PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rock



Stranica : [1] 2 3 4

Lord Jambrek
14-01-2008, 11:38
E kada metal ima svoj topic, zašto ne bi i rock imao svoj. Dakle ovdje raspravljajmo o rocku, još od davnih dana Elvisa pa do ovih današnjih rock/kvazi rock bandova.

Koje bendove volite, je li Dio bolji vokal od Ozzyja u Sabbathu i takve slične stvari?!

flander
14-01-2008, 11:54
e sad neznam dal oni spdaju u tu vrstu pa nek m netko ispravi...

Pearl Jam hebeno dobra grupa, to je lektira koju bi svatko trebal poslušat bar jednom, RHCP su mi isto dosta dobri, Stadium Arcadium i By the way albumi su mi najbolji, onda neznam dal tu spada Nickelback koji mi je također odličan, imam sve njegove albume i slušam ga gotovo svaki dan, dakako 3 doors down isto siper grupa, imam sve njihove albume, odlični su mi, Kryptonite odlična stvar,baš ono da ti digne raspoloženje, i znam tu i tamo poslušat Hoobastank ali mislim da su oni više punk, e da zaboravih Arctic Monkeys, naravno legendarni Guns N' Roses koji su nenadhebivi :D


mislim da sam dobro podkovan što muzike tiče :D

ChR0NoS
14-01-2008, 12:04
meni su Gunsi bog i batina u rocku
jednostavno volim njihovu muziku, i njihov stil

slash mi je uzor (ne po cuganju i drogiranju već po sviranju gitare) i sigurno jedan od najdražih gitarista
a axl rose je najveći debil na svijetu

stvarali su dobru glazbu i dugo vremena zabavljali publiku, ali previše je egoizma zračilo iz axla i slasha da se moralo dogoditi što se dogodilo

Gravestone_bluz
14-01-2008, 12:14
Jimi Hendrix, The Doors itd :gitara:

GrimReaper
14-01-2008, 13:19
pa u danasnje vrijeme ono.. sabbathe možemo u metal, gunsi su hard rock..

cesto je tanka linija,al možemo raspravljati o dobrom rocku..pearl jam je grunge ako me usi ne varaju:)

Lord Jambrek
14-01-2008, 13:30
Sabathe ne bi ja baš svrstao u metal, više u neki hard rock, iako su praktički bili neki pogon koji je gotovo pa osnovao metal.

Dakle ja najviše, ali najviše volim definitvno Led Zeppelin. Po meni bogovi bogova, svi ste sigurno čuli Stairway To Heaven, ali ta pjesma im je 1% od njihove glazbene moći.

AC/DC su mi isto među božjim bendovima, jednostavno ih obožavam, pogotovo Hells Bells, Inject The Venom, Given the dog a bone, girls got rithm, T.N.T...

Sabathe ne moram ni spominjat.

Mike Oldfield-a isto jako volim.

Yardbirds su mi isto faking fenomenalni, iako spadaju više u neki blues pravac.

Jerry
14-01-2008, 13:40
sabbathi su heavy ... mislim osnivači heavya :)
btw,led zeppelin od rocka,gunsi,skid row,acdc,doorsi :pray:

Fencing_LORD
14-01-2008, 16:28
AC/DC - bogovi, najbolji rock bend ikada :pray:
Dire Straits
Deep Purple
RHCP
ZZ Top
U2
The Rolling Stones
The Doors
Led Zeppelin

Da_killah
14-01-2008, 17:34
zeppelini, doorsi, pa i pink floyd i majke :D

Lord Jambrek
14-01-2008, 20:06
Ma meni nema do Zeppelina live, kad se hite u improvizaciju od 30-40 minuta onda je to pre zakon, jao šta bih dao da ih mogu vidjeti live.

Dreadlock
14-01-2008, 20:17
gunsi,aerosmith,arctic monkeys i drugi nemrem ih se svih sjetit...

od hr bendova...kazaliste,valjak i pivo :pray:

_ZlayA_
14-01-2008, 20:27
jel foo fighters rock ili kvazi rock?

ChR0NoS
14-01-2008, 20:29
sabathe bi ja svrstao u heavy metal, najprije

od staroga rocka dorsi su mi zakon

count_chlaus
14-01-2008, 20:34
the list:arcade fire
explosions in the sky
franz ferdinand
...

DrunkyDuck
14-01-2008, 20:35
Alice In Chains
Soundgarden
Extreme

MTF*
14-01-2008, 21:03
ne slusam taj stari rock, osim jedne pjesme koja owna...
AC/DC T.N.T. :D :D :D :D

McPingvin_v2.0
14-01-2008, 22:34
AC/ DC
The Queen
Franz Ferdinand
Red Hot Chili Peppers
The Scorpions
The Beatles (iako je to malo više pop, al ok)
Hladno Pivo
Riblja Čorba
Guns N' Roses
Dire Straits
Toto
Scouting For Girsl
Rooney
Plain White T's
Azra
Deep Purple
ZZ Top
Pink Floyd (iako je ovo neki acid- alt rock, al ok)

GrimReaper
14-01-2008, 23:05
AC/DC
ZZ TOP
Skid Row
Dire Straits
Led Zeppelin
Lucifers friends

Barathrum
15-01-2008, 00:18
E kada metal ima svoj topic, zašto ne bi i rock imao svoj. Dakle ovdje raspravljajmo o rocku, još od davnih dana Elvisa pa do ovih današnjih rock/kvazi rock bandova.

Koje bendove volite, je li Dio bolji vokal od Ozzyja u Sabbathu i takve slične stvari?!

Lemmy ima bolji od oba.

Motorhead
Grave Stompers
AC-DC
ZZ-Top
Deep Purple

ostalo mi je sve vise manje na isti kalup.

W1k1n6
15-01-2008, 03:00
Vidim kako se većinom držite etabliranih bandova, stoga vam zadajem sljedeću domaću zadaću - rockere koje pod hitno trebate nabaviti i slušati:

King Crimson
Frank Zappa
Grateful Dead
The Band
Kinks
Genesis
The Who
Fleetwood Mac
Pearl Jam
Janis Joplin
Lynyrd Skynyrd
Yes

Kad to sve nabavite i poslušate, javite se pa će vam čiko dati novu zadaću.

GrimReaper
15-01-2008, 06:54
Vidim kako se većinom držite etabliranih bandova, stoga vam zadajem sljedeću domaću zadaću - rockere koje pod hitno trebate nabaviti i slušati:

King Crimson
Frank Zappa
Grateful Dead
The Band
Kinks
Genesis
The Who
Fleetwood Mac
Pearl Jam
Janis Joplin
Lynyrd Skynyrd
Yes

Kad to sve nabavite i poslušate, javite se pa će vam čiko dati novu zadaću.

imam svega toga doma,stari je inace blueser i rocker a osobno mi se sviđa od toga Zappa, Genesis,The Who i Yes.. ostalo mi nie ukusno kak ja volim rec:)

Recimo jos malo za popis bi mogli produljit za neke meni odlicne izvodjace

Iron Butterfly
Cream (eric clapton na gitari)
Steppenwolf(vecina ce znat po born to be wild)
Jimi Hendrix
Focus
The Allman brothers Band (južnjacki rock)
Indexi(malo domaceg:))

Barathrum
15-01-2008, 10:51
Vidim kako se većinom držite etabliranih bandova, stoga vam zadajem sljedeću domaću zadaću - rockere koje pod hitno trebate nabaviti i slušati:

King Crimson
Frank Zappa
Grateful Dead
The Band
Kinks
Genesis
The Who
Fleetwood Mac
Pearl Jam
Janis Joplin
Lynyrd Skynyrd
Yes


sve cuo i nista mi se nesvidja osim lynyrd skynyrd

Lord Jambrek
15-01-2008, 11:47
Vidim kako se većinom držite etabliranih bandova, stoga vam zadajem sljedeću domaću zadaću - rockere koje pod hitno trebate nabaviti i slušati:

King Crimson
Frank Zappa
Grateful Dead
The Band
Kinks
Genesis
The Who
Fleetwood Mac
Pearl Jam
Janis Joplin
Lynyrd Skynyrd
Yes

Kad to sve nabavite i poslušate, javite se pa će vam čiko dati novu zadaću.


King Crimson - Zakon, isto moćan bend
Frank Zappa - slušao malo
Grateful Dead - nikad čuo
The Band - nikad čuo
Kinks - Odličnost, super su
Genesis - poznato, ali se nemrem sjetit
The Who - E oni su mi isto nekaj posebno, Boris the Spider :pray:
Fleetwood Mac - pff, nemrem se sjetit ništa od njih, ali znam da sam ih čuo
Pearl Jam - nekak mi nikad nisu legli
Janis Joplin - Bivša ju obožava, zato više ne slušam Joplin
Lynyrd Skynyrd - poznato, ne sjećam se baš
Yes - Hmm, brijem da sam slušao.



Još malo obaveznog:

Kiss
Meatloaf
The Yardbirds
The Eagles

Sluša itko ovdje Black Rebel Motorcycle Club?

@Barathrum
Nema :D Bar meni, ozzyjev glas mi jedino može nadamšit Meatloafov.

Dreamer Deceiver
15-01-2008, 14:40
sluša tko tool ? ( ako to mogu ovdje smjestit uopšte )

W3DR4N
15-01-2008, 15:52
Fleetwood Mac - pff, nemrem se sjetit ništa od njih, ali znam da sam ih čuo


Poslušaj ovu baladu. Prejako. http://youtube.com/watch?v=7_--lzn3SrU
Osobno njihova najdraža.

Nodakim
15-01-2008, 15:55
Sabathe ne bi ja baš svrstao u metal, više u neki hard rock, iako su praktički bili neki pogon koji je gotovo pa osnovao metal.

Dakle ja najviše, ali najviše volim definitvno Led Zeppelin. Po meni bogovi bogova, svi ste sigurno čuli Stairway To Heaven, ali ta pjesma im je 1% od njihove glazbene moći.

AC/DC su mi isto među božjim bendovima, jednostavno ih obožavam, pogotovo Hells Bells, Inject The Venom, Given the dog a bone, girls got rithm, T.N.T...

Sabathe ne moram ni spominjat.

Mike Oldfield-a isto jako volim.

Yardbirds su mi isto faking fenomenalni, iako spadaju više u neki blues pravac.


većinu boljih bendova je teško svrstati u isključivo jednu grupu,ali nekako za black sabbath reci da je rock,tesko,oni su metal,iako su ponekad tako loši da pomisliš da su cajke...

a najbolji "rock" bend bi bio placebo,makar niej moj tip muzike super su

McPingvin_v2.0
15-01-2008, 15:57
a najbolji "rock" bend bi bio placebo,makar niej moj tip muzike super su
sva sreća da je rock pod navodnicima :)

Jerry
15-01-2008, 16:42
@geralt
odjebi od sbbatha ;)
nego kiss mije isto okej,a od domaćeg azra,riblja čorba,haustor,dugme

Dreamer Deceiver
15-01-2008, 17:02
neznam za vas , ali meni sabbath s DIOm zvuči ko čisti heavy metal...
a što se tiče ozzya. ok mi je ta era makar nije moj tip te je ne slušam previše...

n.i.b. :pray:
into the void :pray:

Nodakim
15-01-2008, 17:31
@geralt
odjebi od sbbatha ;)
nego kiss mije isto okej,a od domaćeg azra,riblja čorba,haustor,dugme


nikada.

