PDA

Pogledaj cijelu verziju : custom fan za kučište?



vex
14-01-2008, 10:56
Imam fan od starog kompa , no na ovom kučištu nemam mjesto za vent , pa me zanima jel bi ovo radilo?

http://i6.tinypic.com/82jq461.jpg
|
|
|
|
\/
http://i11.tinypic.com/6l12hc0.jpg





ta tuba za odvod zraka s proca i proc fan se ne dodiruju , ima jedno 7 cm prostora , ja bi ovaj stari fan stavio u tu tubu , da piri zrak van

hoće to radit kako spada , hoce li biti nekih konflikata s coolerom od proca
pošto bi bili blizu?

Ivan_87
14-01-2008, 11:01
kolko ja znam ta tuba ili cjev dovodi zrak do procesora

a trebo bi ti još 1 90 ili 120 mm fan ili možda čak bude dosta od napajanja jer ovo dovodi zrak do procesora :roll:

NITROS
14-01-2008, 11:01
hmm neznam kak bi to radilo radi turbulencija, moglo bi biti dosta glasno

14-01-2008, 11:35
ne isplati se..vjerujem da niti rezultat nebi baš bio bajan...a za buku da ne govorim.

NITROS
14-01-2008, 12:13
kolko ja znam ta tuba ili cjev dovodi zrak do procesora

a trebo bi ti još 1 90 ili 120 mm fan ili možda čak bude dosta od napajanja jer ovo dovodi zrak do procesora :roll:
Ne bas suprotno u tubi nesmije biti fan jer bi doslo do turbulencije, a to onda je jako glasno, a dobitak na perfomansama nikakav. Najbolje bi bilo da rascistis kuciste i probas si sloziti nesto tipa mac iznutra :))) tesko, ali ako ti se da modati i imas para moguce je :)

Ivan_87
14-01-2008, 12:37
kolko ja znam ta tuba ili cjev dovodi zrak do procesora

a trebo bi ti još 1 90 ili 120 mm fan ili možda čak bude dosta od napajanja jer ovo dovodi zrak do procesora :roll:
Ne bas suprotno u tubi nesmije biti fan jer bi doslo do turbulencije, a to onda je jako glasno, a dobitak na perfomansama nikakav. Najbolje bi bilo da rascistis kuciste i probas si sloziti nesto tipa mac iznutra :))) tesko, ali ako ti se da modati i imas para moguce je :)

mislio sam da treba jedan ventilator na stražnjem djelu kućišta koji će puhat van topli zrak heeh

14-01-2008, 12:42
Opče je poznato da je najbolje na prednjem dijelu imat upuhivače zraka...sa strane isto upuhivače koji tjeraju zrak do hladnjaka proca....a na kraju kučišta (iza) staviti ispuhivač koji bude odvodio topli zrak.

vex
14-01-2008, 19:00
ajme , to cijela aerodinamika u kučištu .. lol
lakse mi je kupiti neko bolje kučište nego moddat

14-01-2008, 19:47
ajme , to cijela aerodinamika u kučištu .. lol
lakse mi je kupiti neko bolje kučište nego moddat

u modanju je posebna čar... :wink:

NITROS
14-01-2008, 20:35
ajme , to cijela aerodinamika u kučištu .. lol
lakse mi je kupiti neko bolje kučište nego moddat

Ali jedino s modanjem mozes dobiti ono sto ima Mac. Jednostavno prejebeno hladenje. Osvojilo je puno nagrada za dizajn.