PDA

Pogledaj cijelu verziju : klokanje 8800gt



eggzy
12-01-2008, 18:29
Neki dan sam kupil xpertvision 8800gt sonic 512MB. onda sam skužil da pritiskom na desni kilck pojavi mi se xpertvision drop menu, tam ima kartica ''Performance''. Sad me zanima kolko ju ja mogu klokat.

Svinjoguz
12-01-2008, 18:35
to ti sve ovisi od kartice do kartice...
no prije klokanja pozeljno je ocistiti komp od prasine i sloziti kablove da protok zraka u kucistu bude bolji, eventualno mos kupit cooler za grafu
nakon toga si skines program Riva Tuner ili Atitool, stavis da ti automatski trazi frekvenciju, i nakon sto ju program nadje spusti od 5-10mhz za gpu i memoriju...nakon toga odvrti neku zahtjevniju igru tipa crysis i FEAR i nakon toga par 3dmarkova 05 i 06, ako je sustav stabilan sve je u redu

zoky
12-01-2008, 18:38
pa evo. uzmeš atitool pronađeš maximum core-a i mem-a.
kad to nađeš smanji sve za 10-tak MhZ i sve to ljepo skeniraj od artifactsa (min 40 min)....... nakon toga još testiraj stabilnost i gotovo. malo muke...ali uživaj
Ps: evo me AMD Freak naučio, thx :wink:
sory svinjoguz kaj je sve identično
tek sam sad vidio post

NiX4
12-01-2008, 19:14
nekada taj ati tool jako dugo traži taj max freq , ali i može i tako ali ima još jedan način :


samo iz performance dižeš taktove 10 po 10 mhz i svako malo pokreneš neku igru da vidiš jel ti normalno radi . kada ti se počnu pojavljivati nekve crte ili gubitici prostora u igri tj takozvani artefekti onda smanji clock na zadnju poznatu frekvenciju koja je normalno radila .

makar nema potrebe za clockanjem 8800GT ionako se previše grije i buči !

zoky
12-01-2008, 19:30
a jel istina da je atitool malo preblagi što se tiče traženja max taktova.
navodno bi to moglo biti i bolje,ali......
:yuck:
A i čemu clockat 8800GT?!