GrimReaper
15-01-2008, 18:45
neznam za vas , ali meni sabbath s DIOm zvuči ko čisti heavy metal...
a što se tiče ozzya. ok mi je ta era makar nije moj tip te je ne slušam previše...

n.i.b. :pray:
into the void :pray:

a the wizard sa usnjakom zvuci tipicni blueserski

ovo sa ronniem se slažem,cisti heavy metal (the mob rules,neon knight,die young)

Gravestone_bluz
15-01-2008, 18:58
Jedna od mojih najdražih pjesama je Jimi Hendrix- Voodoo Child, tu su jos i od AC/DC For those about to rock i TNT. Od doorsa su mi dobre break on trough i riders on the storm, i još od accept - balls to the wall

Dreamer Deceiver
15-01-2008, 19:45
neznam za vas , ali meni sabbath s DIOm zvuči ko čisti heavy metal...
a što se tiče ozzya. ok mi je ta era makar nije moj tip te je ne slušam previše...

n.i.b. :pray:
into the void :pray:

a the wizard sa usnjakom zvuci tipicni blueserski

ovo sa ronniem se slažem,cisti heavy metal (the mob rules,neon knight,die young)

yap

Hamti Damti
15-01-2008, 21:26
AC/DC su mi isto među božjim bendovima, jednostavno ih obožavam, pogotovo Hells Bells, Inject The Venom, Given the dog a bone, girls got rithm, T.N.T...

tako treba :)
http://img131.imageshack.us/img131/1892/angusbw5.gif

nemože bend s drugim najprodavanijim albumom na svijetu biti jadan(bio bi da im je ostao prvi pjevač Bon Scott)

Dok je Bon Scott bio više su se za?ebavali, dok je došao Brian Johnson ozbiljno su se primili posla i time pokazali svoju jačinu svijetu.

Inače osim hitova koje si nabrojao jaki su i Guns On Hire, RockNRoll Damnation, Riff Raff, RockNRoll Aint Noise Polution, For Those About To Rock We Salute You i još hrpe drugih..

Fencing_LORD
15-01-2008, 22:34
[quote="Lord Jambrek":3wco7r67]

AC/DC su mi isto među božjim bendovima, jednostavno ih obožavam, pogotovo Hells Bells, Inject The Venom, Given the dog a bone, girls got rithm, T.N.T...

tako treba :)
http://img131.imageshack.us/img131/1892/angusbw5.gif

nemože bend s drugim najprodavanijim albumom na svijetu biti jadan(bio bi da im je ostao prvi pjevač Bon Scott)

Dok je Bon Scott bio više su se za?ebavali, dok je došao Brian Johnson ozbiljno su se primili posla i time pokazali svoju jačinu svijetu.

Inače osim hitova koje si nabrojao jaki su i Guns On Hire, RockNRoll Damnation, Riff Raff, RockNRoll Aint Noise Polution, For Those About To Rock We Salute You i još hrpe drugih..[/quote:3wco7r67]

T.N.T, Back In Black, Let There Be Rock, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Big Balls...

Draži mi je Brianov glas, a Angus - :pray:

GrimReaper
15-01-2008, 22:58
you shook me all night long

:pray: :pray:

Hamti Damti
15-01-2008, 23:18
[quote="Hamti Damti":14vniguo][quote="Lord Jambrek":14vniguo]

AC/DC su mi isto među božjim bendovima, jednostavno ih obožavam, pogotovo Hells Bells, Inject The Venom, Given the dog a bone, girls got rithm, T.N.T...

tako treba :)
http://img131.imageshack.us/img131/1892/angusbw5.gif

nemože bend s drugim najprodavanijim albumom na svijetu biti jadan(bio bi da im je ostao prvi pjevač Bon Scott)

Dok je Bon Scott bio više su se za?ebavali, dok je došao Brian Johnson ozbiljno su se primili posla i time pokazali svoju jačinu svijetu.

Inače osim hitova koje si nabrojao jaki su i Guns On Hire, RockNRoll Damnation, Riff Raff, RockNRoll Aint Noise Polution, For Those About To Rock We Salute You i još hrpe drugih..[/quote:14vniguo]

T.N.T, Back In Black, Let There Be Rock, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Big Balls...

Draži mi je Brianov glas, a Angus - :pray:[/quote:14vniguo]

Ma T.N.T je dobra svakome ko nevoli ili mrzi rock a kako neće onima koji ga slušaju.

Ta pjesma je odprilike dobra svakome kao što je i od Survivora: Eye Of The Tiger :pray:

Dirty Deeds Done Dirt Cheap dobra pjesma i još bolje kontroverzniji album(do danas nema kontroverznijeg u Australiji) skupa s pjesmom Big Balls čije riječi ownaju sve po redu :pray:

@GrimReaper
"you shook me all night long

Svaka ti dala Svaka ti dala"

također :pray: za trebu s spota od te pjesme :roll:

Hamti Damti
15-01-2008, 23:18
[quote="Hamti Damti":12yaf6em][quote="Lord Jambrek":12yaf6em]

AC/DC su mi isto među božjim bendovima, jednostavno ih obožavam, pogotovo Hells Bells, Inject The Venom, Given the dog a bone, girls got rithm, T.N.T...

tako treba :)
http://img131.imageshack.us/img131/1892/angusbw5.gif

nemože bend s drugim najprodavanijim albumom na svijetu biti jadan(bio bi da im je ostao prvi pjevač Bon Scott)

Dok je Bon Scott bio više su se za?ebavali, dok je došao Brian Johnson ozbiljno su se primili posla i time pokazali svoju jačinu svijetu.

Inače osim hitova koje si nabrojao jaki su i Guns On Hire, RockNRoll Damnation, Riff Raff, RockNRoll Aint Noise Polution, For Those About To Rock We Salute You i još hrpe drugih..[/quote:12yaf6em]

T.N.T, Back In Black, Let There Be Rock, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Big Balls...

Draži mi je Brianov glas, a Angus - :pray:[/quote:12yaf6em]

Ma T.N.T je dobra svakome ko nevoli ili mrzi rock a kako neće onima koji ga slušaju.

Ta pjesma je odprilike dobra svakome kao što je i od Survivora: Eye Of The Tiger :pray:

Dirty Deeds Done Dirt Cheap dobra pjesma i još bolje kontroverzniji album(do danas nema kontroverznijeg u Australiji) skupa s pjesmom Big Balls čije riječi ownaju sve po redu :pray:

@GrimReaper
"you shook me all night long

Svaka ti dala Svaka ti dala"

također :pray: za trebu s spota od te pjesme :roll:

Lord Jambrek
16-01-2008, 00:17
neznam za vas , ali meni sabbath s DIOm zvuči ko čisti heavy metal...
a što se tiče ozzya. ok mi je ta era makar nije moj tip te je ne slušam previše...

n.i.b. :pray:
into the void :pray:

Meni isto dio zvuči heavy, ali sa Ozzyjem mi je :pray: pogotovo stvar black sabbath


E you shook me all night long mi je fenomenalna stvar, iako mi nekako početak vuče na kissov stil.

GrimReaper
16-01-2008, 07:16
neznam za vas , ali meni sabbath s DIOm zvuči ko čisti heavy metal...
a što se tiče ozzya. ok mi je ta era makar nije moj tip te je ne slušam previše...

n.i.b. :pray:
into the void :pray:

Meni isto dio zvuči heavy, ali sa Ozzyjem mi je :pray: pogotovo stvar black sabbath


vecina uvijek bira između ozzy ronnie dvojca.. ljubitelji hevija vise cijene ronnie-a dok ostali ozzy-ja a ja cu reci tony martin rulz :)

meni su sva 3 pjevaca odlicna i svaku eru slusam isto dakle nisam primijetio da favoriziram jednog od njih troje,tony je pogotovo dao odlican štih u "mracnim" vremenima black sabbatha te s njima ostvario 3 jaka albuma (headless cross,tyr i cross purposes)

btw origiralan tyr izgleda super(povrsina samog cd-a :D)

Fencing_LORD
16-01-2008, 07:18
Zaboravili na Highway To Hell, hehe, odlična pjesma.

BTW, jel Pearl Jam spada pod rock?

Jerry
16-01-2008, 13:27
ozzy :pray: :pray: :pray: :pray: ronnie mi ne paše,jedino wishing well i neon knights i heaven an hell mybe

Dreamer Deceiver
16-01-2008, 13:46
neznam za vas , ali meni sabbath s DIOm zvuči ko čisti heavy metal...
a što se tiče ozzya. ok mi je ta era makar nije moj tip te je ne slušam previše...

n.i.b. :pray:
into the void :pray:

Meni isto dio zvuči heavy, ali sa Ozzyjem mi je :pray: pogotovo stvar black sabbath


vecina uvijek bira između ozzy ronnie dvojca.. ljubitelji hevija vise cijene ronnie-a dok ostali ozzy-ja a ja cu reci tony martin rulz :)

meni su sva 3 pjevaca odlicna i svaku eru slusam isto dakle nisam primijetio da favoriziram jednog od njih troje,tony je pogotovo dao odlican štih u "mracnim" vremenima black sabbatha te s njima ostvario 3 jaka albuma (headless cross,tyr i cross purposes)

btw origiralan tyr izgleda super(povrsina samog cd-a :D)

e tony je isto meni super...
svi albumi s njim su mi super, pogotovo Headless cross koji je podosta mračan ( lyrcsi ) ali i tyr mi je super., pogotovo stvar Anno Mundi :pray: :pray:
A sad baš slušam Dyning for love s cross purposes :D

Jerry
16-01-2008, 14:02
a ja ozzy - crazy train
iako je nevezano za sabbathe,al ozzy rula :)

Dreamer Deceiver
16-01-2008, 14:28
crazy train -> predobar intro :pray: :pray:

Pitao sam još prije. Sluša li tko tool i šta mislite o njima ?

W1k1n6
16-01-2008, 14:48
Meni isto dio zvuči heavy, ali sa Ozzyjem mi je :pray: pogotovo stvar black sabbath
Istina, stvar Black Sabbath i danas im nakon tolikih desetljeća zvuči nevjerojatno originalno i atraktivno.
Ozzie je dakako pravi Sabbath, kao što je Halford Judas. BTW, Sharon Osbourne je odlučila okupiti originalnu postavu Sabbatha i ove godine će dečki (potvrđeno) svirati na kocertima Ozzfesta po Americi, a postoji šansa i da naprave jednu turneju po Europi ako će Ozzie biti zdrav, što znači kako bismo ih na jesen možda mogli i mi vidjeti/čuti.

Jerry
16-01-2008, 15:02
hebo majku
zašto ja sve propuštam
zaštooooooooo :cry: :cry: :cry: :cry:

GrimReaper
16-01-2008, 15:31
e tony je isto meni super...
svi albumi s njim su mi super, pogotovo Headless cross koji je podosta mračan ( lyrcsi ) ali i tyr mi je super., pogotovo stvar Anno Mundi :pray: :pray:
A sad baš slušam Dyning for love s cross purposes :D

hehe tyr mi je premocan.otkad sam kupio original prije god i pol totalno sam ocaran. anno mundi preodlican ali i the law maker .. totalno ne tipicna sabbathovska, brza i žestoka :D
jos bi nadodao feels good to me, jedna od najboljih ljubavnih laganica ..ko bi reko da je od sabbatha:D


EDIT:

sad sam se sjetio svi koji volite ozzy eru od black sabbatha probajte nabavit i poslusat bend Witchfinder general.. slicno zvuce,meni odlican bend. imaju samo 2 albuma,jedan traje 30 min drugi 35, sa prekrasnim coverima (erotski malo:D)

whiskey
16-01-2008, 16:51
np- Crazy Train. Ko zna zna, ko nezna 2 :)

GrimReaper
16-01-2008, 17:02
np- Crazy Train. Ko zna zna, ko nezna 2 :)

dan danas cekam da netko stavi na net kakav bootleg(video) sa te turneje kad se promoviro album di je ta stvar...

ocu vidit randy rhoadsa kako svira crazy train
:cry:

Gravestone_bluz
16-01-2008, 21:06
crazy train fenomenalna stvar :gitara:

Fencing_LORD
16-01-2008, 23:29
Jel zna itko kad izlazi novi AC/DC-ja?

Lord Jambrek
16-01-2008, 23:38
Meni isto dio zvuči heavy, ali sa Ozzyjem mi je :pray: pogotovo stvar black sabbath
Istina, stvar Black Sabbath i danas im nakon tolikih desetljeća zvuči nevjerojatno originalno i atraktivno.
Ozzie je dakako pravi Sabbath, kao što je Halford Judas. BTW, Sharon Osbourne je odlučila okupiti originalnu postavu Sabbatha i ove godine će dečki (potvrđeno) svirati na kocertima Ozzfesta po Americi, a postoji šansa i da naprave jednu turneju po Europi ako će Ozzie biti zdrav, što znači kako bismo ih na jesen možda mogli i mi vidjeti/čuti.

e ak budu, to se organizira, hvatam auto i idemo ak treba u sibir :D

W1k1n6
17-01-2008, 13:13
np- Crazy Train. Ko zna zna, ko nezna 2 :)

dan danas cekam da netko stavi na net kakav bootleg(video) sa te turneje kad se promoviro album di je ta stvar...

ocu vidit randy rhoadsa kako svira crazy train
:cry:
Eh da, Randy Rhodes i Ozzie, Crazy Train i Goodbye to Romance, fantastično. No meni je još draži njihov drugi album Diary Of A Madman. Kad čujem Believer, Tonight, You Can't Kill Rock'n'roll, te naravno Diary, uvijek me ulovi nostalgija i bediška zbog Randya. Fakat mi je Randy jedna od najneprežaljenijih figura u svijetu rocka, ostao nam je dužan puno toga. Mislim da bi kroz koju godinu pomeo Satrianija i Vaia samo tako da je još malo poživio. R.I.P.

GrimReaper
18-01-2008, 07:16
Eh da, Randy Rhodes i Ozzie, Crazy Train i Goodbye to Romance, fantastično. No meni je još draži njihov drugi album Diary Of A Madman. Kad čujem Believer, Tonight, You Can't Kill Rock'n'roll, te naravno Diary, uvijek me ulovi nostalgija i bediška zbog Randya. Fakat mi je Randy jedna od najneprežaljenijih figura u svijetu rocka, ostao nam je dužan puno toga. Mislim da bi kroz koju godinu pomeo Satrianija i Vaia samo tako da je još malo poživio. R.I.P.

meni i jesu jedino dobri blizzard of ozz i diary of a madman,dakle prva 2 od ozzy-a solo career

a znao sam da ti je diary najdaži album,mislio si možda da cemo mi stari vukovi zaboraviti tvoju wolf rubriku (diary of a madman) :pray:

Hamti Damti
18-01-2008, 11:30
Jel zna itko kad izlazi novi AC/DC-ja?

trebao je još prošle god. ali eto valjda će ove...

W1k1n6
18-01-2008, 11:57
meni i jesu jedino dobri blizzard of ozz i diary of a madman,dakle prva 2 od ozzy-a solo career

a znao sam da ti je diary najdaži album,mislio si možda da cemo mi stari vukovi zaboraviti tvoju wolf rubriku (diary of a madman) :pray:
:thumbs2: ti si jedni koji je to povezo, ne znam da li drugi nisu skužili ili ke.

GrimReaper
18-01-2008, 12:00
meni i jesu jedino dobri blizzard of ozz i diary of a madman,dakle prva 2 od ozzy-a solo career

a znao sam da ti je diary najdaži album,mislio si možda da cemo mi stari vukovi zaboraviti tvoju wolf rubriku (diary of a madman) :pray:
:thumbs2: ti si jedni koji je to povezo, ne znam da li drugi nisu skužili ili ke.

haha pa kako nebi povezo,znao sam odma hehe a sad vecina je ciljala kao dnevnik jednog wolfera il sta neam blage :D
pitanje dal se ko sjeca jos te rubrike,bila mi je jedna od najdrazih,haha pogotovo kako ste se vracali iz izgubljenih rundi..
eh to su bila vremena :D

Jerry
18-01-2008, 12:08
jbg nisam tad čito pcp :(

GrimReaper
18-01-2008, 12:13
jbg nisam tad čito pcp :(

haha propustio si jebenu rubriku,meni je to bila jedna od najdražih i najinovativnih..opisivanje mrežnih partija:D jos je nazovu po odlicnom albumu koji pase uz rubriku..
neznam tocno u kojim brojevima se vrtilo moral bi potrazit te brojeve,al znam da je bilo u jedno 5-6 brojeva

Prince-Artas
19-01-2008, 15:12
dire straits
elvis
artic monkeys
franz ferdinad
let 3
prljavo Kazalište
U2
daleka obala
Azra
bob dylan
Creedence Clearwater Revival
The Who

to je uglavnom to

amso47
19-01-2008, 16:21
Od stranih, dobri su mi: Arctic Monkeys, The Beatles, Theory Of A Deadman, Hinder, A.C.T... ima ih jos ali se nemogu sad sjetit
Od domacih Skroz, Azra, Letu Stuke

Itachi
30-01-2008, 21:22
pa evo da se i ja tu pojavim....
i ja sam rocker,ali nisam ograničen samo na rock.
od rocka slušam Bryan Adams,Bon Jovi,Deep Purple,Uriah Heep,Led Zeppelin,Jethro Tull,The Who,ZZ Top,Dire Straits,Bad Company,Elvis,Guns'n'Roses...toga ima dosta....

King tiger
30-01-2008, 22:46
po slusanosti

1. Deep purple
2. Queen
3. Dire straits
4. Led Zeppelin
5. Guns n Roses

Fenrir
30-01-2008, 23:00
Audioslave
Soundgarden

Izgubljeni
31-01-2008, 10:21
rob zombie, audioslave, kiss, gnr, ac/dc, velvet revolver

W1k1n6
31-01-2008, 11:04
BTW, što se starog domaćeg rocka tiče, preporučam ove bandove koji su već polako utonuli u zaborav, ili nikada niste ni čuli za njih, a u svoje su vrijeme na našim prostorima predstavljali nešto nevjerojatno tipa hodanja po mjesecu.

Atomsko Sklonište
Buldožer
Teška industrija
Drugi način

Demon Hunter
31-01-2008, 11:44
Neznam sto se mene tice ja Rock ni nisam slusao prije ali Gunsi su mi oduvjek bili dobri!

Da_killah
31-01-2008, 15:10
što se tiče našeg rocka, odnosno punka, 15.2. u riječkoj dvorani mladosti, a tjedan kasnije i u tvornici parafi, termiti, umjetnici ulice i ogledala, a u rijeci i pankrti. konačno jedan pravi koncert za valentinovo :pray:

edit: brišite ona dva posta ispod, jebeni net...

Avalon
31-01-2008, 22:18
Deep Purple
The Animals
Eagles
Nazareth
Black Sabbath
Jimi Hendrix
AC DC
Led Zeppelin
The Doors
Creedence Clearwater Revial
The Who
Thin Lizzy
Aerosmith
i ajmo reci GNR

ali uglavnom samo taj stari rock ;) ovo novo sranje je vec previse isfurano

Dreamer Deceiver
31-01-2008, 22:24
Audioslave
Soundgarden

shadooooow on the suuuuuun :pray: :pray: :pray:

Sickmanno1
31-01-2008, 23:19
Johnny Cash :pray:

u zadnje vrijeme sam u Cash frazi...

tek sad kuzim zasto je bio jedno vrijeme covjek popularniji od Boga xD

Da_killah
01-02-2008, 14:45
slušam ga i ja, đoni je car...
iako mi se čini da đoni baš i ne spada u rock :)

Azura
01-02-2008, 21:24
rock više ne slušam ovih dana, prije sam dosta slušala guns n roses i ac/dc

Nightyx
01-02-2008, 21:32
Let 3, carevi, bio sam i na koncertu, preludo :pray:

Ivan_87
01-02-2008, 21:37
Let 3, carevi, bio sam i na koncertu, preludo :pray:

u rijeci i okolici su svako malo koncert na svakom sam :D

najbolje su riječke,vole svoje dečke i daju njima ...... :D

Jerry
23-06-2008, 22:21
cc rock? :o

King tiger
24-06-2008, 02:41
zeza se dzeri.

Izgubljeni
24-06-2008, 08:24
Audioslave.. likovi imaju predobre pjesme, inace jos slusam ac/dc, soundgarden, temple of the dog, filter, gnr itd.. ugl najvise audiosalve.. likovi su stvarno genijalci Chris Cornell FTW!!! :D

Jerry
24-06-2008, 10:34
zeza se dzeri.
:(

Baldrick
25-06-2008, 17:59
slash mi je uzor (ne po cuganju i drogiranju već po sviranju gitare) i sigurno jedan od najdražih gitarista

šta to znači, on ti je uzor? koristiš iste lestvice kao i on?

pearl jam je grunge ako me usi ne varaju:)
grunge nije žanr muzike, već etiketa kojom se etiketiraju svi bendovi iz sijetla, a da su nastali početkom-sredinom devedesetih. kao što su glam-rock svi bendovi koji se šminkaju. pearl jam je, eto, alternativni rock, kao i nirvana, alice in chains je alternativni metal, a soundgarden je neki stoner rock, mada ne baš čisti.


Dakle ja najviše, ali najviše volim definitvno Led Zeppelin. Po meni bogovi bogova, svi ste sigurno čuli Stairway To Heaven, ali ta pjesma im je 1% od njihove glazbene moći.

izglasao sam solažu iz stairway za najbolju ikada, ta pesma mi je, inače, dosadna, ja je slušam tako što uzmem pa premotam do 5:30 i odslušam solo 5 puta.

sabbathi su heavy ... mislim osnivači heavya :)

sabbath je heavy od kad je dio došao, sa ozijem su uglavnom tradicionalni doom mjetal, mada imaju i neke hard-rock albume. osnivači hevija nisu sigurni, njihov zvuk i zvuk mejdena (koji su klasični hevi) nema nikakve veze.

Ma meni nema do Zeppelina live, kad se hite u improvizaciju od 30-40 minuta onda je to pre zakon, jao šta bih dao da ih mogu vidjeti live.
ako ti je do improvizacija, probaj da nabaviš neki live od the allman brothers banda.

jel foo fighters rock ili kvazi rock?
ono što sam čuo, a to nije mnogo, alternativni rock.


od hr bendova...kazaliste,valjak i pivo :pray:
od domaćih bjesovi, block out, orgazam i partibrejkersi...


Kad to sve nabavite i poslušate, javite se pa će vam čiko dati novu zadaću.
daj nešto što liči na mercyful fate - melissa.


Genesis - poznato, ali se nemrem sjetit

pitr gejbrijel, bre

i'll be back. kasnije,

smartass
25-06-2008, 18:07
definitivno mi je u2 među favoritima... otkad su započeli s glazbenom karijerom.. i još ne gube na popularnosti.. svaka im čast :D

Baldrick
25-06-2008, 18:46
sabbath je tradicionalni doom, tačno je da nema veze sa ovim death/doomom i sličnima. šta je children, inače?

don't break the oath mi se ne sviđa, samo welcome princess of hell.

Baldrick
25-06-2008, 18:48
mislio sam, koji je žanr?

Neven <R>
25-06-2008, 19:24
Imate topic metal žanrovi.

Da_killah
25-06-2008, 19:41
pa partibrejkersi baš i nisu do aći, je da je to sve tu blizu, ali ipak nisu domaći. meni su oni zakon, bio sam u labinu prošle godine, a možda odem i ove na rokaj fest ponajviše zbog njih

Baldrick
15-07-2008, 01:38
nastavak:


sabathe bi ja svrstao u heavy metal, najprije

uporedi ih sa bilo kojim pravim hevijem, pa ćeš da vidiš ogromnu razliku. osim, ako ne misliš na fazu sa diom.


n.i.b. :pray:
into the void :pray:
lord of this world;
iron man;
symptom of the universe;
sweet leaf;
children of the grave;
the wizard;

itd, itd.


Lynyrd Skynyrd - poznato, ne sjećam se baš

jedan od mojih omiljenih, čuo si sigurno sweet home alabama.


nemože bend s drugim najprodavanijim albumom na svijetu biti jadan(bio bi da im je ostao prvi pjevač Bon Scott)

Dok je Bon Scott bio više su se za?ebavali, dok je došao Brian Johnson ozbiljno su se primili posla i time pokazali svoju jačinu svijetu.

au, au, au... pa kaži ti meni, koja je svrha rokenrola, do zajebavanja? bon scott je pravi pravcati rocker, imao je jaja da ode od kuće, i da rizikuje sas muziku... i isplatilo mu se. to je rokenrol, nije neki dedica koji živi u vili.


BTW, jel Pearl Jam spada pod rock?
spada, alternativni rock.

sa prekrasnim coverima (erotski malo:D)
prekrasni stvarno.

Baldrick
15-07-2008, 01:42
I nemoj da mlatis Baldrick,grunge je vrsta muzike,alternativni rock sa heavy metal riffovima...jos se zove i Seattle zvuk,zato sto je dosta bendova bilo upravo iz tog grada...uglavnom,specifican zvuk i teme...

kako neka muzika može da bude alternativni rock, ako ima heavy metal riffove? kao što znaš, riffovi čine 90% svake rock pesme. specifične teme može, ali se žanr ne određuje po tekstovima i imidžu (zamisli da za misfitse kažemo da su death mjetal, ili za mercyful fate da je black). specifičan zvuk - možda, ali svaki od većih bendova je imao različit, ne mogu da se strpaju u isti koš. mislim, ono, uporedi soundgarden i alice in chains, pa ćeš sam da vidiš. mada, uporedi alice in chains sa bilo kojim drugim bendom, pa ćeš da vidiš razliku.

RIDER32
19-07-2008, 00:16
Rock. Ah ta paklena stijena.
Napravio je ono sto je Voodoo trebao napraviti a srecom nije.
Sve sto danas slusamo je nastalo od rocka a njega, kao i voodoo, je stvorio vrag.
Napravit cu temu u kojoj cu sve objasnit na sta sam sad mislio.

Ipak ga volim jer nije dosadan. Steta sto je sve on njega pa na dalje sotonsko.

Dreadlock
19-07-2008, 00:21
Steta sto je sve od njega pa na dalje sotonsko.

e rideru...malo si se zahebo...cek,po ovom ja zakljucujem da si ti reko da je rock sotonski??

Dreamer Deceiver
19-07-2008, 12:44
lynyrd skynyrd :pray:
tuesday gone, simple man, sweet home alabama, freebird :pray:

Duke of Earl
19-07-2008, 14:11
Ipak ga volim jer nije dosadan. Steta sto je sve on njega pa na dalje sotonsko.

Drugo...ne mjesaj ateizam za satanizam...ateizam je kad nemas religiju,a satanizam kad pratis LaVeyove propovjedi...satanizam isto nema neke ogromne veze sa Satanom,zrtvovanjima i vjesticama,ali to je druga prica...

Ovaj, ne. Laveyanski sotonizam je jednostavno ateizam pomiješan s ekstremnim hedonizmom, i nastao je 60-ih godina za bogatu elitu koja nije imala ništa pametnije za raditi, i nema apsolutno nikakve veze s pravim (teističkim) sotonizmom koji zapravo postoji vec tisucljecima, ali to je sad stvarno ogroman offtopic, pa nećemo pričat više o tome. To sam jedno duže vrijeme proučavao iz znatiželje, i dosta sam toga naučio o toj temi, nemoj radije pričat o nečemu u što se ne razumiješ.


A što se tiče rock-a, volim većinom starije bendove, npr. Led Zeppelin, Jefferson Airplane, Pink Floyd, Jimi Hendrix Experience i najbolji prog rock band u svemiru, bogovski King Crimson, za njih nemam dovoljno riječi hvale. Od novijih rock bendova jako mi se sviđa Muse, oni su zapravo i jedini novi rock bend koji slušam.

DrunkyDuck
19-07-2008, 14:15
Od novijih rock bendova jako mi se sviđa Muse, oni su zapravo i jedini novi rock bend koji slušam.

Pokusaj nabaviti nesto od Oceansize-a, po ovome sto si napisao bi ti se mogli svidjeti.

http://www.myspace.com/oceansizeuk

Definitivno poslusaj Ornament/The Last Wrongs

Duke of Earl
19-07-2008, 14:30
Od novijih rock bendova jako mi se sviđa Muse, oni su zapravo i jedini novi rock bend koji slušam.

Pokusaj nabaviti nesto od Oceansize-a, po ovome sto si napisao bi ti se mogli svidjeti.

http://www.myspace.com/oceansizeuk

Definitivno poslusaj Ornament/The Last Wrongs
Hvala ne preporuci, ova stvar Ornament/The Last Wrongs jako dobro zvuči, baš je atmosferična, budem si probao nabavit taj album.

RIDER32
20-07-2008, 00:40
A covjece ja cim nesto pisnem svi odma galamu na mene :(

Nisam rekao da su svi koji to slusaju sotonisti. Evo i meni upravo dere rock iz kompa pa svake nedjelje idem u crkvu i (skoro) svake veceri se molim.
Eo bas bio na moto susretu i svi imaju neke kosturske glave po motorima i na majicama im pise hell riders ... a na kormanu im obijesena krunica.

Rekao sam da cu otvoriti posebnu temu i obijasniti sve na sta sam mislio.
Radi se o malo starijem dokumentarnom filmu................

Dreadlock
20-07-2008, 00:43
ok,nadam se da smo se razumjeli...rock NIJE sotonisticki...

nosferatu25
20-07-2008, 00:44
naravno da nije...



misli li neko da jeste?

RIDER32
20-07-2008, 00:50
E pa to sam mislio i ja pa kad sam pogledao taj dokumentarac ostao sam zaprepasten.
Pustaju pijesme unazad...obijasnjavaju zasto su neke potpuno "lijepe" pijesme zapravo sa sotonskim korijenima...

Cujte, rekao sam da cu sve obijasnit kad uhvatim vremena pa...
Ni ja nism mokao vijerovat pa et...

nosferatu25
20-07-2008, 00:54
strange... mada to zavisi od benda do benda... svak ima neku svoju "kulturu" i "religiju"...

Maloki
20-07-2008, 01:17
Tak je, rock je Sotonina glazba, Elvis je živ jer mu je Sotona obećao vječni život u zamjenu da proširi njegovu glazbu i dovede nas u napast da napustimo vjeru u Boga. Zato sada 90% forumaša, kao pravi uzorni hrvati-katolici, moraju prestati slušati rock, metal ili bilo kakvu žešću glazbu jer ćete postati Sotonisti kao ja! Ako tako kaže dokumentarac, sigurno je istina!

HAIL SATAN
http://www.adpulp.com/satan.jpg

RIDER32
20-07-2008, 01:23
Ah. Kazeta je prastara i izbrisana je pred kraj pa nisam cuo zakljucnu rujec al mislim da nisu rakli da je "moramo" prestat slusat.

Maloki
20-07-2008, 01:24
Ali Bog to želi, inače drugačije nikako nećemo u Raj.

Dreamer Deceiver
20-07-2008, 10:15
E pa to sam mislio i ja pa kad sam pogledao taj dokumentarac ostao sam zaprepasten.
Pustaju pijesme unazad...obijasnjavaju zasto su neke potpuno "lijepe" pijesme zapravo sa sotonskim korijenima...

Cujte, rekao sam da cu sve obijasnit kad uhvatim vremena pa...
Ni ja nism mokao vijerovat pa et...

su bili liriksi uz pjesmu kad se puštala unazad ?

Kenyi
20-07-2008, 10:22
rideru :pray: :pray: :pray:
Inace, preporucujem svima da poslusate bend Wolfmother mjesavina cepelina, parpla, i sabata. Kada im slusate pjesme osjecate se kao da slusate pjesmu staru par decenija prejaki su.

Human m0nst3r
20-07-2008, 10:32
Ryder nekad ti dokumentarci nisu pouzdani. Isto kao wikipedija. Rock sotonizam. Sumnjam. Da mi je vidit neki satan tekst u njemu dam svoju ruku. I te sve brije sotona ovo, sotona ono su retardirane gluposti u koje vjeruju djeca od 10 godina i onda se na to nabrijavaju i briju da osvajaju cijeli svijet time.

DrunkyDuck
20-07-2008, 11:18
Uvijek cu izabrati sotonisticki Rock prije krscanskog. Sta ces, glazba je kvalitetnija.

Da_killah
20-07-2008, 12:46
E pa to sam mislio i ja pa kad sam pogledao taj dokumentarac ostao sam zaprepasten.
Pustaju pijesme unazad...obijasnjavaju zasto su neke potpuno "lijepe" pijesme zapravo sa sotonskim korijenima...

Cujte, rekao sam da cu sve obijasnit kad uhvatim vremena pa...
Ni ja nism mokao vijerovat pa et...

pogledaj onda ti zeitgeist pa da vidimo i ako ćeš promijeniti stajališta oko religije...

nosferatu25
20-07-2008, 12:49
hm, ali stoji da je sveukupno klasični rock mnogo kvalitetniji od metala kojeg predstavljaju šminkerski bendovi koji se svi furaju na isti fazon.

Kenyi
20-07-2008, 13:35
e vidis se da si upoznat sa metalom cim tako govoris :pray:

nosferatu25
20-07-2008, 13:38
hm, jeli to sarkazam? :D

EDIT:
eda, mislio sam na death metal.

Kenyi
20-07-2008, 13:44
vidi, svaka podvrsta metala ima dobre predstavnike, kao sto vidim totalni si stereotip sto se tice deatha i tebi ce to tesko uci u glavu pa mi je i mrsko objasnjavat. :(

nosferatu25
20-07-2008, 13:58
ne, slobodno mi pojasni, željan sam da saznam šta je to toliko intrigantno u death metal bendovima koji svi doslovno sviraju o istim temama, skoro svi su inspirisani srednjim vekom i religijom, imaju isti imidž i ne razlikuju se sem po nazivima (mada i tu nema neke velike originalnosti - morbidno1, morbidno2, morbidno3).

EDIT:
sigurno postoji (fkors) death metal bendovi koji su kvalitetni, da neko ne pomisli drugačije xD...

samo se bojim za sebe...

Human m0nst3r
20-07-2008, 14:10
Nosferatu ne pricaj nebuloze o deathu. Vidi se da nemas pojma.

Maloki
20-07-2008, 14:11
Nosferatu, o tome ćemo u metal temi, da se nebi naljutili forumaši jer im spemamo tu o nećemu kaj neki nit ne vole previše :)

nosferatu25
20-07-2008, 14:12
mislim da sam ga najebao... :(

King tiger
20-07-2008, 17:03
jeje super.
ajmo raspravljat o kenibal korpsu.
u temi u roku.
mrs tamo :@

Dreadlock
20-07-2008, 21:44
aj momci odite u metal please...

a sto se tice ovoga da pustaju pjesme unazad...dok ne cujem na nekom profi mikseru il stajaznam cemu,necu vjerovat,jer to granici sa time da bih ja mogao sada reci da ako pustis...neznam...sweet child of mine unazad,zapravo govori o razmnozavanju ovaca i pastira u jugoistoku regije guziguzi u novom zelandu.

olio
21-07-2008, 13:55
Jefferson Airplane :pray: :pray: odličan bend

Baldrick
23-07-2008, 17:12
Inace, preporucujem svima da poslusate bend Wolfmother mjesavina cepelina, parpla, i sabata. Kada im slusate pjesme osjecate se kao da slusate pjesmu staru par decenija prejaki su.
mešavina cepelina, parpla i sabata? ne bih reko. mislim, verovatno imaju nekih uticaja od njih, al meni ubeljivo najviše zvuče kao neka modernije verzija juraje. druga citirana rečenica je glupost. vidi se iz aviona da je u pitanju muzika novije proizvodnje, pazi da su imali takvu distorzije i efekte pre par decenija.

a da je bend dobar, dobar je, samo me nervira malo što su im pesme tolko jednostavno, skoro da se svaka sastoji iz jednog rifa.

###DK###
24-10-2008, 20:28
Preporuka svima.
Poslušajte Poets of the Fall.
Odličan finski rock bend.
Meni osobno najbolje pjesme:

Carnival of Rust
Diamonds for Tears
Illusion & Dream
Late Goodbye

smartass
24-10-2008, 21:12
hehe njih sam ti ih ja prvo preporučila...dakle..iznimno su kvalitetan bend..tekst, spotovi i svirka su fenomenalni....pogledajte spot za pjesmu diamond for tears :wink:

t9Rl8WMqejc

Bob Dylan
25-10-2008, 18:22
1. DIRE STRAITS I MARK KNOPFLER :pray:
2. QUEEN
3.THE DOORS
4. PINK FLOYD
5. BOB DYLAN

wiseguy
25-10-2008, 20:47
Preporuka svima.
Poslušajte Poets of the Fall.
Odličan finski rock bend.
Meni osobno najbolje pjesme:

Carnival of Rust
Diamonds for Tears
Illusion & Dream
Late Goodbye

:pray: :pray: ,sestra mi ih pustila,prezakon su

Edi Sm187
26-10-2008, 11:49
Vidim tko se nije spominjao par stranica, i zato-

The Who :pray: :pray:

Ah, British invasion... Ne samo da imaju jake i "zarazne" pjesme, već su i tvorci prve rock opere. Bend svira i dan danas (dakle, nekih 45 godina), ali nisu aktivni ili medijski eksponirani kao npr. Rolling Stonesi. Njihovi nastupi su također originalni (primjer (nr81olQ1ibk))...

BTW- Prati netko "Sedam razdoblja rocka" na HRT-u?

Anarion.Umarth
26-10-2008, 12:01
prije par dana san otkrija Van der graaf generator
odličan bend, progresive sviraju, vokal fantastika

Kenyi
30-11-2008, 20:23
Kčš, koja ekstaza dignut temu iz mrtvih nego,
Trazim neki alternativni rock bend, al znaci zelim vrh vrhova toga, stalno slusam Muse i White Stripese pa bi rado nesto slicno tome, ako ima naravno.

Izgubljeni
30-11-2008, 21:31
neznam da li bih ubroi u to, ali audisolave probaj dobri su... i da svakako poslušaj filter

Dreamer Deceiver
30-11-2008, 21:40
uuuu audioslave :pray:

poslušaj od njih, be yourself, shadow on the sun, i am the highway, cochise, like a stone

amirix
01-12-2008, 17:05
totalni sam sucker za beatles-ima__a evo mojih omiljenih (zasigurno i najboljih) rok pjesama

Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Beach Boys - Good Vibration
The Doors - The End
Beatles - A Day In The Life
Bob Dylan - Like A Rolling Stone
Rolling Stones - Paint It Black
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Dire Straits - Sultans Of Swing
Blue Oyster Cult - Dont Fear The Reaper

uvijek se desi da nešto zaboravim

Baldrick
01-12-2008, 20:39
šo sve balade?

meni su a little less conversation, my generation, mada pitanje dal je to rok, i mama kin.

bananac
06-12-2008, 18:08
od rocka samo zeppeline

Baldrick
06-12-2008, 18:12
najkvalitetniji rok bend, po meni su oni.

###DK###
12-12-2008, 19:37
Sluša li ovdje itko The Rasmus?
Odličan bend iz Finske.
Imam samo jedan album - Dead Letters, i odličan je.

Korpse
13-12-2008, 23:48
Sluša li tko psychedelic rock?

amirix
14-12-2008, 15:37
Sluša li tko psychedelic rock?

evo ja :D

Jethro Tull
Rush
Genesis (u 70-tima)

Duke of Earl
14-12-2008, 16:01
Sluša li tko psychedelic rock?

evo ja :D

Jethro Tull
Rush
Genesis (u 70-tima)
Sva 3 benda puno više naginju progresivi nego psihodeliji, ali su svejedno jako dobri i za preporučiti fanovima starijeg Rocka, bilo Proga ili Psych-a.

A inače volim psihodeliju, u zadnje vrijeme to dosta često slušam, raniji Pink Floyd, Sgt. Peppers faza Beatlesa, Fairport Convention i Jefferson Airplane od poznatijih bendova, a ostalo su prilično opskurni izvođaći iz 70.-tih. i par novijih, za koje vjerjatno nitko na forumu nije čuo, kao Icarus, Will-O-The Wisp, Erik, Emtidi, Mystic Siva i tak to.

Anarion.Umarth
14-12-2008, 20:05
white rabbit od jeffersona je legendarna stvar
najdraže stvari od ranog Floyda su mi space rock-tipa set the controls

The Jackal
14-12-2008, 20:07
ZZ Top slušam od rock-a

Korpse
14-12-2008, 22:08
Mene sada lupa psihodelija, jel može mi netko reći par dobrih bendova, iz 60 ili 70ih?

Anarion.Umarth
14-12-2008, 22:17
a ono šta sad sluša duke uglavnom
Pink Floyd, Sgt. Peppers faza Beatlesa i Jefferson Airplane

smartass
19-12-2008, 14:15
preporučam bend Flat Stanley......poslušajte ovu pjesmu nnpv4gjamoo

Korpse
19-12-2008, 17:24
The Animals je najjebeniji bend ikad, Eric Burdon je najkulnija osoba ikada.

smartass
20-12-2008, 10:32
samo gledam...i primječujem da uvijek se isti bendovi spominju..dajte ljudi preporučite nekog novog....eee

Rang€r
21-12-2008, 13:45
nema do RHCPeja :)

svaka njihova pjesma mi je super, makar su ranije albumi ne rock, ovi zadnji su sve bolji i bolji po meni... jer na zadnjim albumima svaka pjesma im owna, na onim starim mi imaju par dobih a ostalo mi sve muka za uši...

can't stop :pray: by the way :pray: can't stop mi je najbolja pjesma na svijetu...

Baldrick
24-12-2008, 15:37
samo gledam...i primječujem da uvijek se isti bendovi spominju..dajte ljudi preporučite nekog novog....eee
eve ti, od nepoznatih ja preporučujem:

tito i znak za en tarantula
the answer
danzig (mjetal ili rok pitanje je sad... mjetal, ali na fazon sabbatha, a mnogi misle da je sabbath rok, pa ajde...)
free
thin lizzy
the allman brothers band
lynyrd skynyrd
bad company
masters of reality (zovu se po albumu sabbatha, znači dobar bend)
fu manchu
itd, itd.

još imaš mnogo bendova koji sviraju stoner rock, a dobri su...
down
kyuss
itd, itd.

jeste da sam rekao gore da su ono nepoznati bendovi, ali ispravljam se, neki su nepoznati, a neki su malo poznati.

King tiger
24-12-2008, 20:31
ne piši mjetal molim te :(

Baldrick
24-12-2008, 21:12
uf, samo za tebe... šta da ti kažem, adaptiraj se.

King tiger
24-12-2008, 21:19
ti se adaptiraj.

Baldrick
24-12-2008, 21:53
ja nemam razloga da se adaptiram, tebi to smeta, ne meni.

King tiger
24-12-2008, 22:04
da , tu si u pravu.
ali svejedno ne govori mjetal

St. D.
24-12-2008, 22:30
Da se i ja ubacim...


Dakle... Najrock bend je Queen! Rame uz rame s njima je AC/DC! To je moje skromno mišljenje... :gitara:

pimp
24-12-2008, 22:31
Da se i ja ubacim...


Dakle... Najrock bend je Queen! Rame uz rame s njima je AC/DC! To je moje skromno mišljenje... :gitara:


i ja se slažem s tvojim skromnim mišljenjem u potpunosti

St. D.
24-12-2008, 22:33
Da se i ja ubacim...


Dakle... Najrock bend je Queen! Rame uz rame s njima je AC/DC! To je moje skromno mišljenje... :gitara:


i ja se slažem s tvojim skromnim mišljenjem u potpunosti

Op, nisam mislio da ću naići na istomišljenika! :thumbs2:

pimp
24-12-2008, 22:37
ma oni su za mene klasika , oni su Rock .

St. D.
24-12-2008, 22:51
Da, istina... Slažem se...


Queen je tijekom svojeg postojanja u izvornom sastavu promjenio nekoliko stilova (od rocka, metala [par pjesama], do popa pa čak i malo techna) ali su uvijek imali onaj classic rock štih u pjesmama!

A AC/DC je ono šta ja volim zvat pravim, izvornim, i čistim hard rockom! Black Sabbath i slični nisu ni blizu hard rocku kao što je to AC/DC!

Baldrick
26-12-2008, 16:46
koje mjetal pesme svira queen i na kom se albumu mogu naći?

a što se ajdi desija tiče, oni nisu pravi hard rock, oni su moderna verzija muzike koju je svirao chuck berry, tj. rockability sa opakom distorzijom. poslušaj njihovu obradu school days, sviraju je maltene isto kao berry, ali ipak zvuči drugačije, ako mi ne veruješ. to više nije rockability, prerasta u neki hard rock, ali nije to klasičan.
za klasične primere nađi sledeće 2 pesme:
zz top - she's just killing me
ganci - black leather (ovo je obrada, ali nisam čuo original, pa nju stavljam)

Baldrick
26-12-2008, 17:04
Black Sabbath i slični nisu ni blizu hard rocku kao što je to AC/DC!
black sabbath nije ni blizu hard rocku, jer je black sabbath rani, tj. klasični, doom mjetal. mada imaju neke rock pesme, poslušaj sabbra cadabra, ali to je više ipak neki blues-rock.

T.N.T.
26-12-2008, 17:40
Od rocka trenutno slušam The Mars Volta, Bloc Party, The National, Queens of the Stone Age i John Frusciante.

Primam preporuke, ako netko sluša nešto slično gore navedenom.

Baldrick
26-12-2008, 20:22
nešto kao queens of the stone age, možeš da probaš eagles of death metal, ali i bend koji nije sličan nešto, ali je u njemu svirao gitaru josh homme (gitarista i pevač) qotsa-e - kyuss (preporučujem blues for the red sun album).

Samael
26-12-2008, 20:32
Zvijeri, uživajte...

The Devil's Blood (http://www.myspace.com/thedevilsblood)

Jedan od dragulja koje sam otkrio ove godine. Ovaj bend će biti golem... svaka im čast!

_ZlayA_
26-12-2008, 22:19
black sabbath nije doom metal, on je bio podloga doom metalu, razlika je golema, sabbathi su heavy i to je neosporiva cinjenica...

Baldrick
26-12-2008, 22:47
ta podloga modernom doom mjetalu se naziva klasičan doom. poslušaj još witchfinder general, pentagram, saint vitus, trouble, znaš i sam...

Kenyi
26-12-2008, 22:51
Jep.Ima pun kurac bendova koji su tradicionalni doom kojeg su sabati definisali.

smartass
27-12-2008, 11:05
Theory Of A Dead ManSje odličan bend :pray:

St. D.
27-12-2008, 12:39
koje mjetal pesme svira queen i na kom se albumu mogu naći?

a što se ajdi desija tiče, oni nisu pravi hard rock, oni su moderna verzija muzike koju je svirao chuck berry, tj. rockability sa opakom distorzijom. poslušaj njihovu obradu school days, sviraju je maltene isto kao berry, ali ipak zvuči drugačije, ako mi ne veruješ. to više nije rockability, prerasta u neki hard rock, ali nije to klasičan.
za klasične primere nađi sledeće 2 pesme:
zz top - she's just killing me
ganci - black leather (ovo je obrada, ali nisam čuo original, pa nju stavljam)

Queen "metal" pjesme su Stone Cold Crazy (u neku ruku), I Want It All (po meni najviše vuće na metal zbog korištenja petica akorda), Ogre Battle (dosta metalno, no mnogi će reć da zbog vokala nije metal)...

Angus Young (lead gitara AC/DC-a) svira po uzoru na Chucka Berrya... Slušam i Chucka Berrya i AC/DC pa znam na šta misliš. School Days je predobra pjesma, ali je origigi ipak origigi. A šta se tiče "opake distorzije", o tome se da raspravljati... Naime, Malcolm Young (ritam gitara) ima uključen overdrive, ali ne do kraja, ali isto tako dobar dio njegovog zvuka proizlazi samo iz gitare. Gretczh ima stvarno predobre suhe distorzije, tu nema ni trunčice bassa. A Angus Young svira gotovo na cleanu... Ima uključen overdrive, ali na 2 ili 3 (od 10, ili 11, sad nisam siguran kako to ide na Marshallu, nisam ga koristio već godinu dana), a ostale postavke su mu uglavnom treble na vrlo visokoj razini, middle na srednjim i bass gotovo na nuli... I tako dobiš zvuk Angusa Younga.

ZZ Topovu "She´s Just Killing Me" sam čuo već nekoliko puta, i oni se stalno vrte po mojim playlistama... Slažem se da pjesma vuće na hard rock, no ne bih ju nazvao nekim klasikom hard rocka...
A ovu drugu stvar nikad nisam čuo.


Edit:

A ono za Black Sabbath i da su oni hard rock, to ti je debilizam ljudi iz mog grada! Jedni od najvećih slušatelja BS-a kažu da su oni nešto između hard rocka i heavy metala! :hangin:
Ono jbt... Reći tako nešto je užasno glupo! Istina, BS ima pokoju rock pjesmu, ali su stvarno rijetke...

Dreamer Deceiver
27-12-2008, 14:38
Od rocka trenutno slušam The Mars Volta, Bloc Party, The National, Queens of the Stone Age i John Frusciante.

Primam preporuke, ako netko sluša nešto slično gore navedenom.

A perfect circle -
Passive - noppzEtbDwM
Weak And Powerless - 92ZfzmO85uw
Blue - JCgqk_iw5YY
Imagine [john lennons cover ]S- jpqKA9_ddFk
The Noose ( predobri liriksi ) - BVXTmav24Wk

Preporučujem ti deftonse

T.N.T.
27-12-2008, 14:44
APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.

Baldrick
27-12-2008, 14:47
ZZ Topovu "She´s Just Killing Me" sam čuo već nekoliko puta, i oni se stalno vrte po mojim playlistama... Slažem se da pjesma vuće na hard rock, no ne bih ju nazvao nekim klasikom hard rocka...
A ovu drugu stvar nikad nisam čuo.

nisam rekao za nju da je neki klasik hard rocka, jer i nije, nego da je to po meni pravi hard rock. definicija hard rocka je u toj pesmi, i u onoj drugoj.

smartass
27-12-2008, 16:25
Theory Of A Dead ManSje odličan bend :pray:

Xck134iaNfY

St. D.
27-12-2008, 16:27
ZZ Topovu "She´s Just Killing Me" sam čuo već nekoliko puta, i oni se stalno vrte po mojim playlistama... Slažem se da pjesma vuće na hard rock, no ne bih ju nazvao nekim klasikom hard rocka...
A ovu drugu stvar nikad nisam čuo.

nisam rekao za nju da je neki klasik hard rocka, jer i nije, nego da je to po meni pravi hard rock. definicija hard rocka je u toj pesmi, i u onoj drugoj.

Aha... A ne znam. Još uvijek stojim pri svome... To, po meni, nije baš pravi hard rock. ZZ Top uvijek ima neki blues-rock štih, no ima i nešto hard rocka... Ali ipak, blues više prevladava od harda.

Dreamer Deceiver
27-12-2008, 17:13
APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.

ako ti se sviđa apc, nabavi tool ( ako već nemaš naravno :D )... i to zadnja dva albuma. Možda su u početku "teži" za slušanje, ali kasnije su predobri :)

Baldrick
27-12-2008, 22:29
Aha... A ne znam. Još uvijek stojim pri svome... To, po meni, nije baš pravi hard rock. ZZ Top uvijek ima neki blues-rock štih, no ima i nešto hard rocka... Ali ipak, blues više prevladava od harda.
slažem se da su u sedamdesetim bili baš blues-rock, ali ova pesma i, recimo, my head's in mississippi su za mene najpraviji hard rock. ali ok, recimo da je to subjektivno...

St. D.
28-12-2008, 00:38
Aha... A ne znam. Još uvijek stojim pri svome... To, po meni, nije baš pravi hard rock. ZZ Top uvijek ima neki blues-rock štih, no ima i nešto hard rocka... Ali ipak, blues više prevladava od harda.
slažem se da su u sedamdesetim bili baš blues-rock, ali ova pesma i, recimo, my head's in mississippi su za mene najpraviji hard rock. ali ok, recimo da je to subjektivno...

Da, dosta utjecaja ima i osobno mišljenje. Sve u svemu, ZZ Top je predobar! U tome se barem slažemo! :D

Baldrick
28-12-2008, 14:08
naravno, rokeri ne shvataju da je rok muzika bolja za slušanje ako je prosta (ne mora da znači, ali uglavnom je tako). ja sam imao bezbroj rasprava sa obožavateljima lika i dela satrijanija, vaija i sličnih, kojima je bitno da gitarista ima što bolju tehniku. zato je meni frank gibbons sto puta bolji od satrijanija, jes da mu je tehnika mnogo slabija, ali čovek ume da napravi dobru pesmu, dok su one satrijanijeve obično drkanje i dokazivanje da on ume da svira.
u svakom slučaju, zz jede malu decu, sem one kvazi disko faze...

T.N.T.
29-12-2008, 01:32
[quote="T.N.T.":nlxncrl7]APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.

ako ti se sviđa apc, nabavi tool ( ako već nemaš naravno :D )... i to zadnja dva albuma. Možda su u početku "teži" za slušanje, ali kasnije su predobri :)[/quote:nlxncrl7]
Last.fm:
- Tool 516 plays :)

Tool owna, jako. Keenan je genije.

Kenyi
29-12-2008, 09:32
Ah, svi mi Kenani smo genijalci ;D
Vidio sam da Muse vec slusas , pa ono probaj sa Radioheadom iako ih ja ne volim bas.

Dreamer Deceiver
29-12-2008, 09:47
[quote="Dreamer Deceiver":2d8pev14][quote="T.N.T.":2d8pev14]APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.

ako ti se sviđa apc, nabavi tool ( ako već nemaš naravno :D )... i to zadnja dva albuma. Možda su u početku "teži" za slušanje, ali kasnije su predobri :)[/quote:2d8pev14]
Last.fm:
- Tool 516 plays :)

Tool owna, jako. Keenan je genije.[/quote:2d8pev14]

e onda poslušaj Keenanov solo projekt Puscifier i album V for vagina

http://en.wikipedia.org/wiki/Puscifier

ČUo sam da je jako dobar band, makar ga nažalost nisam poslušao
uglavnom to je neka mješavina industrial/rocka/triphopa itd

bananac
30-12-2008, 14:58
evo bas je bio spot od paradise cityja na telki
nisu losi

_ZlayA_
05-01-2009, 17:08
odakle je pokupljen riff za seven nation army...

Cro Luger
06-01-2009, 15:24
evo bas je bio spot od paradise cityja na telki
nisu losi

na VH1 je svako malo taj spot, a danas je bilo TOP10 od ACDCa :gitara:

amirix
08-01-2009, 18:56
http://digitaldreamdoor.nutsie.com/pages/best_songsddd.html
http://digitaldreamdoor.nutsie.com/pages/best_artistsddd.html

Samael
08-01-2009, 19:45
kat

prva je klišej klišeja, a druga je glupa. puno glupa.

n.w.a. je dobra grupa, ali nije rock, madonna također, michael jackson je opasan, ali nije rock n roll.

i acdc na 60. mjestu? ma koga vi zajebavate :thumbs1:

cham3leon
09-01-2009, 11:58
Da, mislim Madonna i Jackson ne mogu spadat u rock, omg! :rotfl:
Dobra je lista samo šta su ubacili takve autore u rock žanr.

_ZlayA_
10-01-2009, 12:13
Mozda si ganse izostavio? inace, dobrodosao na forum, pripazi malo na double postove :wink:

Samael
10-01-2009, 12:46
nešto najbolje što je došlo s ovih prostora jest novi val... 70te i 80te...

kupio sam diskografija vis idola u zgb za 100 kuna, to je vgg... kako je to vrijeme bilo dobro, a ovo sad što imamo je kurac, nema nikakvih jugoslavenskih beatlesa kakva je bila azra :D

cham3leon
10-01-2009, 13:05
a gunse nevolim..vokal mi je prestrašan

Ali Axl je super vokal... inače ima dubok glas a pjeva ko da je kastriran :D

Dreamer Deceiver
10-01-2009, 13:45
:pray:
čini se da nisam jedini koji mrzi onu ženskicu od Axla :)

Korpse
10-01-2009, 15:19
Nisi jedini :)

Meni je on uvijek bio gej, ali kada sam čuo da je uzimao ženske hormone da ne počne gubiti kosu...

baldrick_
11-01-2009, 03:09
nema nikakvih jugoslavenskih beatlesa kakva je bila azra :D
zašto je azra jugoslovenski bitls? em je drugačija muzika, em je azra mnogo kvalitetnija muzika.. i ozbiljnija.

McPingvin_v2.0
11-01-2009, 08:27
Azra je kvalitetnija i ozbiljnija od Beatlesa?




Ti inače slušaš muziku ili si sad tek saznao da to postoji?

Samael
11-01-2009, 08:38
em je drugačija muzika, em je azra mnogo kvalitetnija muzika.. i ozbiljnija.

mislio sam na popularnost koju je grupa stekla, ne na glazbu ffs... no svatko je bolji od bitlsa, bitlsi su mega pizde :D :pray:

no, ljudi, uzeo sam greatest hits od Grand Funk Railroada, to vam je iznimno dobar rock n roll bend, poslušajte!

http://www.imagesforme.com/out.php/i302969_CDDVDcover.jpg

Grand Funk Railroad - I'm Your Captain (Fkmh7k_lflA)

cham3leon
11-01-2009, 11:16
nema nikakvih jugoslavenskih beatlesa kakva je bila azra :D
zašto je azra jugoslovenski bitls? em je drugačija muzika, em je azra mnogo kvalitetnija muzika.. i ozbiljnija.

Azra je jugoslavenski novi val, a to je mnogo drugačije od Beatlesa. Uostalom, mislim da ne možeš uspoređivat ni jedan ex yu bend sa nekim stranim, jer je jugoslavenski rock bio nešto sasvim drukčije. Osim možda Divlje Jagode, oni su se dosta furali na strani trash.

baldrick_
12-01-2009, 02:19
nema nikakvih jugoslavenskih beatlesa kakva je bila azra :D
zašto je azra jugoslovenski bitls? em je drugačija muzika, em je azra mnogo kvalitetnija muzika.. i ozbiljnija.

Azra je jugoslavenski novi val, a to je mnogo drugačije od Beatlesa. Uostalom, mislim da ne možeš uspoređivat ni jedan ex yu bend sa nekim stranim, jer je jugoslavenski rock bio nešto sasvim drukčije. Osim možda Divlje Jagode, oni su se dosta furali na strani trash.
trash ili thrash? ako je thrash metal u pitanju, kolko ja znam jagode nemaju nikakve veze sa tim, ako imaju kaži koji album da poslušam to..

cham3leon
12-01-2009, 09:30
Ma ne baš metal, nego hard rock iz osamdesetih (znaš, nešto tipa Bon Jovi). Za današnje pojmove bi to bio trash. Ne slušam ni ja, ali čuo sam pjesmu-dvije. Navodno su se probali probit na svjetsku scenu pod imenom Wild Strawberries :rotfl:

Anarion.Umarth
12-01-2009, 10:07
em je drugačija muzika, em je azra mnogo kvalitetnija muzika.. i ozbiljnija.

mislio sam na popularnost koju je grupa stekla, ne na glazbu ffs... no svatko je bolji od bitlsa, bitlsi su mega pizde :D :pray:
:(

Neven <R>
12-01-2009, 12:49
Baldrick prestani prodavati svoje mišljenje kao činjenicu.

smartass
12-01-2009, 20:06
evo ja bih preporučila Poison...sumljam da će ikoga zanimati moja preporuka, al eto

moj favorit..

YdlEMmAFfIM

ne bi poison nazvala metalom iako piše da to jesu, ja ih smatram hard -rockom, naročito su bili popularni u osamdesetima

smartass
12-01-2009, 20:15
kak sam znala da češ ovo popljuvat, koji sam ja nostradamus

Dreamer Deceiver
12-01-2009, 20:23
pa kad je band fonja, šta ima drugog nego popljuvat ? :(

pimp
12-01-2009, 20:30
kak sam znala da češ ovo popljuvat, koji sam ja nostradamus


a šta je tebi toliko stalo do njegovo mišljenja lol? pa ti slušaš što se tebi svidi a ne njemu... :roll:

vidiš da nije ni pošteno poslušao grupu , nego samo po njihovom stilu odijevanja je odlucio da ne valjaju...

Samael
12-01-2009, 20:35
Evo uživajte!
http://www.imagesforme.com/out.php/i305860_cannedheatkaleidoscopeLP.jpg

Canned Heat (1I3jJSWzkNQ&feature=channel_page)

Stari rock/blues bend. Stric mi je pustio tu ploču prije tri-četiri mjeseca, no tek sad sam našao nešto od tih likova pa sam bio toliko sretan da sam morao otići na YouTube i naći neku pjesmu da linkam na forum :roll:
:pray:

pravi su likovi... the mole je prvi headbanger na svitu! :pray:

pimp
12-01-2009, 20:40
yep , dobri su , prvi put sam ih cuo kad sam gledao woodstock

Duke of Earl
12-01-2009, 20:51
Evo uživajte!

Canned Heat (1I3jJSWzkNQ&feature=channel_page)

Ovo je mnogo dobro, nisam nikad prije čuo za njih, baš u zadnje vrijeme istražujem tu psihodeličnu hipi scenu 60.-tih i ranih 70.-tih, tak da mi ovo super paše.

pimp
12-01-2009, 20:52
evo ako istražuješ tu scenu ,poslušaj mamas & papas ako nisi već , preporuke moje idu njima...

Duke of Earl
12-01-2009, 21:01
evo ako istražuješ tu scenu ,poslušaj mamas & papas ako nisi već , preporuke moje idu njima...
Hvala na preporuci, od njih sam čuo samo ovu savršenu stvar, California Dreamin (-wI6uAOHzvo), ali nikad im nisam previše pažnje posvetio, morat ću to ispravit uskoro.

Neven <R>
12-01-2009, 23:37
OrljWGIHB7c

Ovo je vjerojatno najpoznatije od Canned Heat-a, često se pojavljuje u filmovima i slično.

BTW ko voli 60-te vjerojatno će voljet i r'n'b i soul iz tog doba, Janis Joplin, Aretha Franklin i ostali.

Baby Huey (Ds1-EcKPakg)Sje isto zakon iz tog razdoblja.

Samael
13-01-2009, 19:11
Janis Joplin

:pray:

Janis Joplin - Kozmic Blues (3ktokwkF-4Y)

meni njezina najjača stvar, premda je mnogo stvari važno... super mi je vokal, nijedna joj žena u rocku danas nije ravna...

smartass
13-01-2009, 20:52
jel ovdje itko čuo za Semisonic?

smartass
14-01-2009, 20:07
jel ovdje itko čuo za Semisonic?


pbnySzOVMcU
euSmGG5lczI

Kenyi
18-01-2009, 19:33
Uglavnom trazim nesto sto ce me oboriti sa nogu. A Perfect Circle slušam neprestano u posljednje vrijeme i bas me opalio skroz.Znaci zelim bendove koji pustaju mastu na volju kao i genijalni Keenan.Uglavnom , prokopajte kroz svoje umove i kao znate nesto tako alternativno i dobro ,dajte :D

cham3leon
18-01-2009, 21:55
Što kažete na R.E.M.?
I likes...

Ryd3R
18-01-2009, 22:07
Što kažete na R.E.M.?
I likes...

Volim ih poslušat :D
Najbolje pjesme od njih su mi: It's the end of the world as we know it, Bad Day, Losing my Religion.

Nego, jučer je bio tu kod mene u Varaždinu koncert jedne hrvatske rock grupe.
Belfast Food, riječki bend, sviraju rock pod velikim utjecajem irske glazbe, znači moglo bi se reći irish rock :)
kmFE1OYCw8w
BbTjVOxm9eA
Svirali su i neke pjesme koje nisu njihove, većinom irske narodne.

Meni su se jako svidjeli, kao i mom društvu. Vaši dojmovi?

Samael
18-01-2009, 22:18
Što kažete na R.E.M.?
I likes...

imam od njih samo in time: best of i samo to slušam :D ... meni je bend super


Belfast Food, riječki bend, sviraju rock pod velikim utjecajem irske glazbe, znači moglo bi se reći irish rock :)

dosta je zauvijek, izlazim iz stada, nek' me tješe hladne pive sjevera... :pray: kako je to genijalan stih

Ryd3R
18-01-2009, 22:25
dosta je zauvijek, izlazim iz stada, nek' me tješe hladne pive sjevera... :pray: kako je to genijalan stih

Ma cijela pjesma je genijalna :D :pray:

POSA
18-01-2009, 23:30
a malo klasike?
donovan, cream, kredenci, jefferson, kinksi?
alo

W1k1n6
18-01-2009, 23:38
a malo klasike?
donovan, cream, kredenci, jefferson, kinksi?
alo
Kinkse poprilično volim, ove ostale baš nešto i ne slušam osim njihovih turbo hitova, eventualno mi Cream još može proći, ipak su tu Clapton i Ginger Baker.

Neven <R>
18-01-2009, 23:46
Cream mi nikada nije sjeo, ali dobro nisam ni neki fan Claptona tbh.

baldrick_
19-01-2009, 01:18
za fanove gingera bakera - masters of reality - sunrise on the sufferbus, pravi moderniji blues-rock, neke pesme su i vrlo malo eksperimentalnije.. u svakom slučaju, vidi se da je album noviji, ne toliko po muzici, nego po atmosferi. ako, blues-rock devedesetih i treba da se razlikuje od blues-rocka šezdesetih.
za zainteresovane, naći pesmu ants in the kitchen na youtubu.

cham3leon
19-01-2009, 16:47
ma Cream, doorsi, zeppelin, pink floyd, who :pray:
:pray:
Doors i The Who - omiljeni među navedenima, pa i Led Zeppelin i PF, a Cream nisam baš slušao...

Da, i ja imam REM In time: the best of. Predobro. Na prvom mjestu mi je All the way to Reno.

Kenyi
19-01-2009, 17:00
Uglavnom trazim nesto sto ce me oboriti sa nogu. A Perfect Circle slušam neprestano u posljednje vrijeme i bas me opalio skroz.Znaci zelim bendove koji pustaju mastu na volju kao i genijalni Keenan.Uglavnom , prokopajte kroz svoje umove i kao znate nesto tako alternativno i dobro ,dajte :D

any1 ? :(

Samael
19-01-2009, 19:53
any1 ? :(

The Devil's Blood (http://www.myspace.com/thedevilsblood)

Nije "alternativno" koji god kurac to značilo, no obara s nogu. Jako puno mnogo obara s nogu.

Duke of Earl
19-01-2009, 21:55
any1 ? :(

The Devil's Blood (http://www.myspace.com/thedevilsblood)

Nije "alternativno" koji god prozor to značilo, no obara s nogu. Jako puno mnogo obara s nogu.
Ček, ovaj bend je prvi album izdao 2008 godine :? Zvuče ko da su ispali iz kasnih 60.-ih., genijalnost čista, znam da si ih već spominjao, ali tek sam ih sad odlučio preslušat. Ovo se mora svidjet svima koji vole stariji Rock, predobro.

Imam ja jednu preporuku za tebe, Pagan Altar (http://www.metal-archives.com/band.php?id=1139), formirani su 78., ali su tek relativno nedavno opet postali aktivni. Dosta slično Sabbathima i starijem Rocku, ali opet posebno na svoj način. Preporučam sve albume, makar mi je osobno najdraži The Lords of Hypocrisy.

Samael
19-01-2009, 22:06
kat

za pagan altar sam čuo, a također i preslušao. esencijalna stvar. poslao mi je fenriz preporuku prek spejsa. same pohvale imam za bend.

smartass
22-01-2009, 14:45
Mando Diao ..preporučujem

http://en.wikipedia.org/wiki/Mando_Diao

###DK###
22-01-2009, 19:21
Sluša li ovdje itko Sunrise Avenue?
Evo, ja sam taman počeo. Odlični su.

Bob Dylan
29-01-2009, 17:09
je netko slušo Steve Earle-a ,ima dobrih pjesamo(Someday,Johnny Come Lately,...)nešto između rocka ,popa i country-a

Electromaster
29-01-2009, 21:48
ElwisSPresley
Ko ti je taj? :P

Nisi uopće spomenuo Hendrixa, Dylana... :(

cham3leon
29-01-2009, 21:49
I ja više volim klasike, ali ne nužno. Makar je rock mrtav, još se danas nađe štošta zanimljivo.

E, da, jel voli ko Arctic Monkeys?

crnisokol
29-01-2009, 21:57
Ej ljudi, ovo je moje mišljenje o Rocku. Chuck Berry, Elwis Presley, Little Richard, zakon!!! Onda su došli oni rokeri sa sex drug and rok en roll, ali od tih svih jedini dobri su mi bili Dire Straits, oni su bili više ona umjetnost, onaj pravi rok, a ne lupanje po gitarama... Ne znam, ili sam nostalgičar, ili ja jedini prepoznajem prave vrijednosti Roka..., počeci su bili najbolji a mnogi ljudi to ne kuže

Dire Straitsi :thumbs2: ...najjači bend...

baldrick_
29-01-2009, 22:12
a i zar nije sam elwis bio narkoman?

Bob Dylan
29-01-2009, 22:58
Ej ljudi, ovo je moje mišljenje o Rocku. Chuck Berry, Elwis Presley, Little Richard, zakon!!! Onda su došli oni rokeri sa sex drug and rok en roll, ali od tih svih jedini dobri su mi bili Dire Straits, oni su bili više ona umjetnost, onaj pravi rok, a ne lupanje po gitarama... Ne znam, ili sam nostalgičar, ili ja jedini prepoznajem prave vrijednosti Roka..., počeci su bili najbolji a mnogi ljudi to ne kuže

Dire Straitsi :thumbs2: ...najjači bend...



slažem se.dire straits :pray:
ali ovo drugo sta si napiso je lupetanje gluposti.

Frky
30-01-2009, 20:32
zISiQ6PqATI

Najjača!!!!

Lol, sramim se, nisam još postao u ovoj temi, a najviše slušam rock!

smartass
31-01-2009, 19:35
Queens Of The Stone Age mi je odličan bend

Death By Sexy
31-01-2009, 19:39
Queens Of The Stone Age mi je odličan bend

samo odličan? :D
meni su u top 5

cham3leon
01-02-2009, 09:35
Go with the Flow mi je od njih omiljena pjesma, iako ne poznajem njihov opus previše.

Durin
01-02-2009, 10:44
Očišćena je svađa i prebačena u banned.Ovaj Jambrek mi uvijek napravi sranje u podforumu. :D :D :wink: (nemoj mi se uvrijediti :) )
Naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali glavno da to ne preraste u svađu.

Lord Jambrek
01-02-2009, 15:32
Očišćena je svađa i prebačena u banned.Ovaj Jambrek mi uvijek napravi sranje u podforumu. :D :D :wink: (nemoj mi se uvrijediti :) )
Naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali glavno da to ne preraste u svađu.
:D Ispričavam se onda ako je tako, nije mi namjera :D

cham3leon
24-02-2009, 10:28
Jel ko poslušao ko ovaj novi album od Franza Ferdinanda? Mišljenja su nešto podijeljena...

bananac
04-03-2009, 00:24
N9i2fqxSjTI
epik

lov-alien
10-04-2009, 18:41
TS9_ipu9GKw

sUS49XSN6Zs

d-5JvACzGp8

pv7SgYNA ... L&index=24 (pv7SgYNA_ec&feature=PlayList&p=BB5EC62B01DA38FD&playnext=1&playnext_from=PL&index=24)

Chester Bennington
12-04-2009, 23:55
naravno L I N K I N P A R K the best of the best ..

Raz
13-04-2009, 00:25
zDyAnW5T-64
9UcY_KsvHho
AEq62iQo0eU
5BmEGm-mraE
xm5DPlNCmtk

rock on :gitara:

baldrick_
13-04-2009, 17:17
Idiote.
pa vidiš, linkin park verovatno i spada u rock, neki metal žanrovi definitivno su podžanrovi rocka, među njima je i nu nalik na slipknot i roots, e sad lp nisam nikad slušao (a i ne zanima me dovoljno da im tražim pesme na youtubeu), pa ne znam za njih.. ali, ako su klasičan nu, onda spadaju u rock.
mada, mislim da je ova tema definitivno posvećena izvornom rocku, za linkin ima tema metal.

wiseguy
13-04-2009, 17:24
naravno L I N K I N P A R K the best of the best ..

pogledaj moj post na youtube filmičima,samo za fanove :D ,linkin par se može svrstat u alternativni rock

Korpse
13-04-2009, 18:00
Idiote.
Legendo... :pray:

Imam malo rocka u playlisti, izdvojio bih Queen Of The Stone Age, Dire Straits, The Doors, Animals najviše. A LP, to se sluša sa jedno 10-11 godina.

Electromaster
13-04-2009, 18:29
A LP, to se sluša sa jedno 10-11 godina.
Ja nisam. :(
Ni prije, ni tad, ni poslije. Niti planiram.

Korpse
13-04-2009, 19:43
Jedna od mojih grešaka u životu, kada se sjetim kakve sam gluposti o njima pisao... :(

baldrick_
13-04-2009, 20:51
pa dobro, brate, ukusi se razvijaju dalje.. ja sam slušao sve i svašta (ali uglavnom gitarsku muziku), ali sve to što sam slušao ranije mogu i dalje, plus gomilu novih stvari, kako mi se um sve više i više otvara.

Raz
01-05-2009, 23:48
Sluša li ovdje tko Muse? Upravo slušam njihov album Black Holes and Revelations... predobri su :pray:

Frky
02-05-2009, 01:12
Ja slušam Muse i odlični su! Inače njihov album "Absolution" mi je najbolji! Doduše, nisam čuo onaj prvi!