PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rami



Tegla Ajvara
13-01-2008, 22:03
Sta je bolje, 2 gb rama u komadu ili 2 po 1gb i zasto?


Pisite jos svasta o ramima sto znate, bit ce svima korisni podaci i saznanja.

Ivan_87
13-01-2008, 22:08
Sta je bolje, 2 gb rama u komadu ili 2 po 1gb i zasto?


Pisite jos svasta o ramima sto znate, bit ce svima korisni podaci i saznanja.

odgovorit ću ti na pitanje jer bar mislim da ti je potreban taj savjet

za sad je još uvijek bolje imat 2x1gb ddr2 zato jer je ddr2 jedna pločica od jedan gigabajt jeftina i to dosta a pločica jedna od dva gigabajta je i do par puta skuplja zato se neisplati a pošto sve novije matične ploče imaju po 4 utora za ddr2 memoriju nije ni potrebno za standardnog korisnika ili gamera više od 2x1gb rama

nevolim kad neko bzvz pita zato u buduće neću odgovarat na ovakva pitanja,nadam se da tebi treba svajet jer planiraš nešto ubuduće

Gwin
13-01-2008, 22:16
bolje je imat dvije pločice zbog dual channela..

memorija radi na 64-bitnoj sabirnici koja pri prijenosu hrpe podataka postaje uskor grlo. ali ako se ima dvije identične pločice, može se uljučiti dual channel i podijeliti informacije tako da se efektivno dobije propusnost od 128-bita

realno poboljšanje nije dvostruko nažalost te varira od 30-80%, ovisno o procesoru, pri čemu je uglavnom intel postizao bolje rezultate..

Tegla Ajvara
13-01-2008, 22:19
u planu mi je comp, a iz iskustva znam da bas dva rama stvaraju probleme, pa cak iako su iste marke. npr, kod mog prijatelja nest nije bilo u redu s kompom i dosao sam mu formatirat disk jer je i to morao i kod formatiranja mu se pojavio neki error i kad sam izvadio jedan ram, islo normalno i vise mu se nisu stvarali problemi tipa gasenja kompa ili zamrzavanja nakon nekog vremena. to se desavalo i jos nekima koje ja znam.
zato pitam vas koji se tu razumjete da malo objasnite.

Ivan_87
13-01-2008, 22:23
u planu mi je comp, a iz iskustva znam da bas dva rama stvaraju probleme, pa cak iako su iste marke. npr, kod mog prijatelja nest nije bilo u redu s kompom i dosao sam mu formatirat disk jer je i to morao i kod formatiranja mu se pojavio neki error i kad sam izvadio jedan ram, islo normalno i vise mu se nisu stvarali problemi tipa gasenja kompa ili zamrzavanja nakon nekog vremena. to se desavalo i jos nekima koje ja znam.
zato pitam vas koji se tu razumjete da malo objasnite.

zato obavezno u novi komp 2x1024mb ddr2 istih rama,bolje jeftinije i sigurnije :wink:

pimp
14-01-2008, 12:23
ovako
imam 2x512 ddr400 ocz i maticnu intel BLKD101GGCL "Grand Country"
lga775 , ati radeon xpress 200 chipset , 800mhz , 2 ddr 400/333 ,

kako da stavim rame da rade u dual chanelu , rami su skroz isti model.

procesor je intel celeron D 341 , 2.93 ghz

14-01-2008, 12:39
ovako
imam 2x512 ddr400 ocz i maticnu intel BLKD101GGCL "Grand Country"
lga775 , ati radeon xpress 200 chipset , 800mhz , 2 ddr 400/333 ,

kako da stavim rame da rade u dual chanelu , rami su skroz isti model.

procesor je intel celeron D 341 , 2.93 ghz

imaš samo 2 utora..taman za ta dva rama.Stavi ih resetiraj bios prije toga...skini cpu-z i pogledaj ako su ti u dual channel modu onda možeš imati ako nisu nemožeš.