PDA

Pogledaj cijelu verziju : zasto bas ja?



Filip_k
14-01-2008, 16:08
Vidim da ima dosta ljudi koji su vješti u rjesavanju svakakvih problema, pa da vidim da li sam bio u pravu.

Prilikom pokretanja windowsa, tocnije nakon poruke 'welcome' racunalo mi se ne upali normalno. Koliko sam skuzio ne prepozna moj account. Dolje na
taskbaru mi je pješčani sat(kao da nesto radi, medutim ništa). Taj problem rješavam tako da preko Task Managera odem na log off i tek za cca 0.30min.
pojavi mi se accaunt i radim dalje sve normalno. Da li je netko upoznat s ovakvim problemom ili moze naslutit o cemu je rijec?


Bio bih vam vrlo zahvalan na pomoci.

Iron Storm
14-01-2008, 17:11
Hmm, smrdi mi na nešto što se mom starom dogodilo... Naime, ako sam dobro shvatio, riječ je o virusu Win32 Parite-B (tako mi je Avast ispisao) u već uznapredovaloj fazi kada je potreben logoff preko task managera pa zatim logon da bi normalno radio comp. Ako to je to, evo ti i naputak za rješavanje problema:
Trebaš se logonati da ti sve radi. Nakon toga instaliraj Avast home edition (u potpunosti free), po mogućnosti sa PCPlayevog DVDa, te ga updateaj. Ako bude potreban restart, restartaj ga. Nakon ponovnog dizanja, Avast bi ti trebao vrli brzo detektirati virus, te će ti se u vrlo vidljivom okviru pojaviti poruka o virusu i par ovcija (delete, repair itd.), no najveći će gumb biti "Completely remove virus from the system". Odaberi taj gumb, te će ti započeti sa čišćenjem. Ostavi ga da to uradi. Nakon čišćenja restartaj comp. Nakon toga bi ti trebao raditi bez problema.
Ako to ne uspije, onda je problem u nečem drugome s čim ja nisam upoznat.
P. S. Mi smo tu da pomažemo :D

Ogulinac111
14-01-2008, 17:26
evo prijatelju kako ja rijesavam viruse... upalim nekako komp.. sve programe i potrebne stvari sprzim.. i onda lijepo windows i radi ko urica :wink: meni je poslje gamadi najbolje dizat win.. jer i ako ocistis komp nije onakav kakav je bio dok nije imao virusa


al prijatelju pokusaj skinuti Spyware Doctor .. on mi je dosta gamadi znao obrisat.. ali on ti se placa pa mi se javi na pp da ti objasnim kak se to rijesi :D

Iron Storm
14-01-2008, 17:30
Čuj ovako... Avast je jedan od boljih i pouzdanijih, tako da nećeš imati problema, a ako želiš dodatnu sigurnost, Ad-Aware ti je tu. Ne želiš njega? Ima izvrsna alternativa: Spybot Search&Destroy. Zašto bi formatirao disk kad možeš lijepo očistiti od virusa i ostale gamadi dubrim insekticidima?

Ogulinac111
14-01-2008, 17:39
ma ja ti osjetim ovako da imam viruse u kompu... inace igram cod4.. i vrti mi lijepo 125fps... kad vidim da igra jedva ide do 100fps znam sto je na stvari.. a onda i kad ocistim viruse komp vrti 110-125 fps.. sa tim da fps varira..i igra zna trzati tako da se ja tako najbolje rijesim.. i onda bas ako hoces kad podignes windows stavis zastitu i to je to.. mada ja nikad nisam imao zastitu..

Iron Storm
14-01-2008, 17:44
Moraš obavezno staviti zaštitu jer ako nemaš zaštitu dogodit će ti se da će se virus proširiti toligo da kad bi kopirao log od čišćenja u Word dokument zauzeo bi ti više od 60 stranica A4 papira ko mom starom. A ne možeš ionako radi autorskih prava (ako imaš origigi winse) reformatirati disk više od 2 puta. A ako ti trzaka nakon čišćenja, jednostavno još proskeniraj AdAwareom ili Spybotom.

bonesplitter
15-01-2008, 01:41
kad ste vec kod Ad-Awarea i antivirusa,sto da napravim kad mi ad-aware nade virus il neku slicnu gamad,tj sto je bolje napraviti,heal ili move to vault?? :hangin: :oops:

Filip_k
15-01-2008, 12:44
Hmm, smrdi mi na nešto što se mom starom dogodilo... Naime, ako sam dobro shvatio, riječ je o virusu Win32 Parite-B (tako mi je Avast ispisao) u već uznapredovaloj fazi kada je potreben logoff preko task managera pa zatim logon da bi normalno radio comp. Ako to je to, evo ti i naputak za rješavanje problema:
Trebaš se logonati da ti sve radi. Nakon toga instaliraj Avast home edition (u potpunosti free), po mogućnosti sa PCPlayevog DVDa, te ga updateaj. Ako bude potreban restart, restartaj ga. Nakon ponovnog dizanja, Avast bi ti trebao vrli brzo detektirati virus, te će ti se u vrlo vidljivom okviru pojaviti poruka o virusu i par ovcija (delete, repair itd.), no najveći će gumb biti "Completely remove virus from the system". Odaberi taj gumb, te će ti započeti sa čišćenjem. Ostavi ga da to uradi. Nakon čišćenja restartaj comp. Nakon toga bi ti trebao raditi bez problema.
Ako to ne uspije, onda je problem u nečem drugome s čim ja nisam upoznat.
P. S. Mi smo tu da pomažemo :D
hvala prijatelju, puno hvala... Radi tebe sam trebao brisati cijeli windows, ali kako ti kažeš ''Mi smo tu da pomažemo''

Ogulinac111
15-01-2008, 12:53
pa jesam ti ja rekao da dignes windowse :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: evo sad radi kao pticica :rotfl: :rotfl: :rotfl:

W1k1n6
15-01-2008, 13:35
U principu, instaliranje antivirusa nakon što je OS već teško zaražen a Windows registry i važne datoteke razvaljene, vrlo rijetko pomaže, jer obično ljudi posegnu za medicinom tek kad se javi puno više gamadi i problema nego što ih lijek može popraviti.
Inače, imam mali savjet koji nije vezan uz viruse, već uz još jednu stvar koja često zna malo po malo rasturati OS, a to je deinstalacija programa i igara. Ako vas neka igra prilikom deinstalacije pita da li osim osnovne instalacije želite izbrisati sve profile, sejvove i druge điđe miđe, recite NE. Takve datoteke prilikom deinstalacije iz nekog samo njima svojstvenog razloga znaju povući razne fragmentiće windoza, pa vam se OS malo po malo osipa. Dakle, nemojte olako nogirati softver koji instalirate, jer će vam se kad-tad osvetiti :)
Pored toga, izbjegavajte da vam igre same instaliraju razne drivere, potprograme ili servise. Ako vam što takvoga bude trebalo, instalirati ćete lako sami s našeg DVD-a ili neta, prepustiti to njima, znači dozvoliti im da vam zakrčuju žile kucavice Windowsa.

Iron Storm
15-01-2008, 15:16
hvala prijatelju, puno hvala... Radi tebe sam trebao brisati cijeli windows, ali kako ti kažeš ''Mi smo tu da pomažemo''

Razlog formatiranja?


kad ste vec kod Ad-Awarea i antivirusa,sto da napravim kad mi ad-aware nade virus il neku slicnu gamad,tj sto je bolje napraviti,heal ili move to vault??

Prvo uvijek pokušaj sa healom/repairom, to ovisi o verziji antivirusa. Ako to ne ide, onda ili move to vault/quarantene/chest (gamad neće raditi dalje štetu), ili u krajnjem slučaju delete.


U principu, instaliranje antivirusa nakon što je OS već teško zaražen a Windows registry i važne datoteke razvaljene, vrlo rijetko pomaže, jer obično ljudi posegnu za medicinom tek kad se javi puno više gamadi i problema nego što ih lijek može popraviti.

Slažem se s tim. Zaboravo sam na situaciju da bi mogao registry već biti razvaljen. "Bolje spriječiti nego liječiti", kaže stara narodna.


Inače, imam mali savjet koji nije vezan uz viruse, već uz još jednu stvar koja često zna malo po malo rasturati OS, a to je deinstalacija programa i igara. Ako vas neka igra prilikom deinstalacije pita da li osim osnovne instalacije želite izbrisati sve profile, sejvove i druge điđe miđe, recite NE. Takve datoteke prilikom deinstalacije iz nekog samo njima svojstvenog razloga znaju povući razne fragmentiće windoza, pa vam se OS malo po malo osipa. Dakle, nemojte olako nogirati softver koji instalirate, jer će vam se kad-tad osvetiti
Pored toga, izbjegavajte da vam igre same instaliraju razne drivere, potprograme ili servise. Ako vam što takvoga bude trebalo, instalirati ćete lako sami s našeg DVD-a ili neta, prepustiti to njima, znači dozvoliti im da vam zakrčuju žile kucavice Windowsa.

Za ovo doista nisam znao, puno hvala na savjetu.

Filip_k
15-01-2008, 19:54
''Cemu formatiranj?'', pa recimo da mi je taj program blago receno doista poharao hardom i ocistio ne samo win32 kao virus, već i sam win32 koji dolazi u sklopu windowsa(ako znaš o čemu govorim). Ne mojom zeljom, dosao je i do D diska(disk na kojem cuvam brojne instalacije i vazne dokumente...), a što se kolege tice koji je rekao da nasnimim ponovno windowse poslusao sam ga i gledaj cuda, ponovno ista stvar. Ja smatram da bi taj problem mogli uzrokovati driversi, jer kad mi se je podigao sustav nasnimio sam driverse i ponovno ista prica. Pa se pitam, da li je moguce da originalni driversi kojem sam dobio sa svojom maticnom plocom imaju grešku? Inace imam ovu maticnu:MBO abit KN9 ultra

Iron Storm
15-01-2008, 20:26
Mislim da je moguće da i sami driveri imaju bug na sebi ako ti je do prije instalacije drivera bilo u redu. Probaj skinuti i instalirati najnovije verzije drivera za tvoje komponente. I probaj system restorati prije instaliranih drivera koje si dobio uz svoje komponente. Javi ako bude bilo problema. Što se Win32 tiče, znam o čemu govoriš. I obavezno odmah instaliraj neki antivirus da ti se nebi opet prikačila gamad.

Filip_k
16-01-2008, 18:25
trenutno se ne mogu previse baviti isprobavanjem, zbok skole, ali kada dode vikend onda cu malo isprobavati, makar već isprobavam oko 2 mjeseca. Dobra je vijest da sam sa nekoliko ''friškim'' driverima(jako dugo mi treba da skinem sve nove drivere radi toga sto posjedujem Carnet) postigao da mi se javi account i time ubrza log off drasticno(vise nije 30 s, vec 5-10 s). Nadam se da ce sa kompletno novim driverima sve biti ok. P.S. da li neko zna kako da mi system dopusti da na tipkovnici stisnem 3 ili vise gumba odjednom(npr. strelica gore,strelica uljevo i alt Gr)?

Filip_k
24-01-2008, 19:06
Hmm, smrdi mi na nešto što se mom starom dogodilo... Naime, ako sam dobro shvatio, riječ je o virusu Win32 Parite-B (tako mi je Avast ispisao) u već uznapredovaloj fazi kada je potreben logoff preko task managera pa zatim logon da bi normalno radio comp. Ako to je to, evo ti i naputak za rješavanje problema:
Trebaš se logonati da ti sve radi. Nakon toga instaliraj Avast home edition (u potpunosti free), po mogućnosti sa PCPlayevog DVDa, te ga updateaj. Ako bude potreban restart, restartaj ga. Nakon ponovnog dizanja, Avast bi ti trebao vrli brzo detektirati virus, te će ti se u vrlo vidljivom okviru pojaviti poruka o virusu i par ovcija (delete, repair itd.), no najveći će gumb biti "Completely remove virus from the system". Odaberi taj gumb, te će ti započeti sa čišćenjem. Ostavi ga da to uradi. Nakon čišćenja restartaj comp. Nakon toga bi ti trebao raditi bez problema.
Ako to ne uspije, onda je problem u nečem drugome s čim ja nisam upoznat.
P. S. Mi smo tu da pomažemo :D

Moram priznat da si bio u pravu. Moj problem je rješen Avastom. Nakon par dana instalirao sam si ponovno Avast, a zatim i zoneAlarm i gledaj cuda, pokrenuo sam napokon moj komp normalno, nakon 3 mjeseca :D .
No međutim, zoneAlarm mi se je jako dopao, ali nakon logiranja na internet(posjedujem Dial up modem) nisam mogao otvoriti niti jednu stranicu, pa sam nerado uninstalirao zoneAlarm i tada sam uspio otvoriti web stranicu. Da li netko zna postavke u zoneAlarmu(pošto ga ja prvi put koristim nisam predobro upoznat sa njim) koji bi mi riješio problem, pa da ga mogu ponovno instalirat.
Iron Storm: respect +1



:pray: