PHP varijablom).

Evo,prikazao sam ti osnove.
Sada moraš napraviti utakmice,još koju tablu itd.
Sam smisli način na koji će se određivati rezultat.

Ako želiš,možeš napraviti i neku tekstualnu u C++u jer ćeš potrošiti više od 3 mjeseca na C++,OpenGl,DirectX ili što god odabereš.I nisi naučio PHP za 3 mjeseca jer ljudi ga ne nauče ni za godinu dana...ja radim u PHPu skoro godinu dana pa još uvijek ne tvrdim da znam.Poglej php.net i prolistaj sve naredbe pa ćeš vidjeti na šta mislim :D

daramar212
14-01-2008, 21:31
moze mala pomoc istina da nisam bas zakon u php-u ali neke osnove znam....
trazim pomoc oko utakmice bez texta samo rezultat na koji nacin da ga napravim...
thx...

Plexihack
14-01-2008, 21:35
moze mala pomoc istina da nisam bas zakon u php-u ali neke osnove znam....
trazim pomoc oko utakmice bez texta samo rezultat na koji nacin da ga napravim...
thx...

Preformuliraj pitanje :D

Koji jezik i kako rezultat bez teksta?

daramar212
14-01-2008, 21:37
radi se o Web Browser Igri Football Manager jezik:php mislim kad se odigra utakmica da bude samo rezultat utakmice ko je zabio golove zuti kartoni i crveni......itd.....

Plexihack
14-01-2008, 21:58
Za igru sam smisli,nikad se nisam palio na nogomet pa nemam ideja.
Probaj zbrojiti sve statistike igrača i onda ih usporediti i podijeliti sa 2,
To neka ti bude $stat i neka $kontrola, $obrana i $napad budu jednaki tome.

$kontrola - zbroji timski rad i kondiciju svih igrača,onda zbroji brzinu svih igrača,podijeli ju sa 10 i rezultat oduzmi od $kontrole.

$napad - ovisi o svim faktorima i uspoređuje se sa $obrana.Ako je obrana slabija,daje se gol.Za svakih 20% koliko je napad veći od protivnikove obrane daje se gol.Ako je takika agresivna onda neka se doda 10% na $napad,ali i oduzme 10% od $kontrola i 20% od $obrana.

$obrana - isto ovisi o svim faktorima,povećava se za 10% kontrola i obrana ako je defenzivna taktika,ali se napad smanjuje za 10%.

Napravi i moral,za svaku utakmicu pobijeđenu,on se povećava za 50%.
Kada su zbroj kontrole i morala niži od protivničkog onda se napravi faul.
Ako je 20% niži onda neka se radi crveni,15% dva igrača žuti,10% jedan žuti itd.Za svaki faul,kontrola se smanjuje za 10%.Za svaki crveni napad,kontrola i obrana se smanjuju jer taj igrač više ne igra.

Odo ja lemit žmigavce :wink:

btw,misliš napraviti neku online igru ili offline?

daramar212
14-01-2008, 22:03
Online igru ovako jedini problem mi je dizajn.....tu neam "VEZE"[/b]

Plexihack
14-01-2008, 22:09
Eeee to je barem lako.Skini neki template (opendesigns.org (znam,oni na prvoj stranici nisu baš nešto,ali ti su najnoviji stavljeni,a korisnici ih rade,pa potraži dalje)) ili nađi neke tutoriale na tutorialized.com i napravi svoj.Možeš i naći nekog dizajnera,ali prvo napravi osnovni kod na čistom,bijelom HTML-u.

Ajde zz,sad stvarno moram lemiti ili će mi profa zalemiti groma sutra u školi :D

daramar212
14-01-2008, 22:10
ajmo se ujedinit i napravit web browwser igru manager-a ili ako imate neku ideju podjelimo poslove ko ce sta radit......

Luka
14-01-2008, 22:11
kontaktiraj djubrex-a

http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=19948

Plexihack
14-01-2008, 22:14
Ali djubrex je totalni početnik :D

Ja bi mogao raditi,ali nemam vremena...škola i trening mi oduzmu većinu vremena,a za izradu i održavanje treba puno.

Probaj sam,malo po malo u mjesec dana ćeš već moći testnu verziju postaviti online...tako sam i ja napravio svoj generator stranica (nešto kao freewebs) sam unutar mjesec dana,svaki dan barem 100 linija koda,nemoj igrati igre nego radit...

moldovan
07-12-2009, 00:36
Ja imam ideju napraviti kosarkaski manager tima buzzer beater. to je browser igrica. E sad mi treba nekoliko savjeta.

Koje programe je najbolje koristiti za izradu managerske igrice?

Imam na papiru izradjeno sve kako ti bi trebalo izgledati. sve od igraca financija, odigravanja utakmica, placa...

imam jos pitanaj samo nek se neko javi da mogu pitati

moldovan
07-12-2009, 00:39
i da. Jel ima kakav tutorial za izradu manager igre?

Luka
07-12-2009, 15:10
Ideja i priča (gameplay), pa taman da si napisao i knjigu o igri, su negdje oko 0% završene igre.

Želiš li izgubiti koju godinu učeći programiranje i web tehnologije?

moldovan
07-12-2009, 21:36
majstore mislim da sam spreman.. imam plan i viziju kako treba to izgledati...

trazim sve po malo.. za sada samo citam i nesto malo pokusavam... s kojim programima bi trebao raditi

Luka
07-12-2009, 22:11
Najbolje se upoznati s programiranjem preko QBasica, da dobiješ ideju kako to sve izgleda (u svakom slučaju, kako god krenuo, nemoj odmah s webom)

Nakon toga preporučam sljedeći redoslijed učenja:
- HTML
- JavaScript
- raznorazne čudnovate, no nikako ne dosadne, web tehnologije čiju primjenu zadovoljava poznavanje HTMLa i JSa, te poneke druge jednostavne tehnologije
- PHP

Bila bi dobra ideja i savladati C++, no bojim se da bi ti to ukralo motivaciju...

cerberi
08-12-2009, 08:04
gle, svaki covjek ima ideju i viziju kako napraviti uber cool igru, al kao sto je Luka rekao to ti je buraz 0% igre. Al ako stvarno imas volje i vremena onda probaj uciti ono sto ti je Luka rekao. Al nemoj gubiti volju za ucenjem programiranja